Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:57 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna strona
 Nowonarodzenie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ponieważ najwyraźniej nie masz Biblii w wersji elektronicznej, to wklejam ten fragment:

Mam - nie martw się. ;)
Yarpen Zirgin napisał(a):
Podkreśl w nim miejsce, gdzie św. Piotr stwierdził, że Korneliusz i jego domownicy narodzili się na nowo jeszcze przed chrztem.

Mówią o tym poniższe wersety:(14): On cię pouczy,jak zbawisz siebie i cały swój dom. (15): Kiedy zacząłem mówić, Duch Święty zstąpił na nich, jak na nas na początku. (16): Przypomniałem sobie wtedy słowa, które wypowiedział Pan: "Jan chrzcił wodą, wy zaś ochrzczeni będziecie Duchem Świętym". (17): Jeżeli więc Bóg udzielił im tego samego daru co nam, którzyśmy uwierzyli w Pana Jezusa Chrystusa, to jakżeż ja mogłem sprzeciwiać się Bogu?"
Wszystko odbyło się "na sucho".
Mówił też o zbawieniu pogan w ten sposób Ap. Piotr do braci w Jerozolimie [Dz.15.8-9]:8 Bóg też, który zna serca, przyznał się do nich, dając im Ducha Świętego jak i nam,
9. I nie uczynił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyściwszy przez wiarę ich serca.

A mówił właśnie o tym co stało się w domu Korneliusza - do oczyszczenia z grzechów H₂O była zbędna.
Tylko trzeba chcieć to zobaczyć.


Śr cze 06, 2018 6:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ponieważ najwyraźniej nie masz Biblii w wersji elektronicznej, to wklejam ten fragment:

Mam - nie martw się. ;)
Yarpen Zirgin napisał(a):
Podkreśl w nim miejsce, gdzie św. Piotr stwierdził, że Korneliusz i jego domownicy narodzili się na nowo jeszcze przed chrztem.

Mówią o tym poniższe wersety:(14): On cię pouczy,jak zbawisz siebie i cały swój dom. (15): Kiedy zacząłem mówić, Duch Święty zstąpił na nich, jak na nas na początku. (16): Przypomniałem sobie wtedy słowa, które wypowiedział Pan: "Jan chrzcił wodą, wy zaś ochrzczeni będziecie Duchem Świętym". (17): Jeżeli więc Bóg udzielił im tego samego daru co nam, którzyśmy uwierzyli w Pana Jezusa Chrystusa, to jakżeż ja mogłem sprzeciwiać się Bogu?"

Wciskaj to komuś, kto nie umie czytać. W tym fragmencie nie ma nawet jednego słowa o tym, że oni narodzili się na nowo przed chrztem.


Śr cze 06, 2018 6:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wciskaj to komuś, kto nie umie czytać. W tym fragmencie nie ma nawet jednego słowa o tym, że oni narodzili się na nowo przed chrztem.

Skoro nie widzisz to trudno - uważaj sobie jak tam chcesz.


Śr cze 06, 2018 7:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wciskaj to komuś, kto nie umie czytać. W tym fragmencie nie ma nawet jednego słowa o tym, że oni narodzili się na nowo przed chrztem.

Skoro nie widzisz to trudno - uważaj sobie jak tam chcesz.

Nie mogę zobaczyć tego, co nie istnieje. Unikiem "uważaj sobie..." nie zdołasz zmienić faktu, że wbrew Twojemu wmawianiu, św. Piotr nie powiedział, że Korneliusz i jego domownicy narodzili się na nowo przed chrztem. To jest wyłącznie Twoje chciejstwo.


Śr cze 06, 2018 7:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Barney napisał(a):
Najwidoczniej @wybrana nie odróżniasz narodzin od dalszego życia (chrztu od bierzmowania).

Żeby żyć, nie wystarczy się narodzić - trzeba jeść, pić, spać itd.
Ale ten fakt nie oznacza, że jedzenie, picie czy spanie są narodzinami dziecka.
W życiu duchowym jest identycznie (dlatego to właśnie nazywa się "nowonarodzenie" a nie jakoś inaczej).

Nowonarodzenie jest decyzją ,świadomym wyborem ze krzyżujesz starego człowieka z jego grzechami, umiłowaniem świata i całym złem światowego życia które sie prowadziło i jest to też decyzja pójścia za Jezusem jako nowo narodzone dziecko Boże, oczywiście musi to być szczere i szczerze musi człowiek nie chcieć już żadnego zła w swoim życiu, a za to chcesz Jezusa i chcesz pełnić wolę Bożą a nie tego świata, Modlisz się odrzucasz w wszystko, co było dawniej- całe twoje zeszłe życie.Odrzucasz świat z jego porządliwościami i przyjmujesz Jezusa i zbawienie. Prosisz Boga o pomoc w tym i Ducha Świętego o prowadzenie. od tej chwili stary ty nie istniejesz, twoje grzechy zabrał Jezus i jesteś czystym świętym dzieckiem Bożym, nowym człowiekiem który się urodził już do życia w Jezusie- człowiekiem duchowym . Tak to jest Biblijnie, teraz indywidualne rzeczy jakie przeżywają ludzie są różne , bo Bóg udziela w tym pomocy i Duch cię zaczyna prowadzić- zaczyna się nadprzyrodzone działanie Boże w twoim życiu .
Zauważasz ze niektóre złe skłonności - zniknęły. Nie masz już ochoty na przebywanie w dawnym towarzystwie ludzi ze świata , nie możesz znieść jak ktoś klnie czy pali, czy nie lubisz już złych filmów i złej muzyki którą kiedyś lubiłeś , nie lubisz miejsc które były dla ciebie kiedyś bardzo fajne, widzisz że pewne rzeczy bez twojego udziału bez starania zniknęły, nawet takie o których myślałeś ze będziesz musiał nad nimi ciężko pracować żeby je zwalczyć czy odrzucić, czujesz tą Bożą ochronę i pomoc aż cie to zadziwia, ze Bóg tak wyraźnie zadziałał w twoim życiu. Oczywiscie nie stajesz się bezgrzeszny, idealny.Musisz pracować nad różnymi wadami, nie znikają też konsekwencje dawnych czynów i dalej masz grzeczne ciało,które cie prowadzi wiele razy do grzechu, ale teraz po nowo narodzeniu jest inaczej, ty nienawidzisz tego co robisz , od razu bardzo żałujesz jak coś wywiniesz, od razu przepraszasz Boga , uciekasz od okazji do grzechu itp. To nie jesteś dawny ty, ta nowa osoba nawet się dziwi jak mogła być taka okropna i pyta,czy to na prawdę ja takie rzeczy robiłam.Tak bardzo jesteś inny. Każdy te działanie Boże w swoim życiu ma inne, bo każdy ma inne problemy, inne grzechy- inne życie .

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn cze 11, 2018 5:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Wybrana, następnym razem jak zechcesz postawić jakieś tezy, poprzyj je proszę Pismem. Już mi się znudziło odpowiadać na Twoje gołosłowne bajania.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn cze 11, 2018 5:10 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Barney napisał(a):
Wybrana, następnym razem jak zechcesz postawić jakieś tezy, poprzyj je proszę Pismem. Już mi się znudziło odpowiadać na Twoje gołosłowne bajania.

Gdybyś znał Pismo,to wiedział byś, że nie zmyślam.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn cze 11, 2018 5:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
Wybrana, następnym razem jak zechcesz postawić jakieś tezy, poprzyj je proszę Pismem. Już mi się znudziło odpowiadać na Twoje gołosłowne bajania.

Gdybyś znał Pismo,to wiedział byś, że nie zmyślam.

W takim razie zacytuj fragmenty Biblii, w których zapisano to, co nam tutaj opowiadasz na temat narodzenia na nowo.


Pn cze 11, 2018 5:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Takie oświadczenia - zamiast konkretów z Biblii - świadczą jedynie o tym, że nie masz na temat nic do powiedzenia.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn cze 11, 2018 5:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Nowo narodzenie jest decyzją ,świadomym wyborem ze krzyżujesz starego człowieka z jego grzechami, umiłowaniem świata i całym złem światowego życia które sie prowadziło i jest to też decyzja pójścia za Jezusem jako nowo narodzone dziecko Boże, oczywiście musi to być szczere i szczerze musi człowiek nie chcieć już żadnego zła w swoim życiu, a za to chcesz Jezusa i chcesz pełnić wolę Bożą a nie tego świata, Modlisz się odrzucasz w wszystko, co było dawniej- całe twoje zeszłe życie.Odrzucasz świat z jego porządliwościami i przyjmujesz Jezusa i zbawienie. Prosisz Boga o pomoc w tym i Ducha Świętego o prowadzenie. od tej chwili stary ty nie istniejesz, twoje grzechy zabrał Jezus i jesteś czystym świętym dzieckiem Bożym, nowym człowiekiem który się urodził już do życia w Jezusie- człowiekiem duchowym . Tak to jest Biblijnie, teraz indywidualne rzeczy jakie przeżywają ludzie są różne , bo Bóg udziela w tym pomocy i Duch cię zaczyna prowadzić- zaczyna się nadprzyrodzone działanie Boże w twoim życiu .
Zauważasz ze niektóre złe skłonności - zniknęły. Nie masz już ochoty na przebywanie w dawnym towarzystwie ludzi ze świata , nie możesz znieść jak ktoś klnie czy pali, czy nie lubisz już złych filmów i złej muzyki którą kiedyś lubiłeś , nie lubisz miejsc które były dla ciebie kiedyś bardzo fajne, widzisz że pewne rzeczy bez twojego udziału bez starania zniknęły, nawet takie o których myślałeś ze będziesz musiał nad nimi ciężko pracować żeby je zwalczyć czy odrzucić, czujesz tą Bożą ochronę i pomoc aż cie to zadziwia, ze Bóg tak wyraźnie zadziałał w twoim życiu. Oczywiscie nie stajesz się bezgrzeszny, idealny.Musisz pracować nad różnymi wadami, nie znikają też konsekwencje dawnych czynów i dalej masz grzeczne ciało,które cie prowadzi wiele razy do grzechu, ale teraz po nowo narodzeniu jest inaczej, ty nienawidzisz tego co robisz , od razu bardzo żałujesz jak coś wywiniesz, od razu przepraszasz Boga , uciekasz od okazji do grzechu itp. To nie jesteś dawny ty, ta nowa osoba nawet się dziwi jak mogła być taka okropna i pyta,czy to na prawdę ja takie rzeczy robiłam.Tak bardzo jesteś inny. Każdy te działanie Boże w swoim życiu ma inne, bo każdy ma inne problemy, inne grzechy- inne życie .

Barney, wskaż, co napisałam niezgodnego z Biblią.
Uważasz, że człowiek nie może się nawrócić i stać się ponownie dzieckiem Bożym?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn cze 11, 2018 10:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Bla bla bla. Dalej żadnego tekstu biblijnego na wsparcie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn cze 11, 2018 10:50 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
wybrana napisał(a):
Nowo narodzenie jest (...)

Wskaż lepiej fragmenty Pisma Świętego, w których zapisano to wszystko, co tutaj przedstawiłaś.


Wt cze 12, 2018 7:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Yarpen Zirgin napisał(a):
wybrana napisał(a):
Nowo narodzenie jest (...)

Wskaż lepiej fragmenty Pisma Świętego, w których zapisano to wszystko, co tutaj przedstawiłaś.

Całe Pismo Święte o tym naucza.
Gdybyś je znał, to wiedział byś o czym piszę.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pt maja 24, 2019 7:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
No właśnie znam Pismo Święte i takich fragmentów sobie nie przypominam. Z kolei fakt, że rzucasz tekst "cała Biblia o tym naucza" świadczy, iż nie jesteś w stanie wskazać nawet jednego fragmentu Pisma Świętego, który potwierdziłby zasadność tego, co tu nawypisywałaś.


Pt maja 24, 2019 7:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
wybrana napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
wybrana napisał(a):
Nowo narodzenie jest (...)

Wskaż lepiej fragmenty Pisma Świętego, w których zapisano to wszystko, co tutaj przedstawiłaś.

Całe Pismo Święte o tym naucza.
Gdybyś je znał, to wiedział byś o czym piszę.

No to co stoi na przeszkodzie żebyś zacytowała chociaż kilka fragmentów na potwierdzenie twoich tez

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt maja 24, 2019 8:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL