Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:53 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Następna strona
 Nowonarodzenie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Barney napisał(a):
Tylko w wierszu 22, gdzie mowa o Chrzcie Świętym:
10:22Wejdźmy na nią ze szczerym sercem, w pełni wiary, oczyszczeni w sercach od złego sumienia i obmyci na ciele wodą czystą;

No i mamy jasno tu powiedziane jakie znaczenia ma chrzest wodny i to nawet w wydaniu biblijnym ( zanurzenie). Obmycie ciała symboliczne , a nie żadna duchowa przemiana/nowe narodzenie.
Nowe narodzenie następuje jako efekt chrztu/zanurzenia w śmierć Pana Jezusa, a to jest wydarzenie duchowe.
H₂O nie ma tu nic do rzeczy.

Serce Kroneliusza i jego rodziny i znajomych Pan Bóg oczyścił z grzechów przez wiarę, co wyraźnie powiedział Ap. Piotr gdy tłumaczył to wydarzenie braciom w Jerozolimie - woda nie miała tu nic do rzeczy.

Proste? - oczywiście, ale dla tych, którzy chcą to dostrzec.


Śr cze 06, 2018 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Idź i powiedz Chrystusowi, że okłamał Nikodema, kiedy na pytanie jak ma się narodzić na nowo, odpowiedział mu, że ma się to dokonać "z wody i ducha". :)


Śr cze 06, 2018 3:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Gregorze, Twoje tezy mają jedną słabą stronę - nie ma dla nich kompletnie uzasadnienia w tekście Biblii.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr cze 06, 2018 3:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przepraszam, ale co ma piernik do wiatraka? Nie zmieniaj tematu. Rozmawiamy o narodzeniu na nowo, więc skup się na nim.

A to nie wiesz, że nie możesz być nowo narodzonym, jeżeli nie uwierzysz?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr cze 06, 2018 3:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Gregor napisał(a):
Proste? - oczywiście, ale dla tych, którzy chcą to dostrzec.

Chyba wszyscy dostrzegaja.
1. Chrzest, jak kazdy inny Sakrament, jest znakiem widzialnym laski niewidzialnej.
2. Mowimy rowniez o Chrzcie krwi lub Chrzcie pragnienia.
3. Bog nie jest zwiazany Sakramentami. Jak slusznie stwierdziles: Ocenę zostawmy Panu Bogu.
We wszystkim. Np czy wierzysz lub czy jestes nowonarodzony.


Śr cze 06, 2018 3:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
wybrana napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przepraszam, ale co ma piernik do wiatraka? Nie zmieniaj tematu. Rozmawiamy o narodzeniu na nowo, więc skup się na nim.

A to nie wiesz, że nie możesz być nowo narodzonym, jeżeli nie uwierzysz?

Przytocz mi, proszę, fragment nauczania Chrystusa lub Apostołów, w którym to zapisano.


Śr cze 06, 2018 3:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Yarpen Zirgin napisał(a):
wybrana napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przepraszam, ale co ma piernik do wiatraka? Nie zmieniaj tematu. Rozmawiamy o narodzeniu na nowo, więc skup się na nim.

A to nie wiesz, że nie możesz być nowo narodzonym, jeżeli nie uwierzysz?

Przytocz mi, proszę, fragment nauczania Chrystusa lub Apostołów, w którym to zapisano.

No nie żartuj, cała Biblia o tym świadczy.
Ale zacytuję ci kilka wersetów.
Nie czytałeś Biblii?
B.W.E.Jana
4:8Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością.
4:9W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.
4:10Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.
4:11Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się miłować.
4:12Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości.
4:13Po tym poznajemy, że w nim mieszkamy, a On w nas, że z Ducha swojego nam udzielił.
4:14A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata.
4:15Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu.
4:16A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.
4:17W tym miłość do nas doszła do doskonałości, że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu, gdyż jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie.
5:1Każdy, kto wierzy, iż Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził, a każdy, kto miłuje tego, który go zrodził, miłuje też tego, który się z niego narodził.

5:10Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.
5:11A takie jest to świadectwo, że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego.
5:12Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr cze 06, 2018 4:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Prosiłem o fragmenty, gdzie zapisano, że nie można się narodzić na nowo, jak się nie wierzy, a nie o miłości do Boga, czy wierze w Chrystusa. Masz takie? Bo w tych, które przytoczyłaś, czegoś takiego nie zapisano.


Śr cze 06, 2018 4:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Barney napisał(a):
Gregorze, Twoje tezy mają jedną słabą stronę - nie ma dla nich kompletnie uzasadnienia w tekście Biblii.

Ależ jest wręcz przeciwnie:
1. Cytat, który sam przytoczyłeś :
Barney napisał(a):
Tylko w wierszu 22, gdzie mowa o Chrzcie Świętym:
10:22 Wejdźmy na nią ze szczerym sercem, w pełni wiary, oczyszczeni w sercach od złego sumienia i obmyci na ciele wodą czystą;

2. Historia Korneliusza z Dz.Ap , gdzie chrzest wodny nastąpił po ich nowym narodzeniu i napełnieniu Duchem Św.
3. Wyjaśnienie Ap.Piotra, które złożył w Jerozolimie braciom, gdzie wyraźnie mówi o obmyciu z grzechów przez wiarę, a nie wodę.

Trzeba tylko woli, aby to dostrzec.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Idź i powiedz Chrystusowi, że okłamał Nikodema, kiedy na pytanie jak ma się narodzić na nowo, odpowiedział mu, że ma się to dokonać "z wody i ducha".

Poczytaj Biblię i zobacz, że woda nie zawsze oznacza w Biblii wodę. :mrgreen:


Śr cze 06, 2018 4:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Gregor napisał(a):
Historia Korneliusza z Dz.Ap , gdzie chrzest wodny nastąpił po ich nowym narodzeniu

Wiesz, mam prośbę: Przytocz ten fragment Dziejów Apostolskich i podkreśl w nim miejsce, gdzie jest mowa, że Korneliusz i jego domownicy, narodzili się na nowo przed chrztem.


Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Idź i powiedz Chrystusowi, że okłamał Nikodema, kiedy na pytanie jak ma się narodzić na nowo, odpowiedział mu, że ma się to dokonać "z wody i ducha".

Poczytaj Biblię i zobacz, że woda nie zawsze oznacza w Biblii wodę. :mrgreen:

No cóż, pozostaje Ci wykazać, że Chrystus nie miał na myśli wody jako wody, kiedy odpowiadał Nikodemowi. :D


Śr cze 06, 2018 4:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wiesz, mam prośbę: Przytocz ten fragment Dziejów Apostolskich i podkreśl w nim miejsce, gdzie jest mowa, że Korneliusz i jego domownicy, narodzili się na nowo przed chrztem.

Doskonale to opisuje Ap. Piotr gdy wrócił do Jerozolimy [Dz.Ap.11.12-18] i ani słowem nie wspomina o wodzie.
Co najwyżej nie będziesz się zgadzał z Ap. Piotrem. :mrgreen:
Yarpen Zirgin napisał(a):
No cóż, pozostaje Ci wykazać, że Chrystus nie miał na myśli wody jako wody, kiedy odpowiadał Nikodemowi.

Podobnie jak Tobie, że miał na myśli H₂O. ;)


Śr cze 06, 2018 5:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wiesz, mam prośbę: Przytocz ten fragment Dziejów Apostolskich i podkreśl w nim miejsce, gdzie jest mowa, że Korneliusz i jego domownicy, narodzili się na nowo przed chrztem.

Doskonale to opisuje Ap. Piotr gdy wrócił do Jerozolimy [Dz.Ap.11.12-18](...)

Ponieważ najwyraźniej nie masz Biblii w wersji elektronicznej, to wklejam ten fragment:

Dz 11,12-18
(12): A Duch powiedział mi, abym bez wahania poszedł z nimi. Razem ze mną poszło też tych sześciu braci. Przybyliśmy do domu owego człowieka. (13): On nam opowiedział, jak zobaczył anioła, który zjawił się w jego domu i rzekł: "Poślij do Jafy i sprowadź Szymona, zwanego Piotrem. (14): On cię pouczy, jak zbawisz siebie i cały swój dom". (15): Kiedy zacząłem mówić, Duch Święty zstąpił na nich, jak na nas na początku. (16): Przypomniałem sobie wtedy słowa, które wypowiedział Pan: "Jan chrzcił wodą, wy zaś ochrzczeni będziecie Duchem Świętym". (17): Jeżeli więc Bóg udzielił im tego samego daru co nam, którzyśmy uwierzyli w Pana Jezusa Chrystusa, to jakżeż ja mogłem sprzeciwiać się Bogu?"


Podkreśl w nim miejsce, gdzie św. Piotr stwierdził, że Korneliusz i jego domownicy narodzili się na nowo jeszcze przed chrztem.

Cytuj:
Co najwyżej nie będziesz się zgadzał z Ap. Piotrem.

Przeczytałem ten fragment i zacytowałem powyżej, ale jakoś nijak nie mogę znaleźć wypowiedzi Apostoła, że Korneliusz z domownikami narodził się na nowo przed chrztem. Oczywiście mogę mieć jakieś problemy ze wzrokiem, więc zaznacz mi ten fragment przed podkreślenie, pogrubienie czy też kolorem.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
No cóż, pozostaje Ci wykazać, że Chrystus nie miał na myśli wody jako wody, kiedy odpowiadał Nikodemowi.

Podobnie jak Tobie, że (...)

Nie odwracaj kota ogonem. Skoroś stwierdził, że Chrystus nie miał na myśli wody jako wody, to teraz dowiedź prawdziwości tej tezy.


Śr cze 06, 2018 5:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Yarpen Zirgin napisał(a):
Prosiłem o fragmenty, gdzie zapisano, że nie można się narodzić na nowo, jak się nie wierzy, a nie o miłości do Boga, czy wierze w Chrystusa. Masz takie? Bo w tych, które przytoczyłaś, czegoś takiego nie zapisano.

Postaraj się je przeczytać jeszcze raz ze zrozumieniem.
A jeżeli ponownie nie będziesz ich widział, to ja ci nie pomogę.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr cze 06, 2018 6:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
Nie pomożesz, bo takich fragmentów nie ma.
Zawsze to samo - "niebiblijny katolik" pokazuje dowody z Pisma, "wielce biblijni" niekatolicy mają na poparcie swoich tez tylko własną pustą gadaninę.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr cze 06, 2018 6:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: NOWONARODZENIE
wybrana napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Prosiłem o fragmenty, gdzie zapisano, że nie można się narodzić na nowo, jak się nie wierzy, a nie o miłości do Boga, czy wierze w Chrystusa. Masz takie? Bo w tych, które przytoczyłaś, czegoś takiego nie zapisano.

Postaraj się je przeczytać jeszcze raz ze zrozumieniem.
A jeżeli ponownie nie będziesz ich widział, to ja ci nie pomogę.

Mam pomysł: Podkreśl w tych cytatach, które wrzuciłaś, miejsce gdzie jest o tym mowa.


Śr cze 06, 2018 6:42 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL