Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:13 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Nowonarodzenie 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Wybrana w związku z twoja odpowiedzią masz zakaz pisania w tym temacie. Każdy kolejny twój wpis zostanie usunięty.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 03, 2019 4:08 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
wybrana napisał(a):
merss, co dzień Bóg mówi do ciebie takie słowa:
- Jesteś moim aniołem, jesteś moją jedyną, ciebie pragnę, bo tak bardo kocham cię.


Ale to nie znaczy ze jest sie kims wyjatkowym wsrod ludzi.
Tych ludzi sa miliony, a nie tylko ty jedna.
Po prostu to ze czujesz sie wyjatkowa, nie oznacza ze masz nauczac innych tego co ty uwazasz za sluszne.
Poza tym, tu na forum to masz raczej tych ktorzy poznali Ewangelie, wiec twoje nauczanie tych ktorzy poznali Ewangelie nie ma zadnego sensu, bo oni juz znaja, a jesli uwazasz ze znaja-rozumieja ja zle, to i tak niec na to nie poradzisz, bo to kazdego pojedynczego czlowieka wybor.
Nikogo nie zmusisz do rozumienia tak jak ty, chocbys nie wiem jak byla pewna swojej racji.
Poza tym jakiekolwiek nawracanie mija sie z celem zwlaszcza na forach, bo wiara to nie pojedyncze zdania i kto ma racje, tylko codziennosc zycia i przyklad naszego zycia moze zmienic innych zdanie i rozumienie Pism.
Chcesz by sie ktokolwiek nawrocil, rob tak jak nauczal Jezus, wtedy ci wobec ktorych bedziesz tak postepoowala zauwaza na czym polega wiara, a dowodem na istnienie Boga bedzie cale twoje zycie i wszystko co robilas wobec bliznich. Takich dowodow nie bedziesz musiala nikomu udowadniac.
One beda szly za toba.


So sie 03, 2019 4:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
merss napisał(a):
Jeśli to choroba, nic nie zmieni myślenia.

wybrana napisał(a):
merss, co dzień Bóg mówi do ciebie takie słowa:
- Jesteś moim aniołem, jesteś moją jedyną, ciebie pragnę, bo tak bardo kocham cię.

Merss trafiłaś w 10

Sam2 nie odpowiadaj wybranej w tym temacie bo ma ona zakaz pisania w tym wątku.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 03, 2019 4:14 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Zauwazylem, ale za pozno.
Poza tym mysle ze to raczej ty sie zbytnio pospieszyles.
Moze przemysl swoja decyzje i daj jej wiecej czasu, to i sam dostaniesz go wiecej.


So sie 03, 2019 4:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Tutaj viewtopic.php?f=11&t=9068&p=1149093#p1149093 masz odpowiedz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 03, 2019 5:06 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Sory za cynizm.
Dziękuję Panie, że z własnej nieprzymuszonej woli wybrałem Ciebie. Grzesznik.


So kwi 24, 2021 7:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
A skąd wiesz, że wybrałeś Boga a nie swoje wyobrażenie? Wszelkie spory Pana Jezusa toczyły się o interpretację Pism. Faryzeusze byli niezwykle religijnymi ludźmi. Przybliżył to jeden z nich modląc się w świątyni. On jednak modlił się do siebie a nie Pana Boga. Dałby się poćwiartować, że dobrze ma ułożone sprawy religii...a żył w iluzji.
Można powtarzać jak mantrę, że jestem grzesznikiem. Jeśli ktoś mi wejdzie na odcisk to mam możliwość zareagować na dwa sposoby: uruchomić pychę/fałszywą pokorę lub pokorę. Jeśli natomiast lęk dominuje w moim patrzeniu na świat to zareaguję lękowo, ale dam się poćwiartować, że to pokora.
W KK sprawdza się prawdziwość takich deklaracji, także tych o tym, że jestem grzesznikiem. Po co o tym opowiadać? Wszyscy są grzesznikami, żaden powód do chwały. Każdy to zobaczy jak będzie zainteresowany. ;)


So kwi 24, 2021 9:34 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Przeczytaj uważnie co napisałem. Bardzo proszę


So kwi 24, 2021 10:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Czytam uważnie, potem dopiero pytam. Nie interesują mnie deklaracje, ale różnicowanie. Ono jest zawsze sposobem diagnozowania spraw jak się mają. Ucieczka też jest odpowiedzią. To diagnozowanie w sprawach duchowych Kościół wypracował przez czas swego istnienia. Największy wkład włożyli ojcowie pustyni. Sprawdzali i różnicowali na sobie i ze sobą. Oni wypracowali też posłuszeństwo dla wspólnego dobra.
Psychologia i medycyna postępuje tak samo, znamy też psychikę człowieka i okazuje się, że ojcowie pustyni zeszli się w tym samym miejscu w wiedzy o człowieku co dzisiejsza psychologia. Oni i ich następcy wiedzieli więcej, bo sferą duchową psychologia się nie zajmuje. Znali więc wiele duchowych pułapek. Psychologia zna psychologiczne pułapki i one stanowią niebezpieczeństwo dla duchowości. To pozostało w Kościele. Reformacja inaczej zdefiniowała nawet wiarę.


So kwi 24, 2021 11:25 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
wypowiedź była cyniczna dlatego przeprosiłem (słabszych w wierze) i dotyczyła także i tego co napisałaś w kontekście mojej osoby. I tu się zgadzamy choć polików mi już brakuje :mrgreen: tak mnie "tłuczesz".
Co do mnie: dziękuję Ojcu, że pchnął mnie do Syna. Nie sobie to zawdzięczam a Ojcu, tak samo jak nie sobie zawdzięczamy narodziny wg ciała. Bo choć ciało rodzi ciało, to życie w człowieku jest z Boga.


So kwi 24, 2021 11:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Nic nie napisałam o tobie. Po prostu próbuję zobaczyć człowieka, więc zadaję klasyczne pytania. Nie martw się, to co chciałam wiedzieć już chyba wiem. :)


N kwi 25, 2021 12:02 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Ok.


N kwi 25, 2021 12:21 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Nie wiem jak inni, ale bronienie człowieka od momentu poczęcia jest dla mnie zupełnie naturalne. Na tym przykładzie mam pytanie:
W tym momencie kto dał, życie(ciało i krew czy duch)?
Tak samo widzę nowonarodzenie, jak poczęcie z tymże w Bogu.

Dopisując pod rozważenie, że ciało i krew nie odziedziczy królestwa, co pozostaje? Na pewno nie będą to takie ciała jak teraz (chyba nie muszę wklejać cytatów :) )

Jest wielu powołanych, a mało wybranych. Czym to się różni? Kto się narodził z Ducha ten wie, kto tylko z wody i krwi, ten znaków żąda, lub będzie prowokował aby jeśli to możliwe i Świętych Boga zwieść.


Cz maja 06, 2021 8:19 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Skąd wiesz, że to co wie nie jest pozorną wiedzą? Mamy owoce DŚ i mamy owoce ducha tego świata. Protestant widzi owoce DŚ a z boku widać zupełnie coś innego. Kalwin nie wie, bo jego wiedza ogranicza się do tego, że on nie ma na to wpływu. Katolik naucza jak prorok, tymczasem widzi się całkowitą nieznajomość siebie. Najgorsza sprawa jest z 'widzącymi', bo nie zakwestionują swych doznań mistycznych a z boku widać, że człowiek po prostu chory. Bóg powołal człowieka bez jego zgody, ale bez podjęcia współpracy z łaską nie ma żadnego rozwoju duchowego...są pozory i noszenie cudzych szat. Są tacy, którzy co chwila zmieniają na forum nicki, łącznie z wyznaniem. Kim oni są? Nowonarodzoną Maską?
Po każdej dobrej spowiedzi rodzimy się na nowo dla Boga. W grzechu ciężkim czlowiek jest odcięty od Boga.


Cz maja 06, 2021 8:32 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Choć Szymon trzy razy powiedział miłuję do Jezusa, to nie był jeszcze nowonarodzonym w pełni. Czegoś brakowało. Jan Chrzciciel mimo, że prorokował w Duchu Chrystusowym, nie od razu poznał, że przyszedł do niego Jezus

Droga Merss, Jezus też o tym mówił, ze ludzie szukają tak jak im wygodnie.
A niektóre owoce można również naśladować. Ja poznaję np, po braku sprawiedliwości, kto jakiego jest ducha(nie tylko po tym że powie że wierzy, choć to początek jak u Szymona). I czasem obrzezanie serca widzę w tych co mówią, że nie wierzą. Wtedy wiem, ze są już blisko Pana. I nie z własnej woli. Jeszcze nie widziałem złodzieja, który po to kradnie aby go złapano.

________________________
Cytuj:
Po każdej dobrej spowiedzi rodzimy się na nowo dla Boga. W grzechu ciężkim czlowiek jest odcięty od Boga.

to jest podobne do corocznego składania ofiar przez Izraelitów. I nie tylko. :-(
Jedyny grzech śmiertelny może popełnić jedynie nowonarodzony i też nie w każdym przypadku. To będą synowie ciemności


To widzę u ŚJ
Cytuj:
Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca.
Pewnie się tu zgodzimy.


Ostatnio edytowano Cz maja 06, 2021 10:03 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów



Cz maja 06, 2021 8:53 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL