Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:45 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Następna strona
 Nowonarodzenie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Widzę, że nie rozumiesz @wybrana określenia truizm.
"stwierdzenie prawdziwe, ale banalne, znane wszystkim albo zbyt błahe, aby warto było je wygłaszać"
Truizm to rzecz oczywista, którą serwujesz tak, jakbyś nie-wiadomo-co odkryła.
I tylko po to, by potem wyciągnąć jakiś wniosek od czapy

sam2 napisał(a):
Nie tak calkiem truizmy, bo z jej wpisu wynikalo by ze juz na poczatku ciala stworzone przez boga byly ziemskie-skazone, i tylko dusza idzie do Nieba, co nie jest prawda
Nie jestem pewien, czy z tego co napisała @wybrana wynika, jakoby "juz na poczatku ciala stworzone przez boga byly ziemskie-skazone". CHyba nie...
Niech rozstrzygnie @wybrana - miałaś to na myśli?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 30, 2019 2:46 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Barney napisał(a):
Widzę, że nie rozumiesz @wybrana określenia truizm.
"stwierdzenie prawdziwe, ale banalne, znane wszystkim albo zbyt błahe, aby warto było je wygłaszać"
Truizm to rzecz oczywista, którą serwujesz tak, jakbyś nie-wiadomo-co odkryła.
I tylko po to, by potem wyciągnąć jakiś wniosek od czapy

sam2 napisał(a):
Nie tak calkiem truizmy, bo z jej wpisu wynikalo by ze juz na poczatku ciala stworzone przez boga byly ziemskie-skazone, i tylko dusza idzie do Nieba, co nie jest prawda
Nie jestem pewien, czy z tego co napisała @wybrana wynika, jakoby "juz na poczatku ciala stworzone przez boga byly ziemskie-skazone". CHyba nie...
Niech rozstrzygnie @wybrana - miałaś to na myśli?

Nie, to stwierdzenie nie było zbyt błahe i zbyt banalne. Trzeba je rozgłaszać, bo ono jest podstawą wiary. Już mam kilkadziesiąt wiosenek na koncie, zresztą tak podobnie jak ty, i bardzo często słyszałam szczególnie na pogrzebach - taka jest wola Boża. Jakże to okrutny fałsz i żywe oczernianie Boga, gdy się mówi, że jeśli ktoś zginie okrutnie zamordowany, bądź w innych nieprzewidzianych okolicznościach - że to Bóg sprawił i tak chciał. Jest jeszcze w świadomości ludzi zakorzenione przez niewłaściwe nauczanie,że wszystkie zło i okropności, które ludzie doświadczają, to z woli Bożej. Rola szatana jest ukryta. Tą błędną oskarżającą naukę wnieśli ludzie nierozumni, a ich potomkowie - ją powielają.
Bóg - nasz Ojciec w Niebie- jest tylko nieskończoną miłością i tak bardzo kocha człowieka, żen złożył dla świadectwa wiary - swoje życie.
Ale człowiek nie chce otworzyć swojego serca na miłość Bożą - na prawdę i dalej woli chodzić w duchowej ciemności, tak jak to czynili Izraelici i inni ludzie przed Chrystusem.

Jeżeli chodzi o ciało, to pochodzi one z ziemi i należy o ziemi. Jest one inkubatorem duszy w okresie życia na ziemi. Szatan wykorzystał jego pożądliwości i posłużył się nim, by zniewolić duszę ludzi.
Dlatego mamy walczyć z pożądliwościami ciała, by dusza wypełniała się energią Bożą, by nastąpiło zespolenie z duchem Bożym.
Jezus jest naszą drogą i naszym oblubieńcem.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt lip 30, 2019 6:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
A jak ta dusza wypełnia się energią Bożą? Jeśli to nie Bóg dopuścił do śmierci, jak to słyszałaś na tych pogrzebach to kto/co stoi za śmiercią człowieka?


Wt lip 30, 2019 6:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
merss napisał(a):
A jak ta dusza wypełnia się energią Bożą? Jeśli to nie Bóg dopuścił do śmierci, jak to słyszałaś na tych pogrzebach to kto/co stoi za śmiercią człowieka?

Szatan!
To on zniewolił dusze ludzi i ludzie czynią zło pod jego namową.
A dlaczego tak ludzie czynią, bo mają daną wolną wolę.
To człowiek bierze odpowiedzialność za swoje wybory, za ziemskie i przyszłe życie. Zawsze jest przyczyna i skutek.
Jeżeli jesteśmy w jego mocy, to on ma nad człowiekiem władzę.
Królestwo Boże jest w Niebie, bo tam dusze należą do Boga.
Królestwo szatana jest na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu.
Nikt mu tej władzy nie nadał, to on ją przejął przez zwiedzenie.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt lip 30, 2019 6:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Cytuj:
Jeżeli chodzi o ciało, to pochodzi one z ziemi i należy o ziemi. Jest one inkubatorem duszy w okresie życia na ziemi.

A o zmartwychwstaniu ciała słyszałaś? ;)
Coraz większe androny opowiadasz. Mieszając je z oczywistościami, żeby mącić.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 30, 2019 7:50 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Śmierć, ktora przyszła przez grzech zmieszana z tym, że to szatan decyduje o śmierci biologicznej. Zło wymieszanae z mocą Bożą. Wolność i zaraz jej zaprzeczenie, bo szatan opanowal człowieka i decyduje o jego śmierci. Decydujący o śmierci biologicznej Zły ukazany jako wyższy od Boga, więc to już satanizm. Jakoś widząc ten wierszyk zmieszania i nie rozumienia Biblii nie wiedziałam nawet co podważyć. To wariacje na temat wymyślonej przez siebie religii i duchowości. Emocjonalanie przeżyty chrzest jako wykladnia prawdy.

Zapytałam konkretnie a otrzymalam jakiś wierszyk złożony z przypadkowych hasełek. To nie moje klimaty. Prorocy sa niereoformowalni. I jest to też prawda biblijna, ale nie działa wedle schematu - wszystko przetrzymam, bo prorocy tak mają. Wszystko da się wywrócić, jak rękawiczkę na lewą stronę. Wybrana, by mącić...ton prorocki nie czyni człowieka prorokiem.


Wt lip 30, 2019 8:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Barney napisał(a):
Cytuj:
Jeżeli chodzi o ciało, to pochodzi one z ziemi i należy o ziemi. Jest one inkubatorem duszy w okresie życia na ziemi.

A o zmartwychwstaniu ciała słyszałaś? ;)
Coraz większe androny opowiadasz. Mieszając je z oczywistościami, żeby mącić.

Masz dwa wyjścia, albo spalisz swoje ziemskie ciało, albo cię robale zjedzą.
Ty myślisz, że nowe ciało - będzie nadal tym samym ciałem, które obróciło się w proch?

Merss, bez odrodzenia w Duchu Bożym będziesz nadal starym człowiekiem. Myślę, że nie wiesz o czym pisałam i o czym teraz piszę.
Pozwól, że przytoczę ci pewne cytaty:
E.Jana:
14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
14:7
Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.
14:8
Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
14:9
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?

14:27
Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.
14:28
Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja.
14:29
Teraz powiedziałem wam, zanim się to stanie, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.
14:30
Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie;

15:18
Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że mnie wpierw niż was znienawidził.
15:19
Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi.

16:8
A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie;
16:9
O grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie;
16:10
O sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie;
16:11
O sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony.

Ostrzeganie przed szatanem - oszustem i zwodzicielem - nie jest satanizmem jak ty to nazwałaś.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt lip 30, 2019 10:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
merss i jeszcze zebyś dobrze zrozumiała, co chcę powiedzieć:
My tu na ziemi jesteśmy niewolnikami, a kogo ? - sił ciemności.
Jesteśmy sterowani, a przez kogo? - przez siły ciemności.
Kto ma nad nami władzę? - siły ciemności.
A kim są siły ciemności? - to szatan i jego armia.
Jesteśmy na wojnie duchowej. Ta wojna toczy się o nasze dusze, bo one są nieśmiertelne.
Ciało pochodzi z ziemi i należy do ziemi i jest smiertelne tak jak wszystko na ziemi.
Dusza pochodzi z nieba, jest tylko na określony czas połączona z ciałem.
Kto pragnie nas wyzwolić z naszej niewoli? - Jezus.
Kto dał nam świadectwo wiary - Jezus.
Kto dał nam światło, które zaświeciło w ciemności? - Jezus.
Kto powiedział, że niewolnik nie wie co czyni, a wolni będziecie? - Jezus.
Kto powiedział - zwyciężajcie, tak jak ja zwyciężyłem świat? - Jezus.
A kto to jest Jezus? to żywy Bóg, który zstąpił z Nieba, by nas wyzwolić z mocy zła.
Czy najpierw by zrobił z nas niewolników, a potem by przyszedł, by nas wyzwolić od siebie?
Bóg Ojciec,który jest w Niebie wyciągnął do nas swoją dłoń, by nas wyzwolić z mocy złego.
Bóg Ojciec który jest w Niebie jest dobrem i miłością.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt lip 30, 2019 10:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
wybrana napisał(a):
Ty myślisz, że nowe ciało - będzie nadal tym samym ciałem, które obróciło się w proch?
No cóż, spytajmy Pisma:
"Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze ciało poniżone w podobne do swego chwalebnego ciała tą mocą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować."/Flp 3:20-21/

Żeby nie było wątpliwości "przekształci" to μετασχηματισει (metaschēmatisei STRONG 3345) jednoznacznie oznaczające przekształcenie, a nie np. wymianę.

I cały wywód do kosza...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 30, 2019 10:29 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Czyli tak jak pisalem tak wybrana mysli i tak wierzy.
To sa skutki niewiary w to ze beatyfikowane osoby sa swiete.
Te wlasnie osoby mialy nie tylko cialo choc czesciowo zmienione na nieskazone, ale takze mogly robic to co robia Aniolowie.
Bo mamy byc jak Aniolowie w Niebie, a bedzie nas od Nich roznilo tylko to ze posiadamy cialo.
Mozna by powiedziec ze jakie jest nasze cialo, taka jest i nasza dusza, jesli jest ciagle skazone, to taka jest i dusza, jesli poddajemy sie pokusom ciala.


Wt lip 30, 2019 11:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
wybrana napisał(a):
My tu na ziemi jesteśmy niewolnikami, a kogo ? - sił ciemności.

Niewolnik to osoba pozbawiona wolności. Ma swojego pana, który decyduje o swym niewolniku, jest bowiem jego własnością. Niewolnika tatuowano, jako znak przynależności. Ja nie wyznaję determinizmu, ale wolną wolę.
Cytuj:
Jesteśmy sterowani, a przez kogo? - przez siły ciemności.

Determiniści są sterowani, ludzie wolni widzą zło w swej naturze i podszeptach szatańskich. Koncentrują się jednak na ćwiczeniu w cnotach przeciwnych swym wadom. Najpierw więc należy poznać siebie. Nie ma innej drogi radzenia sobie z grzechem. W tym wszystkim pomaga życie sakramentalne. Łaska buduje bowiem na naturze.
Cytuj:
Kto ma nad nami władzę? - siły ciemności.

Jeśli przekażesz wladzę nad sobą siłom ciemności, zaanektują cię. Bóg dopuszcza jednak działanie sił ciemności u siłaczy duchowych, czyli świętych.
Cytuj:
A kim są siły ciemności? - to szatan i jego armia.

noooo...
Cytuj:
Jesteśmy na wojnie duchowej. Ta wojna toczy się o nasze dusze, bo one są nieśmiertelne.

Walka toczy się między Bogiem i szatanem. Człowiek jest tylko wykorzystany do tego, by pokazać Bogu, że to był kiepski wybór, by dać Bogu ludzką naturę a nie wspaniałą anelską. Podsuwa więc Zły Bogu oskarżenia o tym, że człowiek to skończony matołek.
Cytuj:
Ciało pochodzi z ziemi i należy do ziemi i jest smiertelne tak jak wszystko na ziemi.
Dusza pochodzi z nieba, jest tylko na określony czas połączona z ciałem.

Nie należy zapominać, że stanowimy jedność.
Cytuj:
Kto pragnie nas wyzwolić z naszej niewoli? - Jezus.
Kto dał nam świadectwo wiary - Jezus.
Kto dał nam światło, które zaświeciło w ciemności? - Jezus.

To truizmy.
Cytuj:
Kto powiedział, że niewolnik nie wie co czyni, a wolni będziecie? - Jezus

..czyli teraz nie jesteśmy wolni? .
Cytuj:
Kto powiedział - zwyciężajcie, tak jak ja zwyciężyłem świat? - Jezus.

A przepis wykonawczy?
Cytuj:
A kto to jest Jezus? to żywy Bóg, który zstąpił z Nieba, by nas wyzwolić z mocy zła.
Czy najpierw by zrobił z nas niewolników, a potem by przyszedł, by nas wyzwolić od siebie?

Niewolnika robi z nas inny człowiek. Można niewolę przyjąć lub nie.
Cytuj:
Bóg Ojciec,który jest w Niebie wyciągnął do nas swoją dłoń, by nas wyzwolić z mocy złego

Dlaczego dłoń?.
Cytuj:
Bóg Ojciec który jest w Niebie jest dobrem i miłością.

Jakie to ma dla człowieka praktyczne znaczenie?

Rozumiem, że przypisujesz sobie nowe narodzenie i wyprowadzasz je bezwarunkowo z mocy zbawczej krzyża. Jezus wszystko już załatwił. Tak czy nie? Tochę pytam, bo muszę przeczytać ludzki język, by wyrobić sobie zdanie. Kiedy nie widzę komunikatywnego języka, ignoruję.


Śr lip 31, 2019 12:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
merss napisał(a):
wybrana napisał(a):
Bóg Ojcec który jest w Niebie jest dobrem i miłością.

Jakie to ma dla człowieka praktyczne znaczenie?

Och ma i to ogromne znaczenie. Jak może człowiek zespolić się węzłem małżeńskim z kimś, gdzie nie będzie wzajemnej miłości.
Otworzyć swoje serce na kogoś, to otworzyć serce na czyjąś miłość i tą miłość odwzajemniać. Tylko wzajemna miłość ma wartość. Miłość jednostronna jest krzywdząca, bo nie ma w niej wzajemności.
Kochasz swojego oblubieńca nie ze strachu, bojaźni przed nim, ale kochasz, bo jest to relacja wypływająca z głębi serca. Jest to więź łącząca, którą znają tylko oblubieniec i oblubienica. Z dwóch stanowią jedność.
Czy można kochać kogoś okrutnego i trwać w tej miłości? Czy taka miłość miała by szansę przetrwania? Czy to by była wzajemna łącząca, zespolona miłość?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr lip 31, 2019 10:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
I co z tym cialem, @wybrana? Zapominamy o temacie? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lip 31, 2019 11:20 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
Barney napisał(a):
I co z tym cialem, @wybrana? Zapominamy o temacie? ;)

Temat jest o nowym narodzeniu z ducha, a nie z ciała.
Dziecko Boże, gdy zamieszka w Królestwie Bożym nie przechodzi tam w swoim ziemskim śmiertelnym ciele.
Otrzymuje nowe ciało - niebiańskie, trochę podobne do ziemskiego, ale zupełnie inne - doskonałe w każdym calu.
Dlaczego nasze ciało jest wyglądem podobne do ziemskiego? byśmy nadal czuli się tą samą osobą i byśmy my rozpoznawali innych bliskich nam ludzi, a inni ludzie mogli też rozpoznawać nas. Tworzymy społeczność ludzi w Niebie - nowym świecie - pięknym i doskonałym, a my ludzie stajemy się społecznością tego świata zjednoczoną z Duchu Bożym - węzłem pełnej miłości i doskonałości.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr lip 31, 2019 12:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowonarodzenie
wybrana napisał(a):
Dziecko Boże, gdy zamieszka w Królestwie Bożym nie przechodzi tam w swoim ziemskim śmiertelnym ciele.
Otrzymuje nowe ciało - niebiańskie, trochę podobne do ziemskiego, ale zupełnie inne - doskonałe w każdym calu.

A teraz zacytuj fragment Pisma Świętego, którym to zapisano.


Śr lip 31, 2019 12:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 383 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL