Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 3:54 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Chcę się nawrócić 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N wrz 17, 2017 12:03 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Chcę się nawrócić
Witam, chciałbym się nawrócić, ale nie wiem jak, nie chodzę do kościoła od 3 lat, nie bardzo wierzę w Boga, ale pragnę uwierzyć, proszę pomóżcie
Mam nadzieję, że teraz to odpowiedni dział


N wrz 17, 2017 3:08 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So sie 05, 2017 1:23 pm
Posty: 396
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
KochamBoga16 napisał(a):
Witam, chciałbym się nawrócić, ale nie wiem jak, nie chodzę do kościoła od 3 lat, nie bardzo wierzę w Boga, ale pragnę uwierzyć, proszę pomóżcie
Mam nadzieję, że teraz to odpowiedni dział


Co rozumiesz przez "nawrócenie" i po co Ci ono? Bo inni ludzie wierzą i Ty chciałbyś zachowywać się tak, jak oni; bo chcesz iść do nieba ....itd Jakie masz oczekiwania od swojej potencjalnej wiary - cokolwiek przez to rozumiesz?


N wrz 17, 2017 3:22 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N wrz 17, 2017 12:03 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
Chcę się nawrócić bo moja dziewczyna jest wierząca i to dla niej bardzo ważne, żebym też był, a poza tym chcę być z nią zawsze, czyli też po śmierci, no i też chcę wrócić do Boga i oczyścić się z grzechów


N wrz 17, 2017 6:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
KochamBoga16 napisał(a):
Witam, chciałbym się nawrócić, ale nie wiem jak, nie chodzę do kościoła od 3 lat, nie bardzo wierzę w Boga, ale pragnę uwierzyć, proszę pomóżcie
Mam nadzieję, że teraz to odpowiedni dział

Jak dla mnie to prowokacja.
Czytałem pierwszy wpis który popełnił ten osobnik na forum.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N wrz 17, 2017 8:58 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
To proste zacznij chcieć, a chcieć to móc. Masz dobry początek tego. Twa wybranka jest dobrym pretekstem, by za tym kierunkiem pójść. Zdaj się na nią, a i ona będzie z tego zadowolona, udzieli się też i tobie to zadowolenie. To jak na początek bardzo wiele. Nawracanie się to proces, bywa że całego życia. To nie taki krótki zwrot w życiu i jest już dobrze. Życzę cierpliwości. Słuchaj głosu serca, a ono mówi że dla dobra was obojga, najlepszym jest zacząć żyć wiarą w Boga.

Jockey
Nawet jeśli to prowokacja, to posty czytają inni którzy się wahają, dla nich warto odpowiedzieć.


N wrz 17, 2017 9:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
Dlatego nie zamknąłem wątku.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N wrz 17, 2017 9:06 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N wrz 17, 2017 12:03 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
To nie prowokacja, rzeczywiście na początku moje wpisy były prowokacją, ale dziewczyna potem powiedziała, że bardzo chcę żebym się nawrócił więc teraz jest na prawdę.


N wrz 17, 2017 9:33 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So sie 05, 2017 1:23 pm
Posty: 396
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
KochamBoga16 napisał(a):
Chcę się nawrócić bo moja dziewczyna jest wierząca i to dla niej bardzo ważne, żebym też był, a poza tym chcę być z nią zawsze, czyli też po śmierci, no i też chcę wrócić do Boga i oczyścić się z grzechów


Chcesz się nawrócić dla dziewczyny, czy z miłości do Boga? Jeśli pozwolisz, to zaproponuję ci pewną drogę. :) . Jeśli piszesz na forum katolickim, to przypuszczam, że chodzi Ci o nawrócenie w rozumieniu Krk. Sprawa jest jasna:
KKK 1490 Droga powrotu do Boga, nazywana nawróceniem i żalem, zakłada ból i odwrócenie się od popełnionych grzechów oraz mocne postanowienie niegrzeszenia w przyszłości. Nawrócenie dotyczy więc przeszłości i przyszłości. Źródłem nawrócenia jest nadzieja na miłosierdzie Boże.
1. Szczery i odważny rachunek sumienia. Grzechy Cię oddzielają od Boga i warto poznać, jakie to są. Polecam na początek: http://www.lesniow.pl/media/static/rach ... oslych.pdf
Z czasem warto się sięgnąć do książek, np.: NIE ŻAŁUJĘ Jacek Siepsiak SJ ; Jak się dobrze spowiadać. Uzdrawiająca moc miłosierdzia Boga Bożena Hanusiak
2. Koniecznie przystąp do Sakramentu Pokuty, czyli spowiedzi.
3. Polecam również, jako wielkie wsparcie w przemianie swojego życia, aby było zgodne z wolą Boga w Jezusie Chrystusie: zawierzyć się Matce Bożej, chociaż przez modlitwę do Niej w Różańcu Świętym lub bezpośrednio Jej się zawierzyć http://niepokalanow.pl/upload/2017/06/a ... alanej.pdf
Nawrócenie się jest nadprzyrodzonym darem Boga. To nie jest twoja zasługa. Ty możesz prosić Boga o to i robić , co On naucza, aby stworzyć warunki, do przyjęcia tego cudownego daru. Temu służy Sakrament Pokuty i zawierzenie Matce Bożej. Może ktoś zaproponuje ci inną, lepszą drogę, ale uważam, że ta jest dobra.
Źyczę ci wszystkiego dobrego, w odkrywaniu Bożego Miłosierdzia. Zostaliśmy stworzeni dla Boga i Jemu mamy służyć przez Jezusa Chrystusa.


N wrz 17, 2017 10:00 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N wrz 17, 2017 12:03 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
A jeżeli chodzi o uzdrowienie? Znaczy po pierwsze chcę wrócić do Boga, być dobrym katolikiem, ale jestem też chory na nowotwór szpiku, czy Bóg mi pomoże? Bardzo chcę być dobrym katolikiem i wierzyć we wszystko co powiedział, oraz co jest w piśmie


N wrz 17, 2017 10:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
Cytuj:
Witam, chciałbym się nawrócić, ale nie wiem jak


Zacznij od modlitwy. Na początku skup się na "jakości", a nie na ilości.
W miarę możliwości odetnij się od świata, zamknij oczy i powiedz do Boga wszystko to, co leży ci na sercu. Pomyśl, że rozmawiasz z Osobą, która cię bardzo mocno kocha. Postaraj się modlić z wiarą i ufnością.

Módl się z takim otwartym i szczerym sercem codziennie, przez 30 dni. Rano i wieczorem. Poźniej popatrz wstecz na swoje życie i na wydarzenia które w tym czasie się w nim dokonały. Przypomnij sobie co mówiłeś do Boga i czy to co ciebie spotkało, miało z tym jakiś związek.

Jeśli taka modlitwa zacznie cie męczyć, to spróbuj posłuchać co Bóg ma Ci do powiedzenia. Otwórz sobie po modlitwie Nowy Testament i przeczytaj choć mały fragment. Staraj się wszystko robić z wiarą iż Bóg jest teraz razem z tobą.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn wrz 18, 2017 8:44 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N wrz 17, 2017 12:03 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
A jak mam się modlić, jakieś modlitwy, sposoby?


Pn wrz 18, 2017 9:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
KochamBoga16 napisał(a):
A jak mam się modlić, jakieś modlitwy, sposoby?

Przemawiaj do Boga jak do Osoby, która jest obok, chociaż Jej nie widzisz. Mów mu o sobie, co przeżywasz, czego byś chciał. Możesz swoimi słowami, możesz modlitwą "Ojcze nasz".

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt wrz 19, 2017 12:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
KochamBoga16 napisał(a):
A jak mam się modlić, jakieś modlitwy, sposoby?


Modlić się sercem. Kto modli się sercem, nigdy nie modli się byle jak.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Wt wrz 19, 2017 1:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
Ja bym na twoim miejscu usiadł i zastanowił się najpierw, jakie tak na prawdę jest pragnienie twojego serca ? Czy potrzebujesz Boga po to, aby ci pomógł osiągnąć cel jakim jest - dziewczyna, czy też faktycznie i szczerze, chcesz Go odnaleźć w swoim życiu ?


Różnica jest duża. Możesz bowiem codziennie klękać i modląc się prosić o tą cudowną dziewczynę i może być i tak, że pomimo swojej słabej wiary, albo złych czynów, Bóg cię wysłucha. Może uzna, że będzie miała ona na ciebie dobry wpływ. Bóg jest dobry i często daje nam to co dobre, pomimo iż sobie na to niczym nie zasłużyliśmy.


Piszę ci o tym, bo bardzo źle by się jednak stało dla ciebie, gdybyś potraktował Boga tak trochę instrumentalnie. Nie jako cel sam w sobie, ale jako przydatny środek do celu, o którym się zapomina kiedy nie jest już potrzebny.


Bynajmniej nie dlatego, nie jest dla ciebie dobrze aby tak się stało jakoby Bóg "strzelił na ciebie focha" i poźniej się mścił, ale dlatego bo twoje życie bez Boga, straci to co jest w nim najcenniejsze. Bóg bowiem, jest źródłem miłości.


A jakie są obecnie twoje pragnienia i wielkie potrzeby miłości ? Jest nią dziewczyna. Zapewne piękna i szlachetna. Wszyscy wiemy, że jest też i mądra. W końcu, nie chce chłopaka który nie zna Boga i nie przestrzega Jego przykazań. ;)


Ty jednak pomyśl inaczej. Poznając drugiego człowieka bliżej, zaczynasz poznawać także jego wady. I im bliżej i więcej go poznajesz, tym więcej dostrzegasz jego wad. Dokładnie tak samo, ale odwrotnie jest z budowaniem przyjaźni z Bogiem i odkrywaniem Jego cech. Im więcej Go poznajesz, tym bardziej zachwyca i "uwodzi". Człowiek więc zawodzi i darzy drugiego człowieka miłością "ułomną". Bóg nigdy nie zawodzi i kocha ciebie zawsze - miłością doskonałą. To dlatego napisałem ci, żebyś dobrze się zastanowił, o co Boga chcesz prosić.


KochamBoga16 napisał(a):
A jak mam się modlić, jakieś modlitwy, sposoby?


(wsłuchaj się w siebie i mów do Boga z wiarą, to co czujesz. Np.)

Boże, chociaż cię nie znam, to spraw proszę, abym zaczął w ciebie wierzyć...

Boże, chociaż nic o Tobie nie wiem, to spraw proszę, abym cię poznał...

Boże, chociaż popełniłem wiele zła w życiu, spraw proszę abym stał się dobry...

Boże wołam do ciebie, nie odtrącaj mnie proszę...

Jesteś Bogiem litościwym i dobrym, proszę ulituj się nade mną...

Boże...

(módl się rano i wieczorem przez minimum 30 dni)

Ale to nie wszystko. Potrzeba będzie jeszcze trochę się wysilić. Obserwuj co się w okół ciebie będzie działo (a może już dzieje) i zamiast GTA ,PSX albo XBOXa wybierz to, co może przynieść ci "większy" zysk.

Cytuj:
Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów. (2) A On rzekł do nich: Kiedy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! (3) Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień (4) i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawinił; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie. (5) Dalej mówił do nich: Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, (6) bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać. (7) Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie. (8) Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. (9) Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. (10) Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (11) Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? (12) Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? (13) Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.Łu 11

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt wrz 19, 2017 9:32 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 12, 2008 5:06 pm
Posty: 78
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Chcę się nawrócić
Polecam "Koronkę do Miłosierdzia Bożego" odmawiać codziennie o godzinie 15. Szczególnie jest zbawcza jeśli ktoś prosi o nawrócenie grzesznika, a zwłaszcza już o godzinie 15.


Śr wrz 20, 2017 12:55 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 162 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL