Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:02 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona
 Trójca Święta 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Jacek.J napisał(a):
PeterW pisze

Cytuj:
Acha.. W pismach Pawłowych jest mowa o głoszeniu Ewangelii, skoro one nie istniały zapisane, to powinny być odrzucone.
Tak przynajmniej wynika z Twojego wnioskowania.
Kontempluj dalej.

Dlatego ewangeliści końcu usiedli do stołu i je napisali. I dziś są one spisane a ich dzieła są ujęte w kanon Biblii. I chrześcijanie tego co napisane mają się trzymać.

Nieprawda. Trzymając się tego, co napisał św. Paweł w 1 Liście do Koryntian 4:6 musisz odrzucić każdy tekst, który powstał po tym liście, ponieważ Apostoł używa określenia "co napisano", a nie "co jest i będzie napisane".

Cytuj:
A gdzie są ustne przekazy apostołów o których pisał Yarpen?

W Kościele Chrystusa, świadku Jehowy.


Cz sie 26, 2021 9:39 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Jacek.J napisał(a):
PeterW pisze

Cytuj:
Acha.. W pismach Pawłowych jest mowa o głoszeniu Ewangelii, skoro one nie istniały zapisane, to powinny być odrzucone.
Tak przynajmniej wynika z Twojego wnioskowania.
Kontempluj dalej.

Dlatego ewangeliści końcu usiedli do stołu i je napisali. I dziś są one spisane a ich dzieła są ujęte w kanon Biblii. I chrześcijanie tego co napisane mają się trzymać. A gdzie są ustne przekazy apostołów o których pisał Yarpen?


W chwili gdy Paweł pisał te słowa, Ewangelia była głoszona ustnie..

Cytuj:
1829 „i Logos był bogiem” The Monotessaron; or, The
Gospel History, According to
the Four Evangelists, tom. 1,
John S. Thompson, Baltimore.


Takie tam:

Przekład dosłowny: Na początku było Słowo; Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
Biblia Gdańska: Na początku było Słowo, a ono Słowo było u Boga, a Bogiem było ono Słowo.
Uwspółcześniona Biblia Gdańska: Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
King James Version: In <1722> the beginning <746> was <2258> (5713) the Word <3056>, and <2532> the Word <3056> was <2258> (5713) with <4314> God <2316>, and <2532> the Word <3056> was <2258> (5713) God <2316>.
New King James Verson: In <1722> the beginning <746> was <2258> (5713) the Word <3056>, and <2532> the Word <3056> was <2258> (5713) with <4314> God <2316>, and <2532> the Word <3056> was <2258> (5713) God <2316>.

W pracy posłużono się m.in. Przekładem dosłownym (2002) wydanym przez Ewangeliczny Instytut Biblijny EIB (za zgodą autorów), a także Biblią Gdańską, z uwzględnieniem Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej, wydanej przez Fundację "Wrota Nadziei" (Toruń 2009), wydaniem interlinearnym z kodami gramatycznymi - ks. Remigiusza Popowskiego i Michała Wojciechowskiego (Oficyna Wydawnicza Vocatio, Warszawa).


Praca opiera się na
Textus Receptus (Tekście Przyjętym) - Scriveners Textus Receptus 1894 (Prepared and edited by Dr. Maurice A. Robinson.)
Majority Text/Byzantium Text (Tekst Większościowy) - Byzantine Textform - Robinson & Pierpon 2005
Nestle Aland Novum Testamentum Graece 28


Źródło
https://biblia.oblubienica.eu/#rodo

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz sie 26, 2021 10:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Jacek.J napisał(a):
sahcim pisze

Cytuj:
Aha...czyli propagowane przez Was(śJ) nauczanie nt Jezusa(osoby będącej Słowem Bożym wg nauczania Jan 1:1) jakoby nie był On Bogiem Waszym(śJ) wnioskowaniem, a nie nauczaniem stricte biblijnym
Twoje stwierdzenie iż Jezus słowo Boże jest Bogiem nie jest nauczaniem Biblijnym tylko wnioskowaniem.
Słowa Ap Tomasza skierowane do Jezusa: "Pan mój i Bóg mój" nie jest żadnym wnioskowaniem Ap Tomasza ale jest wyznaniem jego wiary, która to wiara jest wiarą wszystkich Apostołów...
Tak więc nie wyznając w Jezusie swojego Pana i Boga nie postępujesz zgodnie z nauczaniem biblijnym(apostolskim)...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt sie 27, 2021 10:41 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
PeterW pisze
Cytuj:
W chwili gdy Paweł pisał te słowa, Ewangelia była głoszona ustnie..

Zgoda. To był okres tworzenia się podwalin wiary chrześcijańskiej czyli okres tworzenia tekstów pisanych by je zachować dla przyszłych pokoleń to jest dla nas. Ewangelia została w końcu spisana i ujęta w kanon Biblii tym samym legitymizowana. Natomiast przykazy ustne ….? Coś takiego nie istnieje. Bo owe również jeśli przetrwały do naszych czasów to w formie pisanej. Niestety nie ma ich w kanonie Biblii i tym samym nie mają mandatu legitymacji czyli prawa do reprezentowania ewangelii Chrystusowej.
Cytuj:
akie tam:

Przekład dosłowny: Na początku było Słowo; Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
Biblia Gdańska: Na początku było Słowo, a ono Słowo było u Boga, a Bogiem było ono Słowo.
Uwspółcześniona Biblia Gdańska: Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
King James Version: In <1722> the beginning <746> was <2258> (5713) the Word <3056>, and <2532> the Word <3056> was <2258> (5713) with <4314> God <2316>, and <2532> the Word <3056> was <2258> (5713) God <2316>.
New King James Verson: In <1722> the beginning <746> was <2258> (5713) the Word <3056>, and <2532> the Word <3056> was <2258> (5713) with <4314> God <2316>, and <2532> the Word <3056> was <2258> (5713) God <2316>.

W pracy posłużono się m.in. Przekładem dosłownym (2002) wydanym przez Ewangeliczny Instytut Biblijny EIB (za zgodą autorów), a także Biblią Gdańską, z uwzględnieniem Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej, wydanej przez Fundację "Wrota Nadziei" (Toruń 2009), wydaniem interlinearnym z kodami gramatycznymi - ks. Remigiusza Popowskiego i Michała Wojciechowskiego (Oficyna Wydawnicza Vocatio, Warszawa).


Praca opiera się na
Textus Receptus (Tekście Przyjętym) - Scriveners Textus Receptus 1894 (Prepared and edited by Dr. Maurice A. Robinson.)
Majority Text/Byzantium Text (Tekst Większościowy) - Byzantine Textform - Robinson & Pierpon 2005
Nestle Aland Novum Testamentum Graece 28


Źródło
https://biblia.oblubienica.eu/#rodo


Ogólne dzięki chrześcijaństwu jest poważny problem z tłumaczeniem NT ponieważ bardzo szybko -po Chrystusie- zastąpiono grekę -koine na łacinę. Co spowodowało że zapomniano pierwotnego języka w którym spisano NT. i dziś prowadzone są badania naukowe by odtworzyć gramatykę greki -koine. W zasadzie każdego roku są ogłaszane jakieś nowinki w tej materii. Niestety greka -koine jest na tyle zapomnianym językiem że specjaliści zajmujący się nią tłumaczą w większej części NT intuicyjnie. Kolokwialnie mówiąc jest to "wolna amerykanka." w granicach dopuszczalności. W związku z powyższym. Specjalistów zajmujących się tłumaczeniem NT z języków oryginalnych można podzielić na dwie grupy. Tych którzy tłumaczą pod kontem własnych wyznań i zawartych w nich wierzeń co pokazuje że są subiektywni - i to są m.in. Przykłady które ty wkleiłeś. Druga grupa to tłumacze którzy w tłumaczeniach starają się ściśle trzymać odkrytych na nowo niuansów gramatyki greki -koine i "zwisa im" z jakich wyznań się wywodzą, a co za tym idzie jakie mają wierzenia. - i to są te źródła które ja wkleiłem. Wraz za tymi dwoma grupami dzielą się też wierni chrześcijaństwa. Jedni przychylają się do pierwszej grupy - i tych jest więcej. m.in. Ty - drudzy przychylają się do drugiej grupy - i tych jest mniej m.in. Ja. Bo mamy cywilną odwagę zakwestionować niespełna dwa tysiące lat tradycji chrześcijańskiej na rzecz odkryć w dziedzinie nauki zajmującej się gramatyką pierwotnego języka ewangelii. Jak mniemam każdy pozostanie przy swoim co czyni kwestię tłumaczenia Jana 1:1 nie rozstrzygniętą. Czy są tego jakieś pozytywy? Myślę że tak. Rozmawiamy o tym, wymieniamy się wiedzą, pogłębiamy swoją wiarę w ten sposób.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt sie 27, 2021 7:35 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Sahcin pisze

Cytuj:
Słowa Ap Tomasza skierowane do Jezusa: "Pan mój i Bóg mój" nie jest żadnym wnioskowaniem Ap Tomasza ale jest wyznaniem jego wiary, która to wiara jest wiarą wszystkich Apostołów...


Jak zwykle naciągasz fakty. Nie masz jak dowieść że Tomasz tymi słowami wyrażał wiarę swoją, a już apostołów to w ogóle "kosmos". Z opisu całego fragmentu można wywnioskować z durzą pewnością że Tomasz wyraził swój zachwyt, uwielbienie. Czy zachwyt ten był wyrazem wiary Tomasza w to że Jezus jest Bogiem? Niewykluczone. Ale z całą pewnością była to jego prywatna opinia. Nie mniej ta opinia Tomasza nie spełnia znamion wykładni doktryny wiary. Doktryna [nauka] musi być wyłuszczona stricte i uzasadniona dlaczego. Doskonałym przykładem nauki [doktryny] jest symbol wiary Atanazego. Jest tam ujęte co i dlaczego tak , a nie inaczej. Wszystkie nauk wypowiedziane przez Jezusa spełniają te znamiona chociaż uważam że On nie musiał niczego uzasadniać mógł je przekazać w formie poleceń, rozkazów.

Cytuj:
Tak więc nie wyznając w Jezusie swojego Pana i Boga nie postępujesz zgodnie z nauczaniem biblijnym(apostolskim)...


Zatem twój powyższy wniosek jest nadużyciem.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt sie 27, 2021 7:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Jacek.J napisał(a):
Ewangelia została w końcu spisana i ujęta w kanon Biblii tym samym legitymizowana.

A kto ustalił kanon Biblii?


Pt sie 27, 2021 8:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Jacek.J napisał(a):
Sahcin pisze

Cytuj:
Słowa Ap Tomasza skierowane do Jezusa: "Pan mój i Bóg mój" nie jest żadnym wnioskowaniem Ap Tomasza ale jest wyznaniem jego wiary, która to wiara jest wiarą wszystkich Apostołów...


Jak zwykle naciągasz fakty. Nie masz jak dowieść że Tomasz tymi słowami wyrażał wiarę swoją,

No nie... No.. Albo trzymamy się tego co napisano, albo... czego? Wybacz, ale stajesz się bardzo niezrozumiały...

Cytuj:
a już apostołów to w ogóle "kosmos". Z opisu całego fragmentu można wywnioskować z durzą pewnością że Tomasz wyraził swój zachwyt, uwielbienie. Czy zachwyt ten był wyrazem wiary Tomasza w to że Jezus jest Bogiem? Niewykluczone. Ale z całą pewnością była to jego prywatna opinia.


Acha.. To jak rozdzielisz "prywatną" opinię od "nieprywatnej"?
Zastanowiłeś się co za bzdurę w tej chwili powiedziałeś? Żydzi bardzo ściśle przestrzegali przykazania dotyczącego niewymieniania imienia Pana Boga nadaremno. Ty tu sugerujesz że Tomasz sobie palnął coś w stylu "o mój Boże!" "Oh my God". Skoro Jezus nie był Bogiem (jak sugerujesz) czemu nie skarcił Tomasza? Tylko powiedział: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli»
Skoro uważasz że zapis jest istotny, to chyba wiesz, że każde słowo, każda fraza ma znaczenie. Jakakolwiek bądź postać biblijna wygłasza istotne słowa, a nie takie tam jakieś "ochy" i "achy". Wszystko co zapisano ma swoje znaczenie, tak więc w kompozycji tekstu "występ" Tomasza ma konkretny sens dla czytelnika, bo to że Jezus zmartwychwstał, wiemy już od iluś tam akapitów. Jak już wspominałem - waszym (ŚJ) celem jest pokazanie, że Biblia tak zasadniczo jest bez sensu.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sie 28, 2021 12:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Jacek J. napisał(a):
Czy zachwyt ten był wyrazem wiary Tomasza w to że Jezus jest Bogiem? Niewykluczone. Ale z całą pewnością była to jego prywatna opinia.
Mamy więc klucz do Biblii: Jeśli w Ewangelii zapisane słowa sprzeczne z doktryną Świadków Jehowy, nie są one natchnione, tylko są "prywatną opinią" tego, który je wypowiedział.
Po co je w takim razie zapisano w Ewangelii - tego się pewnie za chwilę jeszcze od Jacka dowiemy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sie 28, 2021 12:08 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
No cóż, nie mogąc obalić świadectwa św. Tomasza, trzeba znaleźć inny sposób na to, aby posłać je w niebyt. :D


So sie 28, 2021 12:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Najzabawniejsze jest, jak sobie wyobraża Jacek formację Jezusa - św.Tomasz wyraża głośno "prywatną" opinię że Jezus jest Bogiem, a Jezus (w opinii Jacka nie-Bóg) tego "bluźnierstwa" nie dementuje.
:no:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sie 28, 2021 1:09 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Barney pisze
Cytuj:
Mamy więc klucz do Biblii: Jeśli w Ewangelii zapisane słowa sprzeczne z doktryną Świadków Jehowy, nie są one natchnione, tylko są "prywatną opinią" tego, który je wypowiedział.


To ty tak mówisz na podstawie własnych subiektywnych wniosków. ŚJ tak nie uważają.

Cytuj:
Po co je w takim razie zapisano w Ewangelii - tego się pewnie za chwilę jeszcze od Jacka dowiemy


Sam sobie na to odpowiedz:) na pewno nie jest to wykładnią wiary w osobę Jezusa jako Boga wszechmocnego. Trzy wersety dalej Jan pisze tak;

Jana 20 :31 A te, które opisano, opisano dlatego, żebyście uwierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Bożym, i żebyście dzięki wierze mogli poprzez jego imię uzyskać życie.

Jezus jest Chrystusem SYNEM czyim? BOŻYM. Dlaczego Jan nie napisał że Jezus jest Bogiem wszechmocnym, albo najwyższym, albo jedynym, albo JHWH tylko Synem Bożym?

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Śr wrz 08, 2021 9:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Jacek.J napisał(a):
Barney pisze
Cytuj:
Mamy więc klucz do Biblii: Jeśli w Ewangelii zapisane słowa sprzeczne z doktryną Świadków Jehowy, nie są one natchnione, tylko są "prywatną opinią" tego, który je wypowiedział.


To ty tak mówisz na podstawie własnych subiektywnych wniosków. ŚJ tak nie uważają.
A tymczasem Jacek.J, świadek Jehowy, napisał wcześniej o J 20,28 tak:
Z opisu całego fragmentu można wywnioskować z durzą pewnością że Tomasz wyraził swój zachwyt, uwielbienie. Czy zachwyt ten był wyrazem wiary Tomasza w to że Jezus jest Bogiem? Niewykluczone. Ale z całą pewnością była to jego prywatna opinia.

Kłamstwo na forum na krótkie nogi.


Śr wrz 08, 2021 10:11 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Barney pisze
Cytuj:
Mamy więc klucz do Biblii: Jeśli w Ewangelii zapisane słowa sprzeczne z doktryną Świadków Jehowy, nie są one natchnione, tylko są "prywatną opinią" tego, który je wypowiedział.


To ty tak mówisz na podstawie własnych subiektywnych wniosków. ŚJ tak nie uważają.
A tymczasem Jacek.J, świadek Jehowy, napisał wcześniej o J 20,28 tak:
Z opisu całego fragmentu można wywnioskować z durzą pewnością że Tomasz wyraził swój zachwyt, uwielbienie. Czy zachwyt ten był wyrazem wiary Tomasza w to że Jezus jest Bogiem? Niewykluczone. Ale z całą pewnością była to jego prywatna opinia.

Kłamstwo na forum na krótkie nogi.

Ale co ma piernik do wiatraka? Ewangelia jest natchniona jako całość. Ale to nie znaczy że słowa Tomasza zawierają naukę o Jezusie Bogu. Tomasz nie wypowiada się ex-cathedra ani pro publico bono, ani nie wyraża opinii pozostałych apostołów jak sugeruje Sahcim. Słowa Tomasza znajdują się w natchnionym słowie Bożym, i to jego osobisty zachwyt na widok cudu który zobaczył. I tyle. Nie ma w tym żadnych znamion nauki. Ja rozumiem że dla was ta wypowiedź Tomasza jest ostatnią deską ratunku na środku oceany więc będziecie się jej trzymać do końca świata:) wasza to rzecz. Ja was od tej deski odrywać nie mam zamiaru.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz wrz 23, 2021 7:32 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Nie Jacek.
Jeśli te zdarzenie i słowa zostały zapisane w Biblii, to tylko i wyłącznie po coś. Nie ma tam miejsca na prywatne wrażenia tego czy innego Apostoła, tak jak nie ma co który Apostoł, czy nawet sam Chrystus lubili najbardziej jeść na śniadanie, czy kolację.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz wrz 23, 2021 8:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Jacek.J napisał(a):
Barney pisze
Cytuj:
Mamy więc klucz do Biblii: Jeśli w Ewangelii zapisane słowa sprzeczne z doktryną Świadków Jehowy, nie są one natchnione, tylko są "prywatną opinią" tego, który je wypowiedział.


To ty tak mówisz na podstawie własnych subiektywnych wniosków. ŚJ tak nie uważają.
Na podstawie własnych, ale doświadczeń - już niemal 45 lat rozmów z ŚJ. Nawet na początku był moment, że zastanawiałem się nad przystąpieniem (mało wówczas jeszcze wiedziałem o Biblii).
Choć właściwie tym razem napisałem to na podstawie Twojego, Jacku, pisania. Dokładnie taką postawę zademonstrowałeś.

Cytuj:
Jezus jest Chrystusem SYNEM czyim? BOŻYM. Dlaczego Jan nie napisał że Jezus jest Bogiem wszechmocnym, albo najwyższym, albo jedynym, albo JHWH tylko Synem Bożym?
Bo, jak wiadomo (wśród "Świadków" ;) ) syn człowieka nie jest człowiekiem, syn tygrysa - tygrysem, a Syn Boga - Bogiem.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz wrz 23, 2021 8:36 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL