Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:41 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Następna strona
 Trójca Święta 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 5:24 am
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Trójca Święta
Jezus Chrystus powiedział, że On nie jest Wszechmocny, ponieważ On nie zna daty końca świata, a ponadto Jezus dał do zrozumienia, że tej daty także nie zna duch święty, ponieważ tylko Ojciec ją zna.

Dzieje Apostolskie 1 : 7 "Rzekł im: „Nie wasza to rzecz poznać czasy lub pory, które Ojciec objął swoją władzą orzekania"

Mateusza 24 : 36 „O dniu owym i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec."

Marka 13 : 32 „O dniu owym lub godzinie nie wie nikt — ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec."


Ostatnio edytowano So gru 31, 2016 7:04 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

ujednolicenie pisowni tytułów wątków



So gru 31, 2016 1:37 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 5:24 am
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
Jezus Chrystus powiedział, że Jego Bogiem jest Ojciec, a ponadto powiedział, że Ojciec jest jedynym prawdziwym Bogiem i Panem nieba i ziemi. Głową Jezusa jest Bóg.

Mateusza 5 : 16 Podobnie niech wasze światło+ świeci przed ludźmi, żeby widzieli wasze szlachetne uczynki+ i wychwalali+ waszego Ojca, który jest w niebiosach.

Mateusza 6 : 9 „Macie więc modlić się w ten sposób: „‚Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone+ twoje imię.

Jana 14 : 28 Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i znowu przyjdę do was. Gdybyście mnie miłowali, radowalibyście się, że idę do Ojca, gdyż Ojciec jest większy+ niż ja.

1 Koryntian 11 : 3 Ale chcę, byście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus,+ a głową kobiety jest mężczyzna,+ a głową Chrystusa jest Bóg.

Mateusza 11 : 25 W owym czasie Jezus, odezwawszy się, rzekł: „Publicznie wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, ponieważ ukryłeś te rzeczy przed mędrcami i intelektualistami, a objawiłeś je niemowlętom.+ 26 Tak, Ojcze, ponieważ uznałeś za dobre to uczynić.

Jana 17 : 1 Jezus powiedział to i podniósłszy oczy ku niebu,+ rzekł: „Ojcze, nadeszła godzina; otocz swego syna chwałą, aby syn otoczył chwałą ciebie,+ 2 stosownie do tego, jak dałeś mu władzę nad wszelkim ciałem,+ żeby pełnej liczbie tych, których mu dałeś,+ on dał życie wieczne.+ 3 To znaczy życie wieczne:+ ich poznawanie+ ciebie, jedynego prawdziwego Boga,+ oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.

Jana 20 : 17 Jezus powiedział jej: „Przestań się mnie kurczowo trzymać. Jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci+ i powiedz im: ‚Wstępuję do Ojca mego+ i Ojca waszego oraz do Boga mego+ i Boga waszego’”.

Bogiem Jezusa Chrystusa i Bogiem nas wszystkich jest Ojciec.


So gru 31, 2016 1:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
BogdanK napisał(a):
Jezus Chrystus powiedział, że On nie jest Wszechmocny, ponieważ On nie zna daty końca świata, a ponadto Jezus dał do zrozumienia, że tej daty także nie zna duch święty, ponieważ tylko Ojciec ją zna.
Skoro Jezus będąc w ludzkim czyli podporządkowanym prawom fizyki(czasu i przestrzeni) ciele powiedział, że nikt nie zna daty końca świata, to dlaczego przewodnicy Wspólnoty do której należysz kilkakrotnie to przepowiadali...czyżby mieli gdzieś nauczanie Pana Jezusa ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So gru 31, 2016 1:51 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
Nie będę robił wklejek tylko podam bibliografię:
J 1, 1-18
J 8, 12 - 59

No chyba że imam zabronił czytania, albo Ciało Kierownicze ;-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So gru 31, 2016 1:55 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 5:24 am
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
Jezus Chrystus wcześniej miał niższe stanowisko i Bóg wyniósł Jezusa na wyższe stanowisko. Bóg nigdy nie miał niższego stanowiska, gdyż od zawsze jest Wszechmocny i Wszechmogący.

Filipian 2 : 9 Dlatego też Bóg wyniósł go na wyższe stanowisko

1 Koryntian 15 : 27 Albowiem Bóg „podporządkował wszystko pod jego stopy”.+ Ale gdy mówi, iż ‛wszystko zostało podporządkowane’,+ jest oczywiste, że z wyjątkiem tego, który mu wszystko podporządkował.

Jezus Chrystus otrzymał nie na zawsze, lecz tylko na wyznaczony czas królestwo od swojego Boga - Ojca. Jezus przekaże królestwo swojemu Bogu i Ojcu.

1 Koryntian 15 : 24 Następnie — koniec, gdy przekaże królestwo swemu Bogu i Ojcu


So gru 31, 2016 2:01 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 5:24 am
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
1 Kor. 8:5, 6 (BT): „A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie — jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów — dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy”.

Ojca przedstawiono w tych wersetach jako „jednego Boga” chrześcijan, mającego inną rangę niż Jezus Chrystus. W tych wersetach Bóg został nazwany Ojcem, a Jezus został nazwany Panem.

To samo w tym wersecie :

Efezjan 4 : 5 jeden Pan,+ jedna wiara,+ jeden chrzest;+ 6 jeden Bóg+ i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich.

Zostały tutaj podane dwie Osoby

jeden Pan - Jezus Chrystus
jeden Bóg i Ojciec


So gru 31, 2016 2:09 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 5:24 am
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
Bóg wskrzesił Jezusa Chrystusa ze zmarłych. Jezus nie wskrzesił się sam do życia.

Dzieje Apostolskie 2 : 24 Ale Bóg go wskrzesił,+ rozwiązawszy boleści śmierci,+ ponieważ było niemożliwe, żeby go dalej zatrzymywała.

Dzieje Apostolskie 3 : 15 i zabiliście Naczelnego Pełnomocnika w sprawie życia.+ Ale Bóg wskrzesił go z martwych, czego my jesteśmy świadkami.

Rzymian 10 : 9 Bo jeśli publicznie wyznasz to ‛słowo w twoich ustach’,+ że Jezus jest Panem,+ i w swoim sercu uwierzysz, że Bóg wskrzesił go z martwych,+ to będziesz wybawiony.


So gru 31, 2016 2:13 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 5:24 am
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
Jezus Chrystus powiedział, że to nie On sam się otacza chwałą, lecz iż chwałą otacza go Ojciec o którym ludzie mówią, że jest ich Bogiem.

Jana 8 : 54 Jezus odpowiedział: „Jeżeli ja sam siebie otaczam chwałą, moja chwała jest niczym. To mój Ojciec otacza mnie chwałą,+ ten, o którym mówicie, że jest waszym Bogiem


So gru 31, 2016 2:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
PeterW napisał(a):
Nie będę robił wklejek tylko podam bibliografię:
J 1, 1-18
J 8, 12 - 59

No chyba że imam zabronił czytania, albo Ciało Kierownicze ;-)
Wybacz PeterW ale bez ostrzenia BogdanK nie pojmie, że to jest forum dyskusyjne, a nie gazetka do wklejenia literatury śJ...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So gru 31, 2016 2:30 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 5:24 am
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
Jana 8 : 12 - 59

Żydzi chcieli zabić Jezusa, ponieważ Jezus nie wyglądał na człowieka mającego 50 lat, a twierdził, iż istniał już przed Abrahamem, czyli że ma ponad 2016 lat... Żydzi uznali Jezusa za oszusta i za kłamcę, nie tylko uwierzyli, że Jezus istnieje ponad 2016 lat, ale natychmiast uznali to za kłamstwo i chcieli wymierzyć karę śmierci.

Jana 8 : 57 Żydzi zatem rzekli do niego: „Jeszcze nie masz pięćdziesięciu lat, a widziałeś Abrahama?” 58 Jezus im rzekł: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Zanim Abraham zaczął istnieć, ja już byłem”.+ 59 Chwycili więc kamienie, aby nimi w niego rzucać,+ ale Jezus się ukrył i wyszedł ze świątyni.

2018 r. p.n.e. - urodziny Abrahama

2 r. p.n.e. - ziemskie urodziny Jezusa zwanego Chrystusem

Żydzi nie rozumieli jak Jezus mógł widzieć Abraham skoro według nich miał mniej niż 50 lat.

Jezus Chrystus wcześniej nie był człowiekiem, lecz był duchem i widział Abrahama, tak więc Jezus powiedział im prawdę, ale ich zrozumienie Starego Testamentu było bardzo słabe i nie mieli odpowiedniej łączności z Bogiem, dzięki której mogli by zrozumieć Jezusa i nie chcieć go zamordować.


So gru 31, 2016 2:35 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
sahcim napisał(a):
PeterW napisał(a):
Nie będę robił wklejek tylko podam bibliografię:
J 1, 1-18
J 8, 12 - 59

No chyba że imam zabronił czytania, albo Ciało Kierownicze ;-)
Wybacz PeterW ale bez ostrzenia BogdanK nie pojmie, że to jest forum dyskusyjne, a nie gazetka do wklejenia literatury śJ...


Wysłałem, chociaż tutaj to nie moje poletko..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So gru 31, 2016 2:46 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 5:24 am
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
Jana 1 : 18 Żaden człowiek nigdy nie widział Boga;+ jednorodzony bóg,+ który zajmuje miejsce u piersi+ Ojca, ten dał co do niego wyjaśnienie.

1. Żaden człowiek nigdy nie widział Boga.
2. Jezusa Chrystusa widziały dziesiątki tysięcy ludzi, a zatem nie może być tym Bogiem którego żaden człowiek nigdy nie widział.
3. Jezus został nazwany bogiem w innym znaczeniu, czyli w znaczeniu jako osoba potężna i wpływowa.

Bóg Pisma Świętego wiele potężnych osób nazwał bogami, czyli nazwał ich w innym sensie. Słowo bóg w wielu wersetach nie oznacza Boga Wszechmogącego, lecz oznacza potężną osobę.

Bóg Ojciec nazwał Mojżesza - Bogiem.

Wyjścia 7 : 1 Pan odpowiedział Mojżeszowi: «Oto Ja uczynię cię jakby Bogiem faraona

Czyli Bóg dał Mojżeszowi olbrzymią władzę, tak iż Mojżesz nie musiał odczuwać strachu przed potężnym faraonem. Słowo bóg w stosunku do Mojżesza nie oznacza w tym wersecie, że Mojżesz stał się Bogiem Wszechmogącym, lecz iż stał się potężną osobą, w tym przypadku osobą pozytywną.

Bóg Ojciec nazwał niegodziwych sędziów Izraela - bogami i synami Najwyższego czyli synami Bożymi.

Psalm 82 : 6 „Ja rzekłem: ‚Jesteście bogami i wszyscy jesteście synami Najwyższego.

Jezus Chrystus powiedział, że nie można unieważnić Psalmu 82 : 6, gdzie Bóg Ojciec nazwał ludzi bogami.

Jana 10 : 34 Jezus im odpowiedział: „Czy w waszym Prawie nie napisano:+ ‚Ja rzekłem: „Jesteście bogami”’?+ 35 Jeżeli nazwał ‚bogami’+ tych, przeciw którym przyszło słowo Boga — a przecież Pisma nie można unieważnić

Oczywiście znów Bóg Ojciec nazwał niegodziwych ludzi bogami nie dlatego, że ci ludzie stali się Bogiem Ojcem, lecz dlatego, że mieli potężną władzę nad ludźmi. Zatem słowo bóg w tych wersetach oznacza osobę potężną i wpływową, a nie Boga Ojca.

Bóg Ojciec nazwał bogiem Szatana Diabła, czyli największego swojego przeciwnika.

„Bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga” (2 Koryntian 4:4).

I znów słowo bóg w stosunku do Diabła nie oznacza, że Diabeł jest Bogiem Wszechmogącym do którego mamy się modlić, lecz oznacza to słowo po prostu potężną i bardzo wpływową osobę, w tym przypadku niegodziwą.

Bóg Ojciec nazwał swojego umiłowanego Syna - Jezusa Chrystusa - bogiem, a słowo bóg użyte w stosunku do Jezusa oznacza, że Jezus otrzymał od Boga Ojca i ma potężną moc i potężną władzę.

Jezus Chrystus otrzymał od Boga potężną władzę.

Mateusza 28 : 18 A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: „Dano mi wszelką władzę+ w niebie i na ziemi.

Bóg Ojciec jest dawcą.

Daniela 4 : 17 Rzecz ta jest z postanowienia czuwających+ i z wypowiedzi świętych to życzenie — w tym celu, by żyjący poznali, że Najwyższy jest Władcą w królestwie ludzkim+ i że je daje, komu chce,+ a ustanawia nad nim choćby najuniżeńszego z ludzi”.

Bóg dał Jezusowi potężną władzę.

Daniela 7 : 13 „Patrzyłem w wizjach nocnych, a oto z obłokami+ niebios nadchodził ktoś podobny do syna człowieczego;+ i uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych,+ i przyprowadzono go tuż przed Niego.+ 14 I dano mu panowanie+ i dostojeństwo+ oraz królestwo,+ aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki.+ Panowanie jego to panowanie po czas niezmierzony, które nie przeminie, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz.


So gru 31, 2016 3:03 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
@BogdanK
Kolego.. Jedno ostrzeżenie już masz.. Bardzo szybko zużyjesz limit (pozostały 2) i zostaniesz zbanowany.. Nie wiem, czy to nie będzie swoisty rekord..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So gru 31, 2016 3:08 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 5:24 am
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
New Catholic Encyclopedia czytamy: „Wyrażenie ‚jeden Bóg w trzech Osobach’ przyjęło się na stałe i zostało na dobre wcielone do chrześcijańskiego życia i wyznania wiary pod koniec IV stulecia. Dopiero to sformułowanie zasługuje na miano dogmatu Trójcy. U Ojców Apostolskich nie spotyka się niczego, co by w najmniejszym stopniu przypominało taki pogląd czy punkt widzenia” (1967, t. 14, s. 299).

Zatem z Katolickiej Encyklopedii wynika, że Jezus Chrystus i apostołowie, oraz inni chrześcijanie z I wieku n.e. nie wierzyli w boga trójjedynego. Nie byli bałwochwalcami, ponieważ wierzyli w prawdziwego Boga jednoosobowego, a nie w boga trójjedynego.

Jezus i apostołowie stosowali się do tego nakazu Boga Ojca :

Wyjścia 20 : 1 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 «Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

Jezus Chrystus i apostołowie nie wymyślili i nie mieli obok Boga Ojca - boga trójjedynego.

Byli to prawdziwi chrześcijanie.


So gru 31, 2016 3:13 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz gru 29, 2016 5:24 am
Posty: 49
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TRÓJCA ŚWIĘTA
W temacie Trójca Święta podajemy wersety z Pisma Świętego i wypowiedzi encyklopedii, oraz swoje zrozumienie tematu.

Zapraszam i zachęcam do cytowania wersetów z Pisma Świętego.


So gru 31, 2016 3:15 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL