Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:02 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona
 Trójca Święta 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
lajkonik.2 napisał(a):
robertson napisał(a):
I nie ma żadnego wersetu, ż a d n e g o, nawet jednego, który mówi o istnieniu równości pomiędzy yios=syn a pateros=ojciec.


J 5,18
18. Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.
(BT)

To proszę odpowiedz mi n a pytania. Kto i za co "starał się go zabić" ?


N lip 18, 2021 10:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
robertson napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
robertson napisał(a):
I nie ma żadnego wersetu, ż a d n e g o, nawet jednego, który mówi o istnieniu równości pomiędzy yios=syn a pateros=ojciec.


J 5,18
18. Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.
(BT)

To proszę odpowiedz mi n a pytania. Kto i za co "starał się go zabić" ?

Żydzi.
Teraz moje pytanie:
Czy Biblia mówi, że chcieli Go zabić za to, że Boga nazywał Ojcem "czyniąc sie równym Bogu" czy też "myśleli, że czynił się równym Bogu"?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 18, 2021 11:43 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
robertson napisał(a):
To proszę odpowiedz mi n a pytania. Kto i za co "starał się go zabić" ?

"Od tej chwili Żydzi tym bardziej chcieli go zabić, bo nie tylko naruszał szabat, ale też stawiał siebie na równi z Bogiem" (J 5:18, z Biblii w Przekładzie Nowego Świata Świadków Jehowy).


N lip 18, 2021 12:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
robertson napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
robertson napisał(a):
I nie ma żadnego wersetu, ż a d n e g o, nawet jednego, który mówi o istnieniu równości pomiędzy yios=syn a pateros=ojciec.


J 5,18
18. Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.
(BT)

To proszę odpowiedz mi n a pytania. Kto i za co "starał się go zabić" ?



Masz problem z rozumnym czytaniem Ewangelii? Ewangelista natchniony św, Jan wyraźnie pisze kto i za co starał się Go zabić . Żydzi starali się Go zabić za to że , nie zachowywał szabatu, i czynił się równym Bogu.


Śr lip 28, 2021 4:25 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
I nie ma żadnego wersetu, ż a d n e g o, nawet jednego, który mówi o istnieniu równości pomiędzy yios=syn a pateros=ojciec.

"Ja i Ojciec jedno jesteśmy"
Jezus Chrystus, J 10,30

Nieco dalej jest zapisana modlitwa Jezusa w której mówi o jedności z `ojcem i ze swoimi uczniami ;

Jana 17:20 „Proszę nie tylko za nimi, lecz także za tymi, którzy dzięki ich słowu uwierzą we mnie; 21 żeby oni wszyscy byli jedno, tak jak ty, Ojcze, jesteś w jedności ze mną, a ja jestem w jedności z tobą, żeby i oni byli w jedności z nami, by świat uwierzył, żeś ty mnie posłał. 22 Ja też dałem im chwałę, którą ty mi dałeś, żeby byli jedno, tak jak my jedno jesteśmy. 23 Ja w jedności z nimi, a ty w jedności ze mną, żeby byli doprowadzeni do doskonałej jedności, aby świat poznał, żeś ty mnie posłał i że ich umiłowałeś, tak jak umiłowałeś mnie. 24 Ojcze, jeśli chodzi o to, co mi dałeś, chciałbym, żeby gdzie ja jestem, również oni ze mną byli, aby zobaczyli moją chwałę, którą mi dałeś, ponieważ umiłowałeś mnie przed założeniem świata. 25 Ojcze, który jesteś prawy, świat wcale cię nie poznał, ale ja cię poznałem, a oni poznali, żeś ty mnie posłał. 26 I dałem im poznać twoje imię, i dam je poznać, żeby miłość, którą mnie umiłowałeś, była w nich, a ja w jedności z nimi”.

o jaką tu jedność chodzi? Skoro jego uczniowie mają być jednością z Ojcem czy to znaczy że będą bogami? czy będą wchodzić w skład Trójcy?

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz sie 12, 2021 8:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
To znaczy, że nie rozumiesz, iż użycie tego samego sformułowania w dwóch wypowiedziach, które dotyczą innych osób, nie oznacza jeszcze, iż jego znaczenie jest identyczne w obu przypadkach.


Cz sie 12, 2021 8:50 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Barney napisał(a):
Nie zrozumiałeś. Wersetów na temat boskości Chrystusa podano na forum już bez liku.
@Robertsonowi chodzi o to, że nie ma żadnego wersetu o równości Ojca i Syna, który by przyjął do wiadomości Świadek Jehowy ;)


ŚJ nie zaprzeczają że Jezus jest boski. Wręcz szczególnie się u nas na to zwraca uwagę. Robertsonowi -przypuszczam- chodzi o to że w nauczaniu Jezusa i Apostołów nie ma ani słowa o tym że Jezus jest Bogiem wszechmocnym równym w każdym względzie Bogu Ojcu Jehowie. A to bardzo dziwne bo w nauczaniu apostołów są tak prozaiczne nauki jak należy się ubierać albo jakiej długości włosy powinno się nosić. A skoro nauka o Jezusie Bogu jest fundamentalną nauką chrześcijaństwa to coś o tej nauce powinni pisać apostołowie nie mówiąc już o samym Jezusie. A w ich nauczaniu nie ma zupełnie nic na ten temat

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz sie 12, 2021 8:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
W nauczaniu Apostołów jest mnóstwo informacji o Bóstwie Chrystusa, włącznie ze świadectwem św. Tomasza Apostoła złożonym przed Zbawicielem. Sam Chrystus również dawał wyraźne świadectwa na temat swojego Bóstwa. Z tego, co pamiętam, to miałeś te fragmenty prezentowane (podobnie jak robertson). Niestety, nie widzisz tych fragmentów, ponieważ uniemożliwia Ci to wiara w nauczania Towarzystwa Strażnica, które neguje to, że Jezus jest Bogiem.


Cz sie 12, 2021 8:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Jacek.J, niech Pan zauważy, że Jezus Chrystus wyraźnie rozróżnia tam kilka jedności:
1. jedność Syna z Ojcem
2. jedność uczniów między sobą
3. jedność Jezusa z uczniami
4. jedność uczniów z Ojcem i Synem
Nie można zakładać, że chodzi o dokładnie taką samą jedność w każdym możliwym aspekcie. Takie rozumowanie podchodzi pod błąd logiczny zwany "ekwiwokacja". Jest to błąd, który powstaje poprzez zastosowanie tego samego wyrazu, ale mający różne znaczenie w zależności od kontekstu.
Jest tam także napisane "żeby oni wszyscy byli jedno, tak jak..." - tak się tworzy porównania, a wiemy, czym są porównania. Porównanie to opis zjawisk/zależności między pewnymi elementami ale na różnych płaszczyznach, więc nie można sobie tak bezkarnie łączyć porównywanych płaszczyzn ze sobą, bo nie temu służą porównania. Porównania służą przedstawianiu zależności w płaszczyźnie B na podstawie zależności w płaszczyźnie A.

Jeśli oczekuje Pan książkowej definicji, na czym polega ta jedność, to to przechodzi granice ludzkiego poznania - bo musiałby Pan rozpisać wzór/teorię/etc. na "Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej". To jest właśnie Tajemnica Wiary, tzn. jest to coś, co wiemy dlatego, że objawił nam to Bóg.


Cz sie 12, 2021 9:02 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Yarpen Zirgin napisał(a):
To znaczy, że nie rozumiesz, iż użycie tego samego sformułowania w dwóch wypowiedziach, które dotyczą innych osób, nie oznacza jeszcze, iż jego znaczenie jest identyczne w obu przypadkach.


a foczym to rozpoznać że w Jana 10:30 Jezus mówi o jedności pod względem Boskiej substancji a w 17 :20-26 to już i innej jedności? Jezus mówi to tak wyraźnie o jedności z Ojcem i uczniami by stanowili jedno że nie da się tego wypaczyć

Jana 17:20 „Proszę nie tylko za nimi, lecz także za tymi, którzy dzięki ich słowu uwierzą we mnie; 21 żeby oni wszyscy byli jedno, tak jak ty, Ojcze, jesteś w jedności ze mną, a ja jestem w jedności z tobą, żeby i oni byli w jedności z nami, by świat uwierzył, żeś ty mnie posłał. 22 Ja też dałem im chwałę, którą ty mi dałeś, żeby byli jedno, tak jak my jedno jesteśmy. 2



no ?! ale spróbuj

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz sie 12, 2021 9:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Jacek.J napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
To znaczy, że nie rozumiesz, iż użycie tego samego sformułowania w dwóch wypowiedziach, które dotyczą innych osób, nie oznacza jeszcze, iż jego znaczenie jest identyczne w obu przypadkach.

a foczym to rozpoznać że w Jana 10:30 Jezus mówi o jedności pod względem Boskiej substancji a w 17 :20-26 to już i innej jedności? Jezus mówi to tak wyraźnie o jedności z Ojcem i uczniami by stanowili jedno że nie da się tego wypaczyć

Po tym, że inna jest jedność między Osobami Trójcy Świętej, a inna między ludźmi. :D


Cz sie 12, 2021 9:06 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
temat ciekawie -dla mnie- się rozwija.Niestety muszę iść do pracy.Ale na pewno się odezwę niebawem:)

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz sie 12, 2021 9:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
44 strony wątku i od początku to samo ;)
Załamka.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sie 12, 2021 9:27 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
A jak miało by być inaczej ze świadkiem Jehowy? Przecież on nie przyjmie do wiadomości niczego, co zaprzecza naukom Ciała Kierowniczego, a że ma zaprogramowane określone schematy "dyskusji", to za każdym razem będzie wracał do tego samego.


Cz sie 12, 2021 9:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trójca Święta
Może im zmienili schematy i próbuje na was skuteczność? Fascynujące!


Cz sie 12, 2021 10:13 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL