Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:15 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Dajcie spokój. "Wybrana" leci tą propagandówą na przynajmniej trzech forach jednocześnie, niekiedy wprost kopiując posty.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt gru 06, 2016 1:17 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Yarpen Zirgin napisał(a):
Szkoda, Gregorze, że jak to typowe u samosobiepapieży, pominąłeś fragment Pisma Świętego, w którym podkreśliłem bardzo istotny fragment. Jednakże mnie to nie dziwi, bo tenże podkreślony fragment dobitnie zaprzeczał wymyślonej przez Ciebie tezie, że w Mt 25,31-46 Chrystus mówił jedynie o pewnej grupie ludzi.

Ale ja wcale nie pominąłem wersu 32.
To, że Ty nie wyczytujesz tego, to nie moja sprawa.
To chyba oczywiste, że na sądzie będą obecni wszyscy ludzie.
I dopiero w tym zgromadzeniu nastąpi rozdzielenie, ale to będzie sprawiedliwe rozdzielenie, a nie "od linijki".
Człowiek, który nie usłyszał za życia ewangelii o Jezusie nie będzie sądzony przez Niego na podstawie kryteriów: byłe głodny, chory, spragniony.
Tak sądzeni będą tylko Ci, którzy mienią się chrześcijanami, ale na sądzie wszystko zostanie ujawnione. Jedni się nimi okażą, a inni nie.

Na tym polega sprawiedliwość, że Bóg oceni ludzi za to czego byli świadomi, a nie za to o czy nie mieli pojęcia.
Taką naukę można wyczytać jeśli się rozważa Słowo,zastanawia nad nim.
Słowo Boże jest żywe i przemawia do nas jeśli tylko chcemy usłyszeć co ma do powiedzenia.
polecam


Wt gru 06, 2016 2:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Szkoda, Gregorze, że jak to typowe u samosobiepapieży, pominąłeś fragment Pisma Świętego, w którym podkreśliłem bardzo istotny fragment. Jednakże mnie to nie dziwi, bo tenże podkreślony fragment dobitnie zaprzeczał wymyślonej przez Ciebie tezie, że w Mt 25,31-46 Chrystus mówił jedynie o pewnej grupie ludzi.

Ale ja wcale nie pominąłem wersu 32.

Ależ oczywiście, że nie pominąłeś. Ty go totalnie zignorowałeś, bo zaprzecza temu, co sobie wymyśliłeś. :D

Cytuj:
To, że Ty nie wyczytujesz tego, to nie moja sprawa.

Nie mogę zobaczyć tego, czego nie ma, a w nauczaniu Chrystusa zawartym w Mt 25,31-46 nie widzę ani słowa o tym, że te nauki dotyczą tylko części ludzi. No, ale mogę się mylić więc poproszę o zacytowanie i podkreślenie odpowiedniego miejsca, gdzie jest to zapisane.

Cytuj:
To chyba oczywiste, że na sądzie będą obecni wszyscy ludzie.

Jedynym, co jest oczywiste, to fakt, że w tym momencie głosisz swoje nauki, a nie Chrystusa. On bowiem powiedział, że na tym sądzie zgromadzi "wszystkie narody", a nie "wybranych z narodów" czy "część ludzi". :D

Cytuj:
I dopiero w tym zgromadzeniu nastąpi rozdzielenie, ale to będzie sprawiedliwe rozdzielenie, a nie "od linijki".
Człowiek, który nie usłyszał za życia ewangelii o Jezusie nie będzie sądzony przez Niego na podstawie kryteriów: byłe głodny, chory, spragniony.

I kolejny raz głosisz swoje przekonania, bo Chrystus i Apostołowie widzieli sprawy inaczej. Widać to tak po Mt 25,31-46, jak i nauczaniu św. Pawła na temat pogan:

Rz 2:1-16
1. Przeto nie możesz wymówić się od winy, człowiecze, kimkolwiek jesteś, gdy zabierasz się do sądzenia. W jakiej bowiem sprawie sądzisz drugiego, [w tej] sam na siebie wydajesz wyrok, bo ty czynisz to samo, co osądzasz.
2. Wiemy zaś, że sąd Boży według prawdy dosięga tych, którzy się dopuszczają takich czynów.
3. Czy myślisz, człowiecze, co osądzasz tych, którzy się dopuszczają takich czynów, a sam czynisz to samo, że ty unikniesz potępienia Bożego?
4. A może gardzisz bogactwem dobroci, cierpliwości i wielkoduszności Jego, nie chcąc wiedzieć, że dobroć Boża chce cię przywieść do nawrócenia?
5. Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga,
6. który odda każdemu według uczynków jego:
7. tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne;
8. tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie.

9. Ucisk i utrapienie spadnie na każdego człowieka, który dopuszcza się zła, najpierw na Żyda, a potem na Greka.
10. Chwała zaś, cześć i pokój spotka każdego, kto czyni dobrze - najpierw Żyda, a potem Greka.
11. Albowiem u Boga nie ma względu na osobę.
12. Bo ci, którzy bez Prawa zgrzeszyli, bez Prawa też poginą, a ci, co w Prawie zgrzeszyli, przez Prawo będą sądzeni.
13. Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni.
14. Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem.
15. Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające lub uniewinniające.
16. [Okaże się to] w dniu, w którym Bóg sądzić będzie przez Jezusa Chrystusa ukryte czyny ludzkie według mojej Ewangelii.

(BT)


Jak widzisz, św. Paweł jasno stwierdza, że poganie zostaną osądzeni na podstawie swoich czynów.

Cytuj:
Tak sądzeni będą tylko Ci, którzy mienią się chrześcijanami, ale na sądzie wszystko zostanie ujawnione. Jedni się nimi okażą, a inni nie.

No to teraz poproszę o stosowny cytat z Pisma Świętego, który potwierdzi, że tak właśnie będzie.


Wt gru 06, 2016 2:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie mogę zobaczyć tego, czego nie ma, a w nauczaniu Chrystusa zawartym w Mt 25,31-46 nie widzę ani słowa o tym, że te nauki dotyczą tylko części ludzi

Na to, że tego nie widzisz nic nie poradzę.
Po za tym ciągle tkwisz w tym samym błędzie - traktujesz Biblię jak zbiór definicji. Jeśli nie ma napisane wprost, to Ty tego nie widzisz.
Ale taka postawa to Twój wybór.
Bóg ceni tych, którzy szukają, a nie tych którzy czekają na gotowe.

Yarpen Zirgin napisał(a):
edynym, co jest oczywiste, to fakt, że w tym momencie głosisz swoje nauki, a nie Chrystusa. On bowiem powiedział, że na tym sądzie zgromadzi "wszystkie narody", a nie "wybranych z narodów" czy "część ludzi"

To przeczytaj ponownie co napisałem:
Cytuj:
To chyba oczywiste, że na sądzie będą obecni wszyscy ludzie.
I dopiero w tym zgromadzeniu nastąpi rozdzielenie, ale to będzie sprawiedliwe rozdzielenie, a nie "od linijki".

Więc nie wciskaj, że powiedziałem coś innego, tylko postaraj się zrozumieć zamiast z góry odrzucać coś czego wcześniej nie słyszałeś.

Yarpen Zirgin napisał(a):
I kolejny raz głosisz swoje przekonania, bo Chrystus i Apostołowie widzieli sprawy inaczej.

Tak jak ty głosisz swoje przekonanie, że widzieli sprawy inaczej.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jak widzisz, św. Paweł jasno stwierdza, że poganie zostaną osądzeni na podstawie swoich czynów.

No właśnie o tym mówiłem, że poganie nie będą sądzeni wg. kryterium: byłem głodny, spragniony itd., bo to dotyczy tylko tych, którzy mieli widzieć Jezusa w drugim chrześcijaninie.
Yarpen Zirgin napisał(a):
No to teraz poproszę o stosowny cytat z Pisma Świętego, który potwierdzi, że tak właśnie będzie.

No to teraz masz problem, bo ta kwestia przewija się we wszystkich ewangeliach i listach czyli w całym NT.
Tu potrzebne jest rozważanie Pisma, a nie szukanie definicji.
Dużo pracy przed Tobą, bo na razie nie widzisz tego.
Oczywiście możesz pozostać przy swoim zdaniu - jak chcesz.
Ale żeby nie było to podam Ci przykładowy cytat, może Ci w czymś pomoże?
[Mat.7.21]: Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.


Wt gru 06, 2016 4:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie mogę zobaczyć tego, czego nie ma, a w nauczaniu Chrystusa zawartym w Mt 25,31-46 nie widzę ani słowa o tym, że te nauki dotyczą tylko części ludzi

Na to, że tego nie widzisz nic nie poradzę.

Możesz poradzić: Zacytuj odpowiedni fragment tego rozdziału i podkreśl w nim fragment z zapisanymi słowami Chrystusa, w których stwierdza, że ten podział na podstawie uczynków będzie dotyczył jedynie części ludzi.
O nic więcej nie proszę, bo niczego więcej nie potrzeba do tego, abym przyjął to, co głosisz.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
edynym, co jest oczywiste, to fakt, że w tym momencie głosisz swoje nauki, a nie Chrystusa. On bowiem powiedział, że na tym sądzie zgromadzi "wszystkie narody", a nie "wybranych z narodów" czy "część ludzi"

To przeczytaj ponownie co napisałem:

Wolę przeczytać to, co Chrystus powiedział, więc zamiast cytować swoje wypowiedzi, zacytuj lepiej odpowiedni fragment Pisma Świętego, w którym mamy zawartą taką naukę jak ta, którą głosisz.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
I kolejny raz głosisz swoje przekonania, bo Chrystus i Apostołowie widzieli sprawy inaczej.

Tak jak ty głosisz swoje przekonanie, że widzieli sprawy inaczej.

Zacytowałem stosowny fragment Pisma Świętego, ale, jak to masz w zwyczaju, znowu go pominąłeś przy cytowaniu i zignorowałeś.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jak widzisz, św. Paweł jasno stwierdza, że poganie zostaną osądzeni na podstawie swoich czynów.

No właśnie o tym mówiłem, że poganie nie będą sądzeni wg. kryterium: byłem głodny, spragniony itd., bo to dotyczy tylko tych, którzy mieli widzieć Jezusa w drugim chrześcijaninie.

No tak, bo przecież nakarmienie głodnych, napojenie spragnionych itd., to oczywiście nie są dobre czyny, o których pisał św. Paweł. Masz jeszcze jakieś inne, równie genialne pomysły? :D

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
No to teraz poproszę o stosowny cytat z Pisma Świętego, który potwierdzi, że tak właśnie będzie.

No to teraz masz problem, bo ta kwestia przewija się we wszystkich ewangeliach i listach czyli w całym NT.

Wobec tego nie powinieneś mieć problemu z przytoczeniem fragmentów, które potwierdzą Twoje tezy. Skończ więc z laniem wody i zabierz się za ich wklejanie.

Cytuj:
Ale żeby nie było to podam Ci przykładowy cytat, może Ci w czymś pomoże?
[Mat.7.21]: Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.

Fajny, ale tutaj znajdujemy potwierdzenie tego, że sąd na podstawie czynów będzie dotyczył wszystkich, a nie twojej tezy, iż jedynie wybranych.


Wt gru 06, 2016 4:49 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Widzisz Gregor, samo rozumienie tresci nie jest Wiara.
Wiara jest rozumienie Slowa i jednoczesne postepowanie wedlug tego Slowa, nawet podczas czytania i procesu zrozumienia.
Nie mozna wybiorczo traktowac Slowa, jednoczesnie nie wypelniajac go.
Wychodzi wtedy nie tylko hipokryzja, ale i herezje. Nie chodzi mi tu akurat o samo postepowanie w zyciu, ale w interpretacji Biblii.
By zrozumiec o czym piszemy musial bys ponownie czytac Biblie, tak na spokojnie i bez zadnych sugestii, ani swoich ani KRK.
W trakcie czytania koryguj swoje rozumienie poszczegolnych tresci tak aby pasowaly w jednolita calosc, a jak dojdziesz do momentu ze jakis nawet drobny fragment nie pasuje do wczesniejszych to wroc do poczatku i czytaj od nowa, uwzgledniajac ten niepasujacy fragment. Az do skutku.
Jak naprawde zrozumiesz Prawdy zapisane w Biblii, to badz pewny ze nie bedziesz zalowal wysilku i czasu na to poswieconego.


Wt gru 06, 2016 5:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Yarpen Zirgin napisał(a):
Cytuj:
Ale żeby nie było to podam Ci przykładowy cytat, może Ci w czymś pomoże?
[Mat.7.21]: Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.
Yarpen:Fajny, ale tutaj znajdujemy potwierdzenie tego, że sąd na podstawie czynów będzie dotyczył wszystkich, a nie twojej tezy, iż jedynie wybranych.

Wszystkich, którzy mieli traktować innych ja Jezusa Chrystusa. Tak mogą wzajemnie traktować się tylko chrześcijanie, więc te kryteria dotyczą ich. To prosty wniosek, więc nie wiem czemu sprawia Ci to taką trudność?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Możesz poradzić: Zacytuj odpowiedni fragment tego rozdziału i podkreśl w nim fragment z zapisanymi słowami Chrystusa, w których stwierdza, że ten podział na podstawie uczynków będzie dotyczył jedynie części ludzi.

Już cytowałem, ale nawet bez cytatu widać do kogo zwraca się Jezus.
Dla mnie to oczywiste i o tym już mówiłem.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Zacytowałem stosowny fragment Pisma Świętego, ale, jak to masz w zwyczaju, znowu go pominąłeś przy cytowaniu i zignorowałeś.

To tylko świadczy jak wybiórczo czytasz.
Co pominąłem - przykład proszę .
Yarpen Zirgin napisał(a):
No tak, bo przecież nakarmienie głodnych, napojenie spragnionych itd., to oczywiście nie są dobre czyny, o których pisał św. Paweł. Masz jeszcze jakieś inne, równie genialne pomysły?/quote]
No tak wg Ciebie uczynki to podstawa i z uczynków nawet niewierzący będzie zbawiony jak się odpowiednio naharuje. :D
Całe szczęście Bóg posłał ludziom Ewangelię. Ale nie jest to ewangelia uczynków, którą Ty jak widzę wyznajesz.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Wobec tego nie powinieneś mieć problemu z przytoczeniem fragmentów, które potwierdzą Twoje tezy. Skończ więc z laniem wody i zabierz się za ich wklejanie.

Wszystko Ci już pokazałem.
Skoro nie widzisz dalej, to już nie mój problem.


Wt gru 06, 2016 5:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Cytuj:
Ale żeby nie było to podam Ci przykładowy cytat, może Ci w czymś pomoże?
[Mat.7.21]: Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.
Yarpen:Fajny, ale tutaj znajdujemy potwierdzenie tego, że sąd na podstawie czynów będzie dotyczył wszystkich, a nie twojej tezy, iż jedynie wybranych.

Wszystkich, którzy mieli traktować innych ja Jezusa Chrystusa. Tak mogą wzajemnie traktować się tylko chrześcijanie, więc te kryteria dotyczą ich. To prosty wniosek, więc nie wiem czemu sprawia Ci to taką trudność?

Bo nie jest zapisany w Biblii, ani przekazany ustnie przez Apostołów. To Twoja nauka, a mnie obowiązuje nauczanie Kościoła Chrystus, a nie Twoje. :D

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Możesz poradzić: Zacytuj odpowiedni fragment tego rozdziału i podkreśl w nim fragment z zapisanymi słowami Chrystusa, w których stwierdza, że ten podział na podstawie uczynków będzie dotyczył jedynie części ludzi.

Już cytowałem (...)

Nie kłam, Gregorze. Niczego nie zacytowałeś, co by potwierdzało Twoje nauki, iż Mt 25,31-46 dotyczy tylko niektórych ludzi.


Cytuj:
(...)ale nawet bez cytatu widać do kogo zwraca się Jezus.

Baju, baju, będzie wiosna. Chrystus jasno powiedział, że zgromadzi i podzieli wszystkie narody, a nie tylko niektórych ludzi. :D

Cytuj:
Dla mnie to oczywiste i o tym już mówiłem.

Oczywiste jest jedynie to, że poza swoimi przekonaniami nie masz niczego, nawet jednego cytatu z Biblii, którymi mógłbyś potwierdzić to, co tutaj wypisujesz.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Zacytowałem stosowny fragment Pisma Świętego, ale, jak to masz w zwyczaju, znowu go pominąłeś przy cytowaniu i zignorowałeś.

To tylko świadczy jak wybiórczo czytasz.
Co pominąłem - przykład proszę .

Bardzo proszę, kłamco. Ja napisałem tak:
Yarpen Zirgin w tym postcie napisał(a):
Cytuj:
I dopiero w tym zgromadzeniu nastąpi rozdzielenie, ale to będzie sprawiedliwe rozdzielenie, a nie "od linijki".
Człowiek, który nie usłyszał za życia ewangelii o Jezusie nie będzie sądzony przez Niego na podstawie kryteriów: byłe głodny, chory, spragniony.

I kolejny raz głosisz swoje przekonania, bo Chrystus i Apostołowie widzieli sprawy inaczej. Widać to tak po Mt 25,31-46, jak i nauczaniu św. Pawła na temat pogan:

Rz 2:1-16
1. Przeto nie możesz wymówić się od winy, człowiecze, kimkolwiek jesteś, gdy zabierasz się do sądzenia. W jakiej bowiem sprawie sądzisz drugiego, [w tej] sam na siebie wydajesz wyrok, bo ty czynisz to samo, co osądzasz.
2. Wiemy zaś, że sąd Boży według prawdy dosięga tych, którzy się dopuszczają takich czynów.
3. Czy myślisz, człowiecze, co osądzasz tych, którzy się dopuszczają takich czynów, a sam czynisz to samo, że ty unikniesz potępienia Bożego?
4. A może gardzisz bogactwem dobroci, cierpliwości i wielkoduszności Jego, nie chcąc wiedzieć, że dobroć Boża chce cię przywieść do nawrócenia?
5. Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga,
6. który odda każdemu według uczynków jego:
7. tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne;
8. tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie.

9. Ucisk i utrapienie spadnie na każdego człowieka, który dopuszcza się zła, najpierw na Żyda, a potem na Greka.
10. Chwała zaś, cześć i pokój spotka każdego, kto czyni dobrze - najpierw Żyda, a potem Greka.
11. Albowiem u Boga nie ma względu na osobę.
12. Bo ci, którzy bez Prawa zgrzeszyli, bez Prawa też poginą, a ci, co w Prawie zgrzeszyli, przez Prawo będą sądzeni.
13. Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni.
14. Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem.
15. Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające lub uniewinniające.
16. [Okaże się to] w dniu, w którym Bóg sądzić będzie przez Jezusa Chrystusa ukryte czyny ludzkie według mojej Ewangelii.

(BT)


Jak widzisz, św. Paweł jasno stwierdza, że poganie zostaną osądzeni na podstawie swoich czynów.

Ty zaś "zacytowałeś", w dodatku podmieniając dwukropek na kropkę, tak:

Gregor w tym postcie napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I kolejny raz głosisz swoje przekonania, bo Chrystus i Apostołowie widzieli sprawy inaczej.

Tak jak ty głosisz swoje przekonanie, że widzieli sprawy inaczej.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jak widzisz, św. Paweł jasno stwierdza, że poganie zostaną osądzeni na podstawie swoich czynów.

No właśnie o tym mówiłem, że poganie nie będą sądzeni wg. kryterium: byłem głodny, spragniony itd., bo to dotyczy tylko tych, którzy mieli widzieć Jezusa w drugim chrześcijaninie.


Nie próbuj wciskać kitu, że niczego nie pominąłeś lub nie zignorowałeś, bo każdy widzi, że pomijasz i ignorujesz wszystkie fragmenty Pisma Świętego, które przeczą Twoim tezom.


Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
No tak, bo przecież nakarmienie głodnych, napojenie spragnionych itd., to oczywiście nie są dobre czyny, o których pisał św. Paweł. Masz jeszcze jakieś inne, równie genialne pomysły?/quote]
No tak wg Ciebie uczynki to podstawa i z uczynków nawet niewierzący będzie zbawiony jak się odpowiednio naharuje.

Tak napisał święty Paweł we fragmencie Listu do Rzymian, który zignorowałeś. Pretensje skieruj do niego, a nie do mnie.

Cytuj:
Całe szczęście Bóg posłał ludziom Ewangelię. Ale nie jest to ewangelia uczynków, którą Ty jak widzę wyznajesz.

Zajmij się, proszę, tym co piszę, a nie tym, co sobie wymyślasz na mój temat.
Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wobec tego nie powinieneś mieć problemu z przytoczeniem fragmentów, które potwierdzą Twoje tezy. Skończ więc z laniem wody i zabierz się za ich wklejanie.

Wszystko Ci już pokazałem.
Skoro nie widzisz dalej, to już nie mój problem.

Już Ci tłumaczyłem, że nie potrafię zobaczyć tego, czego nie ma. Skoro nie zacytowałeś żadnego fragmentu Biblii, który potwierdza Twoje tezy (a każdy widzi, że tego nie zrobiłeś), to jak mam je zobaczyć? To niemożliwe. :D


Wt gru 06, 2016 6:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sapper napisał(a):
By zrozumiec o czym piszemy musial bys ponownie czytac Biblie, tak na spokojnie i bez zadnych sugestii, ani swoich ani KRK.

A o czym i o kim teraz mówisz?
Co to za "MY" i o jakich sugestiach KRK mówisz?
Ja już od dawna nie czytam Biblii poprzez interpretację KRK.

sapper napisał(a):
W trakcie czytania koryguj swoje rozumienie poszczegolnych tresci tak aby pasowaly w jednolita calosc, a jak dojdziesz do momentu ze jakis nawet drobny fragment nie pasuje do wczesniejszych to wroc do poczatku i czytaj od nowa, uwzgledniajac ten niepasujacy fragment. Az do skutku.

Proszę Cię...
Przeczytaj choć raz całą Biblię, a nie wypowiadaj się w temacie, o którym jeszcze wiesz niewiele.
Lansujesz się na jakiegoś uduchowionego guru? - bez urazy


Wt gru 06, 2016 6:15 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sapper napisał(a):
By zrozumiec o czym piszemy musial bys ponownie czytac Biblie, tak na spokojnie i bez zadnych sugestii, ani swoich ani KRK.

A o czym i o kim teraz mówisz?
Co to za "MY" i o jakich sugestiach KRK mówisz?
Ja już od dawna nie czytam Biblii poprzez interpretację KRK.

sapper napisał(a):
W trakcie czytania koryguj swoje rozumienie poszczegolnych tresci tak aby pasowaly w jednolita calosc, a jak dojdziesz do momentu ze jakis nawet drobny fragment nie pasuje do wczesniejszych to wroc do poczatku i czytaj od nowa, uwzgledniajac ten niepasujacy fragment. Az do skutku.

Proszę Cię...
Przeczytaj choć raz całą Biblię, a nie wypowiadaj się w temacie, o którym jeszcze wiesz niewiele.
Lansujesz się na jakiegoś uduchowionego guru? - bez urazy


Wlasnie takiego podejscia sie obawialem. widzisz u innych wywyzszanie sie i tym sugerujesz sie w odpowiedziach, zamiast probowac zrozumiec tresci. Nie tedy droga.


Wt gru 06, 2016 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Yarpen Zirgin napisał(a):
Bo nie jest zapisany w Biblii, ani przekazany ustnie przez Apostołów. To Twoja nauka, a mnie obowiązuje nauczanie Kościoła Chrystus, a nie Twoje

Już Ci powiedziałem, że Biblia to nie zbiór definicji.
Skoro ją tak traktujesz to nie dziwi mnie, że nie dostrzegasz taki prostych rzeczy i nie będziesz dostrzegał dopóki nie zmienisz swego nastawienia.
Ale to Twoja sprawa.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie kłam, Gregorze. Niczego nie zacytowałeś, co by potwierdzało Twoje nauki, iż Mt 25,31-46 dotyczy tylko niektórych ludzi.

Zacytowałem, tylko Ty nie potrafisz tego powiązać z tym co sam przytoczyłeś, ale na to już nic nie poradzę.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie próbuj wciskać kitu, że niczego nie pominąłeś lub nie zignorowałeś, bo każdy widzi, że pomijasz i ignorujesz wszystkie fragmenty Pisma Świętego, które przeczą Twoim tezom.

Człowieku opamiętaj się. :D
Przytaczasz kilkanaście wersetów, niektóre bez związku i potem twierdzisz, że się do tego nie odniosłem?
Odniosłem się do tego co istotne.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Już Ci tłumaczyłem, że nie potrafię zobaczyć tego, czego nie ma. Skoro nie zacytowałeś żadnego fragmentu Biblii, który potwierdza Twoje tezy (a każdy widzi, że tego nie zrobiłeś), to jak mam je zobaczyć? To niemożliwe

Nie potrafisz zobaczyć ze względu na Twój stosunek do Biblii - tylko tyle.
Powtórzę ostatni raz: zacytowałem. Jeśli tego nie zrozumiałeś to trudno.
Ty nie widzisz. - ok.
Ja widzę.
i taka między nami różnica.


Wt gru 06, 2016 6:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sapper napisał(a):
Wlasnie takiego podejscia sie obawialem. widzisz u innych wywyzszanie sie i tym sugerujesz sie w odpowiedziach, zamiast probowac zrozumiec tresci. Nie tedy droga.

Wiesz w życiu z Bogiem nabiera się też doświadczenia co do ludzi.


Wt gru 06, 2016 6:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sapper napisał(a):
Zgadza sie ze po owocach mozna poznac.



Nic nie może już zakłócić miłości, lęk
przed piekłem nie zaćmi jej blasku, nie zgasi jej światła. „Tylko Biblia” — tylko Biblia
jest zapisem objawienia Bożego, w którym Bóg ukazał Siebie człowiekowi. To dar Boga dla człowieka, który
Boga poszukuje. Nie mogą sobie do takiego kogoś rościć praw tradycje ludzkie.
Wierzący zagłębia się w Biblii, słucha jej poselstwa, modli się o światło Ducha —
i słyszy, co żywy Bóg ma mu do powiedzenia, napełniając swa dusze bojaźnią, dobrocią
i radością.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt gru 06, 2016 7:44 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sapper napisał(a):
Zgadza sie ze po owocach mozna poznac.



Nic nie może już zakłócić miłości, lęk
przed piekłem nie zaćmi jej blasku, nie zgasi jej światła. „Tylko Biblia” — tylko Biblia
jest zapisem objawienia Bożego, w którym Bóg ukazał Siebie człowiekowi. To dar Boga dla człowieka, który
Boga poszukuje. Nie mogą sobie do takiego kogoś rościć praw tradycje ludzkie.
Wierzący zagłębia się w Biblii, słucha jej poselstwa, modli się o światło Ducha —
i słyszy, co żywy Bóg ma mu do powiedzenia, napełniając swa dusze bojaźnią, dobrocią
i radością.


Przeciez nikt ci tu nie chce tego odbierac.
Staramy sie bys wiecej i lepiej rozumiala, nic wiecej.
Nie zatrzymuj sie w pol drogi.


Wt gru 06, 2016 10:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18243
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Cytuj:
Ale żeby nie było to podam Ci przykładowy cytat, może Ci w czymś pomoże?
[Mat.7.21]: Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.
Yarpen:Fajny, ale tutaj znajdujemy potwierdzenie tego, że sąd na podstawie czynów będzie dotyczył wszystkich, a nie twojej tezy, iż jedynie wybranych.

Wszystkich, którzy mieli traktować innych ja Jezusa Chrystusa. Tak mogą wzajemnie traktować się tylko chrześcijanie, więc te kryteria dotyczą ich. To prosty wniosek, więc nie wiem czemu sprawia Ci to taką trudność?
Biblię tłumaczy się Biblią; List do Rzymian zaprzecza Twoim gregorze twierdzeniom jasno stwierdzając, że dotyczy to KAŻDEGO:
"Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia zaskarbiasz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, który odda KAŻDEMU według uczynków jego
"
Rz 2,5-6/

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt gru 06, 2016 10:36 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL