Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:59 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
I ucieczka od poruszonej kwestii nauczania z 25 rozdziału Ewangelii wg. św. Mateusza, co świadczy o tym, że jesteś świadomy faktu, iż Chrystus jako kryterium podziału na zbawionych i potępionych wskazał... uczynki. :D


Pt gru 02, 2016 4:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Yarpen Zirgin napisał(a):
I ucieczka od poruszonej kwestii nauczania z 25 rozdziału Ewangelii wg. św. Mateusza, co świadczy o tym, że jesteś świadomy faktu, iż Chrystus jako kryterium podziału na zbawionych i potępionych wskazał... uczynki.

Ale to nie jedyna wypowiedź Jezusa dotycząca kryteriów zbawienia.
Ta odnosi się do konkretnej grupy ludzi.
Wg Ciebie wystarczy spełniać opisane tam uczynki, a osiągnie się zbawienie?


Pt gru 02, 2016 5:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I ucieczka od poruszonej kwestii nauczania z 25 rozdziału Ewangelii wg. św. Mateusza, co świadczy o tym, że jesteś świadomy faktu, iż Chrystus jako kryterium podziału na zbawionych i potępionych wskazał... uczynki.

Ale to nie jedyna wypowiedź Jezusa dotycząca kryteriów zbawienia.

Oczywiście, że nie. Chrystus wskazał jeszcze wiele warunków, które trzeba spełnić. :)

Cytuj:
Ta odnosi się do konkretnej grupy ludzi.

Której? Bo ja tam widzę ogólne stwierdzenie opisujące wszystkich ludzi:

Mt 25:31-32
31. Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały.
32. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.
(BT)


No, ale może jest jakieś inne, które ograniczy liczbę podzielonych, więc poproszę o jego wskazanie.

Cytuj:
Wg Ciebie (...)

Nie zajmujemy się moimi przekonami, ale nauczaniem Chrystusa. Skup się więc na tym, co zapisano w tym rozdziale.


Pt gru 02, 2016 5:10 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I ucieczka od poruszonej kwestii nauczania z 25 rozdziału Ewangelii wg. św. Mateusza, co świadczy o tym, że jesteś świadomy faktu, iż Chrystus jako kryterium podziału na zbawionych i potępionych wskazał... uczynki.

Ale to nie jedyna wypowiedź Jezusa dotycząca kryteriów zbawienia.
Ta odnosi się do konkretnej grupy ludzi.
Wg Ciebie wystarczy spełniać opisane tam uczynki, a osiągnie się zbawienie?

A ty do jakiej grupy siebie zaliczasz?


Pt gru 02, 2016 6:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie zajmujemy się moimi przekonami, ale nauczaniem Chrystusa.

Ale ja nie rozmawiam z Jezusem na temat tego co powiedział tylko z Tobą i dlatego zajmujemy się Twoim przekonaniem odnośnie tego rozdziału gdyż - zacytuję:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Bo ja tam widzę ogólne stwierdzenie opisujące wszystkich ludzi:

To jest Twoje przekonanie co widzisz, a nie Jezusa.


Yarpen Zirgin napisał(a):
No, ale może jest jakieś inne, które ograniczy liczbę podzielonych, więc poproszę o jego wskazanie.

Nie chodzi o liczbę podzielonych tylko o to kto jest odbiorcą tych słów.
Po pierwsze pamiętajmy, że sąd będzie sprawiedliwy, a więc Bóg rozliczy ludzi za to na co mieli wpływ, a nie za to o czym nie mieli pojęcia.

Trudno rozliczać niewierzącego z tego, że innego człowieka nie potraktował jak brata Jezusa i nie odwiedził go w więzieniu, czy nie nakarmił itd. skoro nie wierzył w Jezusa.
Indianin żyjący w puszczy amazońskiej, który nigdy nie słyszał o Jezusie nie będzie rozliczony w sposób opisany w tym fragmencie.
Niewierzący zostaną tak naprawdę rozliczeni tylko z jednego grzechu.

Tylko ludzie wierzący mają się traktować jak bracia i siostry w Chrystusie.
Tak więc te słowa są skierowane do ludzi uważających się za chrześcijan, którzy swoim postępowaniem pokazali, że byli prawdziwymi braćmi, siostrami lub w sercach swoich byli poganami, a ich wiara była tylko religijną zewnętrzną formą.
Takie m. in. nauczanie Jezusa płynie z tego rozdziału.
Ale znowu to ja się napisałem.
A dla Ciebie jak nauka płynie?


Pt gru 02, 2016 6:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sapper napisał(a):
A ty do jakiej grupy siebie zaliczasz?

Wy już wydaliście osąd.
Ja ocenę zostawiam Bogu.


Pt gru 02, 2016 6:35 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sapper napisał(a):
A ty do jakiej grupy siebie zaliczasz?

Wy już wydaliście osąd.
Ja ocenę zostawiam Bogu.

O tobie nikt tu nie wydawal osadu.
To co napisalem w innym temacie dotyczy Protestantyzmu i wytknalem jego "wady", jesli mozna to tak nazwac.
Co do ciebie, to wiem ze szczerze wierzysz, tylko trafiles w niewlasciwe miejsce.


Pt gru 02, 2016 6:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sapper napisał(a):
O tobie nikt tu nie wydawal osadu.
To co napisalem w innym temacie dotyczy Protestantyzmu i wytknalem jego "wady", jesli mozna to tak nazwac.

Inni byli skorzy do ocen, ale to dla mnie nie pierwszyzna.
sapper napisał(a):
Co do ciebie, to wiem ze szczerze wierzysz, tylko trafiles w niewlasciwe miejsce.

No ja akurat postrzegam to wprost przeciwnie biorąc pod uwagę miejsce, w którym jesteś.
Mamy więc podobne spostrzeżenia.


Pt gru 02, 2016 6:52 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
sapper napisał(a):
O tobie nikt tu nie wydawal osadu.
To co napisalem w innym temacie dotyczy Protestantyzmu i wytknalem jego "wady", jesli mozna to tak nazwac.

Inni byli skorzy do ocen, ale to dla mnie nie pierwszyzna.
sapper napisał(a):
Co do ciebie, to wiem ze szczerze wierzysz, tylko trafiles w niewlasciwe miejsce.

No ja akurat postrzegam to wprost przeciwnie biorąc pod uwagę miejsce, w którym jesteś.
Mamy więc podobne spostrzeżenia.


Nie masz zielonego pojecia w jakim miejscu jestem i pewnie nie bedziesz wiedzial.
To ze nie czytalem jeszcze Biblii o niczym nie swiadczy, podobnie jak nauczenie sie Jej na pamiec.


Pt gru 02, 2016 7:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
To jest Twoje przekonanie co widzisz, a nie Jezusa.

Nie podałeś żadnego argumentu. Myślisz,że jak tupniesz nogą i powiesz: -Ja się z tym nie zgadzam - to ktoś Ci uwierzy? Trzeba podać jakieś argument,a w tym zdaniu go nie widzę. W opisie sądu kryterium są uczynki. Diabeł też wierzy w Boga. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pt gru 02, 2016 7:58 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Grzegorz, tak troche tylko poczytalem Biblie i od razu znalazlem wiele wersow przeczacych protestanckim zamyslom.
To tylko poczatek, a sadze ze czytajac dalej bedzie ich multum i pewnie musial bym cytowac polowe Biblii.

27 Tylko sprawujcie się w sposób godny Ewangelii Chrystusowej, abym ja - czy to gdy przybędę i ujrzę was, czy też będąc z daleka - mógł usłyszeć o was, że trwacie mocno w jednym duchu, jednym sercem walcząc wspólnie o wiarę w Ewangelię,

Wyraznie pisze ze wspolnie, nie w oderwaniu-rozdzieleniu-rozlamie.

6 Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa*.


List do Kolosan

“16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze*.
Wszystko przez Niego i dla Niego* zostało stworzone.”

Czy Papiez nie jest zwierzchnoscia najblizsza Bogu? Odrzucacie Zwierzchnosc Papieza, a pozostale zostawiacie nietkniete? Te wszystkie ktore z samym Bogiem nie maja zbyt wiele wspolnego?


“28 Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie.”

Gdzie u Protestantow miejsce na tych uczacych sie i nie bedacych jeszcze doskonalymi? Czyzby tylko doskonali mogli byc Protestantami?



1 List do Tymoteusza
18 Ten właśnie nakaz poruczam ci, Tymoteuszu, dziecko [moje], po myśli proroctw, które uprzednio* wskazywały na ciebie: byś wsparty nimi toczył dobrą walkę, 19 mając wiarę i dobre sumienie. Niektórzy odrzuciwszy je ulegli rozbiciu we wierze; 20 do nich należy Hymenajos* i Aleksander*, których przekazałem szatanowi*, ażeby się oduczyli bluźnić.

List Sw. Jakuba
“21 Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze.”

Powyzej wyraznie pisze ze ma moc zbawic, a nie ze z automatu zbawia.
Doslownie, to znaczy ze mozemy byc zbawieni dzieki Slowu, ze mamy taka nadzieje-szanse, ktorej nie powinnismy zmarnowac.



22 Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. 23 Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie. 24 Bo przyjrzał się sobie, odszedł i zaraz zapomniał, jakim był. 25 Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności*, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo.

Listy Piotra
20 To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia*. 21 Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili <od> Boga święci ludzie*.

1 list Sw. Jana
8 Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu,
to samych siebie oszukujemy
i nie ma w nas prawdy.
9 Jeżeli wyznajemy nasze grzechy,
[Bóg] jako wierny i sprawiedliwy
odpuści je nam
i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.

Wyznanie, to ujawnienie grzechow, wystawienie ich na swiatlo. Wypowiedzenie grzechow. Te ktore za zycia na ziemi nie wyjda na swiatlo, beda ujawnione, wyjda na swiatlo na sadzie. Sam zal za grzechy nie jest ich wyznaniem, bo przeciez Bog zna nasze grzechy i samo powtorzenie ich w zalu za grzechy nie jest ich odpuszczeniem, one maja byc powtorzone na spowiedzi Kaplanowi by w ten sposob wyszly z ciemnosci na swiatlo, wtedy dopiero spelnia sie podstawowy warunek rozgrzeszenia.
To co nie wyszlo na swiatlo, wyjdzie na sadzie i zapelni czysciec, bo serce bylo czyste jesli szczerze zalowalismy, ale dusza pozostawala zbrukana jesli nie wystawilismy grzechow na swiatlo i pozostaly w ciemnosci.


10 Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy,
czynimy Go kłamcą
i nie ma w nas Jego nauki*.

2 list Jana
10 Jeśli ktoś przychodzi do was
i tej nauki nie przynosi,
nie przyjmujcie go do domu
i nie pozdrawiajcie go,
11 albowiem kto go pozdrawia,
staje się współuczestnikiem jego złych czynów.



To tylko drobna czesc ktora Protestanci odrzucaja lub tlumacza po swojemu, robiac z Wiary puste myslenie o Bogu.
Przypomina mi to postepowanie leniuchow w szkole, ktorzy lenistwo w nauce nadrabiaja podlizywaniem sie, by dostac dobry stopien, a na egzaminie maturalnym sa pozniej zdziwieni, bo przeciez mieli takie dobre stopnie.
Sami sie oszukuja.


Pt gru 02, 2016 11:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sapper napisał(a):
Grzegorz, tak troche tylko poczytalem Biblie i od razu znalazlem wiele wersow przeczacych protestanckim zamyslom.
To tylko poczatek, a sadze ze czytajac dalej bedzie ich multum i pewnie musial bym cytowac polowe Biblii.

27 Tylko sprawujcie się w sposób godny Ewangelii Chrystusowej, abym ja - czy to gdy przybędę i ujrzę was, czy też będąc z daleka - mógł usłyszeć o was, że trwacie mocno w jednym duchu, jednym sercem walcząc wspólnie o wiarę w Ewangelię,

Wyraznie pisze ze wspolnie, nie w oderwaniu-rozdzieleniu-rozlamie.

6 Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa*.


List do Kolosan

“16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze*.
Wszystko przez Niego i dla Niego* zostało stworzone.”

Czy Papiez nie jest zwierzchnoscia najblizsza Bogu? Odrzucacie Zwierzchnosc Papieza, a pozostale zostawiacie nietkniete? Te wszystkie ktore z samym Bogiem nie maja zbyt wiele wspolnego?


“28 Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie.”

Gdzie u Protestantow miejsce na tych uczacych sie i nie bedacych jeszcze doskonalymi? Czyzby tylko doskonali mogli byc Protestantami?



1 List do Tymoteusza
18 Ten właśnie nakaz poruczam ci, Tymoteuszu, dziecko [moje], po myśli proroctw, które uprzednio* wskazywały na ciebie: byś wsparty nimi toczył dobrą walkę, 19 mając wiarę i dobre sumienie. Niektórzy odrzuciwszy je ulegli rozbiciu we wierze; 20 do nich należy Hymenajos* i Aleksander*, których przekazałem szatanowi*, ażeby się oduczyli bluźnić.

List Sw. Jakuba
“21 Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze.”

Powyzej wyraznie pisze ze ma moc zbawic, a nie ze z automatu zbawia.
Doslownie, to znaczy ze mozemy byc zbawieni dzieki Slowu, ze mamy taka nadzieje-szanse, ktorej nie powinnismy zmarnowac.



22 Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. 23 Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie. 24 Bo przyjrzał się sobie, odszedł i zaraz zapomniał, jakim był. 25 Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności*, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo.

Listy Piotra
20 To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia*. 21 Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili <od> Boga święci ludzie*.

1 list Sw. Jana
8 Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu,
to samych siebie oszukujemy
i nie ma w nas prawdy.
9 Jeżeli wyznajemy nasze grzechy,
[Bóg] jako wierny i sprawiedliwy
odpuści je nam
i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.

Wyznanie, to ujawnienie grzechow, wystawienie ich na swiatlo. Wypowiedzenie grzechow. Te ktore za zycia na ziemi nie wyjda na swiatlo, beda ujawnione, wyjda na swiatlo na sadzie. Sam zal za grzechy nie jest ich wyznaniem, bo przeciez Bog zna nasze grzechy i samo powtorzenie ich w zalu za grzechy nie jest ich odpuszczeniem, one maja byc powtorzone na spowiedzi Kaplanowi by w ten sposob wyszly z ciemnosci na swiatlo, wtedy dopiero spelnia sie podstawowy warunek rozgrzeszenia.
To co nie wyszlo na swiatlo, wyjdzie na sadzie i zapelni czysciec, bo serce bylo czyste jesli szczerze zalowalismy, ale dusza pozostawala zbrukana jesli nie wystawilismy grzechow na swiatlo i pozostaly w ciemnosci.


10 Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy,
czynimy Go kłamcą
i nie ma w nas Jego nauki*.

2 list Jana
10 Jeśli ktoś przychodzi do was
i tej nauki nie przynosi,
nie przyjmujcie go do domu
i nie pozdrawiajcie go,
11 albowiem kto go pozdrawia,
staje się współuczestnikiem jego złych czynów.



To tylko drobna czesc ktora Protestanci odrzucaja lub tlumacza po swojemu, robiac z Wiary puste myslenie o Bogu.
Przypomina mi to postepowanie leniuchow w szkole, ktorzy lenistwo w nauce nadrabiaja podlizywaniem sie, by dostac dobry stopien, a na egzaminie maturalnym sa pozniej zdziwieni, bo przeciez mieli takie dobre stopnie.
Sami sie oszukuja.
Bez sensu, przytoczyłeś wersety z BIblii po czym "oświadczasz", że są to wersety przeczace protestanckim zamyslom.
Bez sensu.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So gru 03, 2016 4:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sapper napisał(a):
To ze nie czytalem jeszcze Biblii o niczym nie swiadczy, podobnie jak nauczenie sie Jej na pamiec.


Przyznam się, że po twoim stwierdzeniu jestem zdumiona. Jesteś aktywny na tym forum, oraz spotkaliśmy się również na innym. Ty stwierdzasz, że nie czytałeś Biblii, to na czym opierasz swoją wiarę i dlaczego wysuwasz swoje argumenty, jak nie znasz zasad wiary. Wklejasz jakieś cytaty nie związane z
treścią tematu. Chcesz być aktywny i przedstawiać swoje rację - to pierwsze co uczyń - to przeczytaj Pismo Święte Nowego Testamentu. W Piśmie tym poznasz postać Jezusa Chrystusa i wszystkie zasady naszej wiary. Pismo Święte jest fundamentem naszej wiary. Jest jej świadectwem. Są tam zawarte nauki Jezusa Chrystusa - jaki jest Bóg, jak wygląda Królestwo Boże, jak mamy się modlić, jacy mamy być, jakie są najważniejsze nasze przykazania - miłości.
Nie słuchaj tego, co ci wmawia człowiek, słuchaj to, co ci powiedział Bóg. Jezus po to narodził się na ziemi, byśmy otrzymali łączność z Bogiem, byśmy poznali Boga, byśmy mieli otwartą drogę do naszego zbawienia. Obowiązkiem każdego chrześcijanina jest poznać Boga i żyć w prawdzie jaką Bóg nam przekazał.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So gru 03, 2016 6:14 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
A ty jak myslisz, ze z kad ja znam i rozumiem Biblie choc jej nie czytalem?


So gru 03, 2016 7:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
A to dla mnie zagadka. Jak można rozumieć coś cżego się nie zna.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N gru 04, 2016 10:28 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL