Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:43 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
jedwab napisał(a):
Zbawienie jest w katechizmie?
To gratuluję, przeczytajcie katechizm i będziecie zbawieni.
Katechizm napisali ludzie i jeśli Zbawienie ma pochodzić od ludzi by dostać się do nieba to gratuluję po raz drugi.
Co za perfidne kłamstwo a wy jeszcze bijecie temu brawo i poniżacie siostrę w waszej wierze na oczch całego forum.
Doprawdy jesteście tak pyszni w sobie że aż się niedobrze robi.

A jak czytanie ze zrozumieniem? Widzę kiepsko. Nie dziwne ze takie głupoty wypisujesz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N wrz 25, 2022 5:11 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jockey napisał(a):
jedwab napisał(a):
Zbawienie jest w katechizmie?
To gratuluję, przeczytajcie katechizm i będziecie zbawieni.
Katechizm napisali ludzie i jeśli Zbawienie ma pochodzić od ludzi by dostać się do nieba to gratuluję po raz drugi.
Co za perfidne kłamstwo a wy jeszcze bijecie temu brawo i poniżacie siostrę w waszej wierze na oczch całego forum.
Doprawdy jesteście tak pyszni w sobie że aż się niedobrze robi.

A jak czytanie ze zrozumieniem? Widzę kiepsko. Nie dziwne ze takie głupoty wypisujesz.


Zapytam jeszcze raz, kto napisał katechizm?
Bóg, Duch Święty a może Jezus?
Poszli później we trzech do drukarni i poprosili by te banialuki posłużyły by paść na kolana przed nimi i ludzie będą zbawieni.

Czy raczej jest napisana przez ludzi przesiąkniętych doktrynami i wiarą w 10 przykazań.


N wrz 25, 2022 5:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
A wiesz mój Ty Mefisto, czym jest katechizm, czy tak nie za bardzo? Widziałeś go na oczy - taki w niebieskiej okładce?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N wrz 25, 2022 5:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jockey napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jockey napisał(a):
Jak widać jedwab nie ma pojęcia czym jest zbawienie. I nie jest to po prostu zycie

A czym jest dla ciebie zbawienie i czym nie zbawienie?
Możesz to wszystkim wyjaśnić?

Poważnie ty tego nie wiesz?
Polecam nieznaną ci literaturę czyli katechizm Kościoła katolickiego.
Całość cię może orazic tutaj masz link
http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-1-3.htm

Dlaczego ty mnie wysyłasz do czytania katechizmu?
Ja chciałabym abyście uczestnicy forum wyrazili swoją własną formę zrozumienia
- czy będąc w życiu w ziemskim ciele jesteśmy zbawieni? Czy to zbawieni osiągsmy po skończonym życiu na ziemi?
- Jak rozumiecie zbawienie? Kiedy człowiek jest zbawiony?
- Jaka jest różnica między człowiekiem zbawionym a niezbawionym?

Czy to jest temat tabu? Czy możemy tu wyrazić swoją formę pojmowania?

Jockey, Barney i inni możecie się wypowiedzieć tak w prosty łopatologiczny sposób - jak wy pojmujecie zbawienie człowieka?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N wrz 25, 2022 5:47 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
PeterW napisał(a):
A wiesz mój Ty Mefisto, czym jest katechizm, czy tak nie za bardzo? Widziałeś go na oczy - taki w niebieskiej okładce?


Tak, wiem czym jest katechizm i czytałem go.
Myślę że odpowiedź jest satysfakcjonująca.


N wrz 25, 2022 5:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
jedwab napisał(a):

Więc ja zdaję sobie sprawę że pisząc tu na forum jako ,,jedwab" nie zmienię nikogo bo coś napisałem.
Ale możliwe że ktoś kiedyś odzyska świadomość wolnej woli i stanie się w jego życiu przewartościowanie poglądów. Przypomni sobie kim jest naprawdę.

Kim?
Jak wyobrażasz sobie w pełnej wolności ład i skład?

Szatan był i jest propagatorem wolności ale co ta wolność ludziom dała?
Wolny seks? - dzieci poczęte - tata nieznany.
Wolne związki? -dzieci bez stabilizacji.
Itd.
Co takiego dobrego daje ludziom pełen wolny wybór?
Czy nie to, źe silniejszy będzie panował nad słabszym?

To chcesz propagować?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N wrz 25, 2022 6:13 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
jedwab napisał(a):

Więc ja zdaję sobie sprawę że pisząc tu na forum jako ,,jedwab" nie zmienię nikogo bo coś napisałem.
Ale możliwe że ktoś kiedyś odzyska świadomość wolnej woli i stanie się w jego życiu przewartościowanie poglądów. Przypomni sobie kim jest naprawdę.

Kim?
Jak wyobrażasz sobie w pełnej wolności ład i skład?

Szatan był i jest propagatorem wolności ale co ta wolność ludziom dała?
Wolny seks? - dzieci poczęte - tata nieznany.
Wolne związki? -dzieci bez stabilizacji.
Itd.
Co takiego dobrego daje ludziom pełen wolny wybór?
Czy nie to, źe silniejszy będzie panował nad słabszym?

To chcesz propagować?


Tylko człowiek świadomy swej wolnej woli może być odrębną osobą w pełni szczęścia i harmoni z wszechświatem.
Człowiek postępujący źle, wolny seks, dzieci bez rodziców, niechciane dzieci, panowaniem silniejszego nad słabszym jak napisałaś. Jest podpięty pod zło.
Więc nie jest wolny bo podlega energii zła, nie może być osobą wolną i szczęśliwą dając nieszczęście innym.
Wolna wola to świadomość dobra.
To że wszystkie istoty są sobie równe.
Nikt nie panuje nad drugim i nie narzuca nikomu swojej woli, strasząc, manipulując, zniewalać.
To nieprawda że człowiek nie może żyć w harmoni ze sobą i innymi duszami dobra bez obecności i ingerencji jakiegoś boga, który wiecznie straszy i żąda posłuszeństwa.
Tak więc widzisz że nie propaguję zniewolenia i grzechu.
Dobroć i wolność jest wpisana w każdą osobę, mamy w sobie kodeks moralny od przyjścia na świat.
Istoty, które stanęły po ciemnej stronie jak Bóg, szatan i inne byty zapragnęły zapanować nad istotami światła odcinając się od źródła światłości i miłości.
Ludzie mają w sobie olbrzymią moc kreacji, jednak wmówiono im że kreatorem jest tylko Bóg, gdy dusze świetliste zostały wciągnięte w pułapkę wcielenia się tu na ziemi.
Wykasowano wszelką pamięć jak potężnymi jesteśmy istotami we wszechświecie.
Bóg i diabeł odcinając się od źródła, utracili moc tworzenia czego kolwiek.
Dlatego potrzebują naszej uwagi i energii by istnieć.
Współpracują ze sobą.
Przykładem jest wykreowane piekło, gdzie szefem piekła ustanowił Bóg szatana.
Manipulacja ludzką świadomością.
Jeśli w nie wierzysz, trafisz tam bo twoja wewnętrzna moc to wykreuje, a nie żadne boskie obietnice dla tych, którzy w niego nie wierzą.
To tak jak idziesz do lekarza i dowiadujesz się że masz raka.
Choćby to nie była prawda bo lekarz się pomylił, twój stan psychiczny wykreuje tą chorobę i będziesz chorować.
Moc oszukiwania jeszcze poprzez technologię jakie obce byty demoniczne tworzą na ludziach czyni człowieka nieświadomego swej potęgi w bezbronną istotę.
Wtedy modlitwa, proszenie o pomoc itd itd zasila obce byty pasożytnicze.
A oni od swego kaprysu, czy stwierdzą że im się jeszcze przydasz dają ci łaskę i pomagają ci lub nie.

Jesteśmy wolni tylko trzeba to sobie uzmysłowić.
Niestety nie mamy możliwości przedłużenia sobie życia, ponieważ istoty ciemności tak zap4ogramowali ludzkie ciała by nie przekroczyły wieku 120 lat. A potem śmierć ciała.
Powtarzam, śmierć ciała nie duszy, jest czas by odzyskać wolną wolę i uwolnić się od krwiożerczych besti jakimi są diabeł i Bóg.


N wrz 25, 2022 7:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
O mój drogi, teraz to poleciałeś po bandzie.
Postawiłeś człowieka ponad wszystko.
To fakt, że mamy wolną wolę i możemy sami dokonywać wybory w naszym życiu i również mieć konsekwencje tych wyborów. Jednak to tak nie działa. Jesteśmy istotami stworzonymi przez Boga Ojca, który jest miłością I dobrem i to co od swoich dzieci wymaga, to życie we wzajemnej miłości, dobru i wzajemnym poszanowaniu.
Czy gdyby ludzie spełniali te wymagania, nie żyło by się im o wiele lepiej?
Jak wyobrażasz sobie życie ludzi w pełnej wolności wyboru bez konsekwencji tego wyboru. Hitler zadał tyle cierpienia ludziom i chciałbyś, by był wiecznie bezkarny.
Taka opcja by cię bardziej zachwyciła?
Chyba wiesz, że dla człowieka bez kary, nie ma miary.
Piszesz jakieś farmazony, które nic nie mają wspólnego z realnym życiem.
To przykazania Boże krztałtują życie i moralność - dwa przykazania - miłości, jakie dał nam Jezus Chrystus.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


N wrz 25, 2022 7:19 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Dlaczego ty mnie wysyłasz do czytania katechizmu?

Bo tam masz usystematyzowane to co wyznają katolicy
I tam jest podstawa wszystkiego podanego do wierzenia łącznie z wszelkimi cytatami na podstawie których sformułowaną nauka katolicka
wybrana napisał(a):

Ja chciałabym abyście uczestnicy forum wyrazili swoją własną formę zrozumienia
- czy będąc w życiu w ziemskim ciele jesteśmy zbawieni? Czy to zbawieni osiągsmy po skończonym życiu na ziemi?
- Jak rozumiecie zbawienie? Kiedy człowiek jest zbawiony?
- Jaka jest różnica między człowiekiem zbawionym a niezbawionym?


Wszystko masz w katechizmie. Po co mamy się powtarzać? Tam jest też powiedziane czym jest zbawienie i co to oznacza, że człowiek zostaje zbawiony.
wybrana napisał(a):
Czy to jest temat tabu? Czy możemy tu wyrazić swoją formę pojmowania?

Ale po co? Ty i tak odrzucisz bo nie mieści się w twoim rozumieniu.
wybrana napisał(a):

Jockey, Barney i inni możecie się wypowiedzieć tak w prosty łopatologiczny sposób - jak wy pojmujecie zbawienie człowieka?
Idź na katechezę tam podadzą ci w prosty łopatologiczny sposób sprawę zbawienia człowieka w katolicyzmie. Na forum wymagana jest przynajmniej podstawowa wiedza w temacie

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N wrz 25, 2022 7:27 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
@ Wybrana

Chciałaś znać moje zdanie, więc znasz.


N wrz 25, 2022 7:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
jedwab napisał(a):
Podam przykłady na manipulację Pawłową, jak sprzeczne z ewangelia są jego teksty i zachowania mam je pod ręką przygotowane, tylko pytam się po co?

Manipulacje Pawłowa? A nie czasem odruchy Pawłowa? Tylko co te odruchy mają do Ewangelii, która nie zajmuje się reakcjami odruchowymi? To wybór człowieka, że chce żyć na poziomie instynktów i odruchów, jak zwierzęta. Jeśli rozum podporządkował zewowi natury to u podłoża takiego życia był wybór. Zrezygnował z używania tego co dostał od Boga, rozumu. Rozum i instynkty to u niego to samo. Ty mi też to wyżej napisałeś. Wybór miał. Zmarnował wolność. Darwin został wykorzystany - wbrew swej woli - do zaprzeczenia istnieniu Boga. Wnuk go namawiał, by usunął ze swej książki wzmiankę o Bogu. Nie wyraził zgody. Myśl z Genesis i jego są takie same. Tylko potwierdzenia nauka nie dostarczyła. Wszystko przed nią. Nie może być rozbieżności między uczciwie czynionymi badaniami naukowymi a wiarą. Do Boga bowiem wznoszą dwa skrzydła: rozumu i wiary. Bez tego pikujesz w dół.
Cytuj:
Dla mnie to jest strata czasu bo wiem że celowo została przeprowadzona ta manipulacja na rodzaju ludzkim by cały czas dążyć do prawdy i jej nie znaleźć.

Nie. Po prostu nie chcesz myśleć. Gdybyś znał mechanizmy odruchów warunkowych i bezwarunkowych i to na jakich płaszczyznach toczy się człowieczeństwo w wersji chrześcijańskiej a nie redukcjonistycznej to nie pisałbyś takich bzdur. Nie masz wiedzy i nie chcesz wiedzieć czego nie wiesz.
W nauce panuje zasada: od rzeczy bliskich do dalszych, od prostszych do bardziej złożonych. Tymczasem ty odruchy Pawłowa nazywasz manipulacją i nie masz pojęcia, że one przynależą do ludzkiej natury a nie rozumu. Rozum ma kontrolę, jeśli pozna odruchy lub nawet świadomość, że coś się dzieje w człowieku co należy do jego natury. Zwierzę musi reagować i podlega tresurze a człowiek powinien być wychowywany.
Cytuj:
Chodzi im o to by człowiek nie widział całości obrazu i były ciągłe spory konflikty nienawiść na polu religijnym a co za tym idzie, niepokoje społeczne, brak zaufania ,rywalizacja w konsekwencji podział i wojny.
Oni się tym karmią, negatywnymi emocjami.

Poważnie?
Wojny toczą się z powodów ludzkiej chciwości, więc pretekst religijny zawsze można dorobić. Rosjanie i Ukraińcy są prawosławni. Element religijny jednak w to włożono. Każdą religię można wykorzystać jako ideologię. bez religii mamy tworzenie nowego człowieka. Autorami są marksiści. Można? Odejdzie religia, wejdzie świecka ideologia chcąca przejąć kontrolę nad duszą człowieka...byle poszedł do piekła!

Dalej też tylko niewiedza. Ponieważ wcześniej podałam twoje braki, pojawiły się kolejne, szkoda mojego czasu. Musiałabym przejść w tryb nauczyciela Nie ma sensu rozmowa z osobowościami urazowymi, którzy Boga uważają za chorego psychicznie. Nie mój poziom. Dziękuję za wyjaśnienia. Mnie się rozjaśniło, że tu jestem zbędna. Nie tylko nie masz wiedzy naukowej, teologicznej, ale jesteś przekonany, że masz rację.
Kiedy idziesz do lekarza i uczysz go zawodu, on milknie. Pozwala się pacjentowi wygadać jak dobrze wychowany. Kończy słowami: decyzja o leczeniu należy do pacjenta, ale ja nie potrafię pomóc. :)


N wrz 25, 2022 7:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
@merss

Dziękuję również.
Czuwasz nad wszystkim lecz nie nad swoimi emocjami.
Nic więcej nie mam ci do przekazania.
Z mojej strony to tyle.


N wrz 25, 2022 7:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
jedwab napisał(a):
@merss

Dziękuję również.
Czuwasz nad wszystkim lecz nie nad swoimi emocjami.
Bo wytknęła Ci ignorancję w sprawach, w jakich się wypowiadasz?
Cytuj:
Nic więcej nie mam ci do przekazania.
Z mojej strony to tyle.
Nigdy nie miałeś.
Jesteś Kolego pusty w środku (jeśli nie liczyć niczym nie uzasadnionego, napęczniałego ego).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N wrz 25, 2022 9:12 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Chyba dobrze, że Kościół oczyszcza się z tych, którzy funkcjonują na poziomie odruchów warunkowych. Marksiści ich mają u siebie. Tu rozmowa o religii, zbawieniu jest bezprzedmiotowa. Ktoś kto definiuje człowieczeństwo w kategoriach biologicznych i przyznał sobie prawo bycia zwierzęciem nie rozumie nawet tego, że rozum to nie odczucia i odruchy warunkowe czy bezwarunkowe. Po prostu czuje się dwunożną i wyprostowaną małpą. Biega do tego wolno, ma lęk wysokości i nie wie, że nic o człowieczeństwie nie wie. Chce jednak przewodzić i uczyć tych, którzy czują się ludźmi, czyli są jakościowo różni od zwierząt. Starożytni poganie szukali nieznanego Boga, bo od czasów Adama wiedzieli, że ich tożsamość jest inna niż zwierząt. Wielki upadek człowieka...


N wrz 25, 2022 11:24 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Jak się mówi A, to należy też mówić B. A nie tylko samo A bądź B. Czym jest ten wielki upadek człowieka? W czym się przejawia, jego obiawy i skutki.
Już to wykazuje że upadkiem człowieka, jest upadek słowa u ludzi. Jedno słowo jeszcze nic nie oznacza, a pójście za nim, oznacza pójście w nieznane. Co już daje możliwość upadku. Jedno słowo powtarzane przez wielu, daje już kreowanie nowego. Czyli z niczego, przez tylko to jedno słowo, ma szansę zaistnienie to czego słowo dotyczy.
To jest prosty mechanizm wynikania, obecny od zamierzch czasów, obecny też w słowach spisanych w biblii. Proste wynikanie i kreacja, bo tam jest tak napisane. Ktoś kto właśnie kierujec się dobrą wolą uwierzy w to, co to słowo znaczy. Idzie w kierunku realizacji tego słowa. Tak może coś zaistnieć i tak też wiele spraw zaistniało. Na tym bazują słowa opisywane jako proroctwa. To jest warsztat wiary jakby co.
Nie są to cuda, czyli coś z niczego, tylko albo z braku wolnej woli, albo z niewiedzy, za cuda uważane. Są to spodziewane sprawy przez kreatora dyktowane. Teraz ludziom łatwiej przychodzi kreowanie przez słowo, aniżeli pójście i realizacja tego słowa. Dlatego jest nacisk przesiewania wiadomości od kreatorów wychodzące. By nie powstał chaos w tym co kto robi, by nie wchodzili sobie też wzajemnie w drogę. Albo by nie powstawało tylko bajdurzenie i nic więcej. Bo to tylko chaos.
Tak to wynika wszystko z konstrukcji słowa i jego możliwości. Przy czym samo słowo ma wiele odniesień. Takich jak informacja, w tym ta typu przestrogi.
Takie jak kreacja ( tworzenie przez słowo ). Które to kreowanie nie jest priorytetem, ma wtórne przeznaczenie do wszelkiej informacji. Bo informacja służy zrozumieniu, a bez zrozumienia nie ma użyteczności z informacji. Dopiero rozumiejąc słowo informacji, można iść za innymi przeznaczeniami słowa.
Zwróćcie uwagę że na tym etapie nie ma mowy słowie kłamstwa. I nie ma też mowy o upadku tego słowa. Nie ma jeszcze mowy o upadku człowieka.
Czym więc ten upadek jest? Z biblii wiemy ży upadek człowieka, to brak posłuszeństwu słowu ( Boga ). Lecz każde nieposłuszeństwo słowu, będzie upadkiem człowieka. Według tego kierunku znaczeń. Więc precyzja słowa, nakazuje to, by określić że tylko jeden rodzaj słowa spowodował upadek ludzi w raju. A mianowicie słowa zakazu. Tak słowo zakazujące jest do dziś w tej samej roli.
A mianowicie, ochrona przed upadkiem. Co za upadek? Jest tego bardzo wiele. Bo słowo zakazujące chroni przed najgorszymi z doświadczeń, jakie czychają na każdego bez wyjątku człowieka. Po to powstała wiara w Boga jako prawdę, by uczyć chronić siebie ludzi, przed zgubnymi skutkami słów zakazu. To trwa do dziś.
Czy kiedy i kogo uchroniło słowo zakazu od najgorszego, to każdy ma przykłady w swym życiu.
To tak może tyle, by nie wszystko na raz.


Pn wrz 26, 2022 10:39 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL