Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:10 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 121  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Nie ma czegoś takiego jak człowieczeństwo w ciele i boskość w duchu. Mówił o tym także dr M.Majewski. Powoływał się też na intuicję neuronauk, które widzą człowieka jako jedność. Tu Biblia i nauka patrzą podobnie. Każdy ma do dyspozycji swe narzędzia i w ich obrębie może się poruszać. Odnośnie Biblii wskazywał na trudności w podaniu pełnej antropologii. Jest ona raczej medytacją nad dziełem stworzenia. Centrum człowieka to ukryte myśli, decyzje religijne i moralne. Dusza i duch wskazują na duchową sferę człowieczeństwa, która jednak nie istnieje bezcieleśnie. To w ciele człowiek żyje życiem duchowym - jest uduchowionym ciałem i ucieleśnionym duchem. To monizm antropologiczny.
U ciebie jest to rozdzielone na ciało i ducha. Ciało Jezus ma ludzkie a duszę mu podmieniono na boską. Bez duszy mamy jednak trupa. Człowiek umiera, gdy dusza opuszcza ciało; bez duszy ludzkiej nie ma człowieka. Wychodzi z tego coś co nie jest człowiekiem, jest odrębnym bytem: ani człowiek, ani Bóg, to jak przedstawienie starotestamentalnych bogów: ludzkie ciało z sępią głową. Tak sobie wyobrażano bogów i do tego nawiązujesz. Zresztą nie wnikałam w twoje wyobrażenia. Maryja powinna dać Jezusowi osobę człowieka, ten sam byt; tymczasem był On osobą boską. Wiedział, że jest Bogiem.

Człowiek jest bytem określonym także przez ducha i to mamy w Genesis: Bóg tchnął w człowieka swój boski pierwiastek. Całość to dopiero człowiek. Gdy mu zabierzesz ludzkiego ducha to nie jest ani człowiek, ani Bóg, bo byt Boży to duch. Podajesz zmieszane części bytów, czyli coś co nie istnieje.
Dlatego podawałam, że Jezusa unikalność polega na tym, że był jedną osobą, ale miał dwie natury, które nie były zmieszane. Sam o sobie mówił, że jest Bogiem i że On i Ojciec to ta sama natura boska. Syn nie został stworzony, ale zrodzony. Gdyby został stworzony to należałby do stworzeń i należał do świata a nie był Bogiem, czyli był równy Ojcu. Taki sam byt boski. Do dziś nie wiemy jak praktycznie to działało, te dwie Jego natury. Do tego natura człowieka u Jezusa wymagała nieskazitelności, więc Maryja dostarczyła mu natury już oczyszczonej. Archanioł Gabriel tak ją właśnie powitał: pełna łaski, czyli całkowicie wypełniona łaską Bożą. Nie miała pęknięcia wywołanego przez grzech pierworodny, nie było w Niej pychy. Nic nie zakłócało jej procesów decyzyjnych. Widziała jak sprawy się mają.

Chwilę wcześniej pisałaś o zbawieniu w kontekście pojawienia się Jezusa. Miał grzeszną naturę ludzką i ducha Bożego. To człowiek! Bóg tchnął w człowieka swego ducha i dlatego możemy odkrywać prawdę. Święci dochodzą do takiego momentu w ich rozwoju duchowym, że mają kontakt namacalny z tym duchem Bożym. Widzą rzeczywistość taką jaką ona jest. To nadal ludzie.

Nic na to nie poradzę, że czytam ciągi sprzeczności w twoich wypowiedziach. Co chwilę też zaprzeczasz, że nie napisałaś tego co napisałaś. Gdybyś rozumiała to o czym mówi dr M.Majewsji to zaprzestałabyś nadawania wciąż tego samego. On przedstawia naukę katolicką, mającą charakter biblijny. Tak samo naucza Kościół. Ty nadal piszesz swoje wymysły. On o jedności człowieka a ty nadal o swej teorii hybrydy ludzko - boskiej. Już Żydzi* wiedzieli, że Bóg nie mieszał, Bóg rozdzielał. Nie mógł więc powołać do życia mieszańca. Nawet w biologii ustanowiono nieprzekraczalne granice międzygatunkowe, więc gatunki się nie mieszają. W filozofii mamy byty a Jezus siebie legitymizował jako osobę Boską: rozumiano, że Ja jestem oznacza tożsamość Boga a nie człowieka. O tym wspominany biblista też mówił. O kenozie wspomniał w ostatnim wykładzie. Co zrozumiałaś? Zrozumiałaś, że napisałam nieprawdę, bo wskazałam brak umiejętności słuchania. Jaka więc może być wiara zrodzona z wybiórczego słuchania?

_____________________
*Izraelici


Pn lut 06, 2023 1:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Merss, Jezus nie był hybrydą człowieka i Boga lecz był na ziemi Bogiem, który przyjął ludzkie ciało poprzez wcielenie Ducha- inkarnację.
Myślę, że jak to nastąpiło jest tajemnicą Bożą.
Narodził się w pełnym i 100 procentowym ciele ludzkim.
Przyszedł na świat, by wydać nam świadectwo wiary.
Ofiara ciała i krwi na krzyżu jest symbolem, że to Duch ma królować w życiu ziemskim a nie ciało, które daje zniewolenie dla duszy.
To żądze ciała podsycają człowieka do grzechu. Ono jest więzieniem duszy.
Byśmy mogli wyzwolić się z życia z tej materialnej powłoki cielesnej i przyjąć niematerialną duchową i nieśmiertelną powłokę, musimy uczynić to poprzez oczyszczenie duszy pokonując grzechy w ciele. Wtedy otrzymamy doskonałe ciało na wieczność.
Jezus urodził się w pełnym ziemskim ciele i pokazał nam, że mamy iść za Nim i Go naśladować i nawet gdy dla wiary będzie taka potrzeba, to złożyć swoje ciało w ofierze.
Jesteśmy na ziemi zniewoleni przez siły ciemności i Chrystus przyszedł na ziemię, by dać nam wyzwolenie z tego upadłego stanu. Siły ciemności tworzą pokusy w nas przez nasze ciało. Jednak nasz Duch może zwyciężać te moce, bo Duch Chrystusowy wszystko zwycięża. My tak jak Jezus pokonał świat i zwyciężył - mamy zwyciężać.
Jezus nie był żadną żydowską paschą, która gładzi grzechy. Możemy mieć grzechy przebaczone łaską ale musimy iść drogą Ewangelii i prawdy Jezusa Chrystusa.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn lut 06, 2023 9:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Wprawdzie odpisywanie @wybranej sensu nie ma, ale czasem trudno wytrzymać, by nie skomentować tego pogaństwa, które ktoś nieświadomy mógłby potraktować poważnie.
Ciało, jako rzekome "więzienie duszy" to idea pogańska (pamiętacie "jaskinię Platona")?
Właśnie dlatego, kiedy Paweł głosił na Aeropagu (Dz 17,22), kiedy doszedł do zmartwychwstania ciała, zebrani pogańscy Grecy zareagowali jednoznacznie:
"Gdy usłyszeli o zmartwychwstaniu, jedni się wyśmiewali, a inni powiedzieli: Posłuchamy cię o tym innym razem."/Dz 17,32/
Dlaczego? Bo dla pogan ciało było właśnie "więzieniem duszy" i ostatnie, czego chcieli, to by zmartwychwstało. Sądzili, że zbawieniu podlega tylko niematerialny duch.
Cytuj:
Ofiara ciała i krwi na krzyżu jest symbolem, że to Duch ma królować w życiu ziemskim a nie ciało, które daje zniewolenie dla duszy.
Co za absurd!
To ciało Chrystus wydał za nas, a nie swoją duszę.
Hbr 10:20 "On nam zapoczątkował drogę nową i żywą, przez zasłonę, to jest przez ciało swoje."

A może ktoś pamięta, skąd pochodzą złe czyny?
BT5 "Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym."/Mk 7:21-23/

Cytuj:
Byśmy mogli wyzwolić się z życia z tej materialnej powłoki cielesnej i przyjąć niematerialną duchową i nieśmiertelną powłokę
Jaaaasne. I dlatego jedną z najważniejszych obietnic Chrystusa jest zmartwychwstanie ciała? ;)
Cytuj:
Jezus nie był żadną żydowską paschą, która gładzi grzechy.
"Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha."/1Kor 5:7/

To tyle z doskoku.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lut 06, 2023 11:12 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney, czytam ciebie i naprawdę jestem zdumiona, bo twój wpis zaprzecza nieśmiertelności duszy a takiej nauki raczej wyznawcy katoliccy nie głoszą. Głoszą ją Świadkowie Jehowy i Judaiści.
Nie wierzysz w Królestwo Niebieskie Boga Ojca w Niebie, do którego wyznawcy Chrystusa pragną wejść zamieszkać?
To dlaczego Ksiądz podczas pogrzebu śpiewa - niech Aniołowie zawiodą cię do Raju.
Ty zaprzeczasz istocie wiary chrześcijańskiej jaką jest - Zbawienie.
Czymże jest zbawienie człowieka, jeżeli nie jest przejściem do nowego życia w Niebie w którym otrzymuje nowe niebiańskie doskonałe ciało?
Tak nauczał Jezus i tak poświadczają nauki Ewangelii.
Przecież Kościół Kstolicki naucza o nieśmiertelności duszy. Czyżbyś chciał zaprzeczyć nauce Kościoła?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn lut 06, 2023 11:47 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
I znów kłania się czytanie bez zrozumienia. Barney nie napisał nic o śmiertelności duszy ludzkiej. Natomiast ty rzeczywiście prezentujesz mentalność pogańską. Wyżej wskazałam tego przykład. Do tego masz inny obraz Boga. Twój Bóg to obraz muzułmański. Allah robi co chce i może działać sprzecznie, nie jest zobowiązany do przestrzegania żadnych praw; one są narzucone człowiekowi niewolnikowi. Tymczasem Bóg chrześcijan nie wiemy jaki jest, ale wiemy jaki nie jest. Jeśli stworzył prawa natury i urządził ten świat poprzez rozdzielanie: niebo i ziemia, gatunki stworzeń i wyodrębnił człowieka to sam tych praw przestrzega. Możemy nie rozumieć pewnych Jego działań, ale działa przez przyczyny wtórne. Tak wykorzysta prawa natury, że widzimy coś czego nie rozumiemy i nazywamy to cudem.

Wcielenie to jedność dwóch natur w jednej osobie, która rządzi obiema. Żadna z natur nie jest pozbawiona swej istoty. Są pełne. U ciebie w grzeszne ciało został zainstalowany jakiś duch boski. To definicja hybrydy bosko - ludzkiej (tak przedstawiali sobie bogów poganie), ale potrzeba do tego zawieszenia praw natury. Stworzyłaś hybrydę, inny obraz Boga (robi sobie jakieś hybrydy zawieszając akt stwórczy) i twierdzisz, że to prawda. Nijak jednak nie wpiszesz tego w logikę, która opisuje naszą rzeczywistość. Ten świat jest logiczny i matematyczny, uporządkowany a nie chaotyczny.
Człowiek jest przykładem - na niższym poziomie - jedności dwóch całkowicie odmiennych substancji: jednej materialnej (ciało) i drugiej niematerialnej pod regencją jednej ludzkiej osobowości, pomimo różnicy ich natur.

Czy ci wolno tak opisywać Jezusa? I znów mamy różnicowanie: myślenie światowe i religijne. W myśleniu światowym mamy oderwanie wolności od prawdy. Tymczasem w myśleniu religijnym podstawową zasadą jest powiązanie wolności z prawdą, bo sam Jezus nauczał, że poznacie prawdę a ona was wyzwoli. A prawda prowadzi do aktu stworzenia: Bóg porządkował poprzez dzielenie i stawianie granic. Miesza duch tego świata. Tak różnicujemy duchy.

Intuicja nauki i Biblii w sprawie jedności człowieka jest taka sama. Żadnego ducha ludzkiego wyjąć nie można i zamienić go boskim. To samoograniczenie się Boga. Czy ludzki mózg jest skonfigurowany z boskim duchem? Nie jest, on jest skonfigurowany z duchem ludzkim, zwierzęcy mózg jest skonfigurowany z ożywczym duchem zwierzęcym.


Pn lut 06, 2023 12:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Całość polemiki @wybranej odnosi się do tego, co sama wymyśliła że niby ja napisałem :mrgreen:
Czy to z jej strony niezdolność rozumienia pisanego słowa, czy raczej prymitywna "metoda erystyczna"?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lut 06, 2023 1:16 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Cwana i nieuczciwa intelektualnie gapa. Może liczy, że znów napiszesz płomienny list do Admina z sugestią likwidacji tego forum. A jak nie to się wyniesiesz z forum i przestaniesz jej przeszkadzać w snuciu religijnych opowieści.
Najpierw podaje namiary na katolickiego biblistę, by dalej sugerować, że ona i jego wypowiedzi są w zasadzie zgodne. To ma stwarzać złudzenie, że jej wypowiedzi są legitymizowane przez tego naukowca. Tobie zarzuca to, że nie jesteś jej autorytetem, czyli przeszkadzasz pisać dyrdymały. Swoje poglądy przenosi na ciebie. Powinieneś się wkurzyć...
Kiedy wyjaśniłam, że może wykorzystać część wypowiedzi dra M.Majewskiego w tematyce zbawczej (było można) to otrzymałam informację zwrotną, że wrzuciłam to do kosza a ja przewidziałam tę reakcję i uprzedziłam, że może to uczynić. Czyni z siebie pokrzywdzoną.
Mam sporo cierpliwości, ale zasoby powoli się kończą.


Pn lut 06, 2023 2:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Merss, Jezus nie był hybrydą człowieka i Boga lecz był na ziemi Bogiem, który przyjął ludzkie ciało poprzez wcielenie Ducha- inkarnację.
Tłumaczysz merss, że Jezus nie jest hybrydą, a sama właśnie stworzyłaś sobie taką hybrydę widząc w Jezusie człowieka poczętego z nasienia Józefa, którego ciało przejął Duch(Bóg)..

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn lut 06, 2023 2:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Barney napisał(a):
Całość polemiki @wybranej odnosi się do tego, co sama wymyśliła że niby ja napisałem :mrgreen:
Czy to z jej strony niezdolność rozumienia pisanego słowa, czy raczej prymitywna "metoda erystyczna"?

To raczej waszej odpowiedzi są wymysłem i głoszą doketyzm.
Cytuj:
doketyzm [gr. dokeín ‘wydawać się’, dókema ‘wizja’, ‘zjawa’, ‘pozór’], religiozn. powstały w pierwotnym chrześcijaństwie pogląd, że Jezus Chrystus nie miał prawdziwego ciała ludzkiego, ale ciało pozorne lub niebiańskie (eteryczne);
d. negował w konsekwencji rzeczywistość męki i śmierci Jezusa; głoszony m.in. przez Marcjona z Synopy, Walentyna i Bazylidesa, był popularny w środowiskach gnostyckich (gnostycyzm, pryscylianizm, manicheizm, bogomili, katarzy); d., jako podważający prawdę o wcieleniu i odkupieniu, był wielokrotnie odrzucany przez Kościół jako herezja (ostatni raz 1442 na soborze we Florencji).

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn lut 06, 2023 8:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
Całość polemiki @wybranej odnosi się do tego, co sama wymyśliła że niby ja napisałem :mrgreen:
Czy to z jej strony niezdolność rozumienia pisanego słowa, czy raczej prymitywna "metoda erystyczna"?

To raczej waszej odpowiedzi są wymysłem i głoszą doketyzm.
Podasz przykład wypowiedzi kogoś polemizującego z twoimi poglądami, kto napisał, że Jezus Chrystus nie miał prawdziwego ciała ludzkiego, ale ciało pozorne lub niebiańskie (eteryczne) ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn lut 06, 2023 8:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
I znów, zamiast odpowiedzieć na argumenty, @wybrana przypisała nam coś, czego nie napisaliśmy...
Byłoby zabawne, gdyby nie było tak żałosne...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lut 06, 2023 10:00 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
Całość polemiki @wybranej odnosi się do tego, co sama wymyśliła że niby ja napisałem :mrgreen:
Czy to z jej strony niezdolność rozumienia pisanego słowa, czy raczej prymitywna "metoda erystyczna"?

To raczej waszej odpowiedzi są wymysłem i głoszą doketyzm.
Podasz przykład wypowiedzi kogoś polemizującego z twoimi poglądami, kto napisał, że Jezus Chrystus nie miał prawdziwego ciała ludzkiego, ale ciało pozorne lub niebiańskie (eteryczne) ??

Wasze wypowiedzi tu piszących między innymi -marss, barney, sahcin, świadczą o tym, że Jezus nie był wpełni człowiekiem, bo chyba zdajecie sobie sprawę, że pełny i 100 procentowy człowiek rodzi się z połączenia plazmy życia mężczyzny i kobiety.
Jeżeli zaprzeczacie, że Jezus nie powstał z tego połączenia, to znaczy, że zaprzeczacie, że z ciała był człowiekiem.
Według waszej teorii był na ziemi Bogiem, bo Jego ciało powstało w sposób spektakularny utworzone - inaczej niż ciało innych ludzi żyjących na ziemi, więc głosicie teorię, że nie był w pełni 100 procentowym z ciała człowiekiem.
Jezus był wpełni człowiekiem z ciała I wpełni Bogiem z Ducha.
Jego dusza była wpełni napełniona Duchem Bożym.
Uświęcił swoje o niedoskonałej substancji ciało Duchem Świętym. Wypełnił jako cielesny człowiek wpełni wolę Bożą i jako zrodzony na ziemi człowiek uzyskał pełną doskonałość - zmartwychwstanie do życia wiecznego w Królestwie Boga Ojca.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt lut 07, 2023 12:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
To raczej waszej odpowiedzi są wymysłem i głoszą doketyzm.
Podasz przykład wypowiedzi kogoś polemizującego z twoimi poglądami, kto napisał, że Jezus Chrystus nie miał prawdziwego ciała ludzkiego, ale ciało pozorne lub niebiańskie (eteryczne) ??

Wasze wypowiedzi tu piszących między innymi -marss, barney, sahcin, świadczą o tym, że Jezus nie był wpełni człowiekiem, bo chyba zdajecie sobie sprawę, że pełny i 100 procentowy człowiek rodzi się z połączenia plazmy życia mężczyzny i kobiety.
Czyli co...Adam, to wg ciebie nie 100 procentowy człowiek ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt lut 07, 2023 12:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
sahcim napisał(a):
No to zacytuj zdanie któregoś z katolickich biblistów/księży profesorów, który stwierdził tak jak ty, że te słowa nie są napisane z natchnienia Ducha Świętego tylko samowolnie...

Praktyka Kościoła apostolskiego i nauczanie apostolskie udowadnia ten fakt.
Poza tym co, Duch Św. zapomniał za pierwszym razem przypomnieć te słowa?
A może po 2000 lat coś jeszcze dorzuci do Pisma?
Co do cytatu:
"Znacznie częstsze są w Nowym Testamencie wzmianki o chrzcie 'w imię Jezusa Chrystusa' lub w imię Pana Jezusa. (...). Jego więc należało wspomnieć przede wszystkim podczas obrzędu przekazania życia neokatechumenowi (por. Dzieje Apostolskie 3, 15; 4, 12). Niewykluczone więc - to opinia większości dzisiejszych egzegetów - że formuła trynitarna jest tworem nieco późniejszym..."
(Romaniuk K. "Sakramentologia biblijna" (str. 19, Wydawnictwo Salezjańskie, Warszawa 1994).
Cytuj:
No to jeszcze raz...
1) czy Imię, które nosił Chrystus jest imieniem Tego, który Chrystusa posłał ?
2) czy nauka, która głosił była nauka, Tego, który Chrystusa posłał ?
3) czy wszelkie działanie Chrystusa było działaniem Tego, który Chrystusa posłał ?

To nie ma znaczenia.
Chrzest miał się odbyć ze względu na wiarę w konkretną osobę, którą chrzczony wyznawał jako Pana, który zmartwychwstał.
Chrzest jest obrazem duchowego zmartwychwstania i nie dotyczy Ojca ani Ducha Św.
Nie kombinuj.
Cytuj:
Już odpowiedziałem ale do ciebie nie dociera, że JHWH nie istnieje/nie objawia się bez tych trzech Osób, które Go stanowią...

Skoro nie odpowiadasz wprost to znaczy, że nie wiesz kto rozmawiał z Mojżeszem.
To takie trudne przyznać się do tego?


Wt lut 07, 2023 1:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Chciałabym też wyrazić swoje zdanie.
Mojżesz nie mógł rozmawiać ani z Bogiem Ojcem ani z Aniołem przysłanym przez Boga.
Owszem mogła mu się ukazać emanacja duchowa ale ona nie była z woli Bożej.
Dlaczego nie była z woli Bożej?
Bo nie mogła być, ponieważ zasłona grzechu jeszcze wisiała do czasu przyjścia Syna Bożego na świat.
Człowiek był oddzielony od Boga Ojca.

Czy poniższy tekst przedstawiający Abrahama w rozmowie również jest nieprawdziwy?
[I Mojż.18.26]: I rzekł Pan(JHWH): Jeśli znajdę w mieście Sodomie pięćdziesięciu sprawiedliwych, przebaczę całemu miejscu ze względu na nich.
Abraham rozmawiał z cieleśnie stojącym przed nim JHWH.
Podważasz to?

i konkluzja:
Skoro Biblia zawiera nieprawdziwe teksty to:

Na jakiej podstawie wierzysz, że Jezus zmartwychwstał?


Wt lut 07, 2023 1:53 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1815 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 121  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL