Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 1:34 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 O co chodzi w buddyzmie? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O co chodzi w buddyzmie?
Damian907 napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):

A dlaczego buddyści palili katolików w Wietnamie, np. ludzi z klanu kardynała François-Xavier Nguyễn Văn Thuận?



Buddyzm zakazuje zabijania, więc to nie mogli być buddyści.
Jaaasne. Nie byli, bo "nie mogli". Jak widać buddyzm ma rzeczywistość za ułudę ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 02, 2019 10:54 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 18, 2008 6:57 pm
Posty: 73
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O co chodzi w buddyzmie?
Quinque napisał(a):
Damian napisał(a):

U mnie właśnie zagłębienie się w nauczanie kościoła doprowadziło do jego odrzucenia


Doprawdy? To może sprawdzimy twoją widzą nt nauczania Kościoła?


Nie napisałem że perfekcyjnie znam całe nauczanie kościoła, a jedynie że to co poznałem wystarczyło mi do odrzucenia jego nauk, czytajcie ze zrozumieniem :-)

_________________
www.buddyzm.edu.pl


Śr sty 02, 2019 10:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O co chodzi w buddyzmie?
Damian907 napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):

A dlaczego buddyści palili katolików w Wietnamie, np. ludzi z klanu kardynała François-Xavier Nguyễn Văn Thuận?


Buddyzm zakazuje zabijania, więc to nie mogli być buddyści.


Podam Ci źródła, na podstawie których zadałam pytanie. Tutaj https://en.wikipedia.org/wiki/Ngo_Dinh_Diem możesz przeczytać, że
Cytuj:
Ngô Đình Khả (1850–1925), was studying in British Malaya, an anti-Catholic riot led by Buddhist monks almost wiped out the Ngô-Đình clan. Over 100 of the Ngô clan were "burned alive in a church including Khả's parents, brothers, and sisters."


Ngô Đình Khả jest dziadkiem kardynała François-Xavier Nguyễn Văn Thuận, czyli wychodzi na to, że ponad sto osób z katolickich przodków kardynała zostało spalonych żywcem w kościele w antykatolickich zamieszkach pod przywództwem buddyjskich mnichów. Podobną wypowiedź o spaleniu usłyszałam z ust siostry kardynała w klipie z filmu o kardynale: https://youtu.be/-ltpoE4VPBc?t=165. Przed jej wypowiedzią jest podana informacja , że ponad 300,000 ludzi straciło życie za wiarę (w Kościele Katolickim w Wietnamie).
Jeśli buddyzm jest taki pokojowy, to dlaczego by tak usilnie zwalczał katolików. Co Cię odrzuciło od Kościoła Katolickiego? Czy gdyby coś Ci się nie spodobało w Twoich rodzicach, to poszedłbyś się bratać z kimś, kto próbował w przeszłości pozbawić Twoich rodziców życia?


Cz sty 03, 2019 12:40 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O co chodzi w buddyzmie?
Damian907 napisał(a):
Quinque napisał(a):
Damian napisał(a):

U mnie właśnie zagłębienie się w nauczanie kościoła doprowadziło do jego odrzucenia


Doprawdy? To może sprawdzimy twoją widzą nt nauczania Kościoła?


Nie napisałem że perfekcyjnie znam całe nauczanie kościoła, a jedynie że to co poznałem wystarczyło mi do odrzucenia jego nauk, czytajcie ze zrozumieniem :-)

Udowodniłeś że nie masz pojęcia. Może w takim razie napisz na czym polega Boże miłosierdzie i jak to jest z tym potępieniem wiecznym według Kościoła katolickiego.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz sty 03, 2019 2:00 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O co chodzi w buddyzmie?
Ja to się dziwię niektórym katolikom, którzy tak zawzięcie krytykują buddyzm, podczas gdy ich właśni chrześcijańscy mnisi praktykują zen i w niczym im to nie przeszkadza. Z tego co wiem, buddyzm kładzie nacisk nie na doktrynę ale na praktykę. Kwestie metafizyczne nie są w nim istotne, więc pytanie na czym polega Boże miłosierdzie jest z buddyjskiego punktu widzenia kompletnie nieważne, bo niczego nie wnosi do życia jakie ktoś prowadzi.


Cz sty 03, 2019 3:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O co chodzi w buddyzmie?
przepraszam napisał(a):
Ja to się dziwię niektórym katolikom, którzy tak zawzięcie krytykują buddyzm, podczas gdy ich właśni chrześcijańscy mnisi praktykują zen i w niczym im to nie przeszkadza.

Bardzo ciekawa informacja. Źródło poproszę.


Cz sty 03, 2019 9:14 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O co chodzi w buddyzmie?
Chociażby książka niemieckiego jezuity Hugo Enomiya Lassalla "Zen dla chrześcijan". Można ją nawet kupić w polskim przekładzie.


Cz sty 03, 2019 1:20 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 18, 2008 6:57 pm
Posty: 73
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O co chodzi w buddyzmie?
Brandeisbluesky napisał(a):
Ngô Đình Khả jest dziadkiem kardynała François-Xavier Nguyễn Văn Thuận, czyli wychodzi na to, że ponad sto osób z katolickich przodków kardynała zostało spalonych żywcem w kościele w antykatolickich zamieszkach pod przywództwem buddyjskich mnichów. Podobną wypowiedź o spaleniu usłyszałam z ust siostry kardynała w klipie z filmu o kardynale: https://youtu.be/-ltpoE4VPBc?t=165. Przed jej wypowiedzią jest podana informacja , że ponad 300,000 ludzi straciło życie za wiarę (w Kościele Katolickim w Wietnamie).


Ponownie przypominam iż Budda nigdzie nie mówił o tym aby zabijać inne religie, więc każdy kto tak czyni, jest w sprzeczności z buddyzmem, wiec jest odstępcą, nawet gdy nosi szatę mnicha.

Brandeisbluesky napisał(a):
Co Cię odrzuciło od Kościoła Katolickiego?


W zasadzie to prawie wszystko ;)

Brandeisbluesky napisał(a):
Czy gdyby coś Ci się nie spodobało w Twoich rodzicach, to poszedłbyś się bratać z kimś, kto próbował w przeszłości pozbawić Twoich rodziców życia?


Mieszasz więzy krwi ze wspólnotą wiary... Tu inne zasady obowiązują.

____________________________________________________________
Jockey napisał(a):
Może w takim razie napisz na czym polega Boże miłosierdzie i jak to jest z tym potępieniem wiecznym według Kościoła katolickiego.


Boże miłosierdzie polega na tym, że Jahwe wybaczy ludziom wierzącym grzechy jeśli poczują szczerą skruchę i wyspowiadają się przed kapłanem. Żaden grzech nie przekreśla możliwości zbawienia, jeśli jest żal za grzechy oraz wiara w boską osobę. Plus oczywiście to że Jahwe wysłał na świat Jezusa, swojego ulubionego syna (jednorodzonego), aby ten umarł za nasze grzechy (jak ta śmierć nam pomaga nadal nie wiadomo).
Wieczne potępienia polega na tym, że jeśli do momentu śmierci nie uwierzymy w Jahwe i nie zaczniemy go wielbić to przepadło (wieczne męki bądź wieczna śmierć-anihilacja zupełna, zależnie od fragmentu biblii który ktoś woli :) )

_________________
www.buddyzm.edu.pl


Ostatnio edytowano N sty 06, 2019 11:01 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postow



N sty 06, 2019 5:35 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Andy72 napisał(a):
A reinkarnacja zabiera wszelki sens życia, bo mamy tam koło, cykle, nawet Wszechświat "pulsujacy".


Wcale nie zabiera. Osiągasz mokszę, satori, oświecenie, różnie się to nazywa i wyrywasz się na zawsze z tego koła, już nigdy się nie odradzasz.


Wt sie 27, 2019 5:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O co chodzi w buddyzmie?
Damian907 napisał(a):
Boże miłosierdzie polega na tym, że Jahwe wybaczy ludziom wierzącym grzechy jeśli poczują szczerą skruchę i wyspowiadają się przed kapłanem.


Boże miłosierdzie polega na tym, że każdy człowiek na ziemi otrzymuje tyle łask, ile mu potrzeba do zbawienia. O nikim Bóg nie zapomniał, nikogo nie pozbawił łaski, bez której nie można osiągnąć nieba. Stwórca człowieka „pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4). Aby każdy mógł osiągnąć zbawienie, Jezus Chrystus „za wszystkich umarł” (2 Kor 5,15), „wydał siebie samego na okup za wszystkich” (1 Tm 2,6). Miłosierny Pan chce zbawić każdego człowieka, dlatego też – na tyle sposobów, ilu jest ludzi – powołuje każdego jak Lewiego (por. Mk 2,13), by szedł za Nim drogą prowadzącą do szczęścia wiecznego.

Więcej o Bożym miłosierdzi w poniższym linku się dowiesz.

http://www.teologia.pl/m_k/zag08-2f.htm#c

Damian907 napisał(a):
Żaden grzech nie przekreśla możliwości zbawienia, jeśli jest żal za grzechy oraz wiara w boską osobę.


Nie do końca. Trzeba uzyskać przebaczenie grzechów. Aby uzyskać przebaczenie grzechów, człowiek musi uwierzyć w miłosierdzie Boże, z miłości do Niego żałować za swoje winy i prosić Go o przebaczenie. Bez łaski Chrystusa jednak nie można ani wierzyć, ani zwrócić się do Boga, ani żałować za grzechy. Wysłużona przez Zbawiciela łaska pozwala nam wierzyć, a gdy zgrzeszymy, pobudza nas do żalu, rozbudza w nas miłość, bez której nie można otrzymać wiecznego zbawienia.

Św. Paweł ukazuje wspaniałomyślność Boga mówiąc: „Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. Tym bardziej więc będziemy przez Niego zachowani od karzącego gniewu, gdy teraz przez krew Jego zostaliśmy usprawiedliwieni. Jeżeli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Jego Syna, to tym bardziej, będąc już pojednani, dostąpimy zbawienia przez Jego życie, l nie tylko to — ale i chlubić się możemy w Bogu przez naszego Jezusa Chrystusa, przez którego teraz uzyskaliśmy pojednanie" (Rz 5,8-11). Kto odrzuca łaskę Chrystusa, ten nie może osiągnąć wiecznego zbawienia.

http://www.teologia.pl/m_k/zag08-6.htm#4


Damian907 napisał(a):
Plus oczywiście to że Jahwe wysłał na świat Jezusa, swojego ulubionego syna (jednorodzonego), aby ten umarł za nasze grzechy (jak ta śmierć nam pomaga nadal nie wiadomo).


Wiadomo jak nam pomaga ta śmierć cielesna Syna Bożego . 16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. J,3:16)

Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. J,11

48 Jam jest chleb życia. 49 8 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata» J,6:48-51)


Damian907 napisał(a):
Wieczne potępienia polega na tym, że jeśli do momentu śmierci nie uwierzymy w Jahwe i nie zaczniemy go wielbić to przepadło (wieczne męki bądź wieczna śmierć-anihilacja zupełna, zależnie od fragmentu biblii który ktoś woli )


Nie wszyscy zostaną potępieni którzy nie uwierzyli. Ci którym była głoszona Ewangelia i nie uwierzyli będą potępieni. Ci którym nie była głoszona Ewangelia nie będą potępieni. Jak mogą być potępieni ci ludzie, do których orędzie o zbawieniu nie dotarło bez żadnej ich winy? Św Paweł wyjaśnia : "Jakże więc mają wzywać Tego, w którego nie uwierzyli? Jakże mają uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli? Jakże mogą usłyszeć, gdy im nikt nie głosił?" (Rz 10,14)

KKK 1260 Ponieważ "za wszystkich umarł Chrystus i... ostateczne powołanie człowieka jest rzeczywiście jedno, mianowicie Boskie, to musimy uznać, że Duch Święty wszystkim ofiarowuje możliwość dojścia w sposób Bogu wiadomy do uczestnictwa w tej Paschalnej Tajemnicy" (Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 22; por. konst. Lumen gentium, 16; dekret Ad gentes, 7). Każdy człowiek, który nie znając Ewangelii Chrystusa i Jego Kościoła, szuka prawdy i pełni wolę Bożą, na tyle, na ile ją zna, może być zbawiony. Można przypuszczać, że te osoby zapragnęłyby wyraźnie chrztu, gdyby wiedziały o jego konieczności. :wink:


Śr sie 28, 2019 7:21 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL