Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:43 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67  Następna strona
 Dress code chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Ok. 11'


Pn sie 31, 2020 11:39 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Yarpen - czyli rozumiem, ze można sobie w samych majtkach przyjść na Mszę Świętą bo przepisy kościelne tego nie zabraniają? Dobrze zrozumiałem?


Wt wrz 01, 2020 1:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
W temacie niedalekim bergamotka napisał(a):
Bo po namyśle stwierdzam ze zasadniczo należało zarzucić mu oszczerstwo i domagać się by udowodnił swoje pomówienie pod adresem katolickiego kapłana że sprawował Mszę świętą w przepasce biodrowej i stule.[1] Następnie by udowodnił kolejne pomówienie pod adresem alumna że służył do Mszy w krótkich spodenkach.[2]

Nie jestem Wespecjanem i nie opisuję wydarzeń, których nie mogę potwierdzić źródłami lub nie byłem świadkiem.

[1] Wojciech Cejrowski, Gringo wśród dzikich plemion, ISBN 83-7380-084-0, wydanie I, s.83-84.
[2] Doświadczenie własne z roku 1997 lub 1998 (czas zaciera daty), z wyjazdu do Zakopanego. Uczestniczyłem w tej Mszy Świętej, a alumnem, który służył do Mszy w krótkich spodenkach, był mój starszy brat.


Wt wrz 01, 2020 8:11 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Przeczytałam wypoczętą głową. YZ nie napisal ani o odprawianiu w przepasce, ani nie jest zwolennikiem chodzenia do kościoła w stroju dowolnym. To sa fakty. Kiedy się człowiek nie trzyma głównej mysli to potem wychodzą łamańce. Koniec dyskusji o blieliźnie. Chcecie pokonać mistrza to wymyślcie coś co będzie miało cechy rzeczowych argumentów a nie łapanki za słowa.
Łatwo bym się wymiksowala z tej przepaski, więc tekst o golasach pozostał.
Jeśli środek pozwala zralizować cel to mocno trzeba przetrawić to jak daleko można modyfikować ów środek do niego prowadzący. Nie na czuja, ale to przepuścić przez rozum mając jednak rozeznanie kulturowe.


Wt wrz 01, 2020 8:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Pisalam filmiki Yarpen. Czemu mam na słowo wierzyć Cejrowskiego albo tobie?
merss napisał(a):
Przeczytałam wypoczętą głową. YZ nie napisal ani o odprawianiu w przepasce, ani nie jest zwolennikiem chodzenia do kościoła w stroju dowolnym. To sa fakty. Kiedy się człowiek nie trzyma głównej mysli to potem wychodzą łamańce. Koniec dyskusji o blieliźnie. Chcecie pokonać mistrza to wymyślcie coś co będzie miało cechy rzeczowych argumentów a nie łapanki za słowa.

To nie jest łapanka za słowa. Skoro zdaniem Yarpena Zirgin na gruncie prawa liturgicznego obowiązuje zasada co nie zjeść zabronione jest dozwolone to jakie z tego wnioski? A i gdzie i kto napisał że Yarpen Zirgin poleca majtmi na Mszy? Nikt przecież nie sugeruje że Yarpen Zirgin jest zwolennikiem. Dura lex sed lex, co poradzisz?
Nikt mu nie kazał pisać takich kocopolów. Jakiś przymus był? Ale nie, to cała reszta zła bo się nie trzyma głównej mądrości Yarpena.
Z całym szacunkiem merss, ale jestes pewna że się obudziłaś?


Wt wrz 01, 2020 8:26 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Tak, obudziłam się. Było kolejne zdanie o łamańcach i tym, że bym się wymiksowala i nie pozwoliła, byście mnie osaczyli. Nie opowiedziałam się po żadnej ze stron, to podstawowe w wypowiedzi. :)
Bicie piany. Nie było żadnej różnicy zdań.


Wt wrz 01, 2020 8:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Być może nie opowiedziałaś się za żadną ze stron, być może nie było różnicy zdań, za to było bicie piany. Nie będę wnikać bo z kawy nie wywróżę - fusów nie ma. A widać to co widać. Zauważę tylko że zamiast znowu przerzucać winę na innych - "osaczyli" -i szukać wyjścia w "wymiksowaniu", można w ogóle nie nie zmieniać manipulacyjnie tematu i przykładowo w dyskusji o strojach katolików w kościele nie powoływać się przepaski biodrowe - hit modowy w jakimś plemieniu gdzieś tam. Można nie iść też w zaparte i nie pisać kolejnych bzdetów.


Wt wrz 01, 2020 8:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
bergamotka napisał(a):
Pisalam filmiki Yarpen.

Guzik mnie to obchodzi.

Cytuj:
Czemu mam na słowo wierzyć Cejrowskiego albo tobie?

Z tego powodu, że dowód z zeznania świadka jest uznawany przez każdy sąd na świecie. W Polskim prawie reguluje to art. 75 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego. Jeżeli masz zamiar twierdzić, że tak wskazane źródło, jak i moje świadectwo są niezgodne z prawdą, to musisz je obalić, a nie jedynie stwierdzić "nie wierzę".

I tyle w temacie. Prosiłaś o dowody, to je dostałaś. Dalej baw się sama. :)


Wt wrz 01, 2020 8:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Yarpen Zirgin napisał(a):
Z tego powodu, że dowód z zeznania świadka jest uznawany przez każdy sąd na świecie. W Polskim prawie reguluje to art. 75 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego. Jeżeli masz zamiar twierdzić, że tak wskazane źródło, jak i moje świadectwo są niezgodne z prawdą, to musisz je obalić, a nie jedynie stwierdzić "nie wierzę".

Jakbyś nie wychwycił to książka nie jest osobą, zatem nie może być świadkiem. Ale ja się wyspałam więc się do tego nie przyczepię. Nie muszę póki co obalać niczego bo nie przedstawiłeś w świadectwa Cejrowskiego w jakiekolwiek formie a jedynie jakiś przypis. Sądzisz, że kupie książkę by zobaczyć do czego się odnosi? Fantasta? Ty powołałeś się na przypis to skanuj całą książkę. Zachodzi podejrzenie że pomówiłeś dwie osoby o określone zachowanie, zatem gdyby dyskusja była sala sądową - ty ją z do tego sprowadzasz i znowu sprowadziłeś - to masz pozycje procesową podejrzanego. Ten nie może być świadkiem w swojej sprawie, co więcej nie ma obowiązku zeznawać przeciw sobie. Więc... Reasumując przedstawiłeś póki co swoje wyjaśnienia, a jako ze masz prawo do obrony niewykluczone że dalej idziesz w zaparte byle obronić swoje pomówienia. Fakt że przedstawiłeś tylko przypis - nie wiadomo do czego - też nie budzi zaufania co do twojej wiarygodności. Może wziąłeś go z sufitu?
Yarpen Zirgin napisał(a):
I tyle w temacie. Prosiłaś o dowody, to je dostałaś. Dalej baw się sama.

Rzuciłeś jakiś przypis - nie wiadomo czy istniejący, a jesśli nawet to do czego - i własne twierdzenia. Nazwałeś to szumnie dowodami i klękajcie narody. :mrgreen:


Wt wrz 01, 2020 9:22 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Yarpen Zirgin napisał(a):
[2] Doświadczenie własne z roku 1997 lub 1998 (czas zaciera daty), z wyjazdu do Zakopanego. Uczestniczyłem w tej Mszy Świętej, a alumnem, który służył do Mszy w krótkich spodenkach, był mój starszy brat.

A przepraszam - czy posiadasz nagranie potwierdzające wiarygodność tego wydarzenia? Jeśli nie to równie dobrze mogłeś sobie to wymyślić na potrzeby swojego "zwycięstwa" w dyskusji.


Wt wrz 01, 2020 9:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Dzięki Zuben Ninja że sprowadziłeś dyskusję z Yarpenem Zirgin na właściwe tory. Mnie niestety jak widać skleroza już zżera i znowu bawię się w dyskusję z Yarpenem a powinnam była przecież skopiować swój wcześniejszy post.


Wt wrz 01, 2020 9:48 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jeżeli masz zamiar twierdzić, że tak wskazane źródło, jak i moje świadectwo są niezgodne z prawdą, to musisz je obalić, a nie jedynie stwierdzić "nie wierzę".

Nie odwracaj kota ogonem - to Ty pierwszy masz obowiązek udowodnić, że Twoje świadectwo jest zgodne z prawdą bo to Ty pierwszy o nim wspomniałeś. Tutaj zmanipulowałeś pod siebie - nieczyste zagranie.


Wt wrz 01, 2020 10:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Wiele osób wie, że wizerunek Matki Bożej z Guadalupe cudownie pojawił się na ubraniu Juan'a Diego, a dokładniej na materiale zwanym tilma/tilmatli. Na Wikipedii można przeczytać, że tilmatli stanowiło ubiór, który miał być noszony z przodu jak długi fartuch lub był alternatywnie drapowany na ramionach jako płaszcz. Tilmatli również często było używane jako torba do przenoszenia różnych rzeczy. Juan Diego faktycznie użył swojego tilmatli w funkcji torby do przeniesienia róż kastylijskich ze wzgórza Tepeyac do miejsca, gdzie przebywał biskup Juan de Zumárraga.

Jak konfrontujecie wydarzenie użycia tilmatli z wizerunkiem Matki Bożej w funkcji torby ze swoją wrażliwością religijną? Czy w czasach współczesnych czulibyście się komfortowo z używaniem torby z wizerunkiem świętej osoby do przenoszenia zakupów? Właśnie nieoczekiwanie otrzymałam torbę na zakupy z wizerunkiem św. Tereski od Society of the Little Flower (organizacja w ten sposób zbiera pieniądze na m.in. krzewienie nabożeństwa do św. Teresy od Dzieciątka Jezus). Mam opory, by torbę używać na zakupy. Macie pomysł jak można byłoby jej użyć w innym celu?


Śr sie 04, 2021 1:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Po prostu w ogóle jej nie używaj.


Śr sie 04, 2021 7:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Zachodzę w głowę, dlaczego Society of the Little Flower wpadło na pomysł rozesłania takiej torebki. Myślę, że wiele osób ma problem podobny do mojego. Można torebkę odłożyć do pudełka z podobnymi rzeczami, ale kiedyś, tak czy siak, ktoś będzie musiał z nią coś zrobić. Może po prostu zaniosę ją do naszego kościoła.


Śr sie 04, 2021 4:13 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL