Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:05 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Następna strona
 Dress code chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Niedawno byłam świadkiem nastepującego zdarzenia. Przed Mszą św. weszła grupka ludzi z dziećmi: dwoje w wózkach i dwoje starszych. Panowie w garniturach a panie ubrane w suknie balowe. Plecy odkryte do pasa i suknie na ramiączkach. Jeden z panów trzymał świecę. Kręcili się, wychodzili z kościoła, ale przechodząc przed Najświętszym Sakramentem żadne nie przyklęknęło. Jakby pierwszy raz w kościele się znaleźli. Jeden z tych panów wszedł do zakrystii i zaraz wyszedł za nim ksiądz z księgą i pomaszerował do kancelarii parafialnej. Msza się opóźniła. Potem się o coś spierali a na końcu wyszli z kościoła i hałaśliwy spacer uskuteczniali poza kościołem.
Wyglądalo na to, że przyszli 'z ulicy', by im dziecko ochrzcić. Zamiast tego była pewnie tylko imprezka. Najpierw godziliśmy się z niestosownym ubiorem, teraz przyszła kolej na należne pokropienie dziecka wodą w pięknej scenerii kościoła wtedy, gdy przyjdzie nam na to ochota. Jak do sklepu...


Pt sie 28, 2020 2:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
merss napisał(a):

Wyglądalo na to, że przyszli 'z ulicy', by im dziecko ochrzcić. Zamiast tego była pewnie tylko imprezka. Najpierw godziliśmy się z niestosownym ubiorem, teraz przyszła kolej na należne pokropienie dziecka wodą w pięknej scenerii kościoła wtedy, gdy przyjdzie nam na to ochota. Jak do sklepu...


Pewnie wyczytali w internecie,że wystarczy przyjść z koperta i ksiądz od ręki dziecko ochrzci.
Znajomy ksiądz opowiadał o rozmowie z młodym człowiekiem, który zupełnie serio myślał,że sakramenty można kupić... :buja:

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pt sie 28, 2020 4:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Świetną czerwoną sukienkę dziś widziałam - kobieca, ale bardzo skromna, nic nie trzeba zakrywać. Choć czerwony kolor u mnie to bardziej na wieczór rozważyłbym jej zakup, ale była od Louis Vuitton. Potem mnie zwabiła sukienka z rodzaju jakie ostatnimi czasy lubię - prosta, koszulowa. I do tego biała. Doskonała. Ale na pasku miała logo KL. Masz ci los pomyślałam, u Karła Lagerfelda przecież tęż nie kupuję. :D Tak, tak, byłam dziś na zakupach. Ale ostatecznie kupiłam otwieracz do piwa :cfaniak:


So sie 29, 2020 7:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
bergamotka napisał(a):
Świetną czerwoną sukienkę dziś widziałam - kobieca, ale bardzo skromna, nic nie trzeba zakrywać. Choć czerwony kolor u mnie to bardziej na wieczór rozważyłbym jej zakup, ale była od Louis Vuitton. Potem mnie zwabiła sukienka z rodzaju jakie ostatnimi czasy lubię - prosta, koszulowa. I do tego biała. Doskonała. Ale na pasku miała logo KL. Masz ci los pomyślałam, u Karła Lagerfelda przecież tęż nie kupuję. :D Tak, tak, byłam dziś na zakupach. Ale ostatecznie kupiłam otwieracz do piwa :cfaniak:

Chyba nie jestem modoznawcą. Nie mam pojęcia, kto to są te osoby których nazwiska wymieniasz.
A sukienki kupuje od polskich producentów w centrum handlowym w Rzgowie pod Łodzią.


So sie 29, 2020 7:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Myślałem ze tylko ja nie kojarzę i nie przejmuje się moda.
Spytałem moja żonę ale ona tez nie kojarzy tych nazwisk. Może to dlatego ze nie lubimy wydawać bezsensownie kasę na tzw. markowe ciuchy. Zwłaszcza ze te może nie markowe tez maja podobna trwałość.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 29, 2020 8:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Mój post miał charakter żartobliwy, nie bojkotuje ani Vuitton ani Lagerfelda, tyle że to są tak luksusowe marki że nie stać mnie by się u nich ubierać, a robić wyrwę w budżecie na zakup jakiejś pojedynczej rzeczy byłoby bez sensu. Więc tam nie kupuje. :lol: Ale to nazwiska z grupy najsławniejszych domów mody, i nie sądziłam że są osoby którym się nie obiły o uszy, nawet jeśli nie interesują się moda. Ale jednak.


So sie 29, 2020 9:33 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Jockey napisał(a):
Myślałem ze tylko ja nie kojarzę i nie przejmuje się moda.
Spytałem moja żonę ale ona tez nie kojarzy tych nazwisk. Może to dlatego ze nie lubimy wydawać bezsensownie kasę na tzw. markowe ciuchy. Zwłaszcza ze te może nie markowe tez maja podobna trwałość.

Dobrze, że ludzie o moim typie osobowości nie przejmują się takimi pierdołami jak modne ciuchy. Ciągle chodzę jak obdartus w moich ulubionych wyblakłych ubraniach i mam z tego powodu banana na twarzy :P Moja flora bakteryjna jest chyba uczulona na nowości :P


N sie 30, 2020 2:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Ubiór nawet od najbardziej znanego projektanta mody nie zastąpi pięknej duszy, i od firmy 'Krzak' też nie.


N sie 30, 2020 4:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Zuben Ninja napisał(a):
Jockey napisał(a):
Myślałem ze tylko ja nie kojarzę i nie przejmuje się moda.
Spytałem moja żonę ale ona tez nie kojarzy tych nazwisk. Może to dlatego ze nie lubimy wydawać bezsensownie kasę na tzw. markowe ciuchy. Zwłaszcza ze te może nie markowe tez maja podobna trwałość.

Dobrze, że ludzie o moim typie osobowości nie przejmują się takimi pierdołami jak modne ciuchy. Ciągle chodzę jak obdartus w moich ulubionych wyblakłych ubraniach i mam z tego powodu banana na twarzy :P Moja flora bakteryjna jest chyba uczulona na nowości :P

Nie ma się tylko potem co dziwić, że niewiasty się nie interesują taką osobą z wyblakłym ubiorem i wyglądającego jak obdartus.


N sie 30, 2020 10:45 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
W jednej firmie wszyscy programiści wyglądali jak menele.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 30, 2020 10:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Jockey napisał(a):
W jednej firmie wszyscy programiści wyglądali jak menele.

To słabo swiadczy o firmie. Skoro tyle musieli pracować że czasu brakło na umycie i przebranie.


N sie 30, 2020 10:58 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Oni byli czyści ale mieli taki styl. Włosy w nieładzie spodnie potargane takie jak moda. Normalnie dramat.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 30, 2020 11:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Jockey napisał(a):
Oni byli czyści ale mieli taki styl. Włosy w nieładzie spodnie potargane takie jak moda. Normalnie dramat.


Pewnie taki m.in. Jack Patrick Dorsey nadaje tor modzie?


N sie 30, 2020 11:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
https://allegro.pl/oferta/mini-spodnica ... e=facebook

Wczoraj widzialam dziewczyne na Mszy sw w podobnej spodniczce, idacą do Komuni św wiec mozna domniemywać że swiadoma katoliczka.
Do tego miała czarne rajstopy i buty na obcesie.

Coż koedyś kobiety ubieraly się tak pod latarnie a teraz na Msze. Dramat jak kobiety zatraciłypoczucie skromności i dobrego smaku


Pn sie 31, 2020 8:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
sachol napisał(a):
https://allegro.pl/oferta/mini-spodnica-rozkloszowana-skorzana-ekoskora-7448724211?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wczoraj widzialam dziewczyne na Mszy sw w podobnej spodniczce, idacą do Komuni św wiec mozna domniemywać że swiadoma katoliczka.
Do tego miała czarne rajstopy i buty na obcesie.

Coż koedyś kobiety ubieraly się tak pod latarnie a teraz na Msze. Dramat jak kobiety zatraciłypoczucie skromności i dobrego smaku
Na mszy trydenckiej też się zdarzają tak ubrane kobiety, choć o wiele rzadziej niz na nowusie i raczej nigdy mężatki. Zwykle są to panny na wydaniu w różnym wieku. Na trydenckiej średnia nieadekwantności strojów zarówno kobiet ale przede wszystkim mężczyzn jest przesunięta w stronę powagi i stosowności w porównaniu z nowusem. Prawie nigdy nie widuje mężczyzn w T-shirtach, polówkach, adidasach, krótkich portkach co na nowusie, szczególnie wiejskich parafiach to regularny widok.


Pn sie 31, 2020 9:57 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 991 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL