Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 9:53 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna strona
 Jahwe przegrywa ze statystyką. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
Tomcio Paluszek napisał(a):
Barney - ani trochę! Jeśli świadkowie mówią niestworzone rzeczy to powołuje się biegłych. Biegli uzasadniają dlaczego coś jet niemożliwe. Świadkowie mogą się do tego odnieść i zaproponować sposób weryfikacji swoich zeznań. A weryfikacja przecież może wypaść pozytywnie...
Tak patrząc, to musiałbyś uwierzyć we wcale dużą liczbę objawień (nawet prywatnych, w które Kościół nie każe wierzyć) gdyż są na nie dowody materialne (zdjęcia a nawet filmy).

Cytuj:
Jeśli ktoś zezna, że ma latający dywan to odrzucę jego zeznanie ale tylko roboczo - to znaczy zażądam solidnych dowodów nie w postaci zeznań tysięcy świadków, którzy rzekomo widzieli to w locie a dowodu mającego charakter prawdy materialnej. Jeśli taki dowód zostanie przedstawiony to natychmiast odwołam swoje odrzucenie.

Generalnie uważam, że zeznania świadków, przyznanie się do winy i inne słowne deklaracje nie maja większej wartości. Zawsze musimy dążyć do zdobycia dowodów materialnych.
Sorry, ale to typowy bełkot kogoś, kto nie ma pojęcia o metodologii nauki.
Dowody materialne i powtarzalne doświadczenia istnieją w zasadzie jedynie odnośnie nauk przyrodniczych - ale już np. historię znamy praktycznie jedynie na podstawie zeznań świadków (artefakty materialne istnieją dla kilku procent zdarzeń, a i te rzadko udowadniają ich przebieg).

Cytuj:
W moim powyższym przykładzie z denatem musiałoby być dostępne to pomieszczenie, musiałaby tam wejść ekipa techników kryminalistyki i trzeba by znaleźć materialne ślady pobytu tam denata i innych osób (włosy, łuszczący się naskórek, ślinę, nitkę z ubrania itp.). Bez tego zeznania, nawet zgodne w 100% nie maja dla mnie większej wartości. Mogą być tylko wskazówką, poszlaką itp.
No to w prawie też jestes dyletantem.

BTW - oczywiście że ze sprzecznych zeznań wyciąga się wnioski. To jest cała nauka.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn paź 06, 2014 7:01 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
radozz napisał(a):
Tak, są różne prawdy.
Dla Ciebie jest jedna Prawda.
Dla innych Twoja Prawda będzie prawdą, a ich prawda będzie Prawdą.


Bredzisz.

Prawda jest tylko jedna.
Prawda- to co JEST i tak jak JEST.

Cytuj:
Dwa pytania więc.
1. Ile kobiet ukamieniowałeś?
2. Ilu masz znajomych, którzy kogoś ukamieniowali?
Jeśli na oba powyższe odpowiedź będzie negatywna, Twoje powoływanie się na wewnętrzy głos serca obcych ludzi nie ma znaczenia
.

Nie powoluje sie na "znajomosci, doswiadczenia i wyznania (klamcow)", tylko na Nauke Kosciola.
A ta jest jasna i prosta: Prawo Boze wpisane jest w ludzkie serca.
Kto zle czyni, ten ZAWSZE poznaje to (co najmniej) po tym, ze jest rozdarty wewnetrznie.

Wyrzut sumienia (niepokoj, rozdarcie) stad wlasnie sie bierze, ze czynisz to co jest sprzeczne z obiektywna Prawda.
Bo Prawda jest jedna.


Cytuj:
Urodzil sie w islamie, mial dane WIECEJ SZANS by wybierac Prawde.
Bo WIECEJ BLEDU i klamstwa go otaczalo.
Jeśliby to była prawda, ludzie nie odchodziliby z KK.


Tylko pod warunkiem, ze kazdy ma dobra wole.
Lecz tak nie jest.
Nie kazdy szuka Prawdy, choc niemal kazdy mowi, ze szuka.
Czym innym jest jednak mowic, a czyms innym jest czynic tak, jak sie mowi.

Cytuj:
Zmienialiby wiarę na jedyną słuszną.
I islamiści i prawosławni i protestanci i ateiści.
Nie dzieje się tak.



Alez oczywiscie ze sie dzieje!
Niektorzy sie nawracaja.

Was boli to, ze "nieliczni, mniejszosc".
Jestescie bowiem "statystykami i demokratami".
Lecz Niebo jest dla Wybranych.
Nie dla "wiekszosci".

Owszem Niebo jest DLA KAZDEGO, ale w tym sensie: kazdy moze do niego wejsc, musi jednak wykazac dobra wole.

Lecz Niebo nie jest dla kazdego w tym sensie: ze nie kazdy tam wejdzie, bo nie kazdy ma dobra wole i nie kazdy szuka Prawdy.
A wiekszosc ma nawet zla wole.



Wiekszosc bedzie wiec potepiona.

Niebo nie jest dla przecietnych.
Lecz dla tych Wybranych, ktorzy sa Bogu mili, bo szukaja Jego Prawdy, Jego Glosu, a gdy Go uslysza, to rozpoznaja.



Cytuj:
Możnaby rzecz, że wiernych ubywa.
Co siedzi w ich sercach, jak myślisz?


Diabel.
Duch klamstwa.
Klamstwo wiec w nich siedzi.


Cytuj:
Jeśli jest jedno Prawo Boże, dlaczego nie ma jednego wyznania?



Bo nie kazdy ma dobra wole i nie kazdy szuka Prawdy.

Popatrz jak glupie jest Twoje myslenie !

Patrz na analogicznym przykladzie:

Nauczyciel dal uczniom zadanie matematyczne do rozwiazania. I okazalo sie, ze jedna trzecia rozwiazala poprawnie, ale dwie trzecie falszywie. A wsrod falszywych rozwiazan byla cala gama roznych "wariantow" (falszu).

Czy wiec teraz uzyjesz swojej "logiki" i zapytasz: skoro jest jedno rozwiazanie prawdziwe , to dlaczego jest tyle roznych rozwiazan ?

Podobnie jest z religia.
Jest tylko Jedna Prawdziwa, Katolicka.

A to, ze na swiecie jest wiele roznych, zaprzeczajacych Prawdziwej, to tylko dlatego, ze nie wszyscy znalezli Prawde.
Nie wszyscy bowiem dobrze szukali.

To wiec, ze jest wiele roznych wyznan nie dowodzi tego, ze "nie ma Prawdziwego Wyznania", ani nie dowodzi tego, ze "jest wiele prawdziwych wyznan w zaleznosci od miejsca".

Lecz dowodzi tylko tego, ze nie wszyscy znalezli Prawdziwe Wyznanie, bo niektorzy (nawet wiekszosc- jak jest z zasady!) sie myla.


Cytuj:
Właśnie z tego powodu, o którym piszę.
Że to jakie dla kogoś będzie Prawo Boże, będzie wynikać z faktu gdzie się urodził.


Nie wazne jest "co jest dla kogo".
Tylko to co JEST, jak JEST NAPRAWDE.

To co jest "dla kogos"- to jest dopiero opinia.
A Prawda to jest to CO JEST i tak JAK JEST naprawde i obiektywnie.

Opinia staje sie Prawda dopiero wtedy gdy jest zgodna z tym co JEST i jak JEST.

Jezeli jeden mowi "Bog jest".
A drugi "Boga nie ma".
To jedno zdanie jest tylko opinia (falszywa).
A drugie jest opinia i Prawda jednoczesnie.
(Bo Bog albo jest albo Go nie ma- elementarz rozumu).

Nie mieszaj wiec i nie zwodz !
Nie mieszaj opini ludzkich z Prawda.

Islam jest tylko (bledna) opinia.
A Religia Katolicka JEST Prawda (i opinia rowniez- bo jest prawdziwa opinia).

Cytuj:
Dodatkowo odniosę się jeszcze do wewnętrzengo głosu.
Ludzi nie mogą się rozwodzić bo taka jest Prawda.
Jednak w głebi serca czują, że robią to tylko, bo tak nakazuje im ta Prawda, czyli poprawność polityczna, tak jak to podałes w przypadku islamu.
Czyli co mają robić?



Zawsze maja isc za Prawda.
A Prawda nie ma nic wspolnego z polityczna poprawnoscia.


Cytuj:
Bo zgodnie z Twoją logiką jeśli islamista czuje, że kamieniowanie kobiety jest złe to powinien zmienić wyznanie.


Oczywisce, ze tak.

Dlatego wlasnie bedzie potepiony, jezeli nie zmieni.
Bo czynil to o czym sam wiedzial, ze powoduje wewnetrzne rozdarcie.


Cytuj:
Jeśli więc rozwodnik czuje, że rozwód zły nie jest, to też powinien wybrać inną prawdę?


Zalozenie jest falszywe.


Kazdy rozwodnik wie, ze jest zdrajca.
Ze zle czyni.
Obiecywal, a nie dotrzymal slowa.
Coz warte bylo jego slowo? (bede cie kochal zawsze, nie opuszcze cie).
Coz zas wart jest mezczyzna, ktory nie umie dotrzymac slowa?

?!

Przeciez niewiele.
Praktycznie NIC.


A czy ten, ktory wie, ze jego slowa sa nic nie warte moze sie "dobrze czuc" i moze odczuwac wewnetrzny Pokoj?
Oczywiscie nie.

Do swiata moze jednak mowic, ze "wierzy w to, ze dobrze czyni".
Moze udawac i grac.

Wielu jest dzisiaj takich.
Zakladaja maski i udaja.
A serca maja PEKNIETE i rozdarte.


Cytuj:
Nie jesteś w stanie udowodnić, że każdy człowiek innego wyznania, jest rozdarty wewnętrznie, ma wyrzuty sumienia



To wynika z Nauki Kosciola.
Prawo Boze- zapisane w sercu ludzkim.
Wybierajac falsz nie mozna odczuwac spokoju.
Bo falsz nie daje oparcia.

Lecz zamysly serc beda odsloniete na Koncu.
I wtedy potwierdza sie moje slowa.
Gdy maski opadna i wyjda na jaw najskrytsze mysli, pragnienia i motywy.




Cytuj:
Tak, ja mówię właśnie o tym.
I wiem też, że gdybyś mówił prawdę, to islam już dawno przestałby istnieć.
Nasi prawosławni bracia masowo wstępowaliby do KK.


Nieprawda.
Poniewaz NIE WSZYSCY maja dobra wole.
Slowo Boze zaswiadcza.

Cytuj:
A tak się nie dzieje.
Dlatego, że zostali nakarmieni inna prawdą.


Nie, nie dlatego.
Lecz dlatego ze mieli zla wole i nie szukali Prawdy.

Przeciez Ci tlumaczylem.
Kazdy kto jest karmiony falszem jest jednoczesnie karmiony i Prawda!
Jezeli tylko uzywa rozumu i jezeli rozwaza to czego slucha.


Bo Prawda jest zaprzeczeniem falszu.

Gdy ktos mowi Ci jakies zdanie, a Ty je rozwazasz, to czyz "jakby automatycznie" nie rozwazasz i drugiej strony medalu?
Czyz nie myslisz wowczas "moze jest tak, jak on mowi a moze jest przeciwnie"?

W ten sposob, jezeli tylko uzywasz rozumu, to nawet jezeli jestes karmiony falszem (klamliwa propaganda, chocby religijna) rozwazasz (i poznajesz!) i Prawde.

A potem wybierasz wedle SWOJEJ WOLI I SWEGO ROZUMU.

Bedziesz wiec potepiony jezeli zle wybierasz.
Lecz to jest Twoj wybor !

Nie zrzucaj na otoczenie !

Bo razem z falszem podawane jest tez i zaprzeczenie falszu (a moze tak nie jest?)- czyli Prawda.

Dlatego islamista, ktory slyszy "kamienuj kobiete zgwalcona, tak uczy islam, tak jest slusznie i sprawiedliwie" slyszy takze W SWYM WNETRZU I PRAWDE (a moze nie nalezy tak czynic, moze to niesprawiedliwe?)

Roznica jest tylko taka, ze to pierwsze slyszy od swiata, z zewnatrz i bardzo glosono, a to drugie slyszy wewnatrz siebie i cicho.
O tym pierwszym "wszyscy mowia" i "przytakuja temu".
A o tym drugim (tym zwatpieniu wewnetrznym) MILCZA, bo sie BOJA tego co "wszyscy mowia" i zeby nie byc ukaranym za "niewiernosc i odstepstwo od islamu".

Lecz Raj nie jest dla tych, ktorzy powtarzaja to, co swiat rozglasza.
Tylko dla tych, ktorzy powtarzaja Prawde, chocby swiat Jej nie rozglaszal.

I nie jest Niebo dla tych, ktorzy sie boja otoczenia.
Ale dla tych, ktorzy odwaznie sie przeciwstawiaja swiatowym bledom.

Czyz nie napisalem, ze islam to religia tchorzy ?

Tak!
Szczegolnie ta religia jest religia tchorzow.

Wszyscy na Koncu to poznaja, gdy odsloniete beda zamysly serc.
Gdy wszyscy zobacza na Sadzie, ze kamienowali kobiety zgwalcone nie dlatego zeby mieli ku temu pelne przekonanie wewnetrzne bez zwatpienia, ale dlatego, ze sie "bali wylamac" i wyjsc na zewnatrz ze swym zwatpieniem.

I wszyscy zobacza ze sumienia ich oskarzaly, ze oni co innego mieli na ustach, bo czynili to, co politycznie poprawne.
Bo byli tchorzami.



Cytuj:
Tak, ale islamista uważa, że postrzega prawdziwie.


Nie.
Tylko mowi, ze tak uwaza.


Cytuj:
Prawosławny również.
Ciężko mi posądzać prawosławnego kapłana o rozdarcie wewnętrze.
A Tobie?


A ja jestem pewien.
Ze kiedy zaprzecza dogmatowi Kosciola Katolickiego, ktorego prawoslawie nie uznaje, to wtedy jest rozdarty i nie ma pewnosci, ale zwatpienie.
Jestem pewien i stawiam dusze na to, co napisalem.
Jesli jest inaczej, niech bede potepiony, niech z piekla nie wyjde. Amen Amen.

Prawdzie NIE MOZNA zaprzeczac z "pelnym, wewnetrznym pokojem serca" ! Jest to NIEMOZLIWE. Bo Prawda Boza zapisana jest w sercach ludzkich. I oddzywa sie. Chocby bardzo cichutko (gdy sumienie jest zagluszane systematycznie)


Na to stawiam swa dusze, bo mam pewnosc.
Jesli jest inaczej lub jesli klamie, ze mam pewnosc tego- niech z piekla nigdy nie wyjde.
Amen. Amen.



Cytuj:
Brak możliwości odniesienia się do tego typu argumentacji.
Nie wierzę w to, iż poznałeś serca innych ludzi, dlatego też uważam powyższe za bezzasadne.


Niektore rzeczy poznalem.
Bo Kosciol zaswiadczyl.

Gdybys wierzyl w to, co Kosciol uczy, ze Prawo Boze wpisane jest w serce ludzkie, to bys poznal i zrozumial, ze nie mozna "glosic falszu/zaprzeczac Prawdzie niemajac jednoczesnie rozdartego serca".

Pan Jezus wielokrotnie przestrzegal tych zaklamanych, tych ktorzy trwali przy bledzie, ktorzy falsz wybrali, ze na Koncu oskarza ich wlasne serca !


Kazdy kto mial Laske Dobrej Spowiedzi dobrze zna to doznanie, gdy odczuwal zupelny Pokoj serca (tuz po Spowiedzi). Gdy stanal w Prawdzie i wybral Prawde.



I zna, ze gdy nie trwal w Prawdzie, to zawsze byl rozdarty i zaniepokojony wewnetrznie nawet jesli do swiata mowil, co innego.


Cytuj:
To akurat przeczy nauce KK.
To już ustaliliśmy, że można zostać zbawionym poza KK.


Wy moze "ustaliliscie" sobie swoje.

Lecz Kosciol juz dawno orzekl nieomylnie, ze poza Kosciolem Katolickim nie ma Zbawienia.


Pn paź 06, 2014 7:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
TomcioPaluszek
Cytuj:
Założyłeś, że zeznania dotyczą różnych okresów czasowych!!! W ten sposób wyeliminowałeś sprzeczności! A mi chodziło o sytuację, gdy są sprzeczności czyli zeznania dotyczą jednego momentu.

A w jaki sposb udowodnisz ze wszyscy swiadkowie widzieli to w identycznym czasie ?
Zegarow wtedy nie bylo jesli masz na mysli czasy Jezusa !

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Pn paź 06, 2014 7:09 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 3:33 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Zielona Góra
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
Cytuj:
Tak patrząc, to musiałbyś uwierzyć we wcale dużą liczbę objawień (nawet prywatnych, w które Kościół nie każe wierzyć) gdyż są na nie dowody materialne (zdjęcia a nawet filmy).

Skoro są dowody to nie trzeba wierzyć tylko się wie. Rozumiem, że zdjęcia i filmy nie są obrobione a obraz daje się jednoznacznie zinterpretować? Bo film sam w sobie nieet dowodem. Trzeba jeszcze wykazać, ze mamy surowe nagranie bez jakiejkolwiek ingerencji.

Cytuj:
Sorry, ale to typowy bełkot kogoś, kto nie ma pojęcia o metodologii nauki.
Dowody materialne i powtarzalne doświadczenia istnieją w zasadzie jedynie odnośnie nauk przyrodniczych - ale już np. historię znamy praktycznie jedynie na podstawie zeznań świadków (artefakty materialne istnieją dla kilku procent zdarzeń, a i te rzadko udowadniają ich przebieg).


A to ciekawe bo właśnie dokładnie w tej sekundzie zajmuję się nauką i to nie w wersji popularnej. Nauki przyrodnicze to jedyne nauki. Reszta to zbieranie znaczków i wróżenie z fusów.
Co do historii to nie jest nauka tylko opowieść o przeszłości. Opowieść tylko prawdopodobna. A im mniej w niej artefaktów a więcej zeznań tym mniej prawdopodobna.
Nauka to tylko taka działalność, która opiera się na modelach matematycznych i weryfikacji empirycznej. Żadna inna działalność nie jest nauką.

Cytuj:
No to w prawie też jesteś dyletantem.


Przecież wyraźnie napisałem, że dla mnie nie mają większej wartości. Jeśli prawo stanowi inaczej to jest bardzo złe prawo.

Garbriel - czyli rozumiem, ze wycofujesz się ze swojej tezy iż ze sprzecznych zeznań da się wyciągnąć spójne wnioski? Twoim zadaniem jest własnie analiza sytuacji, gdy chodzi o zeznania dotyczące konkretnej chwili bo wtedy własnie mamy sprzeczność. Tu nie chodzi o czasy Jezusa tylko o twoją tezę o wyciąganiu wniosków ze sprzecznych zeznań. Na razie pokazałeś, że da się wyciągnąć wnioski z zeznań niesprzecznych. Ale ja o tym doskonale wiem!!

Cytuj:
BTW - oczywiście że ze sprzecznych zeznań wyciąga się wnioski. To jest cała nauka.


No właśnie ciągle czekam na przykład.

_________________
Sapere aude!


Pn paź 06, 2014 7:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
MJ napisał(a):
Kazdy kto mial Laske Dobrej Spowiedzi dobrze zna to doznanie, gdy odczuwal zupelny Pokoj serca (tuz po Spowiedzi). Gdy stanal w Prawdzie i wybral Prawde.
Jest pięć warunków dobrej spowiedzi a jakies doznania do nich nie należą. Widać tez ze nie miales skrupułów ani nie wiesz nawet w teorii jak to jest gdy się je ma.
MJ napisał(a):
I zna, ze gdy nie trwal w Prawdzie, to zawsze byl rozdarty i zaniepokojony wewnetrznie nawet jesli do swiata mowil, co innego.
Doprawdy? Można tak się zgubić ze nie czuje się żadnych rozdarć. Zanim się nie nawrocilam bylam zadowolona ze swego życia - i nikt mi nie wmowi ze bylo inaczej - a takich rozdarc i niepokojów jak po nawroceniu to nigdy wcześniej nie czulam. No ale nie mialam też doznań po spowiedzi - idąc twoim tropem najwyraźniej dobrze się jeszcze nie wyspowiadalam. Mam jedynie nadzieje ze nikomu nie zaszkodzisz tym co piszesz.


Pn paź 06, 2014 7:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
bergamotka napisał(a):
a takich rozdarc i niepokojów jak po nawroceniu to nigdy wcześniej nie czulam. No ale nie mialam też doznań po spowiedzi - idąc twoim tropem najwyraźniej dobrze się jeszcze nie wyspowiadalam.


Tak.
Dokladnie TAK.

Jezeli nigdy nie doznalas Pokoju serca po Spowiedzi, to znaczy ze ciach

I mam pewnosc.
(Tego co wytluszczone).


Pn paź 06, 2014 7:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
ciach- odpowiedź na wycięty fragment (merss)


Pn paź 06, 2014 7:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2003 6:53 pm
Posty: 2637
Lokalizacja: USA
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
ciach- offtop i nieuprawnione ad personam (merss)


Pn paź 06, 2014 7:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
ciach- odpowiedź na powyższy post (merss)


Pn paź 06, 2014 7:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
MJ napisał:
Czyz nie napisalem, ze islam to religia tchorzy ?

Tak!
Szczegolnie ta religia jest religia tchorzow.

***********************************************

Autor Don Kichota, który brał udział w bitwie pod Lepanto napisał:
„że lepiej widzieć diabła, niż miecz w ręku janczara”

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Pn paź 06, 2014 7:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
bergamotka napisał(a):
Jest pięć warunków dobrej spowiedzi a jakies doznania do nich nie należą.

2 warunek: Żal za grzechy.
żal - uczucie skruchy po zrobieniu czegoś złego;
Masz jakiś sposób na odczuwanie żalu nie odczuwając żalu?!


Pn paź 06, 2014 8:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
Tomcio Paluszek napisał(a):
Przecież wyraźnie napisałem, że dla mnie nie mają większej wartości. Jeśli prawo stanowi inaczej to jest bardzo złe prawo.
O, najwyraźniej jesteś zwolennikiem legalnej teorii dowodów - bo w niej z gory się ustala wartość dowodów a poszczególnych dowodów. Można doszukać się w niej jakichś zalety i aktualnie raczej zarzucona.
Tomcio Paluszek napisał(a):
No właśnie ciągle czekam na przykład
Majac sprzeczne zeznania można wysnuć różne wnioski poczynając od tego że zeznania jednej z osób nie polegają na prawdzie w calosci czy w części, poprzez ich wyjaśnienie (bowiem byly pozorne), na ocenie iż sprzeczności te nie rzutują na wiarygodność świadków kończąc.


Pn paź 06, 2014 8:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
Watchman napisał:
Masz jakiś sposób na odczuwanie żalu nie odczuwając żalu?!

***************************************

żal rodzi się z sumienia,
a sumienie dla człowieka ułożył Pan Bóg.
Tego nie można sztucznie wzbudzić,
to jest wewnętrzne i pochodzi od Pana Boga.
Jako upomnienie.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Pn paź 06, 2014 8:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
watchman napisał(a):
warunek: Żal za grzechy.
żal - uczucie skruchy po zrobieniu czegoś złego;
Masz jakiś sposób na odczuwanie żalu nie odczuwając żalu?!
Nie wyrywaj z kontekstu - Mj pisal o szczegolnych doznaniach po spowiedzi. Nie mialbys takich problemów gdybyś definicje czerpal z Katechizmu Kościola Katolickiego - żal.za grzechy "Jest to "ból duszy i znienawidzenie popełnionego grzechu z postanowieniem niegrzeszenia w przyszłości" a zatem jest aktem ducha, aktem woli a nie odczuciem czy uczuciem. Jeśli masz problemy ze wzbudzeniem w sobie żalu pomocy jednak szukaj u spowiednika.


Pn paź 06, 2014 8:56 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jahwe przegrywa ze statystyką.
Proszę zakończyć tematykę spowiedzi. W tym wątku jest offtopem. Proszę też nie odnosić się do wyciętych fragmentów wypowiedzi.


Pn paź 06, 2014 9:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 184 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL