Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:45 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Pan Jezus przyszedł do grzeszników 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pan Jezus przyszedł do grzeszników
Ewa Agnieszka napisał(a):
Ciekawe, że wśród masonerii panuje określona dyscyplina, a także doktryna (masońska mentalność zalała świat), tam nikt w swoich szeregach nie kieruje się tym w co wepchnięto świat, bo w ten sposób byłby to koniec masonerii. To samo obserwujemy w polityce, jak wylezie kto przed szereg, to go pałą w łeb. Za to chętnie kreuje się "wolność" już od kołyski w rodzinach, społeczeństwach, szkołach. A dlaczego? Bo jak im się pomiesza rozumy i języki, to się rozbije ich jedność, a dom wewnętrznie skłócony nie ostoi się i jest łatwym żerem dla ludzi wpływowych acz nikczemnych.


Jakoś wątpię w tą dyscyplinę masońską. Uważam że jest bardziej przeżarta tym co wypycha w świat. Oczywiście takiego co twierdzi inaczej nie tylko robią pałą w łeb, ale także wmawiają ludziom że on się SAM tą pałą w łeb urąbał.

A "wolność" jest taka jak mówił JPII: która zniewala. Jest jednak i prawdziwa wolność wtedy gdy można powiedzieć co się czuje. Ja wiem że Ty odbierasz to co piszę jako manipulację i tylko ten fakt obrazuje jak bardzo jesteśmy zmanipulowani. Zmanipulowani: ja myślę że Ty, a Ty myślisz że ja. Nieźle to wszystko pomyślane? :cfaniak:

Cytuj:
W pewnych kwestiach możesz mieć nawet i rację, ale to nie zmienia faktu, że właśnie zaczynasz huśtać. Sprzyjam tradycji, bo ona daje mocne oparcie i bardzo złe jest podejście osób, które odcinają się od korzeni, ale też i tradycją można łoić na potęgę i w ten sposób jeszcze bardziej szarpać już i tak mocno poszarpane. Dlatego nie po drodze mi z Tobą.

Czyli szarpie to co mocno poszarpane? Sam się czuję poszarpany i chyba dlatego już dam sobie spokój z tym zawracaniem kijem Wisły. Przynajmniej spróbowałem. Dobrze że obecnie bardziej liczę na Jezusa naszego Zbawiciela. Jak źle coś zrobiłem: On zna moje intencje i to odkręci. Jak dobrze to wesprze to moje mini dzieło jakie było pisanie tu u Was.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Śr wrz 24, 2014 2:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pan Jezus przyszedł do grzeszników
Ewa Agnieszka napisał(a):
Zachowac czlowieczenstwo

Bardzo ogólne pojęcie, w którym może się mieścić humanitaryzm z nadania czysto ludzkiego.


Z jakiego nadania by nie bylo- chodzi o zasade: napierw badz czlowiekiem. Ateisci wszak tez maja sumienia.


Ewa Agnieszka napisał(a):
[ JPII mówił czym jest cywilizacja śmierci. A do młodych mówił: wymagajcie od siebie, choćby nikt od was nie wymagał.


Ano tak mowil i to prawda. Nie stoi to w sprzecznosci z pragnieniem zachowania czlowieczenstwa.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr wrz 24, 2014 4:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pan Jezus przyszedł do grzeszników
biznesinfo

Jak źle coś zrobiłem: On zna moje intencje i to odkręci.

A to bardzo ciekawe, Luter też miał dobre intencje i pierwsze słyszę, by człowiek zakręcał, a Pan Bóg odkręcał. Ale mniejsza o to. Narka

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Śr wrz 24, 2014 7:12 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pan Jezus przyszedł do grzeszników
Ewa Agnieszka napisał(a):
Czy Pan przyszedł do grzeszników po to, by zagłaskać ich na wieczną śmierć?
Pytam, bo coraz częściej pada ten argument, ale ja nie bardzo wiem w kontekście czego właściwie on pada.
Zapraszam do dyskusji.

Widzę, że to stary temat, jak i samo szukanie na nie odpowiedzi. O tym czytamy m.in w Rzym.6:1-23 Już w wer.1 jest wyraźnie postawiony problem:Czy wobec tego ciągle mamy grzeszyć, aby [theos] mógł okazywać nam dobroć i przebaczenie Słowo życia. Wer.2 i 3Oczywiście, że nie! Jakże nadal żyć w grzechu, skoro już nie musimy grzeszyć? Przecież potężna władza grzechu nad nami została złamana, gdyśmy się nawrócili i zostali ochrzczeni.... Tak naprawdę rozdz.6 udziela odpowiedzi na dylemat, czy złożone za nas życie, dany nam dar, usprawiedliwia nasz grzech dosł. grzeszenie. Nie. Niemniej pewne jest, jak czytamy w 1 Jana 2:1jeśliby ktoś zgrzeszył, mamy obrońcę u [Ojca], jego [Syna]


So lip 11, 2020 10:29 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL