Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 6:32 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ciekawe... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
watchman napisał(a):
Ateista nie może czynić Dobra, bo Dobro można czynić tylko wówczas gdy chcesz się podobać Bogu, Jemu chcesz sprawić radość. Każde inne motywy postępowania są niewłaściwe. Nie przynoszą żadnych zasług w Oczach Boga, jedynie w oczach ludzkich.
To niekatolicka koncepcja, całkowicie niebiblijna.
(14) Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem. (15) Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające lub uniewinniające. (16) Okaże się to w dniu, w którym Bóg przez Jezusa Chrystusa sądzić będzie ukryte czyny ludzkie, według mojej Ewangelii./Rz 2,14-16/



Dobre uczynki są ZAWSZE z Boga:
„Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić/J 15,5/
Sobór Trydencki wyraził to stwierdzeniem, brzmiącym mniej-więcej tak: „Bóg chce, aby naszą zasługą było to co jest Jego darem”.
Uczynki stoją za każdym (także niewierzącym) na sądzie, nawet gdy człowiek je czyniący o Bogu nie słyszał - napisano bowiem „odda każdemu według uczynków jego” (Rz 2,6).
Uczynki byłyby bezowocne gdyby były czynione w pysze typu „wyczynię sobie zbawienie” - upatrywanie zbawienia w swoich uczynkach jest naiwne, gdyż nie mogą one wysłużyć nam Łaski zbawienia (w tej sprawie są rzeczywiście „jak skrwawiona szmata”). Zbawienie wysłużył nam Jezus, i to jest jedyną możliwą droga:
„I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.” /Dz 4,12/
Jednak nawet czyny pogan są ważne na sądzie:
„Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem. Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające lub uniewinniające.”/Rz 2,14-15/


Św.Teresa z Lisieux ujmowała to tak:
„Kiedy okazuję dobroczynność, to jest to tylko nasz Pan, działający we mnie”. Sami z siebie nie jesteśmy zdolni do najmniejszego uniesienia miłości, chyba że zostanie dane nam z łaski Chrystusa, przebywającego w nas przez Ducha Świętego. […] Sami w sobie nie posiadamy i nie możemy posiadać jakiejś zasługi, cnoty czy świętości. Jezus, który żyje w nas i zastępuje nasze przyrodzone, grzeszne życie swoim życiem łaski, jest nasza zasługą i świętością.. Tylko wtedy, jesteśmy zdolni do świętego, bezgrzesznego życia, kiedy odrzuciliśmy odziedziczone po Adamie grzeszne przyrodzone życie, nasze czysto zmysłowe pożądania i popędy a także nasze własne mniemanie po to, aby żyć odtąd „życiem Chrystusa”, które musi przeniknąć wszystko to, co jest w nas...”

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N cze 29, 2014 3:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
Barney napisał(a):
Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem.

Jaki jest pierwszy i najważniejszy nakaz w Prawie?
Barney napisał(a):
Dobre uczynki są ZAWSZE z Boga:
„Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić”

Oczywiście, że Dobro pochodzi tylko od Boga.
Pogrubiłem warunek konieczny do tego aby czynić dobrze, o którym zdaje się zapomniałeś..


N cze 29, 2014 4:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
Watchmanie, przeczytaj proszę w całości cytat który przytoczyłem. Z kontekstu wyraźnie widać, iż bynajmniej nie chodzi o "czynienie Prawa" w sensie wiary w Boga - lecz wręcz odwrotnie, czynienia dobra MIMO braku wiary w Boga, mając z Nim jedyny kontakt przez podpowiedzi sumienia.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N cze 29, 2014 8:59 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
Zerknijcie jeszcze na obraz jaki przedstawia Jezus jak ma wygladać sąd ostateczny w Mt 25 31-46.
Czy to niezastawiające, że sprawiedliwi pytają : " Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić?" itd.
W tym ma się przejawiać wiara. W czynach autonomicznych, z odruchu serca a nie z wyrachowania, że może jak to zrobię to się przypodobam.
działanie ponad uprzedzenia i konwenanse dajce konkretne dobro drugiemu człowiekowi.
Czy nie dziwne, że sprawiedliwi pytają przecież wierząc w Jezusa, Boga winni wiedzieć wszystko jak będzie w momencie zbawienia i czuć, dlaczego to oni są sprawiedliwymi. A tu taki obraz.


Pn cze 30, 2014 2:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
Przypodobywanie sie innym zwie sie po prostu pycha.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn cze 30, 2014 2:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
Barney napisał(a):
Watchmanie, przeczytaj proszę w całości cytat który przytoczyłem. Z kontekstu wyraźnie widać, iż bynajmniej nie chodzi o "czynienie Prawa" w sensie wiary w Boga - lecz wręcz odwrotnie, czynienia dobra MIMO braku wiary w Boga, mając z Nim jedyny kontakt przez podpowiedzi sumienia.

To już sobie sam dopowiedziałeś.. że można niby czynić dobro mimo braku wiary w Boga..
Będziesz miłował Pana Boga twego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. To jest największe i pierwsze przykazanie.
Aby czynić to, co Prawo nakazuje trzeba miłować Pana Boga całym sercem, duszą, umysłem i mocą. Trzeba uwierzyć, że to co pochodzi od Boga jest Dobre, Prawdziwe, Mądre, Piękne.
Jak chcesz spełnić ten warunek nie wierząc w Boga?
Bóg do każdego ma dostęp. Właśnie ten głos sumienia, to jest Głos pochodzący od Boga. Jeśli, ktoś Go odrzuci nie ma możliwości by uczynił coś Dobrego. Aby uczynić coś dobrego trzeba uwierzyć w to co Bóg mówi, a wiec trzeba Mu uwierzyć. Trzeba uwierzyć w Boga. Bez wiary w Prawdę, w Boga nie można czynić dobra..
Analogicznie. Jeśli wierzysz w zło, fałsz no to automatycznie jesteś siewcą zła, fałszu. Jeśli wierzysz w Dobro, w Boga, jesteś zgodny z Prawdą, a więc czynisz Dobro.
Nie można wierząc w zło czynić Dobro.


Pn cze 30, 2014 3:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
Czlowiek czynia dobrze daje Bogu zwyciestwo nad diablem co jest prawda.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn cze 30, 2014 3:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
Powtarzam - przeczytaj przytoczony fragment biblijny i nie nauczaj protestanckich głupstw na katolickim forum.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn cze 30, 2014 7:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
Niedobry_Artek napisał(a):
Zygmunt napisał(a):
Dla znajacych angielski mam youtubik z ktorego wynika iz papiez Franciszek I twierdzi, ze nie potrzeba byc wierzacym aby sie zbawic.Mysle, ze taka postawa tchnie odstepstwem.

https://www.youtube.com/watch?v=MSB25hxBAi0


Ciekawe jest to, że Ty zapomniałeś o dogmatach Twojej wiary. Zgodnie z doktryną papież jest w sprawach wiary nieomylny i jest wybierany przez Boga. Dlatego nie ma mowy o odstępstwie.



OK... :-D Powiedz mi tylko jakim wersetem biblijnym mozesz potwierdzic tzw. nieomylnosc papieza :?: :?: :-D :-D


Pt lip 04, 2014 1:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
Tu masz sporo, Zygmuncie http://www.analizy.biz/marek1962/prymat.pdf

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 05, 2014 12:32 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
watchman napisał(a):
Trzeba uwierzyć w Boga. Bez wiary w Prawdę, w Boga nie można czynić dobra..

O tak... Jak ateista poda kubek wody spragnionemu, albo nakarmi głodnego, to nie czyni dobra. :-D


So lip 05, 2014 3:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
Yarpen Zirgin napisał(a):
O tak... Jak ateista poda kubek wody spragnionemu, albo nakarmi głodnego, to nie czyni dobra. :-D

Bóg mówi do każdego. Jest to tzw. głos sumienia. Jeśli osoba, która twierdzi, że w Boga nie wierzy, posłucha Bożej podpowiedzi, to znaczy, że Bogu uwierzyła.
Żeby czynić Dobro trzeba Bogu uwierzyć, bo tylko od Niego płyną Dobre myśli..
Nie można czynić Dobra, wybierając myśli pochodzące od diabła..
Tylko diabeł jest 100% ateistą (zawsze i wszędzie). Ateista wybierając Dobro przestaje być na ten czas ateistą. Staję się nim ponownie wybierając zło.
Tak samo osoba, która deklaruje się za wierzącą w Boga, gdy wybiera myśli pochodzące od diabła staje się na ten czas ateistą..
Bez wiary w to co pochodzi od Boga, a więc de facto: nie wierząc Bogu, nie można czynić Dobra..


Ostatnio edytowano So lip 05, 2014 5:49 pm przez watchman, łącznie edytowano 1 raz



So lip 05, 2014 5:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
Dużo lania wody, a pytanie jest proste:

Czy jak ateista poda kubek wody spragnionemu, albo nakarmi głodnego, to nie czyni dobra?

Cytuj:
Tylko diabeł jest 100% ateistą (zawsze i wszędzie). Ateista wybierając Dobro przestaje być na ten czas ateistą. Staję się nim ponownie wybierając zło.
Tak samo osoba, która deklaruje się za wierzącą w Boga, gdy wybiera myśli pochodzące od diabła staje się na ten czas ateistą..

Interesująca filozofia. Gdzie jej uczą?


So lip 05, 2014 5:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dużo lania wody, a pytanie jest proste:

Czy jak ateista poda kubek wody spragnionemu, albo nakarmi głodnego, to nie czyni dobra?

Już przecież wyjaśniłem, że ateistą się bywa.
Jest rzeczą oczywistą, że osoba, która jest przekonana, że Boga nie ma, która nie wierzy w Dobro, częściej będzie wybierała zło.
Jej "antena odbiorcza" skierowana jest bowiem w stronę zła, i stamtąd pochodzi większość natchnień jakie wybiera..
Osoba wierząca Bogu, wierząca w Dobro, "antenę" ma skierowaną na Boga i to stamtąd pochodzi większość natchnień, myśli, które wybiera.


So lip 05, 2014 5:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawe...
watchman napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dużo lania wody, a pytanie jest proste:

Czy jak ateista poda kubek wody spragnionemu, albo nakarmi głodnego, to nie czyni dobra?

Już przecież wyjaśniłem, że ateistą się bywa.

To jest twoje widzimisię, a ja bazuję na rzeczywistości. Pytanie pozostaje w mocy.

Cytuj:
Jest rzeczą oczywistą, że (...)

Rzeczą oczywistą jest to, że unikasz odpowiedzi na moje, de facto proste pytanie. Oczywiście nie jest dziwne w momencie kiedy uświadomimy sobie, że po prostu nie możesz na nie udzielić odpowiedzi zgodnej z prawdą, ponieważ ona obali Twoje poglądy na temat tego, czy ateista może czynić dobro.


So lip 05, 2014 6:03 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 156 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL