Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 9:54 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kto tu się pomylił? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Kto tu się pomylił?
Z doswiadczenia wiem, ze odsetek uzytkownikow, ktorzy czytaja jest niewielki, inaczej brakowaloby tych wszystkich postow podpartych ignorancja.
Mimo wszystko link podaje...
Jezeli pomylke popelnili panowie Erez Ben-Yosef i Lidar Sapir-Hen z kolegami, to sprawa jest prosta - Abraham etc. mizial sie z wielbladami jak w Ksiedze Rodzaju opisane. Mozna to zademonstrowac ku satysfakcji kazdego.
Inaczej mozliwosci jest znacznie wiecej:
Pomylil sie Bog jak nadychal tych co Ksiege Rodzaju napisali,
Pomylil sie Abraham (etc), szedl piechota a wydawalo mu sie, ze ma wielblada miedzy nogami,
Pomylily sie wielblady... hmm, magicznie...
itd.
Jak wiadomo anachronizm nie musi byc popelniony nieswiadomie, i bynajmniej to nie jest koniec wszelkich mozliwosci.
Jak sadzicie, jak to jest z tymi wielbladami?

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Ostatnio edytowano Pt lut 21, 2014 4:50 pm przez merss, łącznie edytowano 2 razy

korekta w tytule wątku



Pt lut 21, 2014 4:46 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
My niżej podpisani (że se użyję pluralis majestatis) uważamy, że komuś kolejny raz Biblia z podręcznikiem do historii (w dzisiejszym rozumieniu historii) się pomyliła. Autorzy biblijni dbali o chronologię jak o zeszłoroczny śnieg i w swoich czasach nie byli w tym podejściu odosobnieni.
Na ten przykład - bo akurat szukam śladów Nazarejczyka w Talmudzie i mi się skojarzyło - jeden z tekstów Gemary, który (jak wielu badaczy uważa, aczkolwiek wielu też nie uważa :D ) ma o Nim opowiadać (BT Sanh 107b) został umieszczony w czasach Aleksandra Janneusza (103-76 pne).

dienicy napisał(a):
Jak sadzicie, jak to jest z tymi wielbladami?

Sądzimy, że wielbłądy zostały dodane, może jeszcze w tradycji ustnej przed spisaniem, aczkolwiek pewności nie mamy bo na wielbłądach swej wiary nie opieramy (czyt.: nie jest to dla nas sprawa życia i śmierci) :)

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


Pt lut 21, 2014 5:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
Nie bardzo wiem gdzie tu miałby być błąd w Biblii, skoro inne źródła podają, że udomowienie wielbłąda nastąpiło 4-6 tys. lat temu.


Pt lut 21, 2014 5:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
białogłowa
Dla mnie to wyglada, ze nie ma znaczenia wiec, rownie dobrze Mojzeszowi mozna w reke miecz migblystalny wsadzic...
Niedawno mozna bylo dostac Biblie w sklepie Costco, w ofercie byla w kategorii 'Fikcja'. Chrzescijanie, jak sie o tym dowiedzieli to tak sie zbulwersowali, ze zaczeli sadem i pieklem straszyc i caly swiat sie o wydarzeniu musial dowiedziec (moze z wyjatkiem Japonii, Laponii i forum katolika...). Dlatego wydaje mi sie, ze chrzescijanom szczegolnie zalezy by utrzymac image Biblii jako niefikcji. Z drugiej strony, tego rodzaju informacje jak podane pokazuja, ze w Biblii jest mniej wiecej tyle samo niefikcji co w 'wojowniczych zolwiach ninja' - miasto Nowy york istnieje i ma kanaly, zolwie tez istnieja, ninja to martwy zawod, ale nikt nie watpi, ze kiedys tak nie bylo - fikcyjne sa postacie i wiele z wydarzen.
białogłowa, sugerujesz, ze to zwykly anachronizm i nie ma sie czym przejmowac, bo to blachostka w porownaniu do innych zastrzezen, problemow przed jakimi staje Biblia w zestawieniu z rzeczywistoscia? Czy po prostu demonstrujesz stosunek i szacunek chrzescijan do prawdy?
Ja czytalem Biblie i to nie jedna edycje. Pamietam, ze ciagle podawane sa drzewa genaologiczne i inne dane chronologiczne. Gdyby je wyciac to pewnie bylaby o 10% krotsza. Zeszloroczny snieg dla ludow pustynnych bylby niecodziennym wydarzeniem wspominanym przez wiele nastepnych miesiecy, tak?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie bardzo wiem gdzie tu miałby być błąd w Biblii, skoro inne źródła podają, że udomowienie wielbłąda nastąpiło 4-6 tys. lat temu.
Gdzie?

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Pt lut 21, 2014 8:49 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
dienicy napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie bardzo wiem gdzie tu miałby być błąd w Biblii, skoro inne źródła podają, że udomowienie wielbłąda nastąpiło 4-6 tys. lat temu.
Gdzie?

Na Półwyspie Arabskim.


Pt lut 21, 2014 8:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
Yarpen Zirgin napisał(a):
dienicy napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie bardzo wiem gdzie tu miałby być błąd w Biblii, skoro inne źródła podają, że udomowienie wielbłąda nastąpiło 4-6 tys. lat temu.
Gdzie?

Na Półwyspie Arabskim.
Yarpen Zirgin ty powazny jestes? Podalem link do publikacji gdzie uczeni z dokladnoscia do 1/3 wieku date podaja i trzy strony przypisow.
Zapodales dwa tysiaclecia rozrzutu i udajesz, ze pozamiatane. Wez sie pomodl, to Bog da i to zaakceptuje. Poki co moze to i satysfakcjonuje Yarpena, ale nijak ma sie z wymaganiami...
dienicy napisał(a):
Mozna to zademonstrowac ku satysfakcji kazdego.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Pt lut 21, 2014 9:15 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
Może lepiej przeczytaj ten tekst dokładnie i ze zrozumieniem, bo wyraźnie przegapiłeś jego główną tezę...


Pt lut 21, 2014 9:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
Oni uwazaja, ze wydarzenia takie jak na przyklad opisane w RDZ 24:11 nie mogly miec miejsca gdyz wedlug ich odkryc wielblady w tej okolicy nie byly w tym czasie udomowione. Ty mowisz, ze nie widzisz w tym problemu bo - i nie podajesz powodu, zamiast tego anegdota jak ze straznicy czy innego naszego dziennika. Co przeoczylem?

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Pt lut 21, 2014 9:52 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
dienicy napisał(a):
Oni uwazaja, ze wydarzenia takie jak na przyklad opisane w RDZ 24:11 nie mogly miec miejsca gdyz wedlug ich odkryc wielblady w tej okolicy nie byly w tym czasie udomowione. Ty mowisz, ze nie widzisz w tym problemu bo - i nie podajesz powodu, zamiast tego anegdota jak ze straznicy czy innego naszego dziennika. Co przeoczylem?

Przeczytaj jeszcze raz ten tekst, bo przegapiłeś w nim jedno małe, ale bardzo znaczące słowo, które całkowicie zmienia wymowę artykułu. Przy okazji zacytuj mi z niego ten fragment, w którym zapisali, że wydarzenia takie jak z Rdz 24,11 nigdy nie miały miejsca.


Pt lut 21, 2014 10:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
dienicy napisał(a):
białogłowa

Niedawno mozna bylo dostac Biblie w sklepie Costco, w ofercie byla w kategorii 'Fikcja'. Chrzescijanie, jak sie o tym dowiedzieli to tak sie zbulwersowali, ze zaczeli sadem i pieklem straszyc i caly swiat sie o wydarzeniu musial dowiedziec (moze z wyjatkiem Japonii, Laponii i forum katolika...).

Ojjeeej, co taki oświecony człowiek na takim zadupiu jak forum katolika robi.
dienicy napisał(a):
Dlatego wydaje mi sie, ze chrzescijanom szczegolnie zalezy by utrzymac image Biblii jako niefikcji.

Oczywiście, wydaje Ci się, bo Biblia posługuje się także literacką fikcją.
dienicy napisał(a):
białogłowa, sugerujesz, ze to zwykly anachronizm i nie ma sie czym przejmowac, bo to blachostka w porownaniu do innych zastrzezen, problemow przed jakimi staje Biblia w zestawieniu z rzeczywistoscia? Czy po prostu demonstrujesz stosunek i szacunek chrzescijan do prawdy?

Sugeruję, że autorom Biblii nie chodziło o przekazanie prawdy o udomowieniu wielbłąda, tylko trochę innej.
dienicy napisał(a):
Ja czytalem Biblie i to nie jedna edycje

Fiu, fiu... Strach się bać. To jak tę Biblię czytałeś to może zwróciłeś uwagę, że starożytny autor wyłożył się nie raz z wiedzy ogólnej o świecie, a Ty tu przylazłeś z tymi wielbłądami jak małe dziecko które znalazło zdechłą wronę i teraz wszystkim pokazuje.

Świnto prawda w tym, że Biblia to księga spisana przez wierzących dla wierzących. Czasem się zdarzy niewierzący, który jest w stanie zrozumieć jak i po co czyta się Pismo św., ale w większości kinderateistyczna brać posługuje się nią jak podręcznikiem do anatomii, biologii czy astronomii w którym z radością pięciolatka odkrywa błędy typu liczba par nóg u szarańczy, czy czas udomowienia wielbłąda niezgodny z najnowszymi badaniami :D

Jakbyś miał problem ze znalezieniem innych sprzeczności to ja chętnie pomogę. Chociaż nieeee, to odebrałoby Ci radość z oświecania katolickiego ciemnogrodu 8) Że też mi w ogóle coś takiego do tego pustego katotalibańskiego łba przyszło.

(Błahostka piszemy przez "h", chociaż nie wątpię że na pewno - bo gdzieżby nie - autor ma papier na dysleksję)

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


Pt lut 21, 2014 11:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
Uwazam, ze gdy mamy wzajemnie sprzeczne twierdzenia najwyzej tylko jedno z nich moze byc prawdziwe. Wskaz blad w moim rozumowaniu.
białogłowa napisał(a):
Ojjeeej, co taki oswiecony czlowiek na takim zadupiu jak forum katolika robi.
Walcze z analfabetyzmem.
białogłowa napisał(a):
Oczywiscie, wydaje Ci sie, bo Biblia posluguje sie takze literacka fikcja.
Jaka jeszcze fikcja posluguje sie Biblia?
białogłowa napisał(a):
To jak te Biblie czytales to moze zwróciles uwage, ze starozytny autor wylozyl sie nie raz z wiedzy ogólnej o swiecie
(Nie tylko z wiedzy ogolnej) Tak, dlatego sklonny jestem twierdzic, ze zostala stworzona przez malo swiadomych ludzi. Wykluczam udzial w tym pragnacego byc poznanym boga, ktoremu z jakiegokolwiek powodu zalezy by ludzie wierzyli w jego istnienie i czcili go. Jak ktos mialby czcic boga jesli nie wie za co? Informacje, ktore sa podane to fikcja literacka i nie tylko (jesli dac wiare slowom jasnie oswieconej wierzacej).

Ja wyksztalcony w tej dziedzinie nie jestem, ale potrafie znalesc co matureistyczna brac ma do powiedzenia o Biblii. Pozwol, ze przytocze slowa pana prezydenta, mistrza teologii. Rozumiem, ze jego osiagniecia nie musza robic na tobie wrazenia, mozesz miec wyzsze kwalifikacje co niechybnie mi objawisz jak i rowniez doglebnie cala sprawe wyjasnisz.
Pan prezydent, mistrz teologii Matt Slick napisał(a):
Bible contains great wisdom and truth and it has been verified throughout history as being accurate. Its historical accounts are flawlessly accurate. In fact, archaeology routinely demonstrates the accuracy of the biblical records concerning locations and events recorded in the Bible.
Tak samo nie jest wyzwaniem ponad moje sily dowiedziec sie co archeolodzy napisali i link podalem (Yarpen Zirgin oswiadczyl, ze zlapal tatarzyna, ale dopoki nie zdecyduje sie wyslowic nie ma co brac go pod uwage, ludzic sie, ze rzeczywiscie ma cos w tej kwestii do powiedzenia). Taki kinderateista jak ja czy reszta kinderateistycznej braci moze jedynie zbierac, porownywac, analizowac dostepne informacje; porownywac w zestawieniu z rzeczywistoscia.
W moim mniemaniu archeologowie na ktorych to powoluje sie pan prezydent, mistrz nie popieraja jego slow, takze jego slowa (wierzacego) nie pokrywaja sie z tym co ty wczesniej napisalas. I na koniec przewodne watkowi pytanie. Kto sie tu i w jakiej kwestii pomylil?

Yarpen Zirgin napisał(a):
Przy okazji zacytuj mi z niego ten fragment, w którym zapisali, że wydarzenia takie jak z Rdz 24,11 nigdy nie miały miejsca.
Nie rozumiem czemu mialbym to zrobic. Do tej pory to tylko twoje twierdzenie, wiec i do ciebie nalezy ta robota.
Ja jak na razie zdania nie zmienilem i wciaz sadze, ze wrecz przeciwne twierdzenie lezy w zakresie wszelkich mozliwosci.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


So lut 22, 2014 9:34 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
dienicy napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przy okazji zacytuj mi z niego ten fragment, w którym zapisali, że wydarzenia takie jak z Rdz 24,11 nigdy nie miały miejsca.
Nie rozumiem czemu mialbym to zrobic.

Dlatego, że stwierdziłeś, iż taka wypowiedź tam się znajduje, a ja mam problemy z jej odnalezieniem.

Cytuj:
Do tej pory to tylko twoje twierdzenie, wiec i do ciebie nalezy ta robota.

Nie kłam. Przypomnę Twoje słowa:
dienicy w tym postcie napisał(a):
Oni uwazaja, ze wydarzenia takie jak na przyklad opisane w RDZ 24:11 nie mogly miec miejsca gdyz wedlug ich odkryc wielblady w tej okolicy nie byly w tym czasie udomowione.

Przytocz, proszę, miejsce z ich tekstu, w którym wyrazili taką opinię.

Aha... Znalazłeś już to bardzo znaczące słowo, które całkowicie zmienia sens podlinkowanego przez Ciebie artykułu?


So lut 22, 2014 9:48 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 9:41 pm
Posty: 901
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
dienicy napisał(a):
Z doswiadczenia wiem, ze odsetek uzytkownikow, ktorzy czytaja jest niewielki, inaczej brakowaloby tych wszystkich postow podpartych ignorancja.
Mimo wszystko link podaje...
Jezeli pomylke popelnili panowie Erez Ben-Yosef i Lidar Sapir-Hen z kolegami, to sprawa jest prosta - Abraham etc. mizial sie z wielbladami jak w Ksiedze Rodzaju opisane. Mozna to zademonstrowac ku satysfakcji kazdego.
Inaczej mozliwosci jest znacznie wiecej:
Pomylil sie Bog jak nadychal tych co Ksiege Rodzaju napisali,
Pomylil sie Abraham (etc), szedl piechota a wydawalo mu sie, ze ma wielblada miedzy nogami,
Pomylily sie wielblady... hmm, magicznie...
itd.
Jak wiadomo anachronizm nie musi byc popelniony nieswiadomie, i bynajmniej to nie jest koniec wszelkich mozliwosci.
Jak sadzicie, jak to jest z tymi wielbladami?

Podchodzę z dużym dystansem do Biblii, ale Ty to już przesadziłeś,
bo nie potrzeba, żadnych badań, żeby sobie uświadomić,
że proces udomowienia czegokolwiek jest bardzo rozłożony w czasie i
jednostki mogły wykorzystywać wielbłądy(nie legalnie) na długo przed
oficjalnym pozwoleniem na ich użytkowanie.


So lut 22, 2014 10:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
Yarpen Zirgin napisał(a):
dienicy napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przy okazji zacytuj mi z niego ten fragment, w którym zapisali, że wydarzenia takie jak z Rdz 24,11 nigdy nie miały miejsca.
Nie rozumiem czemu mialbym to zrobic.

Dlatego, że stwierdziłeś, iż taka wypowiedź tam się znajduje, a ja mam problemy z jej odnalezieniem.

Cytuj:
Do tej pory to tylko twoje twierdzenie, wiec i do ciebie nalezy ta robota.

Nie kłam. Przypomnę Twoje słowa:
dienicy w tym postcie napisał(a):
Oni uwazaja, ze wydarzenia takie jak na przyklad opisane w RDZ 24:11 nie mogly miec miejsca gdyz wedlug ich odkryc wielblady w tej okolicy nie byly w tym czasie udomowione.

Przytocz, proszę, miejsce z ich tekstu, w którym wyrazili taką opinię
Znalazlem slowo, ktore zmienia sens wypowiedzi, wystarczy porownac:
dienicy napisał(a):
Oni uwazaja, ze wydarzenia takie jak na przyklad opisane w RDZ 24:11 nie mogly miec miejsca gdyz wedlug ich odkryc wielblady w tej okolicy nie byly w tym czasie udomowione.
z
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przy okazji zacytuj mi z niego ten fragment, w którym zapisali, że wydarzenia takie jak z Rdz 24,11 nigdy nie miały miejsca.
Poza tym, jak do tej pory tylko ty twierdzisz, ze taki tekst znajduje sie w zaliknowanym dokumencie. Niestety nie moge ci pomoc...
Yarpen Zirgin napisał(a):
Aha... Znalazłeś już to bardzo znaczące słowo, które całkowicie zmienia sens podlinkowanego przez Ciebie artykułu?
Nie, stwierdzilem, ze uznam je za niebyle i ewentualnie czas pokaze jak to na prawde jest.
Napiszesz cos na temat, czy jednak tap dance do zerzygania?

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


So lut 22, 2014 10:19 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto tu się pomylił?
janikt napisał(a):
Podchodzę z dużym dystansem do Biblii, ale Ty to już przesadziłeś,
bo nie potrzeba, żadnych badań, żeby sobie uświadomić,
że proces udomowienia czegokolwiek jest bardzo rozłożony w czasie i
jednostki mogły wykorzystywać wielbłądy(nie legalnie) na długo przed
oficjalnym pozwoleniem na ich użytkowanie.

Oczywiscie. Zalozmy, ze mamy stado dzikich... swin. Wymieniamy dzikie swinie na udomowione. Przy dzisiejszych mozliwosciach transportu czas potrzebny to nie wiecej niz caly dzien, w owczesnych warunkach znacznie dluzej.
Yarpen ponoc wie, ze wielblady zostaly udomowione nawet i 6 tysiecy lat temu, ale to wiedza tajemna i trzyma ja w sekrecie, wiec nie moge sie w zaden sposob odniesc.
Wyglada, ze jestes druga osoba ktora tu przyjmuje mozliwosc, ze wielblady nie zostaly udomowione 3 tysiace lat temu przez izraelitow i okoliczne ludy jako pierwsi i jedyni na swiecie. Nie moge sie nie zgodzic, ze tak w rzeczywistosci nie moglo by byc jednak, jak na razie to co najwyzej tylko przypuszczenia. Moze masz cos konkretnego i inaczej niz Yarpen dasz rade sie podzielic?

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


So lut 22, 2014 10:33 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 222 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL