Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 7:37 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
 Katolicy nie w pełnej łączności 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:31 am
Posty: 171
Lokalizacja: Kontrreformacja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Katolicy nie w pełnej łączności
Ciekawi mnie co za geniusz wymyślił taką kategorię do wyboru w polu wyznanie. Katolikiem się jest lub nie jest tak jak jest lub nie jest się w ciąży. Nie można być nie w pełni w ciąży. Jeżeli ktoś nie posiada łączności z Papieżem ten nie jest katolikiem. Przecież każdy katolik musi uznawać dogmat o prymacie biskupa Rzymu. To jasne jak słońce. 8O

_________________
Objawienia.info: poznaj objawienia prywatne uznane przez Kościół katolicki


So sty 18, 2014 1:26 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 14, 2014 4:38 pm
Posty: 41
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
Mnie natomiast śmieszy frazes " w pełnej łączności z papieżem" - macie jego numer telefonu, rozmawiacie ze sobą? Prościej byłoby napisać praktykujący itp.
Cytuj:
Przecież każdy katolik musi uznawać dogmat o prymacie biskupa Rzymu. To jasne jak słońce.

Nie sądzę, by wiara w sens istnienia papieża była szczególnie ważna. Wielu katolików nie wierzy w dogmat o nieomylności papieża - no i słusznie.


N sty 19, 2014 12:13 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
Też uważam to określenie za niefortunne.

Powinno być po prostu: "katolik" albo lepiej "rzymski katolik".

Ta "łączność z papieżem" stale wywołuje uśmiech na mojej twarzy :-D .
Brzmi to naprawdę dziwacznie.


N sty 19, 2014 10:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
Bo jeszcze jak dobrze pamiętam była opcja: katolik bez łączności z papieżem. Nie wiem czy nadal jest.


N sty 19, 2014 10:23 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 10:08 am
Posty: 161
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
Ja też nie rozumiem, co mam wybrać. Na pewno nie jestem z grupy osób, które by klękały przed papierzem i całowały go po rękach (czy pierścieniu, jak kto woli, dla mnie na jedno wychodzi).


Wt sty 21, 2014 10:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
40latka napisał(a):
Ja też nie rozumiem, co mam wybrać. Na pewno nie jestem z grupy osób, które by klękały przed papierzem i całowały go po rękach (czy pierścieniu, jak kto woli, dla mnie na jedno wychodzi).

No to przykre, że nie rozumiesz o co chodzi w ucałowaniu pierścienia biskupa. Natomiast wybór jest prosty:
Jeżeli uznajesz całe nauczanie Kościoła, bez żadnych wyjątków, to wybierasz "katolik w pełnej łączności z papieżem". W przeciwnym wypadku bierzesz "bez łączności".


Wt sty 21, 2014 2:29 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 10:08 am
Posty: 161
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
Rozumiem, o co chodzi z całowaniem pierścienia. To stary gest wywodzący się z czasów feudalnych (jestem niedoszłą mediewistką).
W świetle tego, że wszyscy jesteśmy równi w obliczu Boga, gest moim zdaniem co najmniej 'wątpliwy'. Dla Twojej informacji- w Belgii, Francji, Kanadzie czy Holandii gdzie pomieszkiwałam żaden biskup nie podaje już pierścienia do ucałowania. Na przywitanie podaje rękę. Pamiętam jakim to było dla mnie szokiem, gdy wyszłam z kościoła z mszy, która odprawiał biskup i przed kościołem, stal tenże biskup we własnej osobie i żegnał się - podaniem ręki- z każdym wychodzącym, życząc mu miłego dnia. W Polsce takie cos jest nie do pomyślenia...


Wt sty 21, 2014 3:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16892
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
Wyznam Ci w tajemnicy, że witałam się z biskupem przez podanie ręki i krótkie SzB. Okazał się skromnym, kontaktowym i niezwykle ciepłym człowiekiem. Jest to postać na świeczniku polskich biskupów, dziś powszechnie wszystkim znany.


Wt sty 21, 2014 3:45 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 10:08 am
Posty: 161
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
No ale tak normalnie, jak biskup w Polsce odprawia mszę, czyli w praktycznie jedynych okolicznościach, w jakich normalny szary człowiek może go spotkać, nie ma możliwości podejść i pogadać. A w takiej Brukseli- owszem...


Wt sty 21, 2014 3:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
40latka napisał(a):
No ale tak normalnie, jak biskup w Polsce odprawia mszę, czyli w praktycznie jedynych okolicznościach, w jakich normalny szary człowiek może go spotkać, nie ma możliwości podejść i pogadać. A w takiej Brukseli- owszem...


Hm ...w takiej Brukseli,ksiądz idąc przez kościół trzyma ręke w kieszeni i też to nikomu nie przeszkadza.


Wt sty 21, 2014 8:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
40latka napisał(a):
Rozumiem, o co chodzi z całowaniem pierścienia. To stary gest wywodzący się z czasów feudalnych (jestem niedoszłą mediewistką).
W świetle tego, że wszyscy jesteśmy równi w obliczu Boga, gest moim zdaniem co najmniej 'wątpliwy'. Dla Twojej informacji- w Belgii, Francji, Kanadzie czy Holandii gdzie pomieszkiwałam żaden biskup nie podaje już pierścienia do ucałowania. Na przywitanie podaje rękę. Pamiętam jakim to było dla mnie szokiem, gdy wyszłam z kościoła z mszy, która odprawiał biskup i przed kościołem, stal tenże biskup we własnej osobie i żegnał się - podaniem ręki- z każdym wychodzącym, życząc mu miłego dnia. W Polsce takie cos jest nie do pomyślenia...


W Polsce nie chodzi kilkanaście osob na msze ale chodzą setki, wiec musiałby stać tam caly dzień,aby każdemu podać rękę i pożyczyć miłego dnia.


Wt sty 21, 2014 8:25 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 10:08 am
Posty: 161
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
Uwierz mi Tesiu, na tej mszy z biskupem było nie kilkanaście tylko ze sto osób. I całkiem tak stał i rozmawiał z ludźmi. A księdza z ręką w kieszeni nie widziałam. Ty sama widziałaś, czy ktoś Ci o tym mówił?


Wt sty 21, 2014 8:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
40latka napisał(a):
No ale tak normalnie, jak biskup w Polsce odprawia mszę, czyli w praktycznie jedynych okolicznościach, w jakich normalny szary człowiek może go spotkać, nie ma możliwości podejść i pogadać. A w takiej Brukseli- owszem...

No dobrze...ale o czym to niby ma świadczyć ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt sty 21, 2014 8:48 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 10:08 am
Posty: 161
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
Ciągnę wątek tego, że biskup jest w oczach Jezusa równy mnie i Tobie, stąd uważam za niestosowne gesty, które wywodzą się z dawnych czasów- takie jak klękanie przed biskupem/papieżem, całowanie pierścienia itp. Przeczytaj cały wątek. Zrobił się trochę offtop ale nie ja go zaczęłam.


Wt sty 21, 2014 8:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
Qwerty napisał(a):
Ta "łączność z papieżem" stale wywołuje uśmiech na mojej twarzy :-D .
Brzmi to naprawdę dziwacznie.
a czy określenie być w łączności z Chrystusem czy z duchem świętych Jego Mistycznego Ciała(Kościoła-patrz Biblia), też wywołuje u Ciebie taką reakcję...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt sty 21, 2014 9:20 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 201 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL