Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:39 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Pan Jezus to Jestem który Jestem 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
I znowu w natarciu metoda erystyczna nr 16 i odwracanie kota ogonem do dołu. :D

Pytanie, na które czekamy na odpowiedź, brzmi:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?


Pn lip 13, 2020 7:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Zaczniemy rzuty do kosza, bo to forum dyskusyjne a nie unikowe.


Pn lip 13, 2020 7:53 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Yarpen Zirgin napisał(a):
I znowu w natarciu metoda erystyczna nr 16 i odwracanie kota ogonem do dołu. :D

Pytanie, na które czekamy na odpowiedź, brzmi:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?

To teraz będę nieprzyjemny świadomy, ż e: kto powie do bliźniego - ty durniu! - winien stanąć przed trybunałem Mt.5:22 Nie macie zielonego pojęcia jak werset ten uzasadnić, iż stosował do siebie tytuł:jestem,który jestem:, czy "jestem tym,który jestem". Znam wywody p.Grzegorza Żebrowskiego "Ego eimi", "ja byłem", czy "ja jestem" i udanie potrafię wykazać jego niepoprawność. Teraz wykażcie się większą od niego wiedzą.
Do dyskusji potrzeba przynajmniej dwóch osób, z których obaj maja takie sama prawa i obowiązki. Pytanie na pytanie, odpowiedź, na odpowiedź. Zwyczajnie przecież odpowiedziałem. Teraz wy.


Ostatnio edytowano Pn lip 13, 2020 8:01 pm przez robertson, łącznie edytowano 1 raz



Pn lip 13, 2020 7:57 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
robertson napisał(a):
Jockey napisał(a):
I jak zwykle kot ogonem

To może jeszcze raz i po raz ostatni. Werset ten w tłumaczeniu :Słowo Życia. Nowy Testament, który powstał w oparciu o "Living New Testament" (Żywy Nowy Testament), angielski przekład oryginału greckiego, która stawia sobie za cel, jak możliwie najdokładniej przedstawić myśli nowotestamentowych autorów, z uwzględnieniem okoliczności, że dawni pisarze używali niekiedy idiomów i skojarzeń myślowych mało czytelnych dla dzisiejszego czytelnika. Ewentualnie myśli ich biegną naprzód, pozostawiając miejsca, które czytelnik sam powinien zrozumieć i wypełnić itd. Jeśli nie to, to przyzwyczajeni do konstrukcji zdaniowych i logicznego następstwa myśli pozostajemy w tyle za tokiem rozumowania itp. Jana 13:19 oddali, jako powiedzenia najdokładniej tego, co miał na myśli autor tych słów:Mówię o tym już teraz, abyście uwierzyli we mnie [we mnie], gdy to się stanie Teraz zwyczajnie oczekuję odpowiedzi od was, co miał na myśli, wypowiadając te zdanie. Poczekam.

Moim zdaniem temat do zamknięcia skoro robertson stosuje uniki zamiast odpowiadać na zadawane pytania. Robertson masz ostatnią szansę

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 13, 2020 7:59 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Jockey napisał(a):
robertson napisał(a):
Jockey napisał(a):
I jak zwykle kot ogonem

To może jeszcze raz i po raz ostatni. Werset ten w tłumaczeniu :Słowo Życia. Nowy Testament, który powstał w oparciu o "Living New Testament" (Żywy Nowy Testament), angielski przekład oryginału greckiego, która stawia sobie za cel, jak możliwie najdokładniej przedstawić myśli nowotestamentowych autorów, z uwzględnieniem okoliczności, że dawni pisarze używali niekiedy idiomów i skojarzeń myślowych mało czytelnych dla dzisiejszego czytelnika. Ewentualnie myśli ich biegną naprzód, pozostawiając miejsca, które czytelnik sam powinien zrozumieć i wypełnić itd. Jeśli nie to, to przyzwyczajeni do konstrukcji zdaniowych i logicznego następstwa myśli pozostajemy w tyle za tokiem rozumowania itp. Jana 13:19 oddali, jako powiedzenia najdokładniej tego, co miał na myśli autor tych słów:Mówię o tym już teraz, abyście uwierzyli we mnie [we mnie], gdy to się stanie Teraz zwyczajnie oczekuję odpowiedzi od was, co miał na myśli, wypowiadając te zdanie. Poczekam.

Moim zdaniem temat do zamknięcia skoro robertson stosuje uniki zamiast odpowiadać na zadawane pytania. Robertson masz ostatnią szansę

Przecież odpowiedziałem kilka razy. Co mam powiedzieć? Jeżeli uważacie, że jest to niepoprawna odpowiedź, ujawnicie poprawną właściwą. Tyle, tylko tego oczekuję.


Pn lip 13, 2020 8:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Przypomnę pytanie:
Yarpen Zirgin napisał(a):
W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 13, 2020 8:10 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Jockey napisał(a):
Przypomnę pytanie:
Yarpen Zirgin napisał(a):
W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?

Napiszę co o tym wiem, i jak to rozumiem, świadomy, że to moje przemyślenia:
Pewne jest, że w grece zaimek ego pierwszej osoby "ja" jest używany wyłącznie jako środek stylistyczny odwołujący się do odwrotnej proporcjonalności treści nazwy i zakresu, polegający na użyciu wypowiedzi szerszego lub węższego zakresu znaczeniowego np.osób. Tak naprawdę zaimek ten jest stosowany tylko dla emfazy. I należałby zapoznać się z jej znaczeniem. A to to m.in to co napisałem. Przy czym zaimek ten w nowotestamentowych sprawozdaniach występuje prawie trzysta pięćdziesiąt razy. Z kolei samo eimi to czasownik występujący jako pierwsza osoba czasu teraźniejszego trybu oznajmującego, wydłużona forma czasu podstawowego i ułomnego, i ozn. jestem oraz istnieję. Z tego powodu ja, to ja w podanym sensie+jestem, czy istnieję. Jestem to np.mam na imię. Wtedy mamy: ja mam imię. A "mieć imię" oznaczało, posiadać rolę wyznaczona we wszechświecie. Przez to ja jestem, gdy oznacza [ja mam imię], oznacza z kolei:mam zadanie do wypełnienia, wyznaczoną mi rolę itp.przez to posiadać znaczenie poprzez wyznaczone mu zdanie, rolę. Przez to mam udział i znaczenie w pewnym przedsięwzięciu, czy zadanie do spełnienia. Tym samym, gdy powiedział:uprzedzam was o tym, co stanie się, abyście, gdy to nastąpi, uwierzyli, że ja jestemWP. Wtedy oznaczałoby to, że mam pewne wyznaczone zdanie, które jest ważne, i które mnie czyni ważnym. Mam zadanie do spełnienia, które jest ważne, i prze to i ja. Jest to też zgodne z następnym wersetem.Zapewniam was, kto przyjmuje tego, kogo j a posyłam, m n i e przyjmuje. A kto mnie przyjmuje, przyjmuje t e g o, który mnie posłał WP Nowy Testament. Następne zdanie ma sens, w odniesieniu do wartości [ważności] wszystkich, których wysyła ktoś ważny, co czyni ich przez to ważnymi. Tak to, gdy "ja jestem" rozumiemy, mam imię tzn. zadanie i to ważne zadanie do wypełnienia. I ono samo prze się czyni mnie ważnym, jak i wszystkich tych, których posyłam. To czyni ich tak samo ważnymi, jaki to, że ja zostałem posłany do spełnienia wyjątkowego zdania. I wszyscy, którzy was przyjmą, to tak jakby przyjmowali mnie. A kto tak uczyni, to jakby przyjął, tego, który i mnie posłał. Tak to rozumiem i mam nadzieję, że tak to rozumieć można.


Pn lip 13, 2020 9:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
robertson napisał(a):
[Ciach odpowiedź na swoje pytanie - YZ]

A teraz odpowiedz na pytanie, które zostało Ci zadane:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?


Pn lip 13, 2020 9:18 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
[Ciach odpowiedź na swoje pytanie - YZ]

A teraz odpowiedz na pytanie, które zostało Ci zadane:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?

DOŚĆ!


Pn lip 13, 2020 9:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Świetnie. Skoro już masz dosyć tej zabawy, to skończ z erystyką, odwracaniem kota ogonem do dołu czy odpowiadaniem na wymyślone przez siebie pytania, i udziel odpowiedzi na pytanie, które zostało zadane:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?


Pn lip 13, 2020 9:26 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Świetnie. Skoro już masz dosyć tej zabawy, to skończ z erystyką, odwracaniem kota ogonem do dołu czy odpowiadaniem na wymyślone przez siebie pytania, i udziel odpowiedzi na pytanie, które zostało zadane:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?

Odpowiedz sobie sam. Zamykajcie temat. Tyle. Zero rozmowy, a po to tutaj jestem i, w tym celu ma istnieć to miejsce. mers napisała, że do miejsce na dyskusje. Widzę jednak, że na nią cię i wielu z was nie stać. Szkoda mojego czasu. Tyle.


Pn lip 13, 2020 9:49 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL