Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:14 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Pan Jezus to Jestem który Jestem 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
(ciach)

Pytanie brzmi:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM"
(J 13,19)
?

Zauważ, że w swoich komentarzach podaliście kilka wersetów z różnych miejsc, jako dowód, że "ja jestem", należy utożsamiać z "jestem, który jestem". Wszystkie podane przez was i rozważone przeze mnie, to "nadużycia". Teraz z całej listy pozostało wam jedno miejsce. Tylko, że ja już się do niego odniosłem, i wyjaśniłem. Teraz wykażcie, że moje wyjaśnienie nie wyjaśnia zagadnienia. O tym o co idzie w tym wersecie, w tej wypowiedzi można wywnioskować z samego zdania. Powołałem się na przekład:"SŁOWO ŻYCIA", którego celem: "jest powiedzenie możliwie najdokładniej tego, co mieli na myśli autorzy w sposób prosty i czytelny...". Przypominam, że kwestia dotyczy podania informacji przed wydarzeniem tego, co ma się wydarzyć. Inaczej, wyjaśnienia tego co ma się wydarzyć, jeszcze przed tym wydarzeniem. I tak w podanym tłum w wer.19 czytamy:mówię o tym już teraz, abyście uwierzyli we mnie, gdy tak się stanie Jeżeli nawet przyjmiemy słowa:"abyście uwierzyli, kiedy się to stanie, że ja jestem". Nie ma mowy:"jestem, który jestem". Idzie o to, że:mówię o tym już teraz, abyście uwierzyli we mnie, gdy tak się stanie". Nawet nie ma w tym wersecie, że ja to..."ja jestem", tym bardziej, że "jestem, który jestem". I niech wam się nie wydaje, że to to samo. W przypadku Jana 13:19 zapewne mamy myśl podobną do Jana 14:29A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie Pomiędzy uczniami znajdował się zdrajca. I do niego nie było skierowane zdanie Dałem wam tym przykład:[umycie stóp]postępujcie wobec siebie tak, jak ja postąpiłemwer.15 I wer.17Nie do wszystkich odnoszą się te słowa[nie do zdrajcy Wiadome jest, że musi spełnić się zapowiedź, że:"Ten kto je ze mną przy jednym stole, zdradzi mnie". I wer.19Już teraz mówię wam, zanim się to stanie, abyście uwierzyli... że ja jestem Tzn.mówię o tym już teraz, abyście uwierzyli we mnie, gdy to się stanie Podobnie czytamy w Jana 14:29A teraz powiedziałem to wam,zanim to się stanie, abyście uwierzyli,kiedy się to stanie Jest to podobna do siebie, nie identyczna konstrukcja gramatyczna. W wer.28 czytamy o zapowiedzi odejścia i ponownego powrotu. I to to wydarzenie jest zapowiedziane. Tak to poprzez zapowiedź można rozpoznać się spełnienie, podczas spełnienia. Tutaj :"odchodzę i przychodzę do was". Wiara dotyczyła nie wiary w osobę, tylko jej prawdomówność. W Jana 13:19 już nie z tej przyczyny, zapowiadam wam to, żebyście uwierzyli we, mnie, że "ja jestem".


N lip 12, 2020 1:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
robertson napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
(ciach)

Pytanie brzmi:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM"
(J 13,19)
?

Zauważ, że [ciach metodę erystyczną nr 16 - YZ]

Pytanie, na które oczekujemy na odpowiedź, brzmi:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?


N lip 12, 2020 1:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Cóż, tak konsekwentna ucieczka Robertsona od (prostego w końcu) pytania jest bardzo wymowna.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 12, 2020 2:50 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Teraz ja zadam pytanie.W manuskryptach czytamy:ap artio lego hymin pro tu genesthai hina pisteusete hotan genetai hoti ego eimi dosł. Tj.od teraz zanim ma stać się, aby uwierzyliście, kiedy stanie się, że ja jestem:mówię wam, abyście, gdy się to stanie, uwierzyli, że ja jestem. Nie byłoby problemu z waszym rozumowaniem, gdyby powiedział, że:j a. kto?: ja. Gdyby istniał, tzn. był gr.zaimek ego tj.ja - jestem, który jestem wasze rozumowanie miałoby sens. W Jana nie spotykamy stwierdzenia:ego eimi ho on. Wtedy uznałbym wasze przypuszczenia. Nawet nie przypuszczenia, co oczywistość. Tak to pozostaje wam ego eimi potraktować jako ego eimi ho on. A to nie to samo. Tak naprawdę w manuskryptach nie ma dużych i małych liter. W nich czytamy:ego eimi tj. "ja jestem". Piszecie to z dużych liter, jako rzekomy paralelizm z Rodz.3:14. A jest to zwykła manipulacja. Pytam z tego powodu o przyczyny wyjaśniania tych słów, jako:jestem, który jestem? A nie jak tłumaczą to inni:mówię o tym już teraz, abyście uwierzyli w e - m n ie [ego eimi], gdy to się stanie. Jak i powody traktowania: ego eimi jako:ego eimi ho on. tlum. na:jestem, który jestem, czy:"jestem tym kim jestem". Ewentualnie:"Bedę, który będę". I tak pierwszy hebr. czasownik: ehjeh oddano przez gr:ego eimi. I z takim spotykamy się w np. w Jana . Tym i tylko tym. Drugi hebr. czasownik oddano przez :"ho on", gdzie "ho" to rodzajnik określony, a"on" to imiesłów czasu teraźniejszego. Po nim następuje kolejny czasownik: ehjeh, który przetłumaczono na:ego eimi. Tak to w Wyj. byłoby:ego eimi ho on ego eimi. W Jana mamy:ego eimi. wyjaśnijcie mi z jakich powodów , poza waszym życzeniem, miałbym jedno utożsamić z drugim? To tak jakby stwierdzenie:ja jestem...utożsamiać z:ja jestem tym, który naprawdę istnieje. Jakby:ja jestem i tyle , utożsamiać z ja jestem tym kim jestem. Czy:ja jestem z ja jestem będący. Zresztą ks. Remigiusz Popowski w Biblia Pierwszego Kościoła [septuaginta] Wyj. tłumaczy nie przez:jestem, który jestem, tylko:ja jestem będący tłumacząc, ze użyte tutaj imię , jest jest imiesłowem słowa być tj.będący. Tak czy inaczej w skrawku wypowiedzi widzicie dużo więcej, niż wynika z części. Tak to pozwalacie sobie na wnioski ponad to co wynika z a treści wypowiedzi. I przypominam, ze wypowiedzi tej wynika tylko to, co ujawniono w Słowo życia:Mówię o tym już teraz, abyście uwierzyli w e-m n i e, gdy tak się stanie.


N lip 12, 2020 6:56 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
A kiedy w końcu odpowiedz na zadane tobie?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 12, 2020 6:58 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Jockey napisał(a):
A kiedy w końcu odpowiedz na zadane tobie?

I ja zapytam, k i e d y zrozumiesz odpowiedź. W tym przypadku idzie nie o wiarę w c o ś, tylko w k o g o ś. Jak to wer. 19 oddaje "Słowo życia":Mówię o tym już teraz, abyście uwierzyli w e - m n ie...". Zapowiedź zdrady, jak i oczywistość, że zdradzony jest świadomy tożsamości zdrajcy, jest po to, żeby inni uwierzyli w n i e g o, gdy to się stanie. On sam ma się stać przedmiotem ich wiary. A sama ta wiedza poświadczać, że jest obiecanym pomazańcem. W wer.19 podaje innym do świadomości to, że jest świadomy istnienia pomiędzy nimi zdrajcy. I jak czytamy w wer.21-27 pośrednio zdradził jego tożsamość. I jak wykazałem, z części wypowiedzi odnośnie imienia własnego ujawnionego w Wyj.3:14 budujecie nieprawdziwy obraz utożsamiania się jednej postaci z drugą. Absurd.


N lip 12, 2020 7:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
robertson napisał(a):
Teraz ja [Ciach metodę erystyczną nr 16 - YZ]

Nie. Teraz odpowiesz wreszcie na pytanie, którego unikasz jak ognia:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?


N lip 12, 2020 7:15 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
Teraz ja [Ciach metodę erystyczną nr 16 - YZ]

Nie. Teraz odpowiesz wreszcie na pytanie, którego unikasz jak ognia:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?

Tak naprawdę, gdybym nie znał wypowiedzi z Mt.5:22 pierwszej części, usłyszałbyś ode mnie niemiłe słowa. W związku z twoim pytaniem, i mojej nietrafnej w twoich ocenie odpowiedzi. To, że jej nie dostrzegasz, to już nie moja wina. Odpowiedz ty m i, w co mają uwierzyć po usłyszeniu słów:ap arti lego hymin pro tu genesthai hina pisteusete hoto genetai hoti ego emi t.od teraz mówię wam, zanim ma stać się, aby uwierzyliście, kiedy stanie się, że ja jestem - wydanie interlinearne. W co mają uwierzyć...?


Pn lip 13, 2020 6:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
robertson napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
Teraz ja [Ciach metodę erystyczną nr 16 - YZ]

Nie. Teraz odpowiesz wreszcie na pytanie, którego unikasz jak ognia:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?

Tak naprawdę [Ciach metodę erystyczną nr 16 i odwracanie kota ogonem do dołu - YZ]

Pytanie brzmi:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?


Pn lip 13, 2020 6:58 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
[quote="Yarpen Zirgin"]
Pytanie na które oczekuje od ciebie odpowiedzi brzmi:"W co mają uwierzyć uczniowie, gdy usłyszeli słowa: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli,że [nie ma w manuskryptach dużych liter, czego zapewne nawet nie wiesz] JA JESTEM". Odpowiadaj. Ja już odpowiedziałem. Teraz kolej na ciebie!!!


Pn lip 13, 2020 7:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Pytanie, na które ciągle czekamy na odpowiedź, brzmi:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?

Racz jej wreszcie udzielić.


Pn lip 13, 2020 7:18 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Pytanie, na które ciągle czekamy na odpowiedź, brzmi:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?

Racz jej wreszcie udzielić.

I ty "racz jej wreszcie udzielić", poczekam!!!


Pn lip 13, 2020 7:21 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
I jak zwykle kot ogonem

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 13, 2020 7:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
robertson napisał(a):
[ciach odwracanie kota ogonem do dołu - YZ]

Ta metoda na mnie nie działa. Pytanie, na które ciągle nie odpowiedziałeś, brzmi:

W co mają uwierzyć uczniowie gdy Jezus mówi: "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM" (J 13,19)?

Aha... Ciągłymi unikami jedynie się pogrążasz.


Pn lip 13, 2020 7:30 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Jockey napisał(a):
I jak zwykle kot ogonem

To może jeszcze raz i po raz ostatni. Werset ten w tłumaczeniu :Słowo Życia. Nowy Testament, który powstał w oparciu o "Living New Testament" (Żywy Nowy Testament), angielski przekład oryginału greckiego, która stawia sobie za cel, jak możliwie najdokładniej przedstawić myśli nowotestamentowych autorów, z uwzględnieniem okoliczności, że dawni pisarze używali niekiedy idiomów i skojarzeń myślowych mało czytelnych dla dzisiejszego czytelnika. Ewentualnie myśli ich biegną naprzód, pozostawiając miejsca, które czytelnik sam powinien zrozumieć i wypełnić itd. Jeśli nie to, to przyzwyczajeni do konstrukcji zdaniowych i logicznego następstwa myśli pozostajemy w tyle za tokiem rozumowania itp. Jana 13:19 oddali, jako powiedzenia najdokładniej tego, co miał na myśli autor tych słów:Mówię o tym już teraz, abyście uwierzyli we mnie [we mnie], gdy to się stanie Teraz zwyczajnie oczekuję odpowiedzi od was, co miał na myśli, wypowiadając te zdanie. Poczekam.


Pn lip 13, 2020 7:38 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL