Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:35 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Pan Jezus to Jestem który Jestem 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 16, 2010 11:12 am
Posty: 232
Lokalizacja: Puławy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
nesto napisał(a):
Bardzo dziwaczna dyskusja.
Jezus to Jezus, a nie ktoś inny.
Tyle w temacie.


ale ten Jezus wyprowdził Izraelitów z Egiptu i wprowadził do Kanaanu

_________________
Google : JAK ANTYCHRYST OSZUKA WIELU CHRZEŚCIJAN

, Youtube : jedyny lek na wszelką depresję

, YT : MŁODY WIEK ZIEMI


Pt maja 02, 2014 2:51 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt maja 02, 2014 5:55 am
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
JANA 17:17 napisał(a):
ale ten Jezus wyprowdził Izraelitów z Egiptu i wprowadził do Kanaanu
Szkoda tylko że Żydzi wyprowadzeni z Egiptu nic o tym nie wiedzieli ... :roll:


So maja 03, 2014 5:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Abroon napisał(a):
JANA 17:17 napisał(a):
ale ten Jezus wyprowdził Izraelitów z Egiptu i wprowadził do Kanaanu
Szkoda tylko że Żydzi wyprowadzeni z Egiptu nic o tym nie wiedzieli ... :roll:
A jednak tak było:
"Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy co prawda zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu; wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a skałą był Chrystus." /1 Kor 10,1-4/

"Przez wiarę Mojżesz, kiedy dorósł, nie zgodził się, by go zwano synem córki faraona, (25) i wolał raczej znosić uciski wespół z ludem Bożym, aniżeli zażywać przemijającej rozkoszy grzechu, (26) uznawszy hańbę Chrystusową za większe bogactwo niż skarby Egiptu; skierował bowiem oczy na zapłatę. (27) Przez wiarę opuścił Egipt, nie uląkłszy się gniewu królewskiego; trzymał się bowiem tego, który jest niewidzialny, jak gdyby go widział." HEBRAJCZYKÓW 11:24-27

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So maja 03, 2014 12:39 pm
Zobacz profil WWW
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Abroon napisał(a):
JANA 17:17 napisał(a):
ale ten Jezus wyprowdził Izraelitów z Egiptu i wprowadził do Kanaanu
Szkoda tylko że Żydzi wyprowadzeni z Egiptu nic o tym nie wiedzieli ... :roll:

Nie używaj rozumu, bo dostaniesz bana :-D


So maja 03, 2014 8:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Nesto jak zwykle myli "używanie rozumu" z "nieużywaniem wiedzy" :?
Jeszcze Ci te głupoty nie przeszły?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So maja 03, 2014 9:38 pm
Zobacz profil WWW
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Barney, pozdrawiam serdecznie..
A w temacie.. "Jestem Który Jestem" jest zaczerpnięte z innych kultur, mitów itp. Dlatego tzw. "Pan Jezus" nie jest nim :-D

Takie stwierdzenie może odnosić się wyłącznie do Ducha.


Pn maja 05, 2014 9:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
nesto napisał(a):
Bardzo dziwaczna dyskusja.
Jezus to Jezus, a nie ktoś inny.
Tyle w temacie.


A ktoś powiedział, że Jezus to nie Jezus?

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


N lip 06, 2014 8:59 pm
Zobacz profil
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
_as_ napisał(a):
nesto napisał(a):
Bardzo dziwaczna dyskusja.
Jezus to Jezus, a nie ktoś inny.
Tyle w temacie.


A ktoś powiedział, że Jezus to nie Jezus?


Nie. On - to nie On.
Ty to nie ty.


Pn wrz 01, 2014 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
nesto napisał(a):
Nie. On - to nie On.
Ty to nie ty.


Jak zwykle rozmowa wysokich lotów z nesto :D

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Wt wrz 02, 2014 10:54 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr paź 16, 2013 10:32 am
Posty: 487
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
JANA 17:17 napisał(a):
wszystkie starotestamentowe objawienia Boga to objawienia Jezusa Chrystusa , objawienia te obejmuja równiez objawienie sie Mojżeszowi , wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu (...) co o tym sądzicie ?

Dokladnie tak.
Wszystkie objawienia Boga w ST miały postać człowieka, czlowieka -anioła, Boga -człowieka (czyli jednocześnie Boga i czlowieka) -dokladnie jak Jezus.
Przykłady pierwsze z brzegu:
Abrahama pod dębami Mamre odwiedził sam Bóg w osobie czlowieka. Abraham ujrzał trzech mężczyzn. Dwaj z nich to byli aniołowie, którzy udali się do Sodomy (Rdz 19:1), a trzeci jest w całym tym rozdziale nazwany YHWH, a Abraham pod każdym względem traktuje go ja Boga. Jednocześnie postać ta zachowuje się zupełnie jak człowiek, a nawet sożywa posiłek.
Jakub również doświadcza spotkania z kimś kto wygląda jak czlowiek-zmagał się z nim całą noc. Po jego odejściu Jakub nazywa to miejsce Penuel (Peni El) twarz Boga, ponieważ sądził, że człowiekiem, z którym sie zmagał był sam Bóg.
Podobnie Bóg pod postacią człowieka ukazał się także Jozuemu (Joz 5:13-15), Ezechielowi w wizji (rozdział 1), Mojżeszowi itd.

Bóg jest jeden, ale jest to jedność złożona - Echad
Kiedy fizycznie Syn Boży był na ziemi duch Ojca był w niebie, bo wydzielil cześć z siebie, napisano bowiem że Go fizycznie zrodził. W nas też przecież jest boskie nasienie tj kawałek Ducha Bożego.
YHWH = YAHSHUA
Dlatego Jezus to YHWH, imię Jeszua (Jezus) to skrócona forma od Jehoszua, będącą skróconą formą od "Jahwe Joszija" - "Pan/Bóg zbawia". Innymi słowy, imię Jahwe jest zawarte w imieniu Jezus.

_________________
Bo wiem, żeś Ty jest Bóg łagodny i miłosierny, cierpliwy i pełen łaskawości, litujący się nad niedolą (Ks. Jonasza 4:2)


Cz wrz 18, 2014 9:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
mamali napisał(a):
JANA 17:17 napisał(a):
wszystkie starotestamentowe objawienia Boga to objawienia Jezusa Chrystusa , objawienia te obejmuja równiez objawienie sie Mojżeszowi , wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu (...) co o tym sądzicie ?
Zgadza się. Pisze o tym św.Ireneusz z Lyonu (II wiek) w Wykładzie nauki apostolskiej

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz wrz 18, 2014 10:31 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 16, 2010 11:12 am
Posty: 232
Lokalizacja: Puławy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
http://mieczducha888.blogspot.com/2014/ ... stusa.html - psalm 97 boskość Jezusa Chrystusa

"PAN ( YHVH) jest ze mną, nie będę się bał; cóż może mi uczynić człowiek? ... Lepiej ufać PANU, niż polegać na człowieku.9 Lepiej ufać PANU, niż polegać na władcach." - psalm 118:6,8-9 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

"A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do końca świata. Amen" - Ewangelia Mateusza 28:20b

_________________
Google : JAK ANTYCHRYST OSZUKA WIELU CHRZEŚCIJAN

, Youtube : jedyny lek na wszelką depresję

, YT : MŁODY WIEK ZIEMI


Pt gru 05, 2014 6:45 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
JANA 17:17 napisał(a):
wszystkie starotestamentowe objawienia Boga to objawienia Jezusa Chrystusa , objawienia te obejmuja równiez objawienie sie Mojżeszowi , wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7194 , co o tym sądzicie ?

Oczywiste jest, że nawet przez zwolenników wiary, że wtedy, gdy [Syn] mówił o sobie "ja jestem", tylko nieliczne należy utożsamiać z "jestem, który jestem". Zapytam, które tak, które nie? W starotestamentowym stwierdzeniu mamy:ehjeh aser ehjeh. Pytam, czy znacie wypowiedzi, w których [Syn] nazwał siebie tym określeniem, ewentualnie został nazwany? Mam w domu książkę Tadeusza Kundy:"SPOR O BOŻE IMIĘ" wyd. Apostolicum i przez to wywody dostarczane za. Nie wydaje mi się za uzasadnione, żeby określenie "ja jestem" utożsamiać z imieniem własnym [elohim] tj. JHWH, objawionego na kartach starotestamentowych sprawozdań, z prostej przyczyny. Np. w Ezech.25:11 czytamy:Oto jak dokonam sprawiedliwości...i poznają, że Ja Jestem Jahwe. Tak to "Ja Jestem" to nie "Jahwe" BT.Wyd.II. "Ja Jestem" To jedno. "Jahwe" to drugie. I tak w ks. Ezech.36:23 czytamy:Chcę uświęcić wielkie imię moje, które zbezczeszczone jest pośród ludów, i poznają ludy, że Ja Jestem B.T.Wyd.II dosł.[color=#0000FF]...,że Ja Jestem Jahwe. Nie tyle, że "Ja Jestem", Co, że:"JA Jestem Jahwe"..


So lip 11, 2020 11:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się na pierwszej stronie wniosku. Czytaj wątek, zanim napiszesz.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 11, 2020 11:59 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Barney napisał(a):
przyjaciel napisał(a):
JESTEM KTÓRY JESTEM - to imie Jedynego Boga - Ojca, Syna i Ducha Świętego.
przyjaciel napisał(a):
JESTEM KTÓRY JESTEM - to imie Jedynego Boga - Ojca, Syna i Ducha Świętego.
...a zarazem każdej osoby boskiej - Ojca, Syna i Ducha Świętego
Tak więc autor artykułu słusznie zauważył że Jezus to Jahwe - ale niesłusznie wyłączył z tego określenia Ojca i Ducha Świętego.

Co do określania się przez Jezusa tym imieniem (czy może raczej określeniem) - mamy na to mocne dowody w Piśmie:
"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem."/J 8,58/
To nie jest jeden z fragmentów gdy Jezus po prostu używa zwrotu "ja jestem".W tym fragmencie Jezus w sposób wyraźnie świadomy łamie reguły gramatyki by powiedzieć "Zanim Abraham stał się, JA JESTEM" (a nie "zanim Mojżesz był, JA BYŁEM").
Koniecznie też zajrzyjmy w tym kontekście do Mk 13,26 - co będą mówić fałszywi podający się "pod imieniem Jezusa":
"Wielu przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem. I wielu w błąd wprowadzą."
To nie przypadek - to samo powtórzy Łukasz:
Łk 21:8 bt "Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz: "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nimi!"

Jeszcze jeden ciekawy fragment- pojmanie Jezusa.
J 18:1-6 bt "(1) To powiedziawszy Jezus wyszedł z uczniami swymi za potok Cedron. Był tam ogród, do którego wszedł On i Jego uczniowie. (2) Także i Judasz, który Go wydał, znał to miejsce, bo Jezus i uczniowie Jego często się tam gromadzili. (3) Judasz, otrzymawszy kohortę oraz strażników od arcykapłanów i faryzeuszów, przybył tam z latarniami, pochodniami i bronią. (4) A Jezus wiedząc o wszystkim, co miało na Niego przyjść, wyszedł naprzeciw i rzekł do nich: «Kogo szukacie?» (5) Odpowiedzieli Mu: «Jezusa z Nazaretu». Rzekł do nich Jezus: «Ja jestem». Również i Judasz, który Go wydał, stał między nimi. (6) Skoro więc rzekł do nich: «Ja jestem», cofnęli się i upadli na ziemię.
Zagadka - przyszli Go pojmać. Padli na ziemię gdy powiedział "Ja Jestem".
Wymowne, prawda?


Przed śmiercią Jezus tak mówił:
J 13:19 bt "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM."
Czy uczniowie mogli myśleć że Go nie ma? :)
Nie, słowa te miały głebszy sens.


Warto też pamiętać jak Iz nazywa Jezusa:
"(5) Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju"

Dalej - w Liście do Kolosan czytamy że "Wszystko PRZEZ NIEGO i dla Niego zostało stworzone."/Kol 1,16b/
Mam nadzieje ze pamiętasz z Księgi Rodzaju kto stworzył Wszechświat ?

Dalej - w 1 Liście Jana czytamy:
"Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."/1 J 5,20b/

I tak dalej, i tym podobne.
Dowodów biblijnych na ten temat jest mnóstwo.

Tak więc : PRAWDA że Jezus jest Jahwe (inaczej PRAWDA że Jezus jest Bogiem).
NIEPRAWDA jakoby Bogiem (Jahwe) nie był Ojciec.
NIEPRAWDA jakoby Bogiem (Jahwe) nie był Duch Święty.
NIEPRAWDA jakoby Bogiem (Jahwe) nie była Trójca Święta.


Rozumiem, że zawsze i wszędzie używacie tych samych argumentów, na poparcie tej tezy, jak my od zawsze odpowiadamy na te same "argumenty".
Pominę nawet fakt, że w języku greckim i hebrajskim imię własne [Ojca] ma inną konstrukcję gramatyczną niż "ja jestem" gr.ego eimi. Nie dostrzegam w wypowiedzi z Jana 8:58 posłużenia się nim jako imieniem, czy tytułem, tylko chęć wyjaśnienia swego przedludzkiego istnienia. I tak, żeby nie być gołosłownym wiemy, że zapowiadał odejście z tego świata, i pójścia tam, gdzie inni pójść nie mogą wer.21. Potem, że inni pochodzą z ziemi on z nieba. wer.22-23. I ostrzeżenie, że pomrą w swoich grzechach, gdy nie uwierzą , że "ego eimi". [jestem, który jestem - nie]. I zaraz po tym pytanie:kimże ty jesteś. Nie ma mowy o utożsamianiu "ego imi" z "jestem który jestem", tylko chęć odkrycia, kim jest ten, który mówi, że on jest, i że ci,którzy go nie uznają, umrą w swoich grzechach. On, czyli kto? "elegon un sy tis ei" tj."mówili więc mu:ty kto jesteś". W tym przypadku szło o ustalenie tożsamości itp. Potem skierowanie uwagi syna na ojca, i nierozumienie przez innych o kim mówi. wer.26-27. Potem skierowanie uwagi na proroctwo, o wywyższeniu syna przez ojca, co zawsze przedstawia dawcę nad odbiorcą. To już wykazałem. Wiemy, że w przypadku wywyższenia "hyion tu antrophu" tj."syna człowieczego", poznacie, "że ja jestem" gr.gnosesthe hoti ego emi". Widać tutaj chęć utożsamienia się, nawet nie bezpośrednio, co pośredni z "hyion tu antropu". W obu przypadkach trudno dopatrywać się chęci wykorzystania "ego iemi" jako tytułu, czy utożsamienia z "jestem który jestem". T o teraz wkraczamy w kontekst wypowiedzi:"amen, amen mówię wam z a n i m [patriarcha] stał się , ja jestem". I tak w wer. 32 mówi o możliwości wyzwolenia, jakie ze sobą niesie. W odpowiedzi słyszy od żydów, że nie potrzebują wyzwolenia, ponieważ oni to nasienie dawno temu żyjącego patriarchy. wer.33 W odpowiedzi słyszą, że [Syn] jest świadomy czyim są potomstwem. wer.37. Skierowany do nich zarzut, że [Syn] pełni wolą ojca. Od żydów, że dawno temu żyjący patriarcha, jest ich ojcem. wer.39. Potem czytamy o kierowanych względem nich zarzutach. Potem skierowanych do niego, żedemona maszwer.48 I pretensje do niego, że obiecuje innym życie, a przecież wszyscy poumierali
w tym prorocy, jak i dawno temu żyjący patriarcha. On był i go nie ma. wer.52. I pytanie, czy jest większy od patriarchy, który dał im ich istnienie.I który umarłwer.53 I pytanie:kim siebie czynisz? wer.53 I znowu nie skierowanie uwagi na siebie, tylko "pater mu" tj."ojciec mój"który wy mówicie, theos naszym jestwer.54 I potem zapewnienie, że [Syn] ma ojca, zna ojca. Następnie zapewnienie, że dla patriarchy, wszystko to co teraz się dzieje ma wielkie znaczenie, i że sprawiło, sprawia mu to radość. W odpowiedzi na to:pentekonta ete upo echeis kai Abraam genesthai ego eimi" tj. "pięćdziesięciu lat nie masz a Abrahama zobaczyłeś?". Żyjesz pomiędzy nami kilkadziesiąt lat, a mówisz, że widziałeś wieki temu żyjącego człowieka? W odpowiedzi usłyszeli: "z a n i m stał się ja jestem". Zanim stał się,to co? Nic nie da w tym miejscu odpowiedź, zanim zaistniał "jestem, który jestem". Zagadnienie, temat, dyskusja w tym miejscu dotyczyła nie tożsamości, tylko preegzystencji. Kto był przed kim! Jeden człowiek mówi, że istniał przed innym,który umarł, nawet nie setki, co ok.dwóch tysięcy lat przed nim. Zanim on, ja jestem, czyli jak to odaje ks. K.Romaniuk "zanim zaczął istnieć ja byłem". Czy "nim jeszcze pojawił się, ja już byłem". Ja mam świadomość, że w gr. "ja byłem", to nie "ego eimi". Niemniej niektóre przekłady w tym bp. Kazimierza Romaniuka, oddają gr. ego eimi" przez "ja byłem". Nie znam jego wyjaśnienia. Niemniej wiadome jest, że jest to dopuszczalne, ponieważ w wer.58 czytamy:"zanim zaczął istnieć" i wskazuje na ciągłość trwania. W tym przypadku gr. czasownik eimi,występuje w pierwszej osobie liczby pojedynczej, w czasie teraźniejszym trybu oznajmującego, przez to można tłumaczyć je przez "ja jestem". Niemniej jednak w tym przypadku,mamy czas przeszły dokonany, tj.poprzedza ją aorystyczna fraza bezokolicznikowa odniesiona do przeszłości, przez co należy uznać, że w tym przypadku mamy do czynienia z "praesens historicum" tj.użycie formy czasu teraźniejszego dla oznaczenia czasu przeszłego w celu narracyjnego unaocznienia wydarzeń z przeszłości. Inaczej użyty czas teraźniejszy w narracji zamiast czasu przeszłego.
I co istotne w rozważaniach w dalszej części opowiadania w Jana 9:1-41 czytamy o uzdrowieniu niewidomego od urodzenia. O tym, że po tym uzdrowieniu istniał problem z ustaleniem, czy uzdrowiony to w istocie niewidomy od urodzenia. Jedni mówili, elegon hoti hutos estin tj. mówili, że ten jest, tzn. że to on. Inni "podobny mu". A sam zainteresowany odpowiedział dosł. elegon hoti egoi eimi" mówił, że j a j e s t e m". W 8:58 czytamy:"zanim gr. prin genesthai ego eimi" czyli "ja jestem". W 9:8 uzdrowiony mówi o sobie:"ego eimi". Jeden i drugi powiedział o sobie, że jest "ego eimi".


So lip 11, 2020 2:50 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL