Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:13 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Pan Jezus to Jestem który Jestem 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 16, 2010 11:12 am
Posty: 232
Lokalizacja: Puławy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Pan Jezus to Jestem który Jestem
wszystkie starotestamentowe objawienia Boga to objawienia Jezusa Chrystusa , objawienia te obejmuja równiez objawienie sie Mojżeszowi , wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7194 , co o tym sądzicie ?

_________________
Google : JAK ANTYCHRYST OSZUKA WIELU CHRZEŚCIJAN

, Youtube : jedyny lek na wszelką depresję

, YT : MŁODY WIEK ZIEMI


Śr sie 01, 2012 12:00 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 17, 2007 6:50 pm
Posty: 279
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
JANA 17:17 napisał(a):
wszystkie starotestamentowe objawienia Boga to objawienia Jezusa Chrystusa , objawienia te obejmuja równiez objawienie sie Mojżeszowi , wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7194 , co o tym sądzicie ?


Jeśli uznajesz kanon Pisma Świętego taki jak mają katolicy, prawosławni albo ewangelicy tzn. że wierzysz iż Duch Święty towarzyszył ludziom którzy wybierali które księgi są natchnione a które nie.
Dokonało się to na Soborze Nicejskim tym samym który ułożył CREDO.

Ja wierze ze tym biskupom towarzyszył Duch Święty, dlatego przyjmuje ten kanon ksiąg który mam i to Credo które znam.
JESTEM KTÓRY JESTEM - to imie Jedynego Boga - Ojca, Syna i Ducha Świętego.

_________________
"Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa." J 1:17


Pt sie 03, 2012 7:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
przyjaciel napisał(a):
JESTEM KTÓRY JESTEM - to imie Jedynego Boga - Ojca, Syna i Ducha Świętego.
przyjaciel napisał(a):
JESTEM KTÓRY JESTEM - to imie Jedynego Boga - Ojca, Syna i Ducha Świętego.
...a zarazem każdej osoby boskiej - Ojca, Syna i Ducha Świętego
Tak więc autor artykułu słusznie zauważył że Jezus to Jahwe - ale niesłusznie wyłączył z tego określenia Ojca i Ducha Świętego.

Co do określania się przez Jezusa tym imieniem (czy może raczej określeniem) - mamy na to mocne dowody w Piśmie:
"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem."/J 8,58/
To nie jest jeden z fragmentów gdy Jezus po prostu używa zwrotu "ja jestem".W tym fragmencie Jezus w sposób wyraźnie świadomy łamie reguły gramatyki by powiedzieć "Zanim Abraham stał się, JA JESTEM" (a nie "zanim Mojżesz był, JA BYŁEM").
Koniecznie też zajrzyjmy w tym kontekście do Mk 13,26 - co będą mówić fałszywi podający się "pod imieniem Jezusa":
"Wielu przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem. I wielu w błąd wprowadzą."
To nie przypadek - to samo powtórzy Łukasz:
Łk 21:8 bt "Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz: "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nimi!"

Jeszcze jeden ciekawy fragment- pojmanie Jezusa.
J 18:1-6 bt "(1) To powiedziawszy Jezus wyszedł z uczniami swymi za potok Cedron. Był tam ogród, do którego wszedł On i Jego uczniowie. (2) Także i Judasz, który Go wydał, znał to miejsce, bo Jezus i uczniowie Jego często się tam gromadzili. (3) Judasz, otrzymawszy kohortę oraz strażników od arcykapłanów i faryzeuszów, przybył tam z latarniami, pochodniami i bronią. (4) A Jezus wiedząc o wszystkim, co miało na Niego przyjść, wyszedł naprzeciw i rzekł do nich: «Kogo szukacie?» (5) Odpowiedzieli Mu: «Jezusa z Nazaretu». Rzekł do nich Jezus: «Ja jestem». Również i Judasz, który Go wydał, stał między nimi. (6) Skoro więc rzekł do nich: «Ja jestem», cofnęli się i upadli na ziemię.
Zagadka - przyszli Go pojmać. Padli na ziemię gdy powiedział "Ja Jestem".
Wymowne, prawda?


Przed śmiercią Jezus tak mówił:
J 13:19 bt "Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że JA JESTEM."
Czy uczniowie mogli myśleć że Go nie ma? :)
Nie, słowa te miały głebszy sens.


Warto też pamiętać jak Iz nazywa Jezusa:
"(5) Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju"

Dalej - w Liście do Kolosan czytamy że "Wszystko PRZEZ NIEGO i dla Niego zostało stworzone."/Kol 1,16b/
Mam nadzieje ze pamiętasz z Księgi Rodzaju kto stworzył Wszechświat ?

Dalej - w 1 Liście Jana czytamy:
"Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."/1 J 5,20b/

I tak dalej, i tym podobne.
Dowodów biblijnych na ten temat jest mnóstwo.

Tak więc : PRAWDA że Jezus jest Jahwe (inaczej PRAWDA że Jezus jest Bogiem).
NIEPRAWDA jakoby Bogiem (Jahwe) nie był Ojciec.
NIEPRAWDA jakoby Bogiem (Jahwe) nie był Duch Święty.
NIEPRAWDA jakoby Bogiem (Jahwe) nie była Trójca Święta.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sie 04, 2012 4:26 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 17, 2007 6:50 pm
Posty: 279
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Zgadzam się z Barneyem.
JHWH (Jestem Który Jestem) to jeden Bóg - Ojciec, Syn i Duch Święty - równocześnie każdy z Nich jest osobny, inny od drugiego.

pozdrawiam

_________________
"Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa." J 1:17


So sie 04, 2012 11:53 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 16, 2010 11:12 am
Posty: 232
Lokalizacja: Puławy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
[color=#400000]SŁOWO TRWA NA WIEKI[/color] : ,"Trawa usycha, kwiat więdnie, gdy wiatr Pana (YHVH) powieje nań. Zaprawdę: Ludzie są trawą! (8) Trawa usycha, kwiat więdnie, ale słowo Boga naszego trwa na wieki." IZAJASZA 40:7-8 .................. "Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą " Mateusza 24:35


, KRÓL IZRAELA : "Tak mówi Pan (YHVH), Król Izraelski " Izajasza 44:6 , ......."Mistrzu! Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela " Ewangelia Jana 1:49


, SĘDZIA OWIEC : " mówi Wszechmocny(YHVH) Pan: Oto Ja rozsądzę między owcą a owcą, między baranami i kozłami " Ezechiela 34:17 ........... "gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały. (32) I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów. (33) I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy " Ewangelia Mateusza 25:31-33


, PRZYJŚCIE NA OBŁOKACH : "Oto Pan (YHVH) jedzie na szybkim obłoku i przychodzi do Egiptu. Drżą przed nim bałwany egipskie, a serce Egipcjan truchleje w ich piersi." IZAJASZA 19:1 ................. ") Rzecze mu Jezus: Tyś powiedział. Nadto powiadam wam: Odtąd ujrzycie Syna Człowieczego siedzącego na prawicy mocy Bożej i przychodzącego na obłokach nieba " Mateusza 26:64

_________________
Google : JAK ANTYCHRYST OSZUKA WIELU CHRZEŚCIJAN

, Youtube : jedyny lek na wszelką depresję

, YT : MŁODY WIEK ZIEMI


Pt lis 23, 2012 5:33 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So wrz 22, 2012 12:16 am
Posty: 423
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
przyjaciel napisał(a):
Zgadzam się z Barneyem.
JHWH (Jestem Który Jestem) to jeden Bóg - Ojciec, Syn i Duch Święty - równocześnie każdy z Nich jest osobny, inny od drugiego.

pozdrawiam


Ale z czym tu sie zgadzac, myslisz ze ktokolwiek z chrzescijan jest innego zdania? 8O


Pt lis 23, 2012 5:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 16, 2010 11:12 am
Posty: 232
Lokalizacja: Puławy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Izajasz napisał(a):
przyjaciel napisał(a):
Zgadzam się z Barneyem.
JHWH (Jestem Który Jestem) to jeden Bóg - Ojciec, Syn i Duch Święty - równocześnie każdy z Nich jest osobny, inny od drugiego.

pozdrawiam


Ale z czym tu sie zgadzac, myslisz ze ktokolwiek z chrzescijan jest innego zdania? 8O


tak ja jestem innego , nie wierzę w istnienie 3 osoby , tylko nie myśl że jestem jak większość bo ja nie spłycam Ducha Świętego do mocy itd [ oczywiście są takie fragmenty ] , ale inne fragmenty mówią że DUCH ŚWIĘTY to kolejne imiona tak OJCA jak i SYNA.

Mateusza 28:18 mówiący o duchu nie mówi o 3 osobie ale o darach w mocy których apostołowie głosili ewangelię , żyli - ogólnie działali , jest około 200 miejsc w tym w Objawieniu Jana gdzie gdzie hipotetyczna 3 osoba jest całkowicie pominięta i to w takich fragmentach że nieprawdopdoobne jest mówienie o istnieniu 3 osoby.

Pierwsi chrześcijanie jak i wiekszosc do ok 200 roku wyznawało : BINITARIANIZM : https://www.google.pl/search?q=God+is+o ... =firefox-a


, pozdrawiam w Bogu Jezusie

_________________
Google : JAK ANTYCHRYST OSZUKA WIELU CHRZEŚCIJAN

, Youtube : jedyny lek na wszelką depresję

, YT : MŁODY WIEK ZIEMI


Pt lis 23, 2012 6:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
@Jana 17:17

Odpowiedz, czy uznajesz Trójcę św ?


N lis 25, 2012 12:25 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So wrz 22, 2012 12:16 am
Posty: 423
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
JANA 17:17 napisał(a):
Izajasz napisał(a):
przyjaciel napisał(a):
Zgadzam się z Barneyem.
JHWH (Jestem Który Jestem) to jeden Bóg - Ojciec, Syn i Duch Święty - równocześnie każdy z Nich jest osobny, inny od drugiego.

pozdrawiam


Ale z czym tu sie zgadzac, myslisz ze ktokolwiek z chrzescijan jest innego zdania? 8O


tak ja jestem innego , nie wierzę w istnienie 3 osoby , tylko nie myśl że jestem jak większość bo ja nie spłycam Ducha Świętego do mocy itd [ oczywiście są takie fragmenty ] , ale inne fragmenty mówią że DUCH ŚWIĘTY to kolejne imiona tak OJCA jak i SYNA.

Mateusza 28:18 mówiący o duchu nie mówi o 3 osobie ale o darach w mocy których apostołowie głosili ewangelię , żyli - ogólnie działali , jest około 200 miejsc w tym w Objawieniu Jana gdzie gdzie hipotetyczna 3 osoba jest całkowicie pominięta i to w takich fragmentach że nieprawdopdoobne jest mówienie o istnieniu 3 osoby.

Pierwsi chrześcijanie jak i wiekszosc do ok 200 roku wyznawało : BINITARIANIZM : https://www.google.pl/search?q=God+is+o ... =firefox-a


, pozdrawiam w Bogu Jezusie


Nie rozumiem jak czlowiek wierzacy nie wierzy w Ducha Swietego w najcudowniejszy Dar ktory dal nam Bog, dal Siebie w trzeciej postaci i jako Duch Swiety prowadzi nas w Wierze, daje i przekazuje nam milosc Boza .
Bez Ducha Swietego nasza milosc do Boga bylaby rowniez niemozliwa.
Widze ze nie znasz ani tez nie rozumiesz Pisma Swietego, jednak wszystko jest do nadrobienia.


N lis 25, 2012 11:20 am
Zobacz profil
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Jak byłem mały, to uczono mnie, że Duch Święty jest najmniej znaną i najbardziej tajemniczą Osobą Boską.
Dziś po kilkudziesięciu latach mogę powiedzieć, że przynajmniej u mnie to się zmieniło. Duch Święty, Pocieszyciel, Ten który jest i który dociera do nas zawsze i wszędzie, jest mi kimś znacznie bardziej bliskim, niż Bóg Ojciec.

Boga Ojca nie znamy, jeśli nie poznamy Jego Syna.
Dlatego teraz staram się jeszcze bardziej zaprzyjaźnić z Synem i stopniowo poznawać Ojca.


N lis 25, 2012 11:47 am
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 16, 2010 11:12 am
Posty: 232
Lokalizacja: Puławy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Robur napisał(a):
@Jana 17:17

Odpowiedz, czy uznajesz Trójcę św ?



, "nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić" - Mateusza 11:27

, "społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem" - 1 list Jana 1:3

, nie wierze w istnienie trzeciej osoby a więc i w trójcę , DUCH ŚWIĘTY / duch święty zawiera w sobie wiele znaczeń ale żadne z nich nie zawiera w sobie hipotetycznej trzeciej osoby która nie zna ani Ojca ani Syna a Syn i Ojciec nie znają jej , a chrześcijanie mieli społecznosc z Ojcem i Synem - pdoobnych wersetów jest ponad 100 , w tym w Objawieniu Jana w kluczowych miejscach jak kult i zycie w wiecznosci gdzie notorycznie hipotetyczna trzecia osoba jest pomijana


, "I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków. (14) A cztery postacie mówiły: Amen. Starcy zaś upadli i oddali pokłon." - Objawienie Jana 5:13-14 - gdzie jest 3 osoba ??


, to bardzo szeroki temat - więc potrzeba samemu szukac i prosić , przydatne hasło to BINITARIANIZM bo tacy bili pierwsi chrześcijanie , tak unitarianie jak ŚJ czy trynitarianie jak katolicy mylą się , pozdrawiam

_________________
Google : JAK ANTYCHRYST OSZUKA WIELU CHRZEŚCIJAN

, Youtube : jedyny lek na wszelką depresję

, YT : MŁODY WIEK ZIEMI


N lis 25, 2012 12:28 pm
Zobacz profil WWW
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Trzecia Osoba jest wszędzie, jest Osobową Miłością między Ojcem i Synem, wypełnia Sobą, wypełnia Miłością cały Wszechświat, całe stworzenie, wkłada i podtrzymuje życie w każdej żywej istocie.

Nie "widzisz" Ducha Świętego, bo On się nie personifikuje, nie sposób namalować kogoś, kto jest WSZĘDZIE. I wszędzie i zawsze JEST.
Jest tak jak powietrze dla istot oddychających i jak woda dla stworzeń wodnych. Po prostu JEST.

Nawet Go nie widzisz. Możesz jednak Ducha Świętego odczuwać.
To kwestia Objawienia Boga i Twojej wrażliwości.


N lis 25, 2012 12:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Jana 17:17 napisał
Cytuj:
to bardzo szeroki temat - więc potrzeba samemu szukac i prosić , przydatne hasło to BINITARIANIZM bo tacy bili pierwsi chrześcijanie , tak unitarianie jak ŚJ czy trynitarianie jak katolicy mylą się , pozdrawiam

Uznawanie trynitaryzmu jest warunkiem sine qua non do pisania w tym dziale, rozumiem, że nie jesteś trynitarystą. Dzięki płaszczyźnie trynitarnej dyskusje o zacięciu teologicznym odbywają się na wspólnej ekumenicznej podstawie. W tej sytuacji muszę cię prosić o nie pisanie dalej w tym dziale.

Temat twój spotkał się z odzewem, przenoszę go więc do działu Monoteizm, abyś mógł dokończyć dyskusji.


N lis 25, 2012 1:07 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So wrz 22, 2012 12:16 am
Posty: 423
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
JANA 17:17 napisał(a):
Robur napisał(a):
@Jana 17:17

Odpowiedz, czy uznajesz Trójcę św ?



, "nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić" - Mateusza 11:27

, "społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem" - 1 list Jana 1:3

, nie wierze w istnienie trzeciej osoby a więc i w trójcę , DUCH ŚWIĘTY / duch święty zawiera w sobie wiele znaczeń ale żadne z nich nie zawiera w sobie hipotetycznej trzeciej osoby która nie zna ani Ojca ani Syna a Syn i Ojciec nie znają jej , a chrześcijanie mieli społecznosc z Ojcem i Synem - pdoobnych wersetów jest ponad 100 , w tym w Objawieniu Jana w kluczowych miejscach jak kult i zycie w wiecznosci gdzie notorycznie hipotetyczna trzecia osoba jest pomijana


, "I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków. (14) A cztery postacie mówiły: Amen. Starcy zaś upadli i oddali pokłon." - Objawienie Jana 5:13-14 - gdzie jest 3 osoba ??


, to bardzo szeroki temat - więc potrzeba samemu szukac i prosić , przydatne hasło to BINITARIANIZM bo tacy bili pierwsi chrześcijanie , tak unitarianie jak ŚJ czy trynitarianie jak katolicy mylą się , pozdrawiam


Milosc Boza to Duch Swiety bez Milosci nie ma Boga tylko tyle i az tyle.


N lis 25, 2012 2:02 pm
Zobacz profil
Post Re: Pan Jezus to Jestem który Jestem
Bardzo dziwaczna dyskusja.
Jezus to Jezus, a nie ktoś inny.
Tyle w temacie.


Wt sty 29, 2013 3:31 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL