Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 9:10 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218 ... 222  Następna strona
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Barney napisał(a):
To tak w kontekście dawania na ulicy, ale też różnych zbiórek.

Zbiórek ? Tzn co konkretnie masz na myśli?


Pt sty 21, 2022 7:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6810
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
mniszek_pospolity napisał(a):
I jeszcze kilka chwil... 35 lat stanie się faktem. Spory kawałek czasu. Ach, książkę mógłbym napisać. 21 stycznia Roku Pańskiego 1987 z Bożej woli na świat przyszedł mniszek_pospolity...


Na wieczór co prawda, ale jednak 100 lat, 100 lat, 100 lat, niech żyje żyyyyje nam, 100 lat, 100 lat, 100 lat, niech żyje żyyyyje nam, jeszcze raz, jeszcze raz niech żyje żyje naaaam niech żyyyyyje naaaaaaam :-)

To ty smarkacz jesteś... :P

Ja też niedawno miałem 35.. Oj niedawno.. jakieś 20 lat temu...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt sty 21, 2022 9:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18246
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
sachol napisał(a):
Barney napisał(a):
To tak w kontekście dawania na ulicy, ale też różnych zbiórek.
Różne zbiórki ;)
Również te najbardziej hałaśliwe.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sty 21, 2022 10:40 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16889
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Cytuj:
Znam swój problem na ten moment dobrze, jak się potoczy dalej moje życie zobaczę.

Kobieta jest dana mężczyźnie po to, by wydobyć z niego to o czym on sam nie wie, że posiada. Pozwoli być mężczyźnie tym kim chciał go mieć Bóg. Mądre kobiety nie pchają się do noszenia spodni w domu, pozwalają na to mężowi. Mężczyzna ceni taką żonę i oboje są szczęśliwi. Tu komunikacja nie szwankuje, więc idą ku jedności. Dzieci mają wzorce kobiety i mężczyzny, więc na ogół dobrze wybierają sobie współmałżonków.
Jeśli kobieta chce przejąć kontrolę nad mężczyzną i to ona dyktuje warunki to w takim małżeństwie nic dobrego się nie dzieje. Jej nie imponuje facet, który się jej podporządkuje (chodzi o dom a nie sprawy zawodowe). Mamy tu kobiety zarówno apodyktyczne i kłótliwe, jak i przytulaśki co to proszą męża, by nie pił. Nie ma komunikacji, więc mamy dwoje obcych ludzi mieszkających pod wspólnym dachem.
Niestety takie mamuśki wspierają facetów w złym i chcą im pyłki pozbierać spod stóp, ale jednocześnie mogą niszczyć bezwzględnie tych, którzy misiaczkowi przeszkadzają. Nie pozwalają mężczyźnie dorosnąć.

Ludzie się czasem rozstają po wielu latach małżeństwa. Nie ma zobowiązań w stosunku do dzieci. Druga strona nie chce zmian, jest pewna swej własności. Najwyżej będzie szantaż i przytrzyma współmałżonka, ustępuje pozornie. Tu nie ma i nie było nigdy miłości. Jest poczucie bezpieczeństwa a to wymaga kontroli nad drugim człowiekiem. Kontrolować mogą na różne sposoby. Jeśli to odkryje współmałżonek to odejdzie o ile finanse mu pozwalają i nie jest współuzależniony.
To są schematy, każda osoba i sytuacja w małżeństwie jest specyficzna. Jeśli chcemy sobie podporządkować drugą osobę to nie ma w tym żadnej miłości, mimo gadania o niej dwa razy dziennie. Kocham żonę/ męża oznacza jedynie uzależnienie.

Anioł Stróż pomaga, daje dobre natchnienia. Trudno jednak je odczytać, bo mamy też swój głos wewnętrzny i może to być fałszywy głos, zdeformowany przez źle ukształtowane sumienie..
Kiedyś było na forum sporo rozmów damsko - męskich. Czasem od razu odchodziłam, bo wiedziałam, że ktoś pójdzie ku swemu nieszczęściu a potem przejdzie to na kolejne pokolenie. Można ratować małżeństwo i czasem oprócz mądrości trzeba mieć mocne kolana, ale wchodzenie w związek z nieodpowiednią osobą w celu jej ratowania jest błędem. Byłam w tym odosobniona. Lata się małżeństwo a nie narzeczeństwo.


So sty 22, 2022 2:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18246
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Ja tu widzę znowu u @witolda sprowadzenie całego potężnego problemu duchowego do jednej rzeczy - w tym wypadku Anioła Stróża.
Otóż nie, to zdecydowanie uproszczona diagnoza.

Nie przeczę, że dobrze, jeśli się do Niego zbliży. Że ten może Mu pomóc. Ale nie, brak bliskiego kontaktu z Aniołem Stróżem to nie jest jedyny problem do rozwiązania.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 22, 2022 2:14 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16889
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Forum odsłania złożone ludzkie sprawy, są tak złożone, że rozmowy ich nie rozwiążą. Wyszłam od Genesis i to można rozszerzyć na nasze życie. Mamy wokół siebie takich ludzi na jakich zasługujemy, sami ich wybieramy. Chcemy piąć się w górę duchowości to znajdziemy innych niż w przypadku, gdy chcemy by zmienił się cały świat, wówczas i ja przestanę narzekać. Myślenie o sobie i swoich problemach to jeszcze nie rozwiązanie. Można pozostać w błędnym kole swych myśli, można jeden błąd zamienić na inny i podejmować nadal złe decyzje. Pokaż mi przyjaciela a powiem ci kimś jesteś....


So sty 22, 2022 10:57 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Barney napisał(a):
Aquarius napisał(a):
dlaczego i merss i Iustus mają u niego w opisie: katolik w pełnej łączności z papieżem?
A co masz do @merss?

przewrażliwiony jesteś


So sty 22, 2022 3:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18246
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Piszesz, to pytam. Bo nie zauważyłem niczego, co miałoby kwestionować jej katolicyzm.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 22, 2022 3:38 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
No tak swiętość dla takich co osiągną w niebie.

Ale co z osobami które sobie żyją normalnie bez takiego cierpienia i w cale nie mają tej świętości..


N sty 23, 2022 8:55 am
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Barney napisał(a):
Piszesz, to pytam. Bo nie zauważyłem niczego, co miałoby kwestionować jej katolicyzm.

W zasadzie nie ma tu nic do tłumaczenia ale jest okazja, żeby coś innego wyjaśnić.
[ciach -Temat zamknięty (merss)


N sty 23, 2022 1:00 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Hej. Słysze często ,ze Polska ma być wielka po III wojnie światowej a niby to z jakiej racji ?? Co takiego Polska ma w sobie ,ze jest taka wyjątkowa.

Na przykładzie Szwajcaria jest krajem neutralnym..

Dlaczego w objawieniach fatimskich jest mowa o tym jak przebiega III wojna światowa ??

O co chodzi ??


N sty 30, 2022 8:55 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16889
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Przepowiednie zawsze mają charakter warunkowy a nie bezwarunkowy. Warunkiem jest pokuta i godne życie, przede wszystkim jest to adresowane do tego, który to czyta, nie jakichś innych. To zadanie sobie pytania: co ja mogę dać od siebie Kościołowi, organizmowi, który ja sam tworzę i z którym się utożsamiam.


N sty 30, 2022 9:57 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6810
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Piotr9000 napisał(a):
Ale co z osobami które sobie żyją normalnie bez takiego cierpienia i w cale nie mają tej świętości..


Ależ człowiek ma za zadanie normalnie żyć... Żyć w zgodzie i przyjaźni z Bogiem. Jakieś spektakularne cierpienia nie są warunkiem dobrego życia i świętości.

A tak w ogóle to każdy człowiek doznaje, doznawał lub będzie doznawał cierpienia. Są różne rodzaje czynników powodujących cierpienia: choroba, śmierć bliskich, rozstania, niedostatek, niechciana samotność, bezsilność w jakiś sprawach...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N sty 30, 2022 3:03 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Oczywiście, ze doznaje ale mam wrażenie ,ze dostaje w minimalnym stopniu a nawet jak dostaje to przechodzi przez życie normalnie nawet nie zauważając ,ze coś stało w przeszłości.


Pn sty 31, 2022 8:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Noc, dzień...dzień i noc, tracę "moc"...

W świecie tyle się dzieje, a tu pod kloszem non stop. Chciałoby się wyjść, pogoda piękna, spotkać ludzi, rodzinę, a ta niepewność i monotonia dobijają w każdej chwili. Czasem myślę, że to za dużo, stanowczo za wiele....

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt mar 15, 2022 2:33 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218 ... 222  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL