Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:05 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Rzucenie palenia 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 1:55 am
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Rzucenie palenia
Witajcie.... mam problem z paleniem papierosów chcę je rzucić bo to już nałóg od 2 lat palę papierosy :/ Przy rzuceniu palenia nie chcę brać jakichś tam farmacełtyków i truć się chemią.....


Ostatnio edytowano N sty 26, 2014 5:02 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

edycja tytułu wątku



N sty 26, 2014 2:44 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie Palenia
Moi znajomi rzucili palenie, bo obliczyli, że za pieniądze wydane na palenie będą mieli na spłacenie rat pożyczki wziętej na remont dachu domu. Musisz się wkurzyć i znaleźć sobie taki argument, który Ciebie przekona. Może pójść do szpitala dla płucno -chorych i pogadać z tymi ludźmi? I popatrzyć na ludzką głupotę, że leczą skutki palenia paierosów nadal paląc? Pewien lekarz powiedzial swemu pacjentowi- podejmuję się leczyć pana pod warunkiem, że natychmiast rzuci pan palenie.
Moja palaca koleżanka powiedziala, że zna wszystkie skutki palenia paierosow i głęboką wiedzę o nalogu, ale wszystko zracjonalizuje, jest psycholożką. Nie paliła tylko w ciąży i podczas karmienia dzieci. Po półtorarocznej przerwie wracała do nałogu, planując to.

Ja straciłam ukochaną ciocię, która przedwcześnie zmarła na raka płuc. Była biernym palaczem, sama nigdy nie paliła.


N sty 26, 2014 3:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie Palenia
adam..79 napisał(a):
Witajcie.... mam problem z paleniem papierosów chcę je rzucić

Po prostu nie kupuj.


N sty 26, 2014 4:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie Palenia
Wyspowiadaj sie z nalogu zalujac za grzechy, za kazdym razem gdyz bedziesz sie z nalogu spowiadal bedziesz od tego odchodzil.Nie szanowanie zdrowia moim zdaniem jest grzechem.Poza tym modl sie np.do Maryji ja kiedys modlitwami wyprosilam rzucenie palenia na rok, dobre i to.Jesli palisz np paczke dziennie ograniczaj nie powinno sie rzucac gwaltownie gdyz tez podobno mozna sobie zaszkodzic.Takze pal 5 papierosow dziennie przez tydzien, pozniej 3, 1 itd.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


N sty 26, 2014 4:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie palenia
Mozna wziac aspiryne i zmowic pacierz a bol glowy przejdzie...
Kup sobie elektrycznego papierosa. Wujek Google zna je pod nazwa e-cigarette, jest mnostwo rodzajow, wiec przejrzyj je zanim jakis wybierzesz. Moja rada to daruj sobie chinski badziew, bo jest duze prawdopodobienstwo, ze wyrzucisz pieniadze w bloto.
Jesli zamiast rzucic przestawisz sie na e- to i tak lepiej. Nie taniej, ale zdrowiej ;)

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


N sty 26, 2014 4:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie palenia
dienicy napisał(a):
Jesli zamiast rzucic przestawisz sie na e- to i tak lepiej. Nie taniej, ale zdrowiej ;)

Zdrowiej? Mam w pracy dwóch rzucaczy papierosów z przerzutem na ,,długopisy''. Jeden pociąga non stop. Obaj długo cierpieli na dolegliwości żołądkowe.


N sty 26, 2014 6:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie palenia
Zdrowiej. Moze sie nie pomodlili, albo pomodlili sie, ale do zlego boga ;P
Przedawkowywanie nikotyny nie jest spowodowane 'dlugopisami' tylko brakiem rozsadku.
Jezeli plyn z jakiegos powodu nie sluzy to mozna sprobowac alternatywy. Inhalator z dobrym tytoniem bedzie tak samo dobry jak e- z tym ze jest lepszy w smaku. Ja niestety nie moge i ty rowniez mozesz napotkac takie problemy:
1. Watpie czy jest mozliwe aby w Polsce dostac dobry tyton.
2. Inhalowanie to jest jak palic fajki na Kalahari. Jechac opium, crack czy inne bogate w aktywne substancje wynalazki to nie problem, ale przy tytoniu gdzie ilosci potrzebne do przerobienia sa o wiele wieksze sluzowki mi wysychaly zanim sie moglem 'napalic'. Trzebaby to z fajka wodna sprzezyc albo cos ;)
3. W wiekszosci modeli inhalatory w porownaniu z e- przegrywaja w plenerze - na ulicy czy w pracy, to jest dobry sprzet do domu.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


N sty 26, 2014 9:52 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie palenia
Palisz długopisy? Podobno sama chemia.


N sty 26, 2014 10:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie palenia
Juz nie. Co dotyczy wszystkiego co spozywamy, poprawniej byloby powiedziec 'sama fizyka', chemia podlega fizyce ;)

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


N sty 26, 2014 10:21 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie palenia
adam..79 napisał(a):
Witajcie.... mam problem z paleniem papierosów chcę je rzucić bo to już nałóg od 2 lat palę papierosy :/ Przy rzuceniu palenia nie chcę brać jakichś tam farmacełtyków i truć się chemią.....


Przekonaj sam siebie, ze to jest proste i ze tylko w reklamie tv wymaga kupienia jakichs wpomagaczy. Uwiadom sobie jasno negatywne skutki palenia.

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Pn sty 27, 2014 1:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie palenia
Ludzie pala papierosy, mimo, że wiedzą czym grozi palenie (pisałam wyżej o palącej psycholożce). Przyczyn palenia jest sporo. Napiszę o jednej z nich, kiedy właśnie znajomość niebezpiczeństw nie wystarcza.
W Polsce na pudełkach papierosów są napisy w miarę neutralne. To prawda, że ostrzegają przed rakiem lub grożą śmiercią, ale to tylko czarne nieruchome literki na białym tle. Takimi samymi czarnymi literami pisze się o szczęściu i zamachu na prezydenta. Nic nowego. W innych krajach napisy są bardziej wyraziste. Są np kolorowe fotografie pokazujące z bliska jak wygląda rak krtani albo ust. Zdjęcie zajmuje górną połowę pudełka i nie sposób go nie zauważyć. Czerwone spuchniete wargi z czarną naroślą, z której wylewa się ropa albo szyja z dziurą pośrodku, czerwony guz i gnijąca skóra dookoła. Albo żółte, chwiejące się zęby palacza. Przerażające zdjęcia. A jednak ludzie kupuja papierosy i wciąż palą. Bo jest cos takiego w paleniu papierosa, co przyciąga ich magnetycznie jak płomień świecy wabi ćmy. Ich podświadmość potrzebuje, więc zmusza człowieka do czysto samobójczego zachowania. To samo z alkoholem.
No i? Jeśli to, co masz zakodowane w podświadomości jest sprzeczne z tym, co świadomie uważasz za racjonalne i słuszne, powstaje chaos, który popycha cię do irracjonalnych i szkodliwych wniosków i zachowań.

Tak więc jednej osobie wystarcza za motyw rzucenia palenia podwyżka cen, inny musi znaleźć zupełnie inny powód. Czynnik zdrowotny jednych zmusi do natychmiastowego rzucenia palenia, innych to nie odstrasza.


Pn sty 27, 2014 1:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie palenia
Ja wiem po sobie, ze najlepiej sie wystraszyc czesciej zakaslac albo cos w podobie.Oczywiscie sposob nie nalepszy ale bardzo duzo osob tak wlasnie rzuca.Najlepiej jest jednak ograniczac wtedy sam wiem, z doswiadczenia po prostu o paleniu sie zapomina.Kiedys mialam problemy finansowe kupowalam papiersy na sztukiw oddalonym o paredziesiat metrow kiosku chodzilam po 2, 4 papiersy samo ze musialam przejsc taki kawal mk sie odechciewalo po pewnym czasie w ogole nie myslalam o tym zeby zapalic rok minol szybko a ja nie p9alila9m ale pozniej czyms sie zdenerwowalam w pracy i zaczelam.Wazne zeby sobie uswiadomic co daje mi papieros.Elektonicznych nie polecam gdyz jest to para wodna i skutki palenia ich moga byc jeszcze gorsze nie pamietajmy , ze oni chca na tym zarobic i zarabiaja nie wieze w miejsza szkodliwosc e papierosyow slyszalam, ze jakiegos chlopaka zatykalo po tym i bolalo w klatce piersiowej po tygodniu palenia ja takich objawow po tygodniu od zwyklych papierosow palrnie nie mam...

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn sty 27, 2014 2:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 10:06 pm
Posty: 284
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie palenia
E - papierosy zawierają roztwór na bazie alkoholu,
więc uwaga kierowcy: bezpośrednio po wypaleniu, w wydychanym powietrzu alkomat wykrawa minimalny poziom alkoholu.
po kilkunastu minutach wszystko wraca do normy, ale taki dymek w samochodzie może być drogi :-o
podobno ten cały alkohol wykrywają tylko alkomaty nie sformatowane na spożywczy, ale ryzyko istnieje więc po stokroć wolę tytoń w bibułce.


Pn sty 27, 2014 4:09 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 1:55 am
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie palenia
Dziękuję Wam za pomoc Bracia i Siostry wszystkie Wasze rady wezmę pod rozwagę :)


Pn sty 27, 2014 4:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzucenie palenia
Ja też paliłem, ale z bardzo dużymi przerwami - do roku a nawet i więcej. Obecnie nie palę od 28 listopada 2018 roku.

Nałóg bardzo ciężki a i chyba specjalnie przyjemności nie daje. Śmierdzi się potem dymem, żółkną palce, częściej się zakaszle - choć ja nigdy nie kasłałem. Najlepiej chyba rzucić z dnia na dzień. Dla mnie robienie "przymiarek" tzn. od tego dnia nie palę zawsze kończyło się fiaskiem. Często jest tak z postanowieniami noworocznymi: rzucam palenia, a minie Nowy Rok, kilka dni stycznia i znowu... a co mi tam? Na coś i tak umrzeć trzeba :wink:

Modlitwa też pomaga, choć ja osobiście niespecjalnie dużo modliłem się o rzucenie, bo mi ten nałóg jakoś strasznie w codziennym funkcjonowaniu nie przeszkadzał.

No i pieniądze oczywiście. Ile za to można kupić... Taka paczka papierosów to chyba z 12.50zł kosztuje (z tego co pamiętam sprzed pół roku), więc tygodniowo czy miesięcznie daje to niebagatelne sumy.

Nie ma jednej złotej rady, bo jeden człowiek będzie rzucał 20 razy a i tak po jakimś razie wróci do palenia, a drugi zaweźmie się i za pierwszym razem wygra z nałogiem.

Obrazki na paczce mnie nie odstraszały a raczej irytowały w myśl zasady: nikt nie będzie mnie pouczał i straszył ;)

Taki najgorszy jest chyba pierwszy tydzień, bo u mnie to potem "leciało z górki". Pomógł mi też szpital, w którym leżałem ponad miesiąc i nawet nie pomyślałem o paleniu. I po wyjściu nie kupowałem, i jakoś się trzymam. 8)

Dodam, że ja nie byłem jakimś wielkim nałogowcem - paliłem raczej mało, choć z pewnością to już był nałóg.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz kwi 11, 2019 8:51 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL