Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 8:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296 ... 340  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Wespecjan napisał(a):
Pierwszy zabieg Jockeya to zrobić ze słowa "chędożyć" wulgaryzm.
Bo to jest wulgaryzm. Chyba, że w srodowisku "katolików tradycjonalistycznych" uchodzi za wzór przydatny w salonowym dialogu....
Cytuj:
Ale nie ja jestem tu podmiotem, tylko wszystkie osoby forumowe identyfikujące się właśnie jakoś z tradycjonalizmem katolickim (czyli po prostu ze zwykłym katolicyzmem) do których to 4 osoby na forum (Jockey, merss, Barney i Yarpen) czują głęboką niechęć ze względu na to że w polemikach z nimi pokazywane jest (w moim głębokim przekonaniu) że tzw katolicyzm posoborowy, z którym identyfikują się te 4 wymienione osoby to inna religia (Kościół Nowego Adwentu).
Wyjasnienie dla Ciebie: nie znam Cię osobiście, więc nie mogę odczuwać personalnie "głębokiej niechęci" personalnie. Odczuwam, owszem, "głęboką niechęć" do tego ciągłego jątrzenia, rozbijania Kościoła, obrażania Jego Pasterzy i w ogóle każdego zachowania schizmatyckiego.
Jak się wydaje, taki np. święty Paweł mniemał podobnie, skoro wymienił rozłam w "ciekawym towarzystwie" innych czynów:
Ga 5:19-21 "Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, bałwochwalstwo, czary, nienawiść, spory, zawiść, gniewy, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą."

Niemniej właśnie wygłosiłeś swój manifest wobec Koscioła, który mam nadzieję przekona dotąd nieprzekonanych, ze jesteś po prostu schizmatykiem.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr cze 17, 2020 12:46 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Barney napisał(a):
Niemniej właśnie wygłosiłeś swój manifest wobec Koscioła, który mam nadzieję przekona dotąd nieprzekonanych, ze jesteś po prostu schizmatykiem.
Gdyby Pan nie zauważył, ja już dawno zostałem wyrzucony z działów katolickich.

p.s. przypominam Panu, że Dominus Iesus kardynała Ratzingera twierdzi ze schizmatyzy należą do Kościoła Chrystusowego. Więc w czym Pan widzi problem uważając mnie za schizmatyka skoro wg Dominus Iesus schizmatyckość nie jest przeszkodą w zbawieniu? Widzi Pan, wy nowoadwentyści już nawet nie macie czym grozić swoim polemistom, bo u was w waszej religii wszyscy mają szanse na zbawienie, żydzi, heretycy, tfu!, co ja mówię: bracia odłączeni, schizmatycy, poganie, ateiści, agnostycy.


Śr cze 17, 2020 12:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wespecjan napisał(a):
Pierwszy zabieg Jockeya to zrobić ze słowa "chędożyć" wulgaryzm. Drugi to na zasadzie współwysytępowania skojarzyć z nim osoby identyfikujące się w jakimś stopniu z tradycjonalizmem katolickim na tym forum, bo ja tak się identyfikuję a użyłem tego słowa.
Następnie trzeci zabieg to nakazać usprawiedliwiać się reszcie osób identyfikujących się w jakimś stopniu z tradycjonalizmem katolickim, że się ode mnie odcinają, czyli potępiając mnie, eksomunikować mnie z tradycjonalizmu katolickiego, za "niegodne wulgaryzmy".
Czwarty zabieg Jockeya to po przejrzeniu jego prymitywnych zabiegów iść w zaparte, że "wcale nie".

Cała ta dyskusja jest w ogóle "nieco" absurdalna, bo poświęcamy temu jednemu słowu zdecydowanie za dużo uwagi :? Nie wiem czego kolega Jockey ode mnie chce, ale nie zamierzam się wyspowiadać publicznie z mojego stosunku do użycia tego słowa, bo zwyczajnie nie ja je wypowiedziałem. Kolega Jockey rzeczywiści ma chyba jakąś niezdrową obsesję na temat "tradycjonalizmu katolickiego" karząc się teraz wszystkim tradycjonalistom ustosunkowywać do tego, czy również "chędożą" swe małżonki, czy może jednak robią z nimi coś innego... Celowo biorę "tradycjonalizm katolicki" w cudzysłów, bo nie wiem co on przez to rozumie - być może w jego oczach również jestem schizmatykiem, choć nie dałem mu chyba żadnych powodów, by tak sądził. Już jakiś czas temu zarzucił mi np. że odrzucam SWII, ale jak dotąd nie doczekałem się wskazania konkretnego wersu, gdzie to uczyniłem.


Jockey napisał(a):
koziels napisał(a):
Po pierwsze, żeby zaspokoić twoją ciekawość - nie używam takich słów.
Po drugie, napisałeś " A dziwisz się ze zapytałem o to innych tradycjonalistów a to okazuje się norma w waszym środowisku" więc teraz to wykaż, albo zamilknij oszczerco.

Masz to w polemice z polexitem który uważał że ten język jakim posługuje się troll Wespecjan jest OK. To raczej miej pretensje do niego, że tak reprezentuje wasze środowisko.

Gdzie ja coś takiego stwierdziłem, konfabulancie? Dokładny cytat proszę, jeśli łaska.

Jockey napisał(a):
2.0 z logiki i czytania ze zrozumieniem

To i tak o całe 2 więcej od Ciebie.


Śr cze 17, 2020 8:20 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Inczuczuna napisał(a):
Słowa zmieniają z biegiem czasu znaczenie oraz wydźwięk z obraźliwego na neutralny, lub odwrotnie. Widocznie 60 lat temu chędożenie było wulgarne. Współcześnie nie jest.
Dokładnie. Kiedyś wulgarnym, a przynajmniej pogardliwym było nazwanie niewiasty kobietą. Dzieło życia Doroszewskiego jest kapitalne, ale... stare i trzeba o tym pamiętać.


Cz cze 18, 2020 2:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Niemniej właśnie wygłosiłeś swój manifest wobec Koscioła, który mam nadzieję przekona dotąd nieprzekonanych, ze jesteś po prostu schizmatykiem.
Gdyby Pan nie zauważył, ja już dawno zostałem wyrzucony z działów katolickich.

p.s. przypominam Panu, że Dominus Iesus kardynała Ratzingera twierdzi ze schizmatyzy należą do Kościoła Chrystusowego. Więc w czym Pan widzi problem uważając mnie za schizmatyka skoro wg Dominus Iesus schizmatyckość nie jest przeszkodą w zbawieniu? Widzi Pan, wy nowoadwentyści już nawet nie macie czym grozić swoim polemistom, bo u was w waszej religii wszyscy mają szanse na zbawienie, żydzi, heretycy, tfu!, co ja mówię: bracia odłączeni, schizmatycy, poganie, ateiści, agnostycy.

Nie doczytałeś ani Dominus Iesus, jeśli twierdzisz, iż schizma nie jest przeszkodą w zbawieniu. To, czy je definitywnie uniemożliwia, to zupełnie inna kwestia.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So cze 20, 2020 2:37 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
On nie musi czytać takich dokumentów, bo przecież "wie" co jest w nich zapisane. :D


So cze 20, 2020 2:44 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wespecjan to osobnik chory na nienawiść do Kościoła katolickiego. Do niego nie trafiają żadne argumenty. Nie przyszedł tutaj dyskutować a jedynie jak to wilk w owczej skórze siać ferment, rozłam i nienawiść. I właśnie to czyni. Pytanie tylko czy robi to wszystko świadomie czy jako pożyteczny

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So cze 20, 2020 4:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Ciekawa opinia, że pokazując sprzeczności w nauczaniu Kościoła przedosborowego czyli katolickiego i w nauczaniu tego co powstało po Soborze Watykańskim II "prowokuję rozłamy". Czyli pretensja, że ktoś przypomina fakty. Oskarżanie termometru, że pokazuje gorączkę. Rozłamu nie ja dokonuję, tylko dokonali go inni ludzie 50 lat temu nowinkarskim nauczaniem i pogłębia się on z każdym rokiem.

Jockey ma pretensje że nie lukruję rzeczywistości i nie godzę się na kwadratowienie koła czyli gwałtu na rozumie, gdzie każe się wierzyć ludziom, że dwie wzajemnie sprzeczne rzeczy są równocześnie prawdziwe (np albo poza Kościołem jest zbawienie albo nie ma).


So cze 20, 2020 5:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wespecjan napisał(a):
Jockey ma pretensje że nie lukruję rzeczywistości i nie godzę się na kwadratowienie koła czyli gwałtu na rozumie, gdzie każe się wierzyć ludziom, że dwie wzajemnie sprzeczne rzeczy są równocześnie prawdziwe (np albo poza Kościołem jest zbawienie albo nie ma).
To nie było do ciebie tylko o tobie. gdybym wierzył, że jesteś zdolny do zrozumienia słowa pisanego to bym pisał do ciebie. Ty nie jesteś zdolny do tego.
To po pierwsze a po drugie jesteś trollem co widać w praktycznie każdym poście. Ty nie lukrujesz a opluwasz Kościół. Nie słuchasz tych którzy mają sukcesję apostolską. Sam się wykluczyłeś z Kościoła katolickiego.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So cze 20, 2020 8:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Jockey napisał(a):
Sam się wykluczyłeś z Kościoła katolickiego.
Dobra papieżu.


So cze 20, 2020 9:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
Sam się wykluczyłeś z Kościoła katolickiego.
Dobra papieżu.

Wielki Inkwizytor Jockey nakłada te ekskomuniki na lewo i prawo, a zapomniał, że aktualny trend w Kościele to raczej włączanie niż wyłączanie. Te jego zapędy w wyrzucaniu innych poza nawias wspólnoty są więc takie trochę pod prąd... Oby sam jeszcze nie popadł w schizmę 8O


N cze 21, 2020 11:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Jockey pisze co widzi.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N cze 21, 2020 11:34 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Jeśli inaczej na to spojrzysz, to owo pod prąd moze być zasługą. Problemem Wespecjana jest mylenie rozumu z wyobraźnią, czyli postawienie na najbardziej zawodnego nauczyciela. Jest taki paskudny, bo czasem ma rację a często nie i miotasz się nic nie rozumiejąc. Przede wszystkim zabrany jest dostęp do samego siebie. Druga sprawa: ludzie nastawieni na totalną krytykę pozbawieni są umiejętności analitycznych. Robią mądre miny a owo ciągłe i płytkie krytykanctwo odsłania ich braki. Potem się dziwią, że to widać. Zapłatą jest projekcja. Zobaczymy jaka będzie i z której strony. :-D
Nie pisz że jestem wredna, bo to moja twarz. ;)


N cze 21, 2020 11:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Barney napisał(a):
Jockey pisze co widzi.

Dokładnie,
polexit napisał(a):
Wielki Inkwizytor Jockey nakłada te ekskomuniki na lewo i prawo, a zapomniał, że aktualny trend w Kościele to raczej włączanie niż wyłączanie. Te jego zapędy w wyrzucaniu innych poza nawias wspólnoty są więc takie trochę pod prąd... Oby sam jeszcze nie popadł w schizmę 8O

Bo według polexita człowiek szydzący z Kościoła, obrażający papieża, obrażający biskupów, wypowiadający posłuszeństwo biskupowi któremu podlega, promujący księży suspendowanych, wyzywający wiernych Kościoła od diabelskich itp. jest jak najbardziej katolikiem. Nie będę wnikał dlaczego. A Wespecjan ma u nas tylko zakaz pisania w części katolickiej bo według jego własnych słów jest poza Kościołem gdyż wypowiedział posłuszeństwo papieżowi, biskupom. Swoją droga jako troll powinien dawno wylecieć ale to całkiem inny temat.
Co do mnie to się nie martw. Jakbym miał odejść to by mnie dawno nie było. Jednak mimo ze się nie zgadzam z niektórymi posunięcia i papieża o czym pisze wprost, pozostaje w posłuszeństwie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn cze 22, 2020 2:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Jockey napisał(a):
A Wespecjan ma u nas tylko zakaz pisania w części katolickiej bo według jego własnych słów jest poza Kościołem gdyż wypowiedział posłuszeństwo papieżowi, biskupom. Swoją droga jako troll powinien dawno wylecieć ale to całkiem inny temat.


Jockey napisał(a):
człowiek samodzielnie myślący jest zagrożeniem i wspólnie go atakujecie.


Pn cze 22, 2020 4:02 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296 ... 340  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL