Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 12:27 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293 ... 340  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
[ciach - starczy tych smętów i zdartej płyty (merss).

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Wt cze 09, 2020 12:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I kolejny raz potwierdziłeś swoje odejście z Kościoła katolickiego, a także o wiary i nauczania, które są w nim głoszone. W dodatku bardzo nieładne posłużyłeś się wyrwanym z kontekstu fragmentem encykliki św. Jana Pawła II, które to działanie kolejny raz pokazuje, że jesteś zwykłym kłamcą.
Przykro patrzeć.
Co niby kłamę? JPII nazwał posoborowie Kościołem Nowego Adwentu i to w swojej pierwszej encyklice. To jest fakt.

Faktem jest to, że do poprzedniego kłamstwa dorzucasz obecnie kolejne jakoby to św. Jan Paweł II mówiło "posoborowiu".


Wt cze 09, 2020 8:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
merss napisał(a):
Czy mogę ja zapytać?

Oczywiście, pytać zawsze można :)

Cytuj:
Jak więc widzisz SWII i papieży po nim przychodzących? Gwóźdź do trumny dla Kościoła? Początek końca? To zapytanie pewnie niezbyt dobrze wpisuje się w formułę tego wątku (może coś wymyślę na tę okoliczność), ale dobrze jest wyjaśnić.

Pytanie rzeczywiście domagałoby się jakiejś poważniejszej dyskusji, ale postaram się możliwie zawęzić swoją odpowiedź - Sobór Watykański II to w mojej opinii nie był bynajmniej ani "gwóźdź do trumny" ani "początek końca". W jego ocenie należy jednak pamiętać, że nie miał on charakteru dogmatycznego, a duszpasterski. I tak należy go odczytywać. I w tym aspekcie na pewno wniósł do Kościoła pewne ożywienie, nie zmieniając jednak jego prawd wiary. Patrzę więc na SWII tak, jak do tego zachęcał Benedykt XVI - jako na część Tradycji. Nie zgadzam się natomiast z podnoszeniem go do rangi jakiegoś nowego Objawienia, które miałoby uwolnić Kościół od bagażu minionych wieków. Nie miał on takiego charakteru i nie do tego aspirował. To tak w skrócie.
Co do papieży po SWII, to nie bardzo rozumiem jak miałbym na nich patrzeć? Pytasz, czy uważam ich za prawowitych zwierzchników Kościoła i następców Św. Piotra? Jeśli tak, to oczywiście. Nie jestem sedewakantystą ;) A jeśli pytasz o moją ocenę konkretnych papieży, to również możemy podyskutować o tym szerzej, bo pewnie różnie można oceniać ich poszczególne działania czy aktywności, ale w niczym nie zmienia to mojego stosunku do nich jako do wikariuszy Chrystusa.

Cytuj:
Nie dopuszczasz możliwości, że być może ktoś odczytał niezgodnie z twoją intencją? Tak jak powiedziałam, że z kimś mi się kojarzysz i to zdementowałeś to przyjmuję to.

Jasne, że dopuszczam. Ale w takiej sytuacji można zawsze się dopytać, poprosić o wyjaśnienie itp., a nie rzucać takie niepoważne, wyssane z palca zarzuty, jak to zrobił Jockey.

Cytuj:
Mnie zresztą tli się w głowie wątek, w którym chodziłoby o znalezienie korzenia chaosu, z którym mamy niewątpiliwie dziś do czynienia.

Chętnie wziąłbym udział w takiej dyskusji, więc będę wypatrywał takiego tematu :wink:


Wt cze 09, 2020 5:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
[ciach - OSTRZEŻENIE za niedostosowanie się do poleceń moderacji i umyślne popełnianie tych samych wykroczeń (merss)
Ponownie proszę o usunięcie tego awatara.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Wt cze 09, 2020 6:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
sachol napisał(a):
Jak debata będzie taka jak ostatnio to.szkoda czasu:)
Szkoda czasu to wogóle na wybory.

95% katolików powinno iść i wyspowiadać się z chodzenia na wybory, szczególnie te do parlamentu i prezydenckie, bo grzeszą bezużytecznością czynów.

Pan Jezus powiedział: "A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu." To jeśli z bezużytecznego słowa będziemy sądzeni, to co dopiero z bezużytecznych czynów! A przecież czyny są ważniejsze jak słowa jak to potwierdził Zbawiciel: "choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom".

Czy 95% katolików jest działaczami partyjnymi, lub korzysta bezpośrednio materialnie z polityki by chodzić na wybory? Bo jeśli nie, to dlaczego marnować czas w niedzielę czy inny dzień? Czy nie lepiej wyjść z dziećmi gdzieś, wychędożyć żonę (jeśli jeszcze ktoś może) poczytać książkę, pojechać do najbliższego sanktuarium?


Wt cze 16, 2020 10:40 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Co to za głupoty prawisz?
Owszem - mnóstwo w tych czy innych wyborach - a właściwie kampanii wyborczej - pustosłowia i grania na tanich emocjach. Niemniej ktoś musi nami rządzić i lepiej by rządził zgodnie z naszym wyobrażeniem świata, naszymi obyczajami i wartościami, niż ktoś który będzie nam to co dla nas ważne niszczył w imię swoich (chorych) ideologii.

"Wychędożyć" żonę???? Gratulacje - rozumiem że właśnie wróciłeś z jakiejś speluny i się jeszcze nie przestawiłeś na język ludzi cywilizowanych.. :roll:

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt cze 16, 2020 11:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Wespecjan napisał(a):
Szkoda czasu to wogóle na wybory.

95% katolików powinno iść i wyspowiadać się z chodzenia na wybory, szczególnie te do parlamentu i prezydenckie, bo grzeszą bezużytecznością czynów.

Nie obraź, się, ale gadasz głupstwa. Ja wprawdzie nie jestem fanem demokracji, zwłaszcza w tym współczesnym liberalnym wydaniu, niemniej raz na jakiś czas dostajemy w ten sposób możliwość choćby minimalnego wpływu na losy państwa. I poczucie odpowiedzialności za nie - który akurat katolik powinien wykazywać - nakazuje z tej możliwości skorzystać.


Wt cze 16, 2020 11:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Polityka w demokracji ma 2 strony: z jednej: próba przypodobania się w większości wyborcom tylko by zdobyć mandat, władzę, a z drugiej strony po zdobyciu tej władzy wykonywanie poleceń możnych tego świata w oderwaniu od rzeczywistego dobra elektoratu.
Oni potrzebują waszego głosu do legitymizacji swojej władzy, ale już was słuchać nie będą kiedy już tą władze mają. Ja się nabierałem całe lata, ale w końcu poszedłem po rozum do głowy.


Wt cze 16, 2020 11:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
PeterW napisał(a):

"Wychędożyć" żonę???? Gratulacje - rozumiem że właśnie wróciłeś z jakiejś speluny i się jeszcze nie przestawiłeś na język ludzi cywilizowanych.. :roll:

Może Wespecjan czytał Sapkowskiego i Wiedzmina i poznał nowe słownictwo :D


Wt cze 16, 2020 11:31 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Wespecjan napisał(a):
Czy nie lepiej wyjść z dziećmi gdzieś, wychędożyć żonę (jeśli jeszcze ktoś może) poczytać książkę, pojechać do najbliższego sanktuarium?

No tylko pogratulować poziomu. Słownictwa ale również poziomu myślenia. Takie pytanie do koziels i reszty tradycjonalistów. Również używacie takiego słownictwa i nazewnictwa?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt cze 16, 2020 11:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
polexit napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Szkoda czasu to wogóle na wybory.

95% katolików powinno iść i wyspowiadać się z chodzenia na wybory, szczególnie te do parlamentu i prezydenckie, bo grzeszą bezużytecznością czynów.

Nie obraź, się, ale gadasz głupstwa. Ja wprawdzie nie jestem fanem demokracji, zwłaszcza w tym współczesnym liberalnym wydaniu, niemniej raz na jakiś czas dostajemy w ten sposób możliwość choćby minimalnego wpływu na losy państwa. I poczucie odpowiedzialności za nie - który akurat katolik powinien wykazywać - nakazuje z tej możliwości skorzystać.

Nie obrażam się (mnie ogóle bardzo trudno zdenerwować, czy obrazić).

Przykro mi, ale to co teraz Pan wierzy w, to ułuda, w rzeczywistości nie ma Pan żadnego wpływu na losy państwa jeśli ogranicza się Pan tylko do kartki wyborczej. Na polityków "demokratycznych" realnie wpływają tylko 2 zjawiska: podstolne polecenia/lobbing oligarchii (np finansowej, gospodarczej czy zagranicznej) lub masowe manifestacje ludności. Tylko na to reagują. Pojedynczych polityków mogą także "odstrzelić" czyli skompromitować media (fałszywie lub prawdziwie).

Kartka wyborcza niczego nie zmienia.
Anatolij Golicyn w swojej świetnej książce "Nowe kłamstwa w miejsca starych" bardzo ciekawie opisuje różnicę pomiędzy systemem totalitarnym jak komunizm a demokratycznym. Mianowicie twierdzi, że w obu systemach i tak i tak rządzi oligarchiczna klika ludzi a nie żaden lud. Różnica jest tylko w sposobie rozładowywania emocji społecznych (tak, emocji a nie zajmowanie się żadnymi problemami).

W systemie totalitarnym pisze Golicyn, w którym nie ma możliwości teatralnej wymiany twarzy ze szczytów władzy dochodzi do rozerwania całej struktury władzy (np obalenie komunizmu, przewrót wojskowy itp), porównał to do wybuch wulkanu typu Wezuwiusz gdzie urywa pół góry i wszystko wokół jest zniszczone. Ale zniszczone tylko dla ludzi, bo elity pozostają te same, np w Rosji rządzi KGB, w Polsce to samo było dopóki nie zaczeli wymierać i biznesów, władzy przekazywać swoim dzieciom. Natomiast zmiana "władzy" w demokracji odbywa się poprzez wymianę twarzy na świeczniku (podczas gdy oligarchia pozostaje ta sama). Porównał to do erupcji wulkanu typu Etna, gdzie lawa (kanalizacja emocji społecznych) wylewa się powoli i łagodnie. I ludzie są zadowoleni, że coś się zmieniło podczas gdy nic się nie zmieniło.

Kraj zmienia się tylko i wyłącznie poprzez sterowanie pośrednie (np naukę religijną dla ludzi) oraz poprzez mrówczą pracę dołów, czyli indywidualnych ludzi wymyślających różne rzeczy, pracujących, tworzących itp.

Dlatego napisałem, że chodzenie na wybory to grzech bezużyteczności.


Wt cze 16, 2020 11:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Czy nie lepiej wyjść z dziećmi gdzieś, wychędożyć żonę (jeśli jeszcze ktoś może) poczytać książkę, pojechać do najbliższego sanktuarium?

No tylko pogratulować poziomu. Słownictwa ale również poziomu myślenia. Takie pytanie do koziels i reszty tradycjonalistów. Również używacie takiego słownictwa i nazewnictwa?
O już nie udajacie takich świętoszków słownych. Nikt nigdy z was nie "wyłomotał" kiedyś porządnie żony?

sachol napisał(a):
Może Wespecjan czytał Sapkowskiego i Wiedzmina i poznał nowe słownictwo :D
Nigdy nie czytałem tych książek ani tego autora.


Ostatnio edytowano Wt cze 16, 2020 11:57 am przez Wespecjan, łącznie edytowano 1 raz



Wt cze 16, 2020 11:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Czy nie lepiej wyjść z dziećmi gdzieś, wychędożyć żonę (jeśli jeszcze ktoś może) poczytać książkę, pojechać do najbliższego sanktuarium?

No tylko pogratulować poziomu. Słownictwa ale również poziomu myślenia. Takie pytanie do koziels i reszty tradycjonalistów. Również używacie takiego słownictwa i nazewnictwa?

A dlaczego stawiasz znak równości między tradycjonalizmem (cokolwiek przez to rozumiesz), a używaniem takiego języka jak zacytowany powyżej? Weź trochę wrzuć na luz...


Wt cze 16, 2020 11:56 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Polexit
Bo przecież tradycjonaliści noszą aureole nie tak jak ci wredni posoborowcy.
A co do chamstwa Wespecjana to powyżej jest kolejna próbka. Nic tylko pogratulować

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt cze 16, 2020 12:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Jockey napisał(a):
Polexit
Bo przecież tradycjonaliści noszą aureole nie tak jak ci wredni posoborowcy.
A co do chamstwa Wespecjana to powyżej jest kolejna próbka. Nic tylko pogratulować
Jakie chamstwo? Jest to pewien rodzaj rubaszności, ale nie żadne chamstwo, mylą się Panu pojęcia.
Tak jak by tradycyjny katolik to miał być jakiś surowy asceta, który nawet żartu boi się wypowiedzieć, coś jak mormon ze Stanów. Dobra, dosyć zboczeń z tematu.

Wybory demokratyczne to teatr.


Wt cze 16, 2020 12:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293 ... 340  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 201 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL