Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:59 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 336, 337, 338, 339, 340  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Jest to psychologiczne utwierdzanie się w dobrym samopoczuciu. Łazisz po wątkach i zaśmiecasz je uwagami odnośnie moderacji (jednostronne i negatywne) i twierdzisz, że chcesz pomóc oraz że mają charakter konstruktywny. Napisałam ci trzy uwagi odnośnie tej pieśni samopochwalnej: nie czytasz tekstów ze zrozumieniem ( na przykładzie było), przeszkadzasz mi a uwagi są zwykłymi upierdliwościami. Podałam jednocześnie definicję uwagi, która ma charakter konstruktywny. Taką samą uwagę dałam wcześniej dwom użytkownikom, którzy mi się wcinali na trzeciego: krótko pomarudzili, ale zajęli się innymi sprawami...odeszli. Tylko, że oni to nie język teściowej, taki sobie nadałaś nick i pasuje jak ulał. Nie zatrzymam, z definicji, będziesz nadawała do skutku i wszędzie, gdzie się da. Dlaczego uprzedzałam? Bo widziałam nie to co język teściowej widzi. Widziałam stan chwiejnej równowagi. Wystawiłaś Iustusa do odstrzału. Nie tylko go wystawiłaś, bo nie masz zdolności przewidywania, ale jeszcze oskarżyłaś moderację o spowodowanie w nim ciężkiego urazu psychicznego. Nie podałaś jednak czynnika wywołującego traumę, ale teściowa to radio, paple. To ci zresztą napisano. Nabrał też odwagi drugi użytkownik, by sobie z forum zrobić bezpłatną kozetkę terapeutyczną. To jest ta pomoc.

Pisz sobie teksty ą i ę, ale nie wtryniaj się do spraw tylko dlatego, że coś poczytałaś w ksiunszkach. Najpierw zrób to sama i na tę konstruktywną propozycję z mojej strony się obraziłaś. Wskazujesz paluszkiem błędy innych, tymczasem największe błędy popełniałaś sama. Zerwałaś stan chwiejnej równowagi, bo chciałaś pokazać jaka jesteś oczytana w książkach psychologicznych i lepsza od moderatorów. Po owocach poznacie...

Jesteś dobra w ą i ę to tam siebie realizuj. Sprawy sporów między użytkownikami zostaw innym. Nie jesteś w stanie ani widzieć, ani obiektywizować...dziobiesz.

Należało wcześniej zamilknąć a nie zaśmiecać kolejne wątki. Ja nie jestem ą i ę, ale nie lubię jak ktoś mi przeszkadza i poucza w sprawach o których nie ma bladego pojęcia; jeszcze wyboldowuje, by nadać sobie prestiżu. Na pewno przemyślę uwagę, która będzie miała ręce i nogi, ale nie negatywną ocenę - wiedźma. Innej oceny nie jesteś w stanie sklecić.

Ten wątek jest przeznaczony dla tych, którzy potrafią się kłócić. To też sztuka. Dziobanie nim nie jest.

Jeszcze raz: chcesz zmiany to pokaż sama jak się to robi. A ty weszłaś na dzień dobry do wątku, w którym jest najbardziej gorąca atmosfera...czyli lubisz awantury, ale tak, by się nie wydało. Tam też była personalna odzywka do Jockeya i weszłaś znów w nie swój spór, ale na trzeciego.
Pokaż co ty potrafisz


Pt sty 28, 2022 9:24 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
I tym o to sposobem właśnie, a dokładniej powyższym tekstem, droga merss, usiłujesz wzniecić mały pożar na forum. Czego dobry moderator nie czyni, bo nie ma we zwyczaju sam sobie roboty dokładać.

Pouczasz mnie, usiłujesz wyprowadzić z równowagi, "diagnozujesz" oraz wydajesz "polecenia służbowe". Na dodatek w formie zbyt bezpośredniej jak na tekst kierowany do obcej, dorosłej osoby. Nie wykluczone, iż zauważalnie starszej od siebie, może nawet z jakimś ciągiem literek przed nazwiskiem...kto wie?

Jeśli się uda, regulamin pójdzie w ruch. Stary schemat.

Jak to w grze w "okręty" - pudło :-)


So sty 29, 2022 12:16 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Sansevieria napisał(a):
Nie wykluczone, iż zauważalnie starszej od siebie, może nawet z jakimś ciągiem literek przed nazwiskiem...kto wie?


Wybacz, ale jeżeli dla jakiejś osoby argumentem jakimś są (mają być) literki przed (swoim/jej) nazwiskiem, to oznacza tylko osobę nie do końca dojrzałą. Nie uczyli Cię, że jest co najmniej wątpliwe etycznie wykorzystywanie owych literek poza zakresem swoich kompetencji naukowych?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sty 29, 2022 1:45 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Sansevieria napisał(a):
I tym o to sposobem właśnie, a dokładniej powyższym tekstem, droga merss, usiłujesz wzniecić mały pożar na forum. Czego dobry moderator nie czyni, bo nie ma we zwyczaju sam sobie roboty dokładać.

Bo przecież zwrócenie awanturujący się userowi to zbrodnia. Masz szczęście ze to merss bo ja taki łagodny nie jestem.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sty 29, 2022 9:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
PeterW napisał(a):
Sansevieria napisał(a):
Nie wykluczone, iż zauważalnie starszej od siebie, może nawet z jakimś ciągiem literek przed nazwiskiem...kto wie?


Wybacz, ale jeżeli dla jakiejś osoby argumentem jakimś są (mają być) literki przed (swoim/jej) nazwiskiem, to oznacza tylko osobę nie do końca dojrzałą. Nie uczyli Cię, że jest co najmniej wątpliwe etycznie wykorzystywanie owych literek poza zakresem swoich kompetencji naukowych?

Oczywiście tutaj Sansevieria ma rację w sporze z moderatorami i Barnejem, natomiast co do chwalenia się literkami przed nazwiskiem rację do uwagi przyznaje tobie.
Jednak to chwalenie się literkami przed nazwiskiem nie jest tyle kwestią charakteru i funkcją ego, co fenomenem kulturowym. W Polsce stopnie naukowe czy inne wyrobione tytuły są traktowane jako nabyte szlachectwo. Tak więc nabycie tytułów związanych z daną wiedzą nie jest traktowane tylko jako wybicie się w danej wiedzy, ale jako kompletne wyniesienie się ponad poziom społeczny.

Moim zdaniem oczywiście niesłusznie, bo jak pokazała "pandemia" wielu profesorów i doktorów okazało się kompletnymi idiotami albo prostytutkami porzucających w podskokach lata wiedzy i rozumu dla apanaży i endorfin z blasku fleszy i kamer.

Realne szlachectwo polega na tym, że od szlechectwa "odcina się kupony" całościowo, w różnych dziedzinach i dlatego osoby w Polsce po uzyskaniu literek przed nazwiskiem tak chcą być traktowane.


So sty 29, 2022 10:30 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Mieszkam teraz gdzie indziej ale wychowałem się w scyzorykowie. W takich sytuacjach jak wyżej nóż mi się w kieszeni otwiera. Mamy już jedną Sansevierię i komplet moderatorów. Otóż moi drodzy moderatorzy nie. Możecie to nazwać wcinaniem się na 3-go albo inaczej. Wasze zbójeckie prawo. Ludzie od wieków tak walczą. Organizują się w grupy i szukają wsparcia. Wy też tak robicie.


So sty 29, 2022 11:00 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius. Nie przesadzasz trochę? To moderator nie ma prawa się odezwać?
Reagujesz że jakiś moderator śmiał coś napisać. Merytoryka tego czy owego sporu czy dyskusji nie jest ważna. Moderatorzy to typy spod ciemnej gwiazdy, w przeciwieństwie do użytkowników z którymi rozmawiają. Miej proporcjum Mocium Panie - serio. Większość forum to tematyka religijno-teologiczno-filozoficzno-jakaś tam. My udzielamy się tu i tam, częściej, rzadziej. Ty jak widzę tylko w wątkach w których widzisz okazję na zadymę. Może to przemyślisz jakoś?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sty 29, 2022 11:32 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Naprawdę chcesz mnie w tamtych wątkach? Na razie taktownie je omijam.


So sty 29, 2022 11:42 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Tak jak nie można być dobrym i mądrym człowiekiem tylko dlatego, że jest się nawet laureatem nagrody Nobla, czyli mając osiągnięcia naukowe w jakieś dziedzinie nauki, tak nie można być taktownym funkcjonując o etykę 'czucia'. i odnosić to do etyki chrześcijańskiej. W etyce wyprowadzonej z Biblii chodzi o prawdę o człowieku, więc wyjdzie fałsz deklaracyjny. Upodobanie do plotek nigdy nie idzie w parze z taktem.

W etyce użyteczności chodzi o tolerancję, więc można z własnego punktu widzenia wykazywać brak tolerancji do zachowań, których się samemu nie przyjmuje i nie akceptuje. Taka osoba kompletnie nie rozumie o co chodzi w chrześcijańskim: pokaż sam. Ona potrafi używać jedynie palca wskazującego na tę okoliczność. Wszelka krytyka innych zachowań jest zabroniona. Nie można też argumentować z poziomu etyki chrześcijańskiej stwierdzeń pochodzących z etyki użyteczności. Można rozmawiać jedynie o etykach.

Jestem wdzięczna Sanseverii za to, że umocowania słuszności swych stwierdzeń widzi w poziomie swego humanistycznego wykształcenia. Odkryła swoje schematy myślenia. Alogiczne. Są one pożadane w nadchodzącej cywilizacji, jak to teoretycy lewicowi podają, czyli w epoce Epimeteusza. Czekają jedynie z irytacją i zniecierpliwieniem na odejście katechona, który ich ruchy powstrzymuje. Ja należę do epoki, którą oni nazywają Prometeusza. Gdybym ją jednak zapytała o szczegóły mojego sporu z Iustusem to byłyby wyobrażenia podane jako fakty. Te wyobrażenia bowiem definiuje się obecnie jako fakty. Czyniła zarzuty emocjonalne. Przede wszystkim to ja powinnam wiedzieć, że jestem z kimś w sporze, bo do tego trzeba co najmniej dwóch stron.

Aquarius. W starych dobrych czasach profesor potrafił rozmawiać z każdym i to tak, by nie onieśmielać prostego człowieka. Nie inteligencja, która jest darem biologicznym, ale mądrość, która jest innym rodzajem widzenia. On wie, że jednego człowieka można potraktować tak, że zacznie przekraczać siebie a innego oddali wskazując osoby właściwe, by go leczyć. Toksycznym ludziom nie należy pobłażać. Kwas zniszczy bowiem całe ciasto. Można okazać stanowczą grzeczność. Pysznemu wskazane jest pokazanie jego przywary. No, ale problem mamy w rozeznaniem w czasach chaosu jaki przyjąć kierunek i czym jest prawda oraz dobro. Czy bijący kogoś to ten, który wywołał bójkę czy też broniący się? Czy wołający o ratunek to poszkodowany czy przestępca? Tu trzeba innych oczu niż czucie i poziom wykształcenia. Przyglądamy się jak wygląda prawość tego człowieka: chce się dobrze prezentować czy jest w nim szlachetna dusza.


So sty 29, 2022 2:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius napisał(a):
Mieszkam teraz gdzie indziej ale wychowałem się w scyzorykowie. W takich sytuacjach jak wyżej nóż mi się w kieszeni otwiera. Mamy już jedną Sansevierię i komplet moderatorów.
Jakie to dziwne! Sansevieria atakuje moderację i odpowiadają jej... moderatorzy!
Co za zgroza! ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

@Aquarius - czy to nie dziwne, że jesteś na forum o konkretnymprofilu związanym z wiarą, a wypowiadasz się jedynie w wątkach o charakterze pyskówek (Kowid, uwagi do moderacji, tu kłapiemy dziobem itd)?
To nieźle podsumowuje Twoją działalność tutaj.

Wespecjan napisał(a):
Jednak to chwalenie się literkami przed nazwiskiem nie jest tyle kwestią charakteru i funkcją ego, co fenomenem kulturowym. W Polsce stopnie naukowe czy inne wyrobione tytuły są traktowane jako nabyte szlachectwo. Tak więc nabycie tytułów związanych z daną wiedzą nie jest traktowane tylko jako wybicie się w danej wiedzy, ale jako kompletne wyniesienie się ponad poziom społeczny.
Kolejny gość, który ma kompleksy w stylu "a nasi rodacy to są..."
W większości krajów (a już w USA na tym punkcie mają świra) po zwróceniu się (w zupełnie nie związanej z nauką sytuacji, nawet często w towarzyskiej, albo wręcz przy poznawaniu się) do doktora na "pan Xsiński" jest się poprawianym "DOKTOR Xsiński". W Polsce w takich sytuacjach to się niemal nie zdarza.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 29, 2022 11:55 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Rozumiem, że chcesz mnie zagonić do roboty żebym nie miał czasu na głupoty. Dziękuję za troskę. Mam jeszcze żonę, która dba o to w razie gdybym sam zapomniał. Widzisz jest sobota mógłbym grać z wami w ping - ponga a ja skromnie. Sprzątanie, zakupy i takie tam.


N sty 30, 2022 12:50 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
@PeterW i @Wespecjan
Odnośnie tego tekstu o wieku i literkach przed nazwiskiem śpieszę wyjaśnić ewidentne nieporozumienie. Intencją moją było zwrócenie uwagi na to, że rozmawiając na forum nie wiemy, z kim rozmawiamy, a netykieta powoduje skrócenie dystansu i w efekcie nierzadko wypowiedzi są odbierane źle jako zbytnia poufałość. Tylko tyle, temat poboczny i zupełnie z moją osobą wspólnego nie mający. Że został źle odczytany - mea culpa, powinnam być staranniejsza.

Pozwolę sobie zauważyć, ze Sansevieria moderacji nie atakuje, Sansevieria zgłasza krytyczne uwagi i co gorsza czyni to z irytującą częstotliwością ewidentnie irytując tylko nie wiem, czy merss, czy całą Moderację. Czyni to z zachowaniem form stosownych oraz nie grasując po wątkach stricte dyskusyjnych i raczej podłącza się do już toczonej rozmowy czyli nawet własnej inicjatywy za bardzo nie wykazuje.

Gdybyż to Moderacja była łaskawa z Sansevierią przez chwilę porozmawiać na temat tych uwag, a choćby i potraktować owe uwagi jakimś uprzejmym, jednoosobowym "dziękujemy za zainteresowanie , rozważymy".

Sansevieria jest zdania, że nie tylko prawem, ale wręcz obowiązkiem moderatorów jest w pewnych sytuacjach upominanie użytkowników. Mało tego, uważa także, że o tym, kogo upomnieć decydować powinien moderator i uważa, że kłócenie się z moderatorem jest fatalną praktyką. Uważa także, że upomnienie powinno być ujęte w formę zdecydowaną i uprzejmą, a co najmniej neutralną. Co zresztą jest przestrzegane w upomnieniach pisanych czcionką czerwoną.

Tyle że Sansevieria (i śmiem twierdzić, że nie ona jedna) chciałaby wiedzieć w sposób jednoznaczny, kiedy upomina ją moderator, a kiedy nieprzyjemne rzeczy pisze do niej i o niej oraz upomina ją użytkownik.
Zgodnie z Regulaminem Moderator pisze czcionką czerwoną.

Obecnie na Forum często zdarza się, że upomina czy krytykuje kogoś personalnie bądź "diagnozuje" moderator jako osoba, pisząc czcionką czarną czyli teoretycznie jako użytkownik. Jeśli jednak użytkownik zareaguje powiedzmy nieco nerwowo na personalne ataki , wkrótce się dowiaduje, że od jakiegoś czasu (choć sam o tym nie wie) kłóci się z moderatorem, za co ma co najmniej ostrzeżenie. Taki kolejny widoczny schemat na forum.

Pytanie otwarte - czy teksty dla mnie obraźliwe pisała do mnie w tym wątku merss jako użytkownik czy też są to uwagi od Moderacji wyrażone w wysoce niestosownej formie? Tego tak do końca nie wiem.

Za to wiem, że jest zapewne kwestią czasu moje z forum wyautowanie z użyciem naciągniętego do granic możliwości Regulaminu jako narzędzia. Bo tak to działa.
Oraz - tak być nie powinno na katolickim forum dla wierzących, wątpiących i poszukujących.


N sty 30, 2022 12:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Barney napisał(a):
W większości krajów (a już w USA na tym punkcie mają świra) po zwróceniu się (w zupełnie nie związanej z nauką sytuacji, nawet często w towarzyskiej, albo wręcz przy poznawaniu się) do doktora na "pan Xsiński" jest się poprawianym "DOKTOR Xsiński". W Polsce w takich sytuacjach to się niemal nie zdarza.
Mylisz się a wypowiadasz się.


N sty 30, 2022 1:46 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Cytuj:
Oraz - tak być nie powinno na katolickim forum dla wierzących, wątpiących i poszukujących.

Napisałam ci, że w katolicyzmie obowiązuje zasada: pokaż sam co potrafisz. Nie co inni zrobią dla ciebie, ale co ty dasz innym. Podsumujmy: wywalenie z forum kogoś kto potraktował twe uwagi bez podstaw racjonalnych i dowodów jak uskrzydlenie do działania na oślep. Słał ci peany pochwalne w Uwagach. Napisałam to, by nie wyszło, że zazdroszczę. Boli, że wycięłam? Nie należysz do moderacji, więc tam były już zdartą płytą, wcześniej pisał o tym samym. Widziałaś emocje, bo potem pisałaś o tym i z premedytacją je wyzwoliłaś w Iustusie? Prosiłam, byś nie pomagała, bo wiedziałam jak się to skończy. Wydałaś go na odstrzał, by móc potem oskarżać moderację? Co pokazałaś od siebie? Wodolejstwo, oskarżania bez dowodów i zajmowanie czasu innym.
Co masz w sobie, by dać innym? Co masz...a nie co inni winni są tobie.
Jesteś pełna, więc niewiele możesz przyjąć. W zasadzie nic. Obrażiłam cię? To oznacza, że siłę czerpiesz z ludzkich pochlebstw a krytyczne uwagi cię dołują. Nie potrafisz tego nawet przepracować i dlatego się tak nakręcasz.
Najpierw robisz trzęsienie ziemi a potem płacz, że nie docenili awanturnictwa? Kryzys Kościoła mamy właśnie też z powodu, że ktoś tylko wysyła żądania w stosunku do innych i skupiony jest na krytyce tych co dużo robią. Musiał więc Barney podpaść tym co mu zazdroszczą. Nie było ważne, że jego lekceważono, ale że śmiał o tym powiedzieć. On nie pójdzie przed Najwyższy Trybunał z pustymi rękoma. Wielu pomógł na tym forum. A ty komu pomogłaś i w czym? Ile masz w koszyku darów dla innych?


N sty 30, 2022 2:24 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Próba przerzucenia odpowiedzialności za nieobecność Iustusa na Sansevierię to wyjątkowa bezczelność z Twojej strony.
Zaintrygowałaś mnie tym "językiem teściowej"
poszperałem trochę w necie i wychodzi, że tylko u naszych zachodnich sąsiadów.
W Brazylii, nosi nazwę "miecz świętego Jerzego"
W Chinach znana jest jako Orchidea Tygrysi Ogon, a w Japonii po prostu – Tygrysi Ogon.
Są też wskazówki jak o nią dbać - bo trudno o drugą taką roślinę, która zniesie niemal wszystkie błędy i zaniedbania – za wyjątkiem nadmiernego podlewania.


N sty 30, 2022 8:32 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 336, 337, 338, 339, 340  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL