Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:52 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Problemy Małego Księcia z nauczaniem katolickim 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Problemy Małego Księcia z nauczaniem katolickim
merss napisał(a):
MK - lejesz wodę i siejesz sałatę. Dla ciebie kryzysu nie ma, bo głową Kościoła jest Chrystus. To było tak alogiczne, że nawet nie prostowałam. Znaczy, że Jezus nie wybrał Judasza, bo to oznaczałoby że nie zna się na ludziach? I nie nazwał go synem zatracenia, bo to oznaczałoby przegraną boskości? Nie było rozłamów w Kościele? Odbyło się podczas urlopu Boga? Po co nam do wiadomości podawałeś zarobki czując iluzoryczną wyższość? Po znaczenie definicji kazałeś się zapisywać do organizacji. Podałam na tacy zasady argumentowania to poleciałeś ad personam. Ani słowa do meritum. Jak zdiagnozowałeś wszystkim choroby psychiczne? Prezentujesz waść czasem typową sałatę słowną. To jest ta inna logika.
Pozwalam sobie zniknąć. Nie muszę czytać projekcji na swój temat, gdy podaję tekst dotyczący tematu wątku.

Specjalistka w diagnozowaniu jesteś Ty, a nie ja. Rozłamy były w Kościele. Ludzie napełnieni Duchem Świętym to ci którzy im nie ulegli. [ciach - atak personalny]

[możemy Ci ułatwić życie, wysyłając na urlop... Póki co to dostajesz następne Ostrzeżenie, za atak personalny (PW)]


Wt cze 29, 2021 11:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Mały Książę napisał(a):
Rozłamy były w Kościele. Ludzie napełnieni Duchem Świętym to ci którzy im nie ulegli.

Intrygujące. Według Ciebie Duch Święty opuszcza człowieka, który zmierza w stronę rozłamu, przez co taka osoba przestaje być Jego świątynią?


Pt lip 02, 2021 6:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Rozłamy były w Kościele. Ludzie napełnieni Duchem Świętym to ci którzy im nie ulegli.

Intrygujące. Według Ciebie Duch Święty opuszcza człowieka, który zmierza w stronę rozłamu, przez co taka osoba przestaje być Jego świątynią?

Zapytaj księdza Rydzyka. :lol: Przepraszam, bo wiem,że nie ma głupich pytań, ale nie mogłem się powstrzymać... a tak poważnie: święty Paweł pisze o uczynkach pochodzacych z ciała i z ducha. Rozłamy sa z ciała, czyli takie osoby nie działaja w Duchu Świętym co nie znaczy,że nie sa ich ciała światynia Ducha Św. to takie podchwytliwe pytania charakterystyczne dla waszej sekty. :D


Pt lip 02, 2021 6:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Mały Książę napisał(a):
Rozłamy sa z ciała, czyli takie osoby nie działaja w Duchu Świętym co nie znaczy,że nie sa ich ciała światynia Ducha Św.

A kto tak, oczywiście poza Tobą, powiedział? Chrystus? Któryś z Apostołów? Papież? A może któryś z Soborów?
Zdradź, proszę, źródło tej nauki, bo w Biblii jej akurat nie zapisano.


Pt lip 02, 2021 6:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Rozłamy sa z ciała, czyli takie osoby nie działaja w Duchu Świętym co nie znaczy,że nie sa ich ciała światynia Ducha Św.

A kto tak, oczywiście poza Tobą, powiedział? Chrystus? Któryś z Apostołów? Papież? A może któryś z Soborów?
Zdradź, proszę, źródło tej nauki, bo w Biblii jej akurat nie zapisano.

Jezus Chrystus tak nie powiedział Yarpen, podobnie nie krytykował zapłodnienia in vitro więc dlaczego Kościół potępia to?

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pt lip 02, 2021 8:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
To na mnie nie działa. Pytanie jest proste:

Od kogo masz naukę, że człowiek, który dopuścił się rozłamu, nie był napełniony Duchem Świętym?


Pt lip 02, 2021 8:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
To na mnie nie działa. Pytanie jest proste:

Od kogo masz naukę, że człowiek, który dopuścił się rozłamu, nie był napełniony Duchem Świętym?

Ewangelia o tym nie wspomina :) Święty Paweł pisał o napięciu między ciałem i duchem. Stąd mam tą naukę. Zostawmy może jednak św. Pawła na razie i wróćmy do rozważania Ewangelii.


Pt lip 02, 2021 8:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Mały Książę napisał(a):
Święty Paweł pisał o napięciu między ciałem i duchem. Stąd mam tą naukę. Zostawmy może jednak św. Pawła na razie i wróćmy do rozważania Ewangelii.

Nie widzę powodu, aby to zostawiać. "Napięcie między ciałem i duchem" to coś zupełnie innego niż "człowiek, który dopuścił się rozłamu, nie był napełniony Duchem Święty". Skąd więc masz tę naukę?


Pt lip 02, 2021 8:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Święty Paweł pisał o napięciu między ciałem i duchem. Stąd mam tą naukę. Zostawmy może jednak św. Pawła na razie i wróćmy do rozważania Ewangelii.

Nie widzę powodu, aby to zostawiać. "Napięcie między ciałem i duchem" to coś zupełnie innego niż "człowiek, który dopuścił się rozłamu, nie był napełniony Duchem Święty". Skąd więc masz tę naukę?

Tę naukę mam od BP Andrzeja Siemieniewskiego który na portalu chyba "apologetyka" napisał artykuł czy list o rozłamach. Dawno temu to czytałem :)


Pt lip 02, 2021 8:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Ja zaś ten tekst, o którym piszesz, przeczytałem przed chwilą, i tam nie ma zapisu, że rozłamom ulegają ludzie, którzy nie są napełnieni Duchem Świętym. Skąd więc masz tę naukę?


So lip 03, 2021 9:09 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Mały Książę napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Święty Paweł pisał o napięciu między ciałem i duchem. Stąd mam tą naukę. Zostawmy może jednak św. Pawła na razie i wróćmy do rozważania Ewangelii.

Nie widzę powodu, aby to zostawiać. "Napięcie między ciałem i duchem" to coś zupełnie innego niż "człowiek, który dopuścił się rozłamu, nie był napełniony Duchem Święty". Skąd więc masz tę naukę?

Tę naukę mam od BP Andrzeja Siemieniewskiego który na portalu chyba "apologetyka" napisał artykuł czy list o rozłamach. Dawno temu to czytałem :)

Poproszę link do tego art. Apologetyka nie działa już chyba z 15 lat albo i więcej
Jak znam wypowiedzi bp. Andrzeja Siemieniewskiego to raczej nie ma takich dziwnych wyskoków niezgodnych z nauczaniem katolickim

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lip 03, 2021 9:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ja zaś ten tekst, o którym piszesz, przeczytałem przed chwilą, i tam nie ma zapisu, że rozłamom ulegają ludzie, którzy nie są napełnieni Duchem Świętym. Skąd więc masz tę naukę?

Rozłamy to uczynek z ciała a nie z Ducha. A skąd masz naukę o tym, że on vitro to grzech? Gdzie nauczał o tym Chrystus lub Apostłowie i Sobory?


So lip 03, 2021 12:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Zostaw go w spokoju. Jak mam dać linka skoro , ten portal nie istnieje? Brak logiki i możesz pisać,ze ad personam piszę mam to w gdzieś.


So lip 03, 2021 12:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Mały Książę napisał(a):
Rozłamy to uczynek z ciała a nie z Ducha. A skąd (...)

Nie zmieniaj tematu, bo to na mnie nie działa. Skoro stwierdziłeś, że rozłamów dopuszczają się ludzie, którzy nie są napełnieni Duchem Świętym, a wbrew temu, co twierdziłeś, bp. Siemieniewski tego nie powiedział, to zdradź nam rzeczywiste źródło tej nauki.
Od kogo ją usłyszałeś bądź gdzie przeczytałeś?


So lip 03, 2021 12:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Rozłamy to uczynek z ciała a nie z Ducha. A skąd (...)

Nie zmieniaj tematu, bo to na mnie nie działa. Skoro stwierdziłeś, że rozłamów dopuszczają się ludzie, którzy nie są napełnieni Duchem Świętym, a wbrew temu, co twierdziłeś, bp. Siemieniewski tego nie powiedział, to zdradź nam rzeczywiste źródło tej nauki.
Od kogo ją usłyszałeś bądź gdzie przeczytałeś?

Yarpen, ja już udzieliłem odpowiedzi. Poczytaj naszą wcześniejszą rozmowę bo ja nie będę powtarzał kilka razy bo psychiczne chory chyba nie jesteś?


So lip 03, 2021 12:38 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL