Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:29 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Jak znaleźć prawicowych przyjaciół? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 9:46 pm
Posty: 36
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Jak znaleźć prawicowych przyjaciół?
Po dokonaniu na tym forum mojego agnostycznego coming outu przejdę do sedna problemu. Moja niechęć do życia bierze się najprawdopodobniej z tego, że nie mam w ogóle żadnych znajomych. Chcę mieć znajomych którzy mają konserwatywne lub nacjonalistyczne poglądy. Wiem, że dla was katolików może wydać się przykre, ale gardzę lewicowcami i liberałami i gdybym miał mieć lewicowych znajomych to wolę już samotność. Proszę moderatora o nie usuwanie tego wątku bo jak widać sprawa jest raczej pilna.


So sie 18, 2018 1:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć prawicowych przyjaciół?
Szukaj sobie przyjaciół wśród ludzi mądrych (inteligentnych + dobrych), tylko inteligentny to najwyżej cię wykorzysta a tylko dobry może być ignorantem i może ci narobić szkód.


So sie 18, 2018 1:28 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć prawicowych przyjaciół?
booldog napisał(a):
Po dokonaniu na tym forum mojego agnostycznego coming outu przejdę do sedna problemu. Moja niechęć do życia bierze się najprawdopodobniej z tego, że nie mam w ogóle żadnych znajomych. Chcę mieć znajomych którzy mają konserwatywne lub nacjonalistyczne poglądy. Wiem, że dla was katolików może wydać się przykre, ale gardzę lewicowcami i liberałami i gdybym miał mieć lewicowych znajomych to wolę już samotność. Proszę moderatora o nie usuwanie tego wątku bo jak widać sprawa jest raczej pilna.

Czyli tak jak pisałem, to nie jest problem ze światem, tylko z Tobą. Masz problemy z tożsamością i szukasz grupy do której mógłbyś przynależeć. Myślisz że mentalność plemienna i budowanie w sobie nienawiści do innych przyniesie cokolwiek pozytywnego?

Będąc lewicowcem i liberałem jakoś nie mam problemu w nawiązywaniu znajomości, przyjaźni, a nawet relacji romantycznych z osobami będącymi katolikami.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


So sie 18, 2018 1:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć prawicowych przyjaciół?
HeresJohnny napisał(a):
Będąc lewicowcem i liberałem jakoś nie mam problemu w nawiązywaniu znajomości, przyjaźni, a nawet relacji romantycznych z osobami będącymi katolikami.

Wszystko to pewnie powierzchowne, żaden realny katolik, dla którego uwewnętrzniony katolicyzm jest rzeczą cenną i prawdziwą długo nie wytrzyma z osobą, która po cichu kpi i gardzi tą wiarą, która uważa to wszystko za zbiór pobożnych bajek w umysłach niezbyt inteliegentnych ludzi oszukiwanych przez cwaniaków w piuskach.
Chyba ci się myli krzyżyk na szyi i obczajka kto się jak dziś ubrał w kościółku - z katolicyzmem.


So sie 18, 2018 1:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć prawicowych przyjaciół?
Tak, wiem, Wespecjanie, Ci ludzie nie są prawdziwymi katolikami. Tylko ktoś, kto nienawidzi lewaków jest prawdziwym katolikiem.
https://en.wikipedia.org/wiki/No_true_Scotsman

Cytuj:
po cichu kpi i gardzi tą wiarą

Nigdy nie ukrywam przed osobami, z którymi rozmawiam, jakie jest moje podejście do religii. To, co Ty odbierasz jako pogardę, ja nazywam szczerą krytyką. Są osoby, które to cenią i jakimś cudem są w stanie mnie nadal lubić, pomimo odmiennych poglądów.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


So sie 18, 2018 1:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć prawicowych przyjaciół?
Katolik to jest ten kto wierzy w zawartość Credo, żyje sakramentami i uwewnętrznia katolicyzm w swoim codziennym życiu (bez faryzejskiego rozdzielania na prywatne i publiczne).


So sie 18, 2018 2:15 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 6:48 pm
Posty: 355
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć prawicowych przyjaciół?
booldog napisał(a):
Chcę mieć znajomych którzy mają konserwatywne lub nacjonalistyczne poglądy.
Wystarczy kilkanaście sekund z wyszukiwarką internetową i znalazłem coś takiego: http://fmpgda.pl/
Jest to forum młodej prawicy, gdy klikniesz w zakładkę "oferta", przekonasz się, że organizują m.in spotkania integracyjne. Jeśli jesteś starszą osobą, wydaje mi się, że młodzi "prawacy" nie będą negatywnie nastawieni, pewnie zaproszą w swoje szeregi. Działają w Trójmieście i okolicach.

Zbliża się kolejny marsz niepodległości, wystarczy udać się nań 11 listopada i poznać ludzi o podobnych do Twoich poglądach. Po za tym, wydaje mi się, że mnóstwo ludzi podzielających Twoje poglądy znajdziesz w ONR, tu ich strona https://www.onr.com.pl/ - w zakładce "Brygady" masz województwa w których mają swoje oddziały, klikasz na to, które Cię interesuje i pokazują Ci się mapki z miastami w których działają. Odwiedzić, zagadać, pewnie zdobędziesz znajomych.

Pozdrawiam

Wespecjan napisał(a):
Szukaj sobie przyjaciół wśród ludzi mądrych (inteligentnych + dobrych), tylko inteligentny to najwyżej cię wykorzysta a tylko dobry może być ignorantem i może ci narobić szkód.

Czyli chcesz, by nowi znajomi go wykorzystali i narobili mu szkód? :D ;)


Wt sie 28, 2018 1:17 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć prawicowych przyjaciół?
Najlepiej takich ludzi znajdz,którzy są blisko kościoła czy blisko Boga tacy ludzie zazwyczaj są prawicowymi, w kazdym badz razie większośc ludzi takich jest.
Zauważ,ze to człowiek,który ma poglądy lewicowe zazwyczaj wywołuje kłótnie,a sami tez chodzą do kościoła oczywiście prawicowi też nie są swieci. Znam takich co przez poglądy nie przychodził do rodziny i się wstydził swoich poglądów.
Nam wiara nakazuje byśmy miłowali bliźniego niezależnie od poglądów. Szukaj gdzies na fb grup o takich samych poglądach.
Ja z racji z tego wierzę w Boga to mam relacje ze znajomymi, którzy wierzą w Boga. Z ateistą bym się nie dogadał chyba ,ze ma podobne hobby.
Z mojego doświadczenia najlepiej szukaj znajomych tam gdzie masz hooby.
Bo tak to nie cięzko bedzie znelźć. JA dzięki hooby znalazłem, ale niestety często od mnie odchodzą i są na chwilkę tylko.


Cz sie 30, 2018 7:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć prawicowych przyjaciół?
Piotr9000 napisał(a):
Nam wiara nakazuje byśmy miłowali bliźniego niezależnie od poglądów. Szukaj gdzies na fb grup o takich samych poglądach.
Ja z racji z tego wierzę w Boga to mam relacje ze znajomymi, którzy wierzą w Boga. Z ateistą bym się nie dogadał chyba ,ze ma podobne hobby.


Taka postawa na pewno nie sprzyja wypracowaniu miłości do bliźniego...niezależnie od poglądów.

Rozmawiać należy przede wszystkim z ludźmi o odmiennych poglądach, a nie się chować w kącikach wzajemnej adoracji. W ten sposób człowiek się nie rozwija. Nie poszerza horyzontów.

Zaprzyjaźnij się z jakimś ateistą, a zobaczysz jak w takiej relacji dojrzejesz. Nauczysz się kochać człowieka w sposób bezinteresowny.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz sie 30, 2018 8:05 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć prawicowych przyjaciół?
@towarzyski.pelikan masz racje. Ale w moim przypadku ateista by nie zrozumiał mojej choroby,więc wiesz ciężko by było. Prędzej zrozumie osoba, która jest blisko Boga.

Ale masz racje człowiek uczy się całe życie.


Cz sie 30, 2018 8:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć prawicowych przyjaciół?
Nie wiem czy ciężko, czy łatwo, bo... zazwyczaj swoich znajomości nie zaczynamy od pytań w stylu: "Na kogo głosowałeś" albo "jesteś lewakiem?" :wink:

Sam tak naprawdę chyba nie mam zbyt wielu znajomych o określonych poglądach politycznych. Jak już idą na wybory, to albo wybierają "mniejsze zło" albo "wszyscy byle nie PiS". Świadomość polityczna u nich kuleje, ale co zrobić?

Na Marszach Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowanych w Lublinie przez ONR Brygadę Lubelską oraz Młodzież Wszechpolską idzie sporo, może nawet kilka tysięcy młodych ludzi, studentów, dziewczyn, chłopaków. Zawsze można zagadać, o coś spytać, zawrzeć znajomość. Ja tego nie "czuję", chyba nie szukam znajomości na "siłę"/

Prawicowi politycy mają też swoje wiece, przemówienia, wystąpienia... Można przyjść, rozejrzeć się i znajomość zawrzeć.

A fora internetowe? Nie wiem czy takowe istnieją, i czy znajdzie się tam znajomych, ale próbować warto.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr gru 11, 2019 9:36 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So sty 04, 2020 12:35 am
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak znaleźć prawicowych przyjaciół?
Na FB są takie grupy. Czasem organizują jakieś integracje np. z okazji 11.11.


Pn sty 06, 2020 12:45 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL