Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 7:13 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 295 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
 Mężczyźni z Marsa a kobiety z Wenus, czyli o urokach płci 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2017 8:09 pm
Posty: 126
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
equuleuss napisał(a):
Nikt nie powinien nad nikim dominować w relacji, bo wtedy taka relacja jest chora.

+1 :-D
Też uważa, że nikt nie powinien nikim rządzić. U moich rodziców było tak, że to ojciec dominował -był przeświadczony o swojej racji tym samym matka w ukryciu podejmowała decyzje za niego (i moja rodzina na tym dobrze wyszła).
merss napisał(a):
Odnajdą się: przebojowa kobieta i spokojny mężczna, któremu zaimponuje to czego w nim brak.

Niekoniecznie przebojowa kobieta ułoży sobie życie z spokojnym mężczyzną, „Mit o tym, że przeciwieństwa się przyciągają, tworząc udane związki, zrodził się prawdopodobnie z faktu, iż niektóre różnice są stymulujące, wzbogacające, a nawet fascynujące dla partnerów. (...) Istnieje jednak ogromna różnica między uznaniem korzyści płynących z nieco odmiennych poglądów a twierdzeniem, że przeciwieństwa dobrze rokują dla związku.” Lazarus . W książce „Psychologia emocji” spotykamy o się z twierdzeniem, że -chłodni mężczyźni są wybierani tylko, dlatego że kobieta nie chce, aby mężczyzna nią rządził, – ale to wg. mnie jest zbyt osobiste wynurzenie autora. Natomiast sam uważam, że najgorsze dla związków są różnice między partnerami im większe podobieństwo tym zwiększa się prawdopodobieństwo na długotrwały związek.


So lis 25, 2017 2:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16893
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
To nie mit o dopełnianiu się temeramentów. To czysta biologia podpatrzona przez psychologię. :)


So lis 25, 2017 2:52 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2017 8:09 pm
Posty: 126
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
@merss No to jestem zaprzeczeniem biologii i psychologii. A propo dobierania sobie partnerów na końcu tego artykułu https://artelis.pl/artykuly/5/Czy-swiad ... y-partnera ciekawa teoria Imago .


So lis 25, 2017 3:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Biologia ma rację , odmienność przyciąga. Jestem typem spokojnym, to zawsze podobały mi się kobiety aktywne, jestem blondynem to podobały mi się ciemniejsze.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So lis 25, 2017 4:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16893
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Łomatkoboskoczynstochowsko...U góry tyle tematów damsko - męskich i pełna powaga, bo przed oczami każdy Biblię widzi. A Ty wrzucasz post do wątku o niczym. :-D Można otworzyć wątek o wyborze partnera życiowego, czemu nie? Zobaczymy, czy to kogokolwiek zainteresuje, wówczas uporządkuję i zacznę snuć swe opowieści o temperamentach. :)

Ja jestem wysoką platynową blondynką (wg dowodu osobistego), do tego dość żywą choleryczno - melancholiczną. Mąż jest wysokim brunetem i do tego spokojnym flegmatykiem. Jakoś nam się nie chciały też synchronizowac okresy zlego humoru, więc się często rozbrajamy.


So lis 25, 2017 4:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Hm, a ja tak sobie próbuję wyobrazić ten mój przeciwstawny typ i chyba dochodzę do wniosku że mój mąż w taki razie byłby... kobietą... :x :lol:


So lis 25, 2017 8:32 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16893
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
To sprawa kryteriów, jakie postawisz. Ja odwołałam się do temeramentu. Kilka lat temu, na innym forum, badano sprawę mojej płci. Nie wiem po co to komu było, widocznie coś się komuś nie zgadzało. Po jakimś czasie mężczyźni podali werdykt: to jednak kobieta. :)


So lis 25, 2017 9:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Blondyna? ;-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lis 25, 2017 9:32 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16893
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Dla equuleuss? Taaa. gustuje w blondynkach/blondynach pewnie też. Pewnie dlatego szybko na mnie trafiła, jeszcze na wierze. :)


So lis 25, 2017 9:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Mężczyźni z Marsa a kobiety z Wenus, czyli o urokach płci
Ah, któż by się oparł magii blond platynowych włosów... :) Blond księżniczki i blond książęta - https://www.youtube.com/watch?v=hD19pm7pT64

merss napisał(a):
Nie wiem po co to komu było, widocznie coś się komuś nie zgadzało. Po jakimś czasie mężczyźni podali werdykt: to jednak kobieta. :)


Piszesz rzeczowo, konkretnie, intelektualnie, na ''chłodno''. Ale ja i tak widzę tam duszę kobiety. Przebija jak promienie. :) Tak więc, można rozpoznać.


N lis 26, 2017 3:16 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So paź 08, 2016 3:54 pm
Posty: 583
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Ja się opieram tej magii...przynajmniej na razie ;) wole brunetki, sam mam czarne włosy i lubię słońce jak spieka mnie na murzyna, fajnie byłoby opalać się wśród brunetek na plaży naturystów, odbijać z nimi piłkę...prawie jak w Edenie :-D


N lis 26, 2017 2:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 19, 2017 2:22 pm
Posty: 357
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
Ja się z kolei żadnej magii nie opieram. Podobają mi się wysokie i niskie, brunetki, blondynki rude... nie mogą jednak być za chude... ani za grube - co najwyżej 8 numerów tolerancji :-)


Pn lis 27, 2017 11:18 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2017 8:09 pm
Posty: 126
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
merss napisał(a):
Łomatkoboskoczynstochowsko...U góry tyle tematów damsko - męskich i pełna powaga, bo przed oczami każdy Biblię widzi.

Wypowiadanie w tematach damsko-męskich jest w moim przypadku mocno nie na miejscu zważywszy, że nigdy nie byłem z kobietą w bliższej relacji niż koleżeńska(nie mam kompetencji).

Natomiast moja wypowiedź jest podyktowana słuchaniem na osoby, które natykały na poważne trudności w swoich relacjach małżeńskich/związkowych (kilka z tych relacji się rozpadło(mam tu również na myśli separacje)) osoby te nie widziały nic dobrego w swoim/ich partnerach/kach było to tzw. myślenie tunelowe stąd oczywisty wniosek, że statystycznie przeciwieństwa nie budują dobrych relacji. :( :-|

merss napisał(a):
A Ty wrzucasz post do wątku o niczym.

Mówienie o temperamentach jest dla mnie mówieniem o niczym.

merss napisał(a):
Można otworzyć wątek o wyborze partnera życiowego, czemu nie?


Jak chcesz to otwórz (ja wchodząc na to forum internetowe postanowiłem, że nie będę zakładał nowych tematów).Na to pytanie już odpowiedziałem patrz 3 mój post.


Pn lis 27, 2017 1:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16893
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Mężczyźni z Marsa,a kobiety z Wenus, czyli uroki płci
ESI napisał(a):
Wypowiadanie w tematach damsko-męskich jest w moim przypadku mocno nie na miejscu zważywszy, że nigdy nie byłem z kobietą w bliższej relacji niż koleżeńska(nie mam kompetencji).

Zycie forumowe bywa zaskakujące. Wypadło na Ciebie i nie ma zmiluj. :)
Cytuj:
Mówienie o temperamentach jest dla mnie mówieniem o niczym.

W tym się różnimy.
Cytuj:
Jak chcesz to otwórz (ja wchodząc na to forum internetowe postanowiłem, że nie będę zakładał nowych tematów)..

No to otworzylam i wychodzi nam, żeś prowadzącym. Negocjować możesz tytuł wątku. Takie życie...


Pn lis 27, 2017 2:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
merss napisał(a):
To sprawa kryteriów, jakie postawisz. Ja odwołałam się do temeramentu. Kilka lat temu, na innym forum, badano sprawę mojej płci. Nie wiem po co to komu było, widocznie coś się komuś nie zgadzało. Po jakimś czasie mężczyźni podali werdykt: to jednak kobieta. :)


Jak się miał temperament widoczny na forum do sprawy badania Twojej płci? Zrozumiałam, że ktoś uważał, że Ty jako użytkownik forum prezentujesz temperament męski, alo po głębszym zastanowieniu się pewni panowie z wiary uznali, że musisz być kobietą. Przypomnę Czarną Wdowę. Na moje oko zawsze pisał jak facet i było widać, że odgrywa kabaret, lub tzw. gender studies. Potem przyznał się na forum, jak jest. Czy sądzisz, że patrząc na temperament uwidoczniony w pisaniu i rozważając go można coś powiedzieć o człowieku, o jego płci, o zdolności zawiązywania relacji i ich utrzymywania? Wydaje mi się, że w przestrzeni wirtualnej ludzie mogą odgrywać role i niekoniecznie pokazują swoje prawdziwe "ja". Pisząc coś można bardziej się nad tym zastanowić, ma się na to czas, a w życiu ludzie często realzują (mówią, działają, podejmują decyzje) się znacznie szybciej i po tym są oceniani, i przez taki pryzmat postrzegani.


Pn lis 27, 2017 7:57 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 295 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL