Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 3:33 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Marta Robin 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt lis 20, 2015 1:06 am
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Marta Robin
Siemanko. Przedstawi ktoś jakieś dowody na to że Marta Robin na prawdę nie jadła i nie piła przez ponad 50 lat? Proszę też o podanie źródła.


N gru 06, 2015 11:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
Jeśli nie wierzysz świadkom tamtej epoki i zakładasz, że mówia nieprawdę. to trudno. W czasie i przestrzenie sie nie cofniesz dla sprawdzenia. Nawet gdyby było to możliwe i tak znalazłbyś coś na nie.


Pn gru 07, 2015 11:49 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt lis 20, 2015 1:06 am
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
Hej kolego. Coś więcej w sprawie tych świadków? Czy możesz przytoczyć jakieś tezy konkretnych badaczy tego zjawiska? Oglądałem filmik ale nie czytałem żadnej dokumentacji. Podobno sprawą zajmował się jakiś psychiatra czy ktoś tam.


Pn gru 07, 2015 11:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
no jaj sobie nie rób.. gógla nie umiesz używać? ;)

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pn gru 07, 2015 11:54 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
Sprawdzałam, masa literatury. Ma pewnie dla nas jakiś pocisk armatni, więc czekam. :)


Pn gru 07, 2015 11:59 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt lis 20, 2015 1:06 am
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
Nie, nie mam. xd No umiem ale wolę dostać na tacy. Coś tam nawet nieudolnie szukałem :D


Wt gru 08, 2015 1:13 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
Piotr Płatos napisał(a):
Nie, nie mam. xd No umiem ale wolę dostać na tacy. Coś tam nawet nieudolnie szukałem :D
Tacę nam ukradli więc musisz sam się przebić przez materiały

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt gru 08, 2015 6:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
Polecam poczytaj, nie wątpij!
http://www.voxdomini.com.pl/sw/marta_robin.html


Wt gru 08, 2015 6:47 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt lis 20, 2015 1:06 am
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
"...była obserwowana przez sceptyków. Jakiekolwiek podjadanie zostało całkowicie wykluczone!" Chciałbym dowiedzieć się więcej na ten temat.


Wt gru 08, 2015 9:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
Dyskusja zatoczyła koło, sam to uczyniłeś. Zostało wykluczone, że jadła. Obserwatorzy jawni i ukryci mieli 50 lat na sprawdzanie i nie udało się przyłapać jej na jedzeniu. Czyż nie tak? Czym się karmiła wiemy i wiemy też, że to z naukowego punktu widzenia wykluczone, by nie jeść i żyć.
To było dopiero sprytnie urządzone, bez dowodów. I co zrobić z tym fantem? Proste, podano w dyspozycji żołnierzom po zmarwychwstaniu Pana Jezusa. Chcesz, uwierzysz, nie chcesz, uznajesz za oszustwo doskonałe, które na razie się nie wydało. Może kiedyś?
Robur odpowiedział...


Wt gru 08, 2015 10:14 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt lis 20, 2015 1:06 am
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
Ta dyskusja to w ogóle nie ruszyła. Ja chcę zbadać sprawę z racjonalnego i sceptycznego punktu widzenia. A Wy o wierze xd


Wt gru 08, 2015 10:55 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
Fakty sa znane. Nie jadła, nie piła, nie mogła się ruszać, bo była sparaliżowana. Z przyczyn biologicznych jeść i pić nie mogła. Zwilżano jej wodą usta, ale woda wypływała nozdrzami, o ile pamiętam. Do tego miała stygmaty. Nie zauważono też zmian psychicznych, które występują w anoreksji.
Przedstaw nam naukowe wyjaśnienie tych faktów, przyda się nam trochę rozrywki. Tylko nie oprzyj ich na wierze! :D


Wt gru 08, 2015 11:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
Piotr Płatos napisał(a):
Ta dyskusja to w ogóle nie ruszyła. Ja chcę zbadać sprawę z racjonalnego i sceptycznego punktu widzenia. A Wy o wierze xd
To obal racjonalnie zeznania świadków i wyjaśnij jak żyła skoro nawet medycy mówili, że nie jadła.
Ale tak jak merss mówi napisz. Wprawdzie już jest jeden co nam dostarcza ostatnio rozrywki o fałszowaniu Biblii ale może go przebijesz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt gru 08, 2015 11:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
@Piotr Płatos
Teresa Neumann (35lat postu, też stygmatyczka) funkcjonowała normalnie, więc faktu, że Martę Robin (52 lata postu) ratowało leżenie nie należy uwzględniać w naukowym wnioskowaniu. Jak widzisz, od razu można to obalić wskazując na inną osobę. Poza tym, podstawowa przemiana materii i tak wymaga wydatkowania energii. Przyjmowanie wody drogą jej przenikania z powietrza atmosferycznego przez skórę też trudno wyjaśnić, nawet u kaktusów, co dopiero u człowieka.

Post mistyczny nie naruszał zdolności umysłowych, czasem fizycznych i nie niszczył zdrowia, ani dynamizmu.

Słabą stroną sceptyków jest, że brak im dokumentacji i cierpliwości. Całkowita inedia, chociaż rzadko spotykana, była bardzo dokładnie badana. :wink:

Oto opinia sceptyka. Ojciec medycyny eksperymentalnej, został przyłapany na braku bezstronności wobec tego zjawiska. Pewnien lekarz prosił go o opinię w sprawie kobiety, która mimo, że nie jadła i nie piła, od wielu lat cieszyła się dobrym zdrowiem. Claude Bernard przytaczając ten fakt, napisał: Ten lekarz, przekonany, że siła witalna jest zdolna do wszystkiego, nie szukał innego wyjaśnienia i sądził, że jego przypadek może być prawdziwy. Tymczasem podstawowe naukowe myślenie i najprostsze pojęcia z dziedziny fizjologii mogłyby go wyprowadzić z błędu dowodzac, że jego twierdzenie warte było mniej więcej tyle, co twierdzenie, że świeca może przez wiele lat płonąć i się nie nie wypalić.

Mamy więc coś potężniejszego niż naukowe myślenie- to fakty! :D
Zmierz się z nimi naukowo! Zabawa będzie przednia. :-D
Jedną opinię naukową już mamy. :mrgreen:

Rekord światowy to jednak 60lat postu.


Śr gru 09, 2015 12:18 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt lis 20, 2015 1:06 am
Posty: 226
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Marta Robin
Ja nie zamierzam nawet tego robić. Zachowujecie się jakbym napisał: "Mam naukowe wyjaśnienie inedii a Marta Robin była oszustką" A jak się nazywali Ci medycy?


Śr gru 09, 2015 1:01 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL