Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 2:26 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Trudny powrót do Boga 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 21, 2015 4:08 pm
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Trudny powrót do Boga
Witam! Na wstępie przywitam się. Zawitałem tu do was gdyż chce się podzielić czymś dziwnym, a mianowicie od lat jestem po tzw."drugiej stronie barykady" jednak pragnę uwierzyć, spróbować jeszcze raz zawierzyć w Chrystusie, ale moje próby się nie powodzą co róż, miewam dziwne odczucia, dziwnie się dzieje w koło mnie, nawet by do was dołączyć wywalał mi internet, psoci się komputer, a coś mnie odpycha...hmmm (nie jestem psychiczny jakby co, a nawet czuje się dobrze) w kościele odczuwał duszności, nie mal tarce przytomność, czytając coś na temat ''wiary''wzrok sprawia figle, do tego wszystkiego ludzie wkoło mnie dziwnie się zachowują zwłaszcza w nocy...pewnej nocy mój brat chyba lunatykował, nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że mówił w dziwnym języku, odwracając tylko dziwie głowę do mnie siedząc zwrócony cało w innym kierunku...Ogólnie bywa że przechodząc wieczorami/nocą koło ludzi(nie wszystkich rzecz jasna, są dla mnie nie mili, nie mal agresywni(nie nie są to pijacy, młodzież w dresach)...i ich te spojrzenia...
Ogólnie jestem zdrowym facetem, bez jakiś schiz itp. jestem raczej człowiekiem pokojowym i radosnym,miłym, pomagam innym bez interesownie, choć miewam humory, ale jak ktoś mi zajdzie za skórę ma wtedy pecha, bo potrafię być wówczas uparty...co ich wnerwia bo po gniewie dążę do pogodzenia się...Już wiem że za to że zwracam się do Boga, spotka mnie dzisiaj coś nie miłego lub coś mnie będzie starało się odwieść od mojej decyzji, to się czuje...Pozdrawiam...


Śr sty 21, 2015 4:30 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudny powrót do Boga
Witam!
Nie zazdroszczę, wiesz że jest źle i że nikt za ciebie, nic z tym nie zrobi. A z kolei im dłużej tak będzie tym gorzej dla ciebie, gorzej będzie się tobie za to zabrać. Życzę sił!


Cz sty 22, 2015 2:46 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz sty 22, 2015 6:25 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Poszukuję książki.
Witam.

Nie chcę się na początku rozwlekać, dlatego napiszę krótko. Przez kilka ostatnich miesięcy poszukuję Boga, ale im bardziej szukam, tym bardziej się gubię. Dlatego poszukuję książki, która pomoże mi poznać Chrystusa i pomoże mi zgłębiać i umocnić wiarę chrześcijańską.

Pozdrawiam.


Cz sty 22, 2015 6:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poszukuję książki.
mapciu napisał(a):
Witam.

Nie chcę się na początku rozwlekać, dlatego napiszę krótko. Przez kilka ostatnich miesięcy poszukuję Boga, ale im bardziej szukam, tym bardziej się gubię. Dlatego poszukuję książki, która pomoże mi poznać Chrystusa i pomoże mi zgłębiać i umocnić wiarę chrześcijańską.

Pozdrawiam.


"Rozważania o wierze" ks. Dajczer

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Cz sty 22, 2015 9:47 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 21, 2015 4:08 pm
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poszukuję książki.
mapciu napisał(a):
Witam.

Nie chcę się na początku rozwlekać, dlatego napiszę krótko. Przez kilka ostatnich miesięcy poszukuję Boga, ale im bardziej szukam, tym bardziej się gubię. Dlatego poszukuję książki, która pomoże mi poznać Chrystusa i pomoże mi zgłębiać i umocnić wiarę chrześcijańską.

Pozdrawiam.

Najlepszą i najważniejszą ''lektura''będzie Pismo Święte/Biblia polecam bardzo ;)


Cz sty 22, 2015 11:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudny powrót do Boga
Tylko że jest to baaardzo trudna lektura, zwłaszcza Stary Testament, którego lektura mnie bardzo od Boga oddaliła. Kiedyś Biblia była księgą zakazaną, nie do czytania samemu. Jeśli już urywki Bbilii, to w jakimś omówieniu, polecam cykl audycji dotyczących psalmów:
http://adamszustak.pl/plaster-miodu-internetowe-sluchowisko-psalmowe-o-adam-szustak-komentuje-psalmy/

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz sty 22, 2015 11:11 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 21, 2015 4:08 pm
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudny powrót do Boga
Wiara nie jest lekka, wiem coś o tym, ale dodaje sil i potrafi czynić coda...jakby co zawsze możesz zerknąć do ''Biblii obrazkowej dla najmłodszych'', a tak na serio polecam rozejrzeć się na tej stronce jest tam nie tylko odpowiednia lektura, ale tez film i muzyka : [ciach Pozdrawiam...


Ostatnio edytowano So sty 24, 2015 11:41 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

reklama



So sty 24, 2015 11:37 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 1:55 am
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudny powrót do Boga
Andy72 napisał(a):
Tylko że jest to baaardzo trudna lektura, zwłaszcza Stary Testament, którego lektura mnie bardzo od Boga oddaliła. Kiedyś Biblia była księgą zakazaną, nie do czytania samemu. Jeśli już urywki Bbilii, to w jakimś omówieniu, polecam cykl audycji dotyczących psalmów:
http://adamszustak.pl/plaster-miodu-internetowe-sluchowisko-psalmowe-o-adam-szustak-komentuje-psalmy/


Biblia jest zalecana....Najlepiej zacznij od Listów


N sty 25, 2015 9:42 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 21, 2015 4:08 pm
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudny powrót do Boga
Kolejny raz od siebie pisze, a mianowicie od kiedy zacząłem starania by wrócić do Boga dopadła mnie choroba, nie wiem co to jest, mam bóle które nie dają normalnie funkcjonować i spać w nocy, prawdopodobnie place za grzechy, wolałbym pokutę nie lubię bólu chyba jak każdy,a w moim przypadku nawet wizyta u lekarza jest skomplikowana, modle się o sile w wytrwaniu, ale lada moment się pogodzę z tym co mnie spotyka, jednak chciałbym wytrwać by moc mojego syna poprowadzić odpowiednia droga życiową ku Bogu....


Pn sty 26, 2015 11:46 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poszukuję książki.
mapciu napisał(a):
Witam.

Nie chcę się na początku rozwlekać, dlatego napiszę krótko. Przez kilka ostatnich miesięcy poszukuję Boga, ale im bardziej szukam, tym bardziej się gubię. Dlatego poszukuję książki, która pomoże mi poznać Chrystusa i pomoże mi zgłębiać i umocnić wiarę chrześcijańską.


Nie wiem czy odpiszesz, więc tylko króciutko !
Zdecyduj...czy faktycznie szukasz takiego jakim On jest...czy takiego według Twojego wyobrażenia ?

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


Śr lut 11, 2015 6:16 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 21, 2015 4:08 pm
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudny powrót do Boga
Ponownie od siebie...Jak to jest iż pomimo modlitw,oddaniu się w ''ręce''Boga, pełen wyrzeczeń, modlitw wciąż miewam dziwne wizje/sny...są one raczej mało że tak powiem Chrześcijańskie ponieważ we snach widzę ciemne,śliskie(widać jak spływa po niej czysty strumień wody) skaliste wzgórze, staję pod nim na dzikiej łące, a przede mną las, taki spokojny klimat i ja zaczynam dziwnie śpiewać to raczej nie jest śpiew a ''zawodzenie" jak jakiś szaman?! Noszę na szyi krzyżyk, modle się, a mimo to czuje się jakoś inaczej...dziwne te moje doświadczenia, choroba, kuszenie,modlitwa i śpiew na łonie natury który daje mi wewnętrzny spokój i miłe ciepło...


N lut 15, 2015 12:35 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 6:01 pm
Posty: 155
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudny powrót do Boga
Może pójdź do spowiedzi i porozmawiaj z księdzem. Nie wiem jakie masz grzechy na sumieniu i jak daleko byłeś od Boga ale może to jakieś działanie złych duchów a jeśli tak to moim zdaniem może tak szybko i nagle się nie skończyć. Wystarczy poczytać różne świadectwa nawrócenia. Może się mylę, nie wiem tak sobie tylko pomyślałem.


Cz lut 26, 2015 10:41 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 06, 2014 3:53 pm
Posty: 266
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudny powrót do Boga
Tomaszu napisał(a):
Ponownie od siebie...Jak to jest iż pomimo modlitw,oddaniu się w ''ręce''Boga, pełen wyrzeczeń, modlitw wciąż miewam dziwne wizje/sny...są one raczej mało że tak powiem Chrześcijańskie ponieważ we snach widzę ciemne,śliskie(widać jak spływa po niej czysty strumień wody) skaliste wzgórze, staję pod nim na dzikiej łące, a przede mną las, taki spokojny klimat i ja zaczynam dziwnie śpiewać to raczej nie jest śpiew a ''zawodzenie" jak jakiś szaman?! Noszę na szyi krzyżyk, modle się, a mimo to czuje się jakoś inaczej...dziwne te moje doświadczenia, choroba, kuszenie,modlitwa i śpiew na łonie natury który daje mi wewnętrzny spokój i miłe ciepło...


Myślę że powodem tych dziwnych snów\wizji może być to czym karmisz swoje zmysły. To znaczy jakiej muzyki słuchasz i być może oglądasz horrory lub podobne...Może masz podobnie do mnie że angażujesz się w film, utożsamiasz się z bohaterami ?
Z pewnością o nasze dusze toczy się bitwa...lecz ostateczną decyzję podejmuje człowiek.

Stwierdziłem jakiś czas temu że nawet w pozornie nieszkodliwych serialach\romansidłach jest mnóstwo brudu. W związku z tym nie oglądam TV.

_________________
W pełnej łączności z Duchem Świętym, który napełnia moje serce miłością


Pt lut 27, 2015 9:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 11, 2014 2:01 am
Posty: 1870
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudny powrót do Boga
Szukaj, a znajdziesz, a jeśli nie znajdujesz, to może szukasz w złym miejscu...


Pt mar 06, 2015 10:53 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 227 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL