Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 8:20 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 In vitro 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
Leszcz napisał(a):
To nie ma znaczenia, nawet jak in vitro będzie 100% bezpieczne itd. i tak będzie nie moralne.


Pewnie będzie niemoralne,
ale po dodatkowych zabiegach,
pozwoli wskrzesić nadludzi,
opisanych w Biblii i dokumentach niebiblijnych.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Wt maja 19, 2015 10:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
hen napisał(a):
Leszcz napisał(a):
To nie ma znaczenia, nawet jak in vitro będzie 100% bezpieczne itd. i tak będzie nie moralne.


Pewnie będzie niemoralne,
ale po dodatkowych zabiegach,
pozwoli wskrzesić nadludzi,
opisanych w Biblii i dokumentach niebiblijnych.
O jakich ty znowu nadludziach henie...przywoływani przez ciebie Synowie Boży byli ludźmi, a nie jakimiś nadludzkimi istotami...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr maja 20, 2015 12:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
Historyk Józef Flawiusz był kapłanem z rodu kapłańskiego
i w „Dawne dzieje Izraela”
tak to opisał.
Tak przekazała tradycja.
W I wieku tak był ten fragment interpretowany.

„Przez siedem pokoleń wyznawali oni Boga jako Władcę wszech-
rzeczy i we wszystkich swych czynach zważali na cnotę. Potem jednak
stopniowo wypaczyli obyczaje przekazane im przez przodków: przestali
oddawać Bogu cześć należną i nie troszczyli się już o sprawiedliwość
w stosunku do ludzi. Jak dawniej w swoich czynach okazywali zapał do
cnoty, tak teraz dwakroć goręcej umiłowali niegodziwość. Aż wreszcie
rozniecili przeciw sobie gniew Boga. Wielu bowiem aniołów Bożych
zeszło się z niewiastami i urodziły one synów zuchwałych, którzy tak
ufali swej sile, że za nic mieli wszelką uczciwość; to, co tradycja mówi
o ich postępowaniu, przywodzi na myśl owe zuchwalstwa, które Grecy
przypisują gigantom. Noe, patrząc z oburzeniem na ich czyny i nie-
pokojąc się, czym się to wszystko skończy, usiłował nakłonić ich do po-
rzucenia bezecnych zamysłów i do zmiany postępowania, ale oni, opano-
wani przemożną miłością do zła, nawet go słuchać nie chcieli. Więc
uląkłszy się, by go w końcu nie zabili, Noe odszedł z owej krainy wraz
z niewiastami swymi, synami i żonami synów.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Śr maja 20, 2015 1:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
hen napisał(a):
Historyk Józef Flawiusz był kapłanem z rodu kapłańskiego
i w „Dawne dzieje Izraela”
tak to opisał.
Tak przekazała tradycja.
W I wieku tak był ten fragment interpretowany.
(...)
Kolego hen...uczeni w Piśmie i faryzeusze(zwierzchnicy tejże tradycji) nie rozpoznali w Jezusie tego, który wyszedł od Ojca i w obecności Piłata twierdzili:
"Poza Cezarem nie mamy króla"...! ! ! i to za ich namową podlegający tej tradycji tłum wskazując na Wcielone Słowo Boga krzyczał: "Na krzyż z Nim" oraz "Ukrzyżuj Go" a jak zapewne wiesz(?) to właśnie Wcielone Słowo naucza, że aniołowie(czyste duchy) nie żenią się ani za mąż wychodzą tzn nie współżyją...(patrz Mt 22:30) więc albo wierzysz tej tradycji albo Słowu Boga...
Cytuj:
„...to, co tradycja mówi
o ich postępowaniu, przywodzi na myśl owe zuchwalstwa, które Grecy przypisują gigantom.
No proszę...czyżby hen kierował się mitologią grecką...??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr maja 20, 2015 2:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
sahcim napisał(a):
Kolego hen...uczeni w Piśmie i faryzeusze(zwierzchnicy tejże tradycji) nie rozpoznali w Jezusie tego, który wyszedł od Ojca i w obecności Piłata twierdzili:
"Poza Cezarem nie mamy króla"...! ! ! i to za ich namową podlegający tej tradycji tłum wskazując na Wcielone Słowo Boga krzyczał: "Na krzyż z Nim" oraz "Ukrzyżuj Go"


to co napisałeś nie ma nic do rzeczy, o której rozmawiamy,

nie rozpoznali, bo mieli to zakryte.

sahcim napisał(a):
a jak zapewne wiesz(?) to właśnie Wcielone Słowo naucza, że aniołowie(czyste duchy) nie żenią się ani za mąż wychodzą tzn nie współżyją...(patrz Mt 22:30) więc albo wierzysz tej tradycji albo Słowu Boga...


To prawda.
Tylko nie wszyscy w tym wytrwali.
W Księdze Henocha jest to nawet opisane.

sahcim napisał(a):
No proszę...czyżby hen kierował się mitologią grecką...


Jak na ironię, to tak się akurat składa,
że Grecy po wyrzuceniu etnicznych potomków Abrahama,
wprowadzili bardzo wiele z swoich dawnych wierzeń do kościoła.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Śr maja 20, 2015 5:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
hen napisał(a):
sahcim napisał(a):
Kolego hen...uczeni w Piśmie i faryzeusze(zwierzchnicy tejże tradycji) nie rozpoznali w Jezusie tego, który wyszedł od Ojca i w obecności Piłata twierdzili:
"Poza Cezarem nie mamy króla"...! ! ! i to za ich namową podlegający tej tradycji tłum wskazując na Wcielone Słowo Boga krzyczał: "Na krzyż z Nim" oraz "Ukrzyżuj Go"


to co napisałeś nie ma nic do rzeczy, o której rozmawiamy,

nie rozpoznali, bo mieli to zakryte.
Skoro mieli zakryte, to dlaczego powołujesz się na interpretacje wg ich tradycji, przed którą zakryta była jeszcze Prawda, bo Chrystus nie zstąpił i nie objawił całej Prawdy...?
Cytuj:
To prawda.
Tylko nie wszyscy w tym wytrwali.
Aha...czyli wg prywatnej(henowe) interpretacji Pisma św, Wcielenie, jednorazowy cud możliwy tylko za sprawą Ducha Świętego, nie było jednorazowym cudem Boga wobec świata stworzonego, ale już wcześniej aniołowie czynili takie cuda bez udziału Ducha... 8O
Cytuj:
W Księdze Henocha jest to nawet opisane.
Udowodnij kolego hen Słowem Bożym, a nie apokryficzną tradycją, że Bóg na swój obraz i podobieństwo stworzył aniołów, a nie tylko i wyłącznie Człowieka...
Cytuj:
Jak na ironię, to tak się akurat składa,
że Grecy po wyrzuceniu etnicznych potomków Abrahama,
wprowadzili bardzo wiele z swoich dawnych wierzeń do kościoła.
No popatrz...a mimo tego nie wprowadzili do Kościoła nauki, że aniołowie są synami Bożymi(stworzonymi na obraz i podobieństwo Boga) ale że są duchami czystymi stworzonymi przez Niego(Chrystusa) i dla Niego(Syna Bożego).To Chrystus ich stworzył i stworzył ich dla siebie. Tak mówi List do Kolosan (1, 16.) Aniołowie są zespołem przyjaciół Chrystusa. Służą Chrystusowi, a nam ze względu na Chrystusa...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr maja 20, 2015 6:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
sahcim napisał(a):
No popatrz...a mimo tego nie wprowadzili do Kościoła nauki, że aniołowie są synami Bożymi(stworzonymi na obraz i podobieństwo Boga) ale że są duchami czystymi stworzonymi przez Niego(Chrystusa) i dla Niego(Syna Bożego).


Pozostaje pytanie dlaczego niektórzy są trzymani pod kluczem
(za co? Co zrobili?),
a szatana nie zamknięto?

Cytat 2 P 2,04
Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał [ich]
do ciemnych lochów Tartaru, aby byli zachowani na sąd;

Cytat Jud 0,06
i aniołów, tych, którzy nie zachowali swojej godności, ale opuścili własne
mieszkanie, spętanych wiekuistymi więzami zatrzymał w ciemnościach na
sąd wielkiego dnia;
koniec cytatu.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Śr maja 27, 2015 12:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
hen napisał(a):
sahcim napisał(a):
No popatrz...a mimo tego nie wprowadzili do Kościoła nauki, że aniołowie są synami Bożymi(stworzonymi na obraz i podobieństwo Boga) ale że są duchami czystymi stworzonymi przez Niego(Chrystusa) i dla Niego(Syna Bożego).


Pozostaje pytanie dlaczego niektórzy są trzymani pod kluczem
(za co? Co zrobili?),
a szatana nie zamknięto?
Dobre pytanie kolego hen...dlaczego szatana i inne złe duchy(demony) nie zamknięto ale krążą one po tym świecie jako nasz przeciwnik szukając kogo by "pożreć"(1P 5:8), a tylko te duchy(upadli aniołowie) rzekomo współżyjący z ludzkimi niewiastami mieliby być tylko zamknięci...??
Nie mam zbyt wiele czasu więc posłużę się "gotowcem", a ciebie odsyłam do przeczytania całości na http://www.kosciol.pl/article.php/20050127194333561

W 1 Liście Piotra (3:18-20) znajduje się tajemniczo brzmiący fragment, który wydaje się nawiązywać do Rdz 6: "Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę".
(...)
Ponieważ jednak wyklucza się na ogół możliwość głoszenia zbawienia dla upadłych aniołów, tekst z 1 P 3, 18-20 interpretowany jest w ten sposób, że Chrystus obwieścił nieposłusznym duchom zamkniętym w więzieniu swój ostateczny triumf nad nimi, a tym samym ich ostateczną klęskę, inaugurując dzień sądu. Tak uważa np. ks. prof. Ryszard Rubinkiewicz z Instytutu Nauk Biblijnych KUL.
Trudno jednak zgodzić się z tą opinią, jeśli uwględni się, że słowo "zwiastował" (ekeryksen) oznacza w NT, tak jak w Septuagincie, uroczyste ogłoszenie dobrej nowiny, a więc obdarowanie kogoś tą właśnie dobrą nowiną. Teza, że Chrystus ogłosił duchom zamkniętym w więzieniu potępienie i sąd, jet mało prawdopodobna w kontekście użycia słowa "ekeryksen".
Dość powszechnie przyjmuje się więc w KRK, że duchy zamknięte w więzieniu, o których wspominają wersety 19-20, są to dusze zmarłych ludzi, a więzienie należy ujmować jako obraz uzmysławiający "miejsce" ich pobytu, czyli szeol (por. Mt 5, 25; Dz 16, 25 itp.). Zgodnie z tą interpretacją Chrystus poszedł głosić kerygmat w szeolu (krainie zmarłych) i to nie tylko wybrańcom noachickim - "ośmiu duszom" (1 P 3, 20), nie tylko sprawiedliwym, lecz także grzesznikom, oraz tym, którzy nie znali Prawa, czyli z epoki "przed Prawem" bądź ze społeczności równoległych, ale pozaAbrahamowych. Kontekst bliższy wydaje się potwierdzać, że w 1 P 3,18-20 nie chodzi o demony ani o zbuntowanych aniołów, ale o zmarłych. W następnym rozdziale czytamy przecież: "Dlatego nawet umarłym głoszono Ewangelię, aby wprawdzie podlegli sądowi jak ludzie w ciele, żyli jednak w Duchu - po Bożemu" (1 P 4, 5-7). Oba teksty podaje się jako biblijne uzasadnienie formuły z credo o zstąpieniu Jezusa do piekieł. Tak interpretowali te teksty również ojcowie Kościoła.

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr maja 27, 2015 2:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
sahcim napisał(a):
hen napisał(a):
sahcim napisał(a):
No popatrz...a mimo tego nie wprowadzili do Kościoła nauki, że aniołowie są synami Bożymi(stworzonymi na obraz i podobieństwo Boga) ale że są duchami czystymi stworzonymi przez Niego(Chrystusa) i dla Niego(Syna Bożego).


Pozostaje pytanie dlaczego niektórzy są trzymani pod kluczem
(za co? Co zrobili?),
a szatana nie zamknięto?
Dobre pytanie kolego hen...dlaczego szatana i inne złe duchy(demony) nie zamknięto ale krążą one po tym świecie jako nasz przeciwnik szukając kogo by "pożreć"(1P 5:8), a tylko te duchy(upadli aniołowie) rzekomo współżyjący z ludzkimi niewiastami mieliby być tylko zamknięci...??
Nie mam zbyt wiele czasu więc posłużę się "gotowcem", a ciebie odsyłam do przeczytania całości na http://www.kosciol.pl/article.php/20050127194333561

W 1 Liście Piotra (3:18-20) znajduje się tajemniczo brzmiący fragment, który wydaje się nawiązywać do Rdz 6: "Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu, które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę".
(...)
Ponieważ jednak wyklucza się na ogół możliwość głoszenia zbawienia dla upadłych aniołów, tekst z 1 P 3, 18-20 interpretowany jest w ten sposób, że Chrystus obwieścił nieposłusznym duchom zamkniętym w więzieniu swój ostateczny triumf nad nimi, a tym samym ich ostateczną klęskę, inaugurując dzień sądu. Tak uważa np. ks. prof. Ryszard Rubinkiewicz z Instytutu Nauk Biblijnych KUL.
Trudno jednak zgodzić się z tą opinią, jeśli uwględni się, że słowo "zwiastował" (ekeryksen) oznacza w NT, tak jak w Septuagincie, uroczyste ogłoszenie dobrej nowiny, a więc obdarowanie kogoś tą właśnie dobrą nowiną. Teza, że Chrystus ogłosił duchom zamkniętym w więzieniu potępienie i sąd, jet mało prawdopodobna w kontekście użycia słowa "ekeryksen".
Dość powszechnie przyjmuje się więc w KRK, że duchy zamknięte w więzieniu, o których wspominają wersety 19-20, są to dusze zmarłych ludzi, a więzienie należy ujmować jako obraz uzmysławiający "miejsce" ich pobytu, czyli szeol (por. Mt 5, 25; Dz 16, 25 itp.). Zgodnie z tą interpretacją Chrystus poszedł głosić kerygmat w szeolu (krainie zmarłych) i to nie tylko wybrańcom noachickim - "ośmiu duszom" (1 P 3, 20), nie tylko sprawiedliwym, lecz także grzesznikom, oraz tym, którzy nie znali Prawa, czyli z epoki "przed Prawem" bądź ze społeczności równoległych, ale pozaAbrahamowych. Kontekst bliższy wydaje się potwierdzać, że w 1 P 3,18-20 nie chodzi o demony ani o zbuntowanych aniołów, ale o zmarłych. W następnym rozdziale czytamy przecież: "Dlatego nawet umarłym głoszono Ewangelię, aby wprawdzie podlegli sądowi jak ludzie w ciele, żyli jednak w Duchu - po Bożemu" (1 P 4, 5-7). Oba teksty podaje się jako biblijne uzasadnienie formuły z credo o zstąpieniu Jezusa do piekieł. Tak interpretowali te teksty również ojcowie Kościoła.


Jeszcze raz

Cytat Jud 0,06
i aniołów, tych, którzy nie zachowali swojej godności, ale opuścili własne
mieszkanie, spętanych wiekuistymi więzami zatrzymał w ciemnościach na
sąd wielkiego dnia;
koniec cytatu.

Tam nie pisze o ludziach, tylko o aniołach.

Pan ogłosił możliwość zbawienia wszystkim ludziom,
którzy nie mieli możliwości poznać Jezusa Chrystusa,
bo urodzili się i umarli wcześniej.
Natomiast w liście Apostoł Juda wyraźnie pisze o aniołach, którzy swej godności nie zachowali.
Właściwie to należałoby założyć jeszcze wątek
„kim są złe duchy i skąd się wzięły?”

Jest duża grupa ludzi, która buduje teorię
jakoby Ziemia kilkaset lat temu została nawiedzona
przez obcą cywilizację, która zmodyfikowała genetycznie
jakieś zwierzęta i uczyniła z nich ludzi.
(Ty poniekąd też głosisz coś takiego samego,
tylko że Ty uważasz, że Pan Bóg to zrobił jakieś 300 000 lat temu)
Ci ludzie znajdują na ziemi różne przedmioty,
które badane przez innych (inżynierów) oceniane są jako niemożliwe
do wykonania narzędziami, którymi dysponowali ówcześni ludzie.
W Egipcie znajduje się tego coraz więcej,
ale do publicznej wiadomości to już nie dociera.
Być może Islamiści widzą, że to może być wykorzystane
przeciwko wierze w to, że to Pan Bóg stworzył człowieka,
a nie jakaś obca cywilizacja z konstelacji Oriona
i rozpoznają w tych produktach diabelskie dzieło.

Jeżeli wszystko będzie się tłumaczyć, że wszystko zrobili ludzie,
a dodatkowo prawie wszystko należy rozumieć symbolicznie,
to diabeł wmówi Wam w końcu,
że Adam zgwałcił jakieś zwierzątko i była to jego całkowicie
prywatna inicjatywa, bez jakiegokolwiek kuszenia.
Droga do Zakonu Bene Gesserit nie jest znowu aż tak daleka.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Cz maja 28, 2015 12:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
hen napisał(a):
Natomiast w liście Apostoł Juda wyraźnie pisze o aniołach, którzy swej godności nie zachowali.
Owszem hen, jest tam także o aniołach i utracie ich godności, ale zauważ, że ta utrata ich godności nie jest w tym Liście kojarzona z żadnym kontekstem cielesno-seksualnym...i jest to zrozumiałe, bo przecież ze słów Pana Jezusa wiemy, że „duch nie ma ciała ani kości" (Łk 24:39) tak więc złe duchy, poza możliwością ubezwłasnowolnienia natury ludzkiej(opętaniem człowieka), nie mają innej możliwości żeby przeciwstawiać się woli Bożej(grzeszyć) "cieleśnie"...
Cytuj:
Właściwie to należałoby założyć jeszcze wątek
„kim są złe duchy i skąd się wzięły?”
Przednia myśl hen'ie...mogli byśmy otworzyć nowy wątek o istotach niematerialnych(czysto/duchowych) i podyskutować ale czy z twoim podejściem do mnie i merytorycznej dyskusji na argumenty miałoby to sens...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt maja 29, 2015 12:15 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 3:48 pm
Posty: 521
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
Wg CBOS-u 76% Polaków sprzeciwia się woli Episkopatu w spr. in vitro. Jeszcze 20-30 lat temu biskupi byli sumieniem i głosem niemal całego narodu, a obecnie nie tylko ateiści i innowiercy, ale także większość samych katolików ma ich nauki i nakazy w nosie. Dlaczego?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html?


Pt lip 03, 2015 3:38 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
Martyś napisał(a):
Wg CBOS-u 76% Polaków sprzeciwia się woli Episkopatu w spr. in vitro. Jeszcze 20-30 lat temu biskupi byli sumieniem i głosem niemal całego narodu, a obecnie nie tylko ateiści i innowiercy, ale także większość samych katolików ma ich nauki i nakazy w nosie. Dlaczego?

Bo poparcie dla nauki Kościoła kończy się tam, gdzie Jego nauki i nakazy zaczynają ograniczać sobiepaństwo katolików. Kościół jest w porządku dopóty, dopóki nie zaczyna mi mówić, co jest dla mnie lepsze. Przecież tylko ja wiem, co jest dla mnie najlepsze!


Pt lip 03, 2015 4:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 25, 2015 3:18 am
Posty: 1277
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
W Senacie o in vitro. Sami eksperci :)

https://www.youtube.com/watch?v=HqQs-TimJf8

_________________
Jestem z powrotem. Cieszycie się? Znów zadam parę trudnych pytań i znów odpowiedzią będzie "ad personam" :(


Cz lip 09, 2015 4:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 25, 2015 3:18 am
Posty: 1277
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
I z innego źródła.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img

Nie chcę nikogo obrażać, ale niektórzy wyglądają jakby siłą od pługa oderwani... I oni współtworzą prawo.... Chyba dobrym pomysłem byłoby wymaganie od kandydatów na parlamentarzystów wyższego wykształcenia...

_________________
Jestem z powrotem. Cieszycie się? Znów zadam parę trudnych pytań i znów odpowiedzią będzie "ad personam" :(


Cz lip 09, 2015 5:21 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 12:07 pm
Posty: 255
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: In vitro
Ja rozumiem i popieram, że kościół katolicki głosi swoje przekonania i namawia swoich wyznawców, żeby ich przestrzegali. Ale jakim prawem kościół katolicki chce swoje przekonania narzucać osobom, które nie są jego członkami i nie podzielają jego przekonań? Dlaczego kościół nie szanuje wolnej woli i prawa do podmiotowości i samostanowienia? Czy kościół jest antywolnościową instytucją?

No bo przecież możliwość stosowania invitro nie jest wiążąca, nikt NIE MUSI jej stosować, prawda? Dlaczego kościół chce, aby nikt NIE MÓGŁ jej stosować?

Czy to objaw niemocy kościoła, bo jego wyznawcy uważają jego nauki i dogmaty za anachroniczne, czy wręcz niemądre i nieprawdziwe? I wtedy jedyną drogą jest opresja prawna poprzez wpływanie na polityków i stanowione prawo, aby zakazywało tego, co się nie zgadza z poglądami i ideologią katolicką, czy raczej kościelną?

_________________
"To forum dla myślących, nie niepełnosprawnych umysłowo." - [Z myśli chrześcijańskich moderatorki merss]


Pt lip 10, 2015 5:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 168 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL