Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:50 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 A Owsiakowi zarzucają prywatę ... 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
Podobno ponad 90% srodków na cele statutowe, które przeznacza Orkiestra to za mało i z tego robi sie zarzut.
Proponuje zapoznać sie z tym raportem "Caritas" Archidiecezji Gdańskiej.


http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/Search/Print/4211?reporttypeId=11

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Wt sty 14, 2014 8:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
Nie otwiera się.
Ale badałem kiedyś (niestety, parę lat temu) tę sprawę i pisałem o niej. Oto wyniki dla 2009:

Dla Caritas:

Zbiórki, dary 309 486 106,33
Wpływ z 1% podatku 2 586 744,22
Żywność z PEAD 119 941 255,90
Wpływy z celowych progr.rządowych 9 567 589,29
Razem wpływy 441 581 695,94
Razem wartość udzielonej pomocy 435 799 984,43

czyli procent wpływów z dotacji rządu 2,7 %
Stosunek pomoc/wpływ 98,69 %
Koszty własne - niecałe 1,3%


Dla porównania – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała w tym samym roku zbiórkę w wysokości 54 506 270,77 zł (prawie 6 razy mniejszą – mimo gigantycznego wsparcia ze strony machiny medialnej, wojsk, samorządów itp.).
Trudno określić ile wydano na koszty własne WOŚP, ale sama organizacja Przystanku Woodstock kosztowała 2 661 877,57 zł, to jest prawie ponad 4,88% zebranej sumy.

Nie wybrałem roku 2009 tendencyjnie – dość powiedzieć że w 2008 WOŚP 13% swoich przychodów wydała na cele „niezwiązane bezpośrednio z ochroną zdrowia” a w 2010 z każdej złotówki przekazanej na Orkiestrę na sprzęt medyczny szło 67 groszy (dla porównania w Caritas – 98 groszy) .

Ale i tak, nawet od WOŚP wielkokrotnie gorzej kasę wydaje państwo (93% sumy idzie na opłacanie zajmujących się „charytatywą” urzędników).



Kierownictwo WOŚP tłumaczy się że wykorzystano na to nie środki ze zbiórki, lecz… odsetki od tych środków złożonych na koncie. A przecież odsetki nie są dodatkowymi pieniędzmi, to rekompensata za utratę wartości złożonych pieniędzy w banku wskutek inflacji. Innymi słowy, odsetki uzyskane dzięki odsunięciu w czasie wykorzystania datków także powinny być wykorzystane na te same cele co kwota główna. Innym tłumaczeniem jest wykorzystanie środków z innych źródeł – jednak nie sądzę by ktokolwiek przekazujący WOŚP 1% swojego podatku chciał wesprzeć nie szpitale, lecz wielką plenerową imprezę rockową.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 14, 2014 5:16 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
Barney napisał(a):
Nie otwiera się.


Otwiera sie, to strona rządowa.

Barney napisał(a):
Ale badałem kiedyś (niestety, parę lat temu) tę sprawę i pisałem o niej.


Wydaje mi sie, ze nie tą. Piszesz "w ciemno".

Barney napisał(a):
Ale i tak, nawet od WOŚP wielkokrotnie gorzej kasę wydaje państwo (93% sumy idzie na opłacanie zajmujących się „charytatywą” urzędników).


Skąd masz takie dane ? Telewizja wczoraj podała, ze 91.4% zebranej przez Orkiestrę kwoty idzie na cele statutowe, to jest zakup sprzetu medycznego itp., a reszta to koszty. Nie wiem o jaki okres chodzi.

Ktoś w internecie wyliczył, ze kwota przeznaczona na wynagrodzenia na srednio na osobę wynosi 2200 zł brutto, czyli około najniższej krajowej.

Podobno przetargi na sprzet medyczny, zeby były dobrze robione muszą kosztować.

Specjalnie dla Ciebie wklejam kopię.

Obrazek

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Wt sty 14, 2014 7:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
Było kiedyś o jakiejś fundacji (zasilanej 1% podatku) która tylko kilka procent wpływów przeznaczała na pomoc a resztę na pensje prezesów.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt sty 14, 2014 7:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
Cytuj:
Wydaje mi sie, ze nie tą. Piszesz "w ciemno".
Skąd masz takie dane ?
Masz rację, wydaje CI się :mrgreen:
Pisałem na podstawie oficjalnych danych Fundacji.
Cytuj:
Telewizja wczoraj podała, ze 91.4% zebranej przez Orkiestrę kwoty idzie na cele statutowe, to jest zakup sprzetu medycznego itp., a reszta to koszty. Nie wiem o jaki okres chodzi.
Widzisz, "cele statutowe" to bardzo wygodny worek, do którego niekoniecznie wpisuje się rzeczy przeznaczone na pomoc komukolwiek. Można np. wpisac organizację koncertu rockowego, bynajmniej nie takiego na cele charytatywne.

Ciekawe dane są podane tu http://kontrowersje.net/jerzy_owsiak_kr ... sekty_wo_p
(trzeba odsiać niechętne Owsiakowi komentarze autora - bo to nie należy do sprawy - ale dane są b.ciekawe).

Na przykład to że WOŚP kupiła firmę Owsiaka "Złoty Melon" za 1 550 000 zł. Albo że WOŚP kupiła sobie siedzibę za... 8 milionów (wszystkie nieruchomości WOŚP są warte ponad 15 milionów)
Jeśli te dane są prawdziwe, to...

Jeszcze ciekawsze dane są tu: http://polskiemedium.wordpress.com/2012 ... ej-pomocy/
Autor powyższego (sami oceńcie czy to prawda, autor podaje źródła) jeśli dobrze rozumiem pisze że:
  • są 3 podmioty: WOŚP, kierowana przez Owsiaka i będąca własnością WOŚP spółka "Złoty Melon" oraz będąca własnością żony Owsiaka firma "Mrówka Cała"
  • "Złoty Melon" organizuje imprezy i sprzedaje w Sieci produkty z logo WOŚP
  • WOŚP bezpośrednio nie zleca kontraktów należącej do Lidii Niedźwiecka – Owsiak "Mrówce Całej" - dostaje ona zlecenia od... "Złotego Melona"

Jeśli powyższe jest prawdą to rzeczywiście "Owsiak na tym nie zarabia" (tylko jego żona...)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 15, 2014 3:06 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
Barney napisał(a):
Jeśli powyższe jest prawdą to rzeczywiście "Owsiak na tym nie zarabia" (tylko jego żona...)


A czyja żona zarobiła w Caritasie Diecezji Gdańskiej za 2011 r. ? Bądź obiektywny i dokończ śledztwo. Ja sprawdziłem inne Caritasy i w raportach wyglądają o niebo lepiej. Nie mam do nich zastrzeżeń.

Czy to może jest tak, że swój swojego nie ruszy ?

Kod:
Cudze "chwalicie", swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie
:D

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Śr sty 15, 2014 1:25 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
Ja tez znalazłem ciekawe dane.
2009 rok tez tam jest rozpisany.

http://www.wykop.pl/i/artykul/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Śr sty 15, 2014 3:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
Ciekawe jak by zareagował sąd na obronę w stylu "a pan X też kradnie"... (nawet niezależnie od tego czy ten X rzeczywiście kradnie...)

Co do linku - podaje nieprawdziwe dane.
Przeglądałem około 1,5 minuty i znalazłem 3 poważne "smaczki" (co by było jakbym przeczytał cały tekst?)
Oto co znalazłem 1,5 min:
  • pisząc o ZŁotym Melonie piszą (zgodnie z Prawdą) że to jest firma WOŚP (podobno kupiona od Owsiaka za 1,5 mln) więc nie są to pieniądze Owsiaka. Tylko że zarzut jaki jest stawiany jest inny - chodzi o to że poprzez Złoty Melon zlecenia mają wędrować do firmy "Mrówka Cała" będącej własnością żony Owsiaka (o tej firmie autor milczy)
  • Pisząc o Caritasie z 2009 autor sugeruje że nie ma rocznego bilansu (bzdura, a skąd ja niby wziąłem dane właśnie za 2009?) i w dodatku podaje liczby zupełnie "z czapy" (prawdziwe podałem dwa posty wyżej)
  • Autor pomija milczeniem proceder rpzetrzymywania pieniędzy przez rok na kontach, by uzyskane w ten sposób odsetki przeznaczyć na koncert rockowy

To wszystko na marginesie - w końcu uczciwość Owsiaka to nie moja bajka (szkoda tylko dzieciaków jeśli wyjdą jakieś przekręty... to im ustawi cyniczny "swiatopogląd" na zawsze).

Nawet nie mogę napisać że jestem obiektywny - bo nie cierpię Owsiaka od lat 80-tych, kiedy to urabiał młodzież ("Towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników" kanalizowało młodzież zachwyconą Pomarańczową Alternatywą a prześmiewcza akcja "Uwolnić Słonia" ośmieszała protesty opozycji zmierzające do uwolnienia więźniów politycznych).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 15, 2014 10:06 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
A tu wyjaśnienie:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... o.html#Cuk


Śr sty 15, 2014 10:13 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
Barney napisał(a):
Ciekawe jak by zareagował sąd na obronę w stylu "a pan X też kradnie"... (nawet niezależnie od tego czy ten X rzeczywiście kradnie...)


Nie rozumiem. Czyzbys zamierzał tak bronic Caritasu Diecezji Gdanskiej wskazujac na WOSP ?

Kod:
Jak poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w 2012 r. Fundacja WOŚP zebrała 51,3 mln zł. 91,6 proc. tej kwoty Fundacja przeznaczyła na prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. Koszty administracyjne wyniosły ok. 8 proc. Dane te pochodzą z corocznych sprawozdań, które WOŚP, tak jak każda inna fundacja i stowarzyszenie, musi składać do departamentu pożytku publicznego MPiPS. Sprawozdanie za 2013 r. jest jeszcze niedostępne. - Te dane mówią o wyjątkowo dużej skuteczności Fundacji" - ocenił rzecznik ministerstwa Janusz Sejmej. [b]Jak dodał, jest to jeden z najwyższych wyników wśród fundacji i stowarzyszeń, jeśli chodzi o stosunek kosztów do wartości przekazywanej pomocy[/b].


A Ty z uporem godnym lepszej sprawy unikasz ustosunkowania się do raportu Caritasu Diecezji Gdańskiej.

Ja cenie Caritasy za ich pomoc, robią co mogą, na pewno wiele osób, ktorym pomogli, jest im wdziecznych. Cenie WOSP, za to ze tez coś robią, a że prowadzą działalnosc szerszą od Caritasu to chwala im za to, za to ze mają pomysl i go realizują. Nie rozumiem tego jadu wokól WOŚP.

Natomiast, jezeli w Caritasie Diecezji Gdańskiej było jak w raporcie jest napisane to jest to podważenie zaufania do tej organizacji, szczegolnie w tamtej diecezji i wymaga to wyjsnienia.

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Śr sty 15, 2014 11:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
bogdank67 napisał(a):
Barney napisał(a):
Ciekawe jak by zareagował sąd na obronę w stylu "a pan X też kradnie"... (nawet niezależnie od tego czy ten X rzeczywiście kradnie...)


Nie rozumiem. Czyzbys zamierzał tak bronic Caritasu Diecezji Gdanskiej wskazujac na WOSP ?
Nie.
Ty tak usiłujesz bronić WOŚP. Nie zauważyłeś ? :wink:

Cytuj:
Kod:
Jak poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, w 2012 r. Fundacja WOŚP zebrała 51,3 mln zł. 91,6 proc. tej kwoty Fundacja przeznaczyła na prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. Koszty administracyjne wyniosły ok. 8 proc. Dane te pochodzą z corocznych sprawozdań, które WOŚP, tak jak każda inna fundacja i stowarzyszenie, musi składać do departamentu pożytku publicznego MPiPS. Sprawozdanie za 2013 r. jest jeszcze niedostępne. - Te dane mówią o wyjątkowo dużej skuteczności Fundacji" - ocenił rzecznik ministerstwa Janusz Sejmej. [b]Jak dodał, jest to jeden z najwyższych wyników wśród fundacji i stowarzyszeń, jeśli chodzi o stosunek kosztów do wartości przekazywanej pomocy[/b].
Już pisałem i tym.
Zapominasz że ja czytałem raport WOŚP.

Cytuj:
A Ty z uporem godnym lepszej sprawy unikasz ustosunkowania się do raportu Caritasu Diecezji Gdańskiej.
Nawet więcej - nie widziałem go na oczy. A co?
A opisywałem raport CAŁEGO polskiego Caritasu. I to dość dokładnie.
I np. w 2010 z każdej złotówki przekazanej na Orkiestrę na sprzęt medyczny szło 67 groszy (dla porównania w Caritas – 98 groszy)

Cytuj:
Ja cenie Caritasy za ich pomoc, robią co mogą, na pewno wiele osób, ktorym pomogli, jest im wdziecznych. Cenie WOSP, za to ze tez coś robią, a że prowadzą działalnosc szerszą od Caritasu to chwala im za to, za to ze mają pomysl i go realizują.
Caritas prowadzi nie tylko dużo szerszą, ale o rząd wielkości większą akcję pomocową niż WOŚP.
Caritas jest największą pozarządową instytucją charytatywną działającą w Polsce – oprócz bezpośredniej pomocy udzielanej potrzebującym prowadzi ponad dziewięć tysięcy ośrodków o bardzo różnym charakterze – od jadłodajni dla ubogich po schroniska dla bezdomnych i hospicja. Prowadzi także projekty pomocowe poza granicami Polski – w strefie Gazy, w Gruzji, Afganistanie, Iraku, Haiti, Etiopii, Kongo i innych krajach.
I to bez darmowego wsparcia wszystkich mediów.
Cytuj:
Nie rozumiem tego jadu wokól WOŚP.
Jadu? Czy może faktów?


Cytuj:
Natomiast, jezeli w Caritasie Diecezji Gdańskiej było jak w raporcie jest napisane to jest to podważenie zaufania do tej organizacji, szczegolnie w tamtej diecezji i wymaga to wyjsnienia.
Ale co było napisane? Dowiem się wreszcie?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 15, 2014 11:23 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
A moze jadu podszytego faktami?

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Śr sty 15, 2014 11:31 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
Barney napisał(a):
Ale co było napisane? Dowiem się wreszcie?


8O 8O 8O 8O Napisz, ze zartujesz 8O 8O 8O 8O , przecież wkleiłem link do dokumentu, a w trzecim poscie w tym wątku wkleiłem rownież obraz tego dokumentu.
To nosi znamiona jakbyś uzywał forum jak ambony do głoszenia, bez słuchania.

Ok, wiec pisze. W raporcie za 2011 rok Caritas Diecezji Gdanskiej złozonym w ministerstwie wykazało, ze prawie 100% jego dochodu rocznego zostało zuzyte na administrację, w pozycji "Pozostałe". Na cele statutowe przeznaczono 0 zł.

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Cz sty 16, 2014 8:36 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
mindmonkey napisał(a):
A moze jadu podszytego faktami?


Na pewno podszytego faktami, tyle ze wybranymi tendencyjnie pod kątem osiągnięcia wrażenia.

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Cz sty 16, 2014 8:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A Owsiakowi zarzucają prywatę ...
No cóż, jeśli ktoś (NIE Owsiak, podaję hiperboliczny przykład) chodzi codziennie do sklepu i kradnie tylko co 3 wizytę, to jeśli powiem o nim "złodziej" to też jest to opinia oparta na "wybranych tendencyjnie faktach" bo przecież w 2/3 przypadków nie kradnie, no nie? :wink:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 16, 2014 7:42 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL