Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 1:43 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 37  Następna strona
 Uczta kinomana- prośba o dobry film. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Cytuj:
To, że film jest nietradycyjny nie oznacza jeszcze, że jest dobry.

I właśnie o tym pisałem. Nie jest jak setka standardowych biograficznych gniotów. Czy jest dobry pozostawiam każdemu widzowi do oceny. Według mnie tak. Nie rewelacyjny, ale warty polecenia.
Cytuj:
Znam dobre filmy o podobnych ludziach, nie idealizujący, a nawet wręcz przeciwnie, w których jest dobra akcja i dialogi, są prawdziwe emocje - np. Football Factory, Boisko bezdomnych, Hooligans, Rezerwat.

Nie oglądałem wszystkich wyżej wymienionych, ale większość jest co prawda ciekawa i poruszająca, ale zupełnie oderwana od rzeczywistości.
Według mnie dwóch blokersów chodzących do zawodówki używających wyrafinowanego słownictwa, prowadzących głębokie rozmowy i rzucający ciętymi dowcipami dodała by filmowi uroku, ale chyba nie o to chodziło.
Nie mniej jednak językiem władali całkiem nieźle, co widać na ich płytach.
Cytuj:
Nie twierdzę, że ci ludzie tacy byli (chociaż wszyscy się zachwycają realizmem, więc być może coś w tym jest), ale film ich IMHO przedstawia negatywnie. Co gorsza, przedstawia ich negatywnie w sposób niezamierzony, bo ich niezaradność ma rzekomo wzruszać (być może dlatego został pominięty muzyczny życiorys każdego z nich przed Paktofoniką - aby pokazać chłopców niewinnych jak nieobsrana łąka). Mnie tylko śmieszyła na przemian z irytowała.

To jest mimo wszystko film fabularny. Nieporadni chłopcy zaczynający od zera, którzy osiągają wielki sukces, to motyw który zawsze dobrze się sprzeda. Oglądalność kosztem trzymania się faktów. Zirytowali 10% widzów, ale zyskali 30% nowych. Filmy się robi niestety dla pieniędzy.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt paź 02, 2012 10:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Boro napisał(a):
I właśnie o tym pisałem. Nie jest jak setka standardowych biograficznych gniotów.


Nie jest niestety również jak dobre filmy biograficzne ani nawet jak przeciętne filmy biograficzne. Jest niestandardowym biograficznym gniotem ;)

Cytuj:
Nie oglądałem wszystkich wyżej wymienionych, ale większość jest co prawda ciekawa i poruszająca, ale zupełnie oderwana od rzeczywistości.


W takim razie obejrzyj - można trzymać się rzeczywistości, zrobić film o prostych ludziach, który jest dobry.

Cytuj:
Według mnie dwóch blokersów chodzących do zawodówki używających wyrafinowanego słownictwa, prowadzących głębokie rozmowy i rzucający ciętymi dowcipami dodała by filmowi uroku, ale chyba nie o to chodziło.


Panowie podobno uważali się za artystów, pisali i śpiewali teksty, którymi wiele osób się zachwyca, więc jak najbardziej można oczekiwać, że mają coś interesującego do powiedzenia albo chociaż reprezentują sobą wyższy poziom niż "ej stary no kopsnij szluga no ej". Nie muszą mówić polszczyzną Herberta (chociaż o dziwo, rymują poprawnie i używają dobrej polszczyzny w tekstach rap), ale niech chociaż jest w tym treść.
To, że ktoś chodzi do zawodówki nie oznacza, że jest nieinteligentny. Albo że nie może być artystą. Film miał chyba to właśnie udowadniać: byli znikąd, nie ukończyli żadnych szkół artystycznych, a stworzyli Coś przez wielkie C. Tymczasem widz przez 120 minut zachodzi w głowę, kto im te teksty pisał, bo te chłopaki mają problem ze skleceniem zdania. Ktoś tu ostro dał ciała ze scenariuszem albo z grą aktorską, nie wiem, ale ogląda się to koszmarnie.

Cytuj:
To jest mimo wszystko film fabularny. Nieporadni chłopcy zaczynający od zera, którzy osiągają wielki sukces, to motyw który zawsze dobrze się sprzeda.


Aha, i to jest ta niestandardowość tego filmu? From ziroł tu hiroł? Na dodatek niezgodna z faktami?

Cytuj:
Oglądalność kosztem trzymania się faktów. Zirytowali 10% widzów, ale zyskali 30% nowych. Filmy się robi niestety dla pieniędzy.


No właśnie ja nie wiem, do kogo ten film jest skierowany. Wierni fani zżymają się, że film przeinacza fakty i robi z widza idiotę - patrz ten wątek na Filmwebie albo tutaj wypowiedź Krzysztofa Kozaka, z którego w filmie zrobili mafiozo. Z kolei ludzie kompletnie niezainteresowani hip hopem się znudzą - za dużo rapowania, za mało treści, a jęki Magika, który nie był na tyle ogarnięty, żeby założyć gumę na instrument, ich mało poruszy.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Wt paź 02, 2012 11:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Boro napisał(a):
Dla ludzi zupełnie nie orientujących się kim była Paktofonika faktycznie film może być nudny.


W takim razie to coś staje się filmem "tylko dla fanów zespołu X". Wobec tego - nie powinien się znaleźć na liście, na której polecamy filmy dla szerszej publiczności. IMHO.

Bo tak to ja zaraz mogę wrzucić "Sidła miłości" dla fanów Madonny. I nic to, że dla nie-fanów film jest nudny jak flaki z gorącym woskiem.

Katka napisał(a):
Nikt też nie kazał Magikowi zachowywać się jak ostatni dupek w stosunku do Justyny ani wiecznie żerować na Gustawie.

Nie jestem pewien, ale czy ciągle jeszcze dyskutujecie o filmie? Czy o historii "zespołu X"? Bo mam takie dziwne wrażenie, że nie chodzi już o Magika-postać-w-filmie, ale Magika-człowieka-w-realu.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Śr paź 03, 2012 4:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
bert04 napisał(a):
Boro napisał(a):
Dla ludzi zupełnie nie orientujących się kim była Paktofonika faktycznie film może być nudny.


W takim razie to coś staje się filmem "tylko dla fanów zespołu X". Wobec tego - nie powinien się znaleźć na liście, na której polecamy filmy dla szerszej publiczności. IMHO.

Pomiędzy fanami a ludźmi zupełnie nie zorientowanymi znajduje się właśnie większość widzów ;)

Katka,

Zgodzę się z Tobą, że film pokazywał paktofonikę jako nieporadnych półinteligentów. Również denerwował mnie ten fakt.

Odnośnie dialogów myślę, że ich poziom nie był bardzo zaniżony. Zdziwiłabyś się jakim językiem posługują się nieraz wykształceni ludzie, a nawet artyści. To zależy bardziej od charakteru i środowiska w którym się przebywa.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr paź 03, 2012 7:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
bert04 napisał(a):
W takim razie to coś staje się filmem "tylko dla fanów zespołu X". Wobec tego - nie powinien się znaleźć na liście, na której polecamy filmy dla szerszej publiczności. IMHO.


I stąd moje rozczarowanie. Bo poszłam do kina z chęcią zobaczenia fajnego polskiego filmu, który zachwalano jako obraz dla wszystkich.

Cytuj:
Nie jestem pewien, ale czy ciągle jeszcze dyskutujecie o filmie? Czy o historii "zespołu X"? Bo mam takie dziwne wrażenie, że nie chodzi już o Magika-postać-w-filmie, ale Magika-człowieka-w-realu.


Okej, napiszę jeszcze raz, dla całkowitej pewności:

Nie wiem (i nie mam obowiązku wiedzieć), jaki Magik był w realu. Szczerze, to mi to już (czyli po seansie) wisi jak kilo kitu.

Film przedstawia Magika i jego ziomali w sposób potwierdzający wszystkie negatywne stereotypy o hiphopowcach, co gorsza chyba niezamierzenie, bo ich sylwetki miały być ponoć wzruszające (jak krzyczały billboardy), a nie irytujące i żenujące.

Czy to jest prawdziwa twarz chłopaków z zespołu, nie mam grama pojęcia i - co gorsza - po obejrzeniu tego gniota jakoś mnie kompletnie nie korci, aby to sprawdzić. Generalnie, jeśli miałam nadzieję zachęcić się do hiphopu, to został osiągnięty skutek dokładnie przeciwny - mam jeszcze gorsze zdanie o tym zespole niż 10 lat temu, kiedy ich muzyka brzęczała z magnetofonów wokół.

Cytuj:
Odnośnie dialogów myślę, że ich poziom nie był bardzo zaniżony. Zdziwiłabyś się jakim językiem posługują się nieraz wykształceni ludzie, a nawet artyści.


Tak się składa, że znam trochę więcej artystów niż przeciętny Polak i chociaż bywają to ludzie bardzo dziwni, a nawet mający większe problemy (życiowe, psychiczne etc.) niż Magik, to - ciekawe czemu - nigdy jakoś nie mają trudności z wyartykułowaniem zdania złożonego w języku polskim.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


So paź 06, 2012 3:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 2:05 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Szatan z siódej klasy z roku 1960 i jeszcze jeden film Godzina pąsowej róży z roku 1963.


So paź 20, 2012 2:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Katka napisał(a):
I stąd moje rozczarowanie. Bo poszłam do kina z chęcią zobaczenia fajnego polskiego filmu

Powiedziałbym, że tu był pierwszy błąd ;)


Katka napisał(a):
Generalnie, jeśli miałam nadzieję zachęcić się do hiphopu

8th mile?

Katka napisał(a):
nigdy jakoś nie mają trudności z wyartykułowaniem zdania złożonego w języku polskim

A wręcz od hip-hopowców oczekuje się ciut większej giętkości języka, ciut bardziej wyrafinowanych rymów i zdań. W odróżnieniu od takiego disco polo, żeby nie szukać daleko.

----------------------

A jak jesteśmy przy prośbach o dobry film:

Przebudzenie / 2007

Hayden Christensen
Jessica Alba
Lena Olin


Rzadka, ale ciekawa forma thrillera w "czasie rzeczywistym", choć uzupełnione o liczne retrospekcje. Typ filmu, w którym ani jeden kadr, ani jedna postać nie jest zbyteczna dla całości akcji.



PS: Film miał dosyć kiepskie krytyki, więc ostrzegam lojalnie, że nie każdemu się może spodobać. Mi zapadł mocno w pamięć.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Wt paź 23, 2012 2:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Cytuj:
Powiedziałbym, że tu był pierwszy błąd


A wiesz, że obejrzałam ostatnio "Symetrię" - aktorzy grają w nim społeczne męty, często z IQ wysokości temperatury pokojowej. I co? Można? Ano można. Ogląda się to dobrze, czasem człowiek się zaśmieje, los bohaterów go wciąga, a nawet zaczyna współczuć tym najgorszym zakapiorom. Niby Rahim, Magik i spółka to przy nich normalnie Mickiewicz ze Słowackim, ale o ile lepiej się to ogląda! Tak w ogóle to polecam - film niejednoznaczny, intrygujący, chociaż zbudowany prostymi środkami.

Cytuj:
8th mile?


Może za rok - jak zapomnę o tym polskim hiphopowym gniocie. Nie chcę oglądać uprzedzona ;)

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Wt paź 23, 2012 6:04 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Katka napisał(a):
A wiesz, że obejrzałam ostatnio "Symetrię" - aktorzy grają w nim społeczne męty, często z IQ wysokości temperatury pokojowej. I co? Można? Ano można. Ogląda się to dobrze, czasem człowiek się zaśmieje, los bohaterów go wciąga, a nawet zaczyna współczuć tym najgorszym zakapiorom.


Ja tam niespecjalnie miałem się z czego śmiać na "Symetrii", może dlatego, że pośrednio znam człowieka, który posłużył za filmowy wzorzec głównego bohatera. Ale tak, dobry film.


Wt paź 23, 2012 9:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Chodziło mi o dowcipy sytuacyjne, nie o to, że wydarzenia są jakieś specjalnie śmieszne.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Wt paź 23, 2012 10:14 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Katka napisał(a):
Chodziło mi o dowcipy sytuacyjne, nie o to, że wydarzenia są jakieś specjalnie śmieszne.


Spoko.


Wt paź 23, 2012 10:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 19, 2012 1:38 pm
Posty: 1553
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Nie polecajcie jej 8mili przecież to jakaś padaka dla nastolatek, ala Jestem Bogiem tylko w wykonaniu Eminema.

Z polskich filmów, oprócz symetrii na mnie wywarło niezłe wrażenie Sala Samobójców. A z takich komedii to polecam 'Pogoda na jutro' ze Stuhrem starym i młodym.

Jak chodzi o inne filmy to polecam wszystkie nowe Woodego Allena trzeba pamietac że sie bawi kinem ale na zakochani w rzymie usmialem sie po pachyb jak sobie przypomnialem i porowalem sytuacje z życia za młodu :P A taki cięzszy ale wymagający to 'Drzewo Życia' Z Bradem Pittem i Szonem Pennem


Cz paź 25, 2012 11:29 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:35 pm
Posty: 320
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Kaset napisał(a):
A taki cięzszy ale wymagający to 'Drzewo Życia' Z Bradem Pittem i Szonem Pennem

Według mnie czegoś brakowało w tym filmie.
Atutem są piękne zdjęcia, reszta słaba.

Woody Allen
Nowe filmy mają swój urok, ale ja tam polecam Annie Hall i Manhattan.
Z nowszych- Wszystko gra, ale to głównie przez sentyment do Zbrodni i kary.


Cz paź 25, 2012 11:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 19, 2012 1:38 pm
Posty: 1553
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Addison napisał(a):
Kaset napisał(a):
A taki cięzszy ale wymagający to 'Drzewo Życia' Z Bradem Pittem i Szonem Pennem

Według mnie czegoś brakowało w tym filmie.
Atutem są piękne zdjęcia, reszta słaba.


No to może inaczej zrozumieliśmy film, ukazane były emocje i relacje miedzy synem i ojcem. Obrazy były dla mnie sposobem ukazania ich wielkości i jednocześnie maluczkości w porównaniu do całej reszty.


N paź 28, 2012 6:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
To kto był na Hobbicie i jak wam się podobało? :)

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Pn gru 31, 2012 1:21 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL