Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 3:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Następna strona
 Uczta kinomana- prośba o dobry film. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 19, 2012 1:38 pm
Posty: 1553
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
wittwelsh napisał(a):
Barbarus napisał(a):
A ja polecam "Prometeusza", nowy film Ridleya Scotta.

Co prawda po odejściu z seansu więcej ma się pytań w głowie niż przed seansem, ale te pytania dotyczą naszego życia i naszej rzeczywistości. Pytania dotyczące rozwoju technologii przeplatają się z wiarą, pewne zdarzenia stawiają pod znakiem zapytania prawdziwość tego w co wierzymy. I choć jest to ładny obraz, zupełnie fantastyczny tak jak Alien, to jednak po głębszym wniknięciu w fabułę i szukaniu odpowiedzi na własną rękę, okazuje się, że to film wielowymiarowy. Filozoficzne pytanie "skąd, dokąd podążamy, w jakim celu" pozostaje do interpretacji własnej... jak w życiu.


O, to ciekawa recenzja, może się wybiorę. Ja się trochę boję Scotta i jego techniki "1+2" - jedno arcydzieło i dwa gnioty, potem znowu jedno arcydzieło i znowu dwa gnioty, itd. Pogubiłem się, na co kolej teraz :)



Też ogladałem, naprawdę chciałbym żeby było tak jak Barbarus pisze, pomysł ciekawy wykonanie niezłe ale film w skrócie 'Jak powstaliśmy?->musimy uratować świat' w epizodzie Jak powstaliśmy dowiadjemy się niczego i w żaden sposób nie tłumaczy nic tylko dorzuca 1 opcje dosyć ciekawą z reszta, a potem to już jest Armagedon.


Cz lip 19, 2012 11:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Jeżeli ktoś chce sobie poprawić humor, to polecam film pt: "Jak w niebie".

Świetna komedia, w dodatku romantyczna. :-D
http://www.filmweb.pl/Jak.W.Niebie

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So lip 21, 2012 10:51 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 02, 2012 7:48 am
Posty: 888
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Zdecydowanie odradzam oglądanie Prometeusza. Film jest zwyczajnie słaby, a już w ogóle tragiczny, jeśli wziąć pod uwagę niesamowite oczekiwania... Najjaśniejsza, naprawdę pozytywną stroną filmu jest wyśmienita gra aktorska Michaela Fassbendera - najlepszy chyba aktor tego pokolenia obecnie - oraz oczywiście strona wizualna. Reszta jest już mniej bądź bardziej żałosna. Na scenariuszu zaczynając a zachowaniu bohaterów kończąc...


N lip 22, 2012 1:20 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
"Ludzie Boga".


N lip 22, 2012 7:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 10:27 am
Posty: 1429
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Nie wiem co wy mieliście za oczekiwania względem Prometeusza. Ja nie miałem żadnych. Aliena obejrzałem dawno temu i zostało mi w głowie niewiele, parę scen z niego pamiętam, tak samo z reszty kontynuacji, a z Prometeusza wiele scen mi zapadło w pamięć, no i w dodatku bawiło mnie rozszyfrowywanie tych niejasnych momentów. :D

_________________
the cake is a lie :czarodziej:


Pn lip 23, 2012 11:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So sty 08, 2011 11:15 pm
Posty: 2533
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Maria116 napisał(a):
Ja raz zacznełam go ogladać. Była tam chwila, kiedy młoda kobieta przyszła do mnicha, ona płacze, a on mówi do niej: PASZŁAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! Ja jak to "paszłaaa" usłychałam, wyłączyłam film i nigdy nie oglądałam go ponownie.

Źle zrobiłaś. :) Żeby zrozumieć tę scenę trzeba obejrzeć całość. Film jest naprawdę ciekawy i mądry.


Pn lip 23, 2012 10:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Polecam film pt: "Miasteczko Pleasantville". Niebanalna fabuła, dobra gra aktorska etc. Warto obejrzeć

http://www.filmweb.pl/film/Miasteczko+P ... e-1998-545

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr lip 25, 2012 9:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
"Bogowie muszą być szaleni" oraz "Bogowie muszą być szaleni 2".
Bardzo pogodne, lekkie i przyjemne w odbiorze filmy, z odpowiednią dawką humoru. Pustynia Kalahari i zderzenie buszmena Xixo z tzw. cywilizacją zachodnią.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr lip 25, 2012 6:12 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Labarum napisał(a):
Maria116 napisał(a):
Ja raz zacznełam go ogladać. Była tam chwila, kiedy młoda kobieta przyszła do mnicha, ona płacze, a on mówi do niej: PASZŁAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! Ja jak to "paszłaaa" usłychałam, wyłączyłam film i nigdy nie oglądałam go ponownie.

Źle zrobiłaś. :) Żeby zrozumieć tę scenę trzeba obejrzeć całość. Film jest naprawdę ciekawy i mądry.


A propos, bardzo mi się podobała scena na śniegu, wypędzenie demonów z kobiety, o ile dobrze kojarzę. Jednak jak rodzimi użytkownicy Rosji walną film, to jest epicko.


Śr lip 25, 2012 10:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So sty 08, 2011 11:15 pm
Posty: 2533
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
wittwelsh napisał(a):
Jednak jak rodzimi użytkownicy Rosji walną film, to jest epicko.

"Car" w reżyserii Pawła Łungina jest również bardzo dobrym filmem. Polecam.


Śr lip 25, 2012 11:40 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Labarum napisał(a):
"Car" w reżyserii Pawła Łungina jest również bardzo dobrym filmem. Polecam.


Dziękuję wielce, poszukam. Chyba już polecałem "Idź i patrz", chociaż to inna "bajka", czy raczej koszmar, i to białoruski właściwie. Polecam jednak ponownie, razem z garścią przeciwdepresantów.


Cz lip 26, 2012 12:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So sty 08, 2011 11:15 pm
Posty: 2533
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
wittwelsh napisał(a):
Labarum napisał(a):
"Car" w reżyserii Pawła Łungina jest również bardzo dobrym filmem. Polecam.


Dziękuję wielce, poszukam. Chyba już polecałem "Idź i patrz", chociaż to inna "bajka", czy raczej koszmar, i to białoruski właściwie. Polecam jednak ponownie, razem z garścią przeciwdepresantów.

Nie lubię takich przygnębiających filmów. Jeśli jednak jesteś fanem "ciężkiego" kina, to polecam zapoznanie się z twórczością Ingmara Bergmana. :wink:


Cz lip 26, 2012 12:41 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Labarum napisał(a):
Nie lubię takich przygnębiających filmów. Jeśli jednak jesteś fanem "ciężkiego" kina, to polecam zapoznanie się z twórczością Ingmara Bergmana. :wink:


Kiedyś czytałem dowcip/wyliczankę o studentach i jednym z podpunktów było: "[...]nienawidzę tych *** studenciaków za to, że tak się *** podniecają tym *** Bergmanem i tą jego *** grą świateł[...]" :)

Ja to uwielbiam takie rzeczy, potem się co prawda zastanawiam, czemu mi tak smutno, ale na razie żyję w błogiej nieświadomości na temat związku przyczynowo-skutkowego między atakami wszechogarniającej depresji, a obrazami o ludziach przechodzących psychiczne i fizyczne męczarnie w nierealnie zdegenerowanym spojrzeniu na świat :wink:


Cz lip 26, 2012 12:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So sty 08, 2011 11:15 pm
Posty: 2533
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
To pewnie już obejrzałeś Stalkera w reżyserii Tarkowskiego. :)


Cz lip 26, 2012 1:00 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Labarum napisał(a):
To pewnie już obejrzałeś Stalkera w reżyserii Tarkowskiego. :)


Pamiętam jak zareklamowałem go znajomej, z nadzieją na zszokowanie jej, ona jednak nie dość, że była wniebowzięta, to poleciła mi francuski film "Calvarie", po którym dziś zastanawiam się, ile razy reżyser przekroczył śmiertelną dawkę LSD :)


Cz lip 26, 2012 1:05 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL