Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 9:17 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna strona
 Uczta kinomana- prośba o dobry film. 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Labarum napisał(a):
Wyspa (Ostrov) reżyserii Pawła Łungina.

Nr. 1

Tomasz24 napisał(a):
Nietykalni

okresla nowe horyzonty.

o. Pio na DVD
sila pokory

Sprawa Kramerow.
tu i teraz


Cz cze 28, 2012 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
dość oryginalny i nietypowy film... hmm... sensacyjny: "Lola rennt", polski tytuł "Biegnij Lola, biegnij"

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Cz cze 28, 2012 10:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Z filmoteki Chrisa Nolana można polecać w ciemno. Ja szczególnie polecam jednak:

Memento

Film "antychronologiczny", co pewnie sprawi trudności niektórym widzom. Jeżeli ktoś ma możliwość, niech się wystara lub wypożyczy jakąś profesjonalną wersję DVD. Tam jest też ponoć opcja oglądania filmu chronologicznie. Jednakże film - co wydaje się paradoksem - ma tylko wtedy sens, kiedy ogląda się go tak, jak został sfilmowany - od końca.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Pt cze 29, 2012 12:28 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Od siebie dodam dwa, nie wspomniane tu przez nikogo, a szkoda ogromna:


- "Cienka Czerwona Linia" - nieopisywalne. Mógłby to być jedyny film, jaki widziałem w życiu i byłbym szczęśliwy.

- "Idź i Patrz" - nie znam nikogo, kto by chciał obejrzeć ten film drugi raz, ale wszyscy zgodnie stwierdzają, że trzeba to zobaczyć.


Pn lip 02, 2012 3:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Dwa filmy Agnieszki Holland

1 Trzeci cud
2 Europa Europa


Inne MOCNE filmy to
"Way Back" z 2010 o ucieczce z gulagu do Indii
"Bielski brothers " o zydowskich partyzantach na Bialorusi

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Wt lip 03, 2012 10:31 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 8:05 pm
Posty: 486
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Księga ocalenia - film o tym że jest nią Biblia i tylko ona ma dużą moc i może uratować człowieka

_________________
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Mt 24:35


Cz lip 05, 2012 8:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 10:27 am
Posty: 1429
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
A ja polecam "Prometeusza", nowy film Ridleya Scotta.

Co prawda po odejściu z seansu więcej ma się pytań w głowie niż przed seansem, ale te pytania dotyczą naszego życia i naszej rzeczywistości. Pytania dotyczące rozwoju technologii przeplatają się z wiarą, pewne zdarzenia stawiają pod znakiem zapytania prawdziwość tego w co wierzymy. I choć jest to ładny obraz, zupełnie fantastyczny tak jak Alien, to jednak po głębszym wniknięciu w fabułę i szukaniu odpowiedzi na własną rękę, okazuje się, że to film wielowymiarowy. Filozoficzne pytanie "skąd, dokąd podążamy, w jakim celu" pozostaje do interpretacji własnej... jak w życiu.

_________________
the cake is a lie :czarodziej:


Cz lip 05, 2012 10:26 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Barbarus napisał(a):
A ja polecam "Prometeusza", nowy film Ridleya Scotta.

Co prawda po odejściu z seansu więcej ma się pytań w głowie niż przed seansem, ale te pytania dotyczą naszego życia i naszej rzeczywistości. Pytania dotyczące rozwoju technologii przeplatają się z wiarą, pewne zdarzenia stawiają pod znakiem zapytania prawdziwość tego w co wierzymy. I choć jest to ładny obraz, zupełnie fantastyczny tak jak Alien, to jednak po głębszym wniknięciu w fabułę i szukaniu odpowiedzi na własną rękę, okazuje się, że to film wielowymiarowy. Filozoficzne pytanie "skąd, dokąd podążamy, w jakim celu" pozostaje do interpretacji własnej... jak w życiu.


O, to ciekawa recenzja, może się wybiorę. Ja się trochę boję Scotta i jego techniki "1+2" - jedno arcydzieło i dwa gnioty, potem znowu jedno arcydzieło i znowu dwa gnioty, itd. Pogubiłem się, na co kolej teraz :)


Cz lip 05, 2012 12:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2011 10:27 am
Posty: 1429
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Jedni widzą gniota, drudzy arcydzieło. Ale prawda pewnie leży pośrodku. W każdym filmie można wyróżnić pewne koncepcje do których można mieć pretensje. Zwłaszcza jak się odbiera wszystko bezrefleksyjnie. A czasem nawet coś jest wsadzone tylko po to, żeby historię opowiedzieć w danym czasie 2 godzin, zamiast 3. :)

_________________
the cake is a lie :czarodziej:


Cz lip 05, 2012 2:11 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2012 4:38 am
Posty: 203
Lokalizacja: Moskwa, Rosja - New Jersey, USA
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Labarum napisał(a):
Wyspa (Ostrov) reżyserii Pawła Łungina.

:-D

Wiele osób chwalą ten film.

Ja raz zacznełam go ogladać. Była tam chwila, kiedy młoda kobieta przyszła do mnicha, ona płacze, a on mówi do niej: PASZŁAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! Ja jak to "paszłaaa" usłychałam, wyłączyłam film i nigdy nie oglądałam go ponownie.

_________________
Земные перегородки до неба не доходят. - Святитель Филарет, Митрополит Московский и Коломенский


Pt lip 06, 2012 4:00 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2012 4:38 am
Posty: 203
Lokalizacja: Moskwa, Rosja - New Jersey, USA
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Jak byłam mała w Rosji (w latach osiemdziesiątych), pokazali jakiegoś polskiego filmu w telewizji. Niestety, nie wiem, jak się nazywał, byłam mała. Ale pamiętam, że chodziło o dziewczynce ze wsi mającej na imię Joasia. Film był długim z wielu części. Joasia napierw była mała, pokazali, jak się mieszkała i pracowała we wsi. Potem została panna Joanna, jakiś mężczyzna znacznie starszy chciał się z nią ożenić, ona nie zechciała. Potem spotkała mężczyznę, z którym zakochała się. Potem pokazał jej już jak mężatką pani, ona miała dziecko. Pamiętam, była scena, jak Joanna modliła się w Częstochowie, i mówiła do Matki Bożej: „Mówię Ci jak matka matce...„ Widzę tę scenę przed oczami do dziś. Ale jak sie nazywa ten film? W jakim roku został zrobiony? Nie wiem ... Jestem członkiem na chomikuj.pl, moglabym znaleźć żadnego filmu, ale nazwy nie mam ... :-(

_________________
Земные перегородки до неба не доходят. - Святитель Филарет, Митрополит Московский и Коломенский


Pt lip 06, 2012 4:16 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
The Boy in the Striped Pyjamas (Chłopiec w pasiastej piżamie) film przejmujący i pouczający (daje do myślenia) - gorąco polecam!


Wt lip 17, 2012 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Maria116 napisał(a):
Jak byłam mała w Rosji (w latach osiemdziesiątych), pokazali jakiegoś polskiego filmu w telewizji. Niestety, nie wiem, jak się nazywał, byłam mała. Ale pamiętam, że chodziło o dziewczynce ze wsi mającej na imię Joasia. Film był długim z wielu części. Joasia napierw była mała, pokazali, jak się mieszkała i pracowała we wsi. Potem została panna Joanna, jakiś mężczyzna znacznie starszy chciał się z nią ożenić, ona nie zechciała. Potem spotkała mężczyznę, z którym zakochała się. Potem pokazał jej już jak mężatką pani, ona miała dziecko. Pamiętam, była scena, jak Joanna modliła się w Częstochowie, i mówiła do Matki Bożej: „Mówię Ci jak matka matce...„ Widzę tę scenę przed oczami do dziś. Ale jak sie nazywa ten film? W jakim roku został zrobiony? Nie wiem ... Jestem członkiem na chomikuj.pl, moglabym znaleźć żadnego filmu, ale nazwy nie mam ... :-(

Czyżby to? Data edycji jest 1989, więc "na styku".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeka_k%C5%82amstwa
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/122721
http://www.filmweb.pl/serial/Rzeka+k%C5 ... 1987-35871

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Śr lip 18, 2012 9:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 11:24 am
Posty: 1602
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Piotrex napisał(a):
Księga ocalenia - film o tym że jest nią Biblia i tylko ona ma dużą moc i może uratować człowieka

Dodajmy, że "posłannik boży "ma głęboko gdzieś przykazanie "nie zabijaj". Świetna religijna rozrywka :lol:
To może jak jesteśmy przy temacie religijnym to jeszcze "The Raid Redemption", "Jestem bogiem" i "Adrenalina". :roll:
A z tych porządniejszych dla koneserów dobrego kina to "Magnetyczne tornado", "Atak zmutowanych węży".... aha, jeszcze "węże w samolocie", "Pająki" i "Pająki 2"

_________________
"I don't know about heaven, but i do believe in angels."


Śr lip 18, 2012 9:55 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 26, 2011 4:37 pm
Posty: 44
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Ja polecam Śniadanie u Tiffaniego.
Świetna rola Audrey Hupbern.
Ten film można oglądać kilka razy i za każdym razem jest zabawny.
To romantyczna komedia. Najlepszy film jaki do tej pory widziałam.
Nawet mojemu mężowi, który nie lubi oglądać filmów z racji przemocy i seksu ten film się podobał. Film dla kogoś kto chce się oderwać od problemów.
Drugi świetny film to Rango.
Kreskówka ale przezabawna. Bardziej dla dorosłych niż dla dzieci moim zdaniem.
Oba filmy polecam obejrzeć po angielsku, w polskim tłumaczeniu tracą ten wspaniały klimat i humor (tak mi się przynajmniej wydaje).
Tym bardziej fatalny jest dubbing jeśli chodzi o amerykańskie kreskówki. W polslim przekładzie tracą wiele.
Osobiście nie lubię dramatów. Oglądając film lubię się oderwać od problemów i zapomnieć na chwilę chociaż. Dlatego polecam te 2 filmy.


Cz lip 19, 2012 10:56 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL