Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:53 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Gregor napisał, a Wy jak uważacie ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Postanowiłem założyć temat z ciekawostkami napisanymi przez Gregora...
A zatem pierwsza:
Gregor napisał(a):
Uważam, że Jezus nie miał w sobie dwóch duchowych natur: swoje boskiej i ludzkiej. Duch jest jeden, a w przypadku Jezusa miał swoją naturę - to samą którą miał zanim przyszedł na świat.
Jezus jako człowiek miał duszę(umysł, emocje, uczucia) i ciało człowieka, ale duch miał boską naturę, bo właśnie z natury duchowej był Bogiem.
Zgadzacie się z Gregorem...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn wrz 25, 2017 10:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
I tym samym udowodnił co miałem wyszukać w jego wypowiedziach ale jakoś mi się nie chciało w tym kopać.
Zdanie czysto nie chrześcijańskie. Pokazujące jak daleko protestanci odpadli od nauczania biblijnego i apostolskiego. Powiela herezje pierwszych wieków gdzie byli tacy którzy zaprzeczali albo bóstwu Jezusa albo Jego człowieczeństwu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt wrz 26, 2017 12:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Może chciał dobrze powiedzieć, ale mu jakoś tak nie wyszło ? :)

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt wrz 26, 2017 10:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
No proszę, nawet nie przypuszczałem, że jakiś wątek możne być założony na mój temat. :D
Chętnie poczytam Wasze wpisy na temat mojej przytoczonej wypowiedzi.

Jockey skoro uważasz to za nie chrześcijańskie, to wskaż proszę podstawę tego co twierdzisz.
Poza tym nie uważam, aby moje wypowiedzi warte były zakładania osobnego wątku. :mrgreen:
Ale skoro już to proszę - kto następny?


Wt wrz 26, 2017 11:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Gregor
Powiesiłeś herezje pierwszych wieków. Poczytaj trochę o pierwszych soborach. Tam znajdziesz.
Ta twoja wypowiedz stawia cię po niewłaściwej stronie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr wrz 27, 2017 7:13 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Zastanawia mnie ilu katolikow tak naprawde zna tak na prawde wszystkie szczegoly wiary poprawnie.
Smiem przypuszczac ze ok. 90% zapytanych o szczegoly okazalo by sie w oczach szanownego gremium teologicznych specjalistow forumowych "heretykami". :-(
Kiedys w szkole mialem kolege ktory praktycznie nic nie rozumial, a dostawal same piatki, bo uczyl sie na pamiec jak wierszykow, a inni troje na szynach choc rozumieli temat.
Pod koniec semestru okazalo sie ze wykladowca robiac podsumowanie zaczal zadawac wyrywkowe pytania i wyszlo szydlo z worka.
Kolega na semestr dostal troje, a inni co rozumieli temat czworki i piatki, mimo ze ich srednia byla niska, a kolego wysoka.
Byl strasznie oburzony, ale zrozumial ze nalezy rozumiec, a nie uczyc sie na pamiec.
To samo jest tu na forum, niektorzy wyklepali na pamiec formulki i wszystko co rozni sie od slow formulki uwazaja ze herezje, ale sami niewiele z tych formulek rozumieja.
Wiary nie da sie ujac w formulke. Trzeba ja rozumiec.


Śr wrz 27, 2017 9:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Jockey napisał(a):
Gregor
Powiesiłeś herezje pierwszych wieków. Poczytaj trochę o pierwszych soborach. Tam znajdziesz.
Ta twoja wypowiedz stawia cię po niewłaściwej stronie.

Bijesz pianę Jockey i to bez żadnych argumentów, o które prosiłem.
Wczytaj się więc dokładnie w sens tego zdania.
sahcim wyrwał z kontekstu moich wypowiedzi to jedno zdanie, więc nie brnij w tym kierunku, bo jest niewłaściwy.
Szkoda, że nie wkleił np. takiego mojego zdania:
Cytuj:
Maria porodziła dziecko, które w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym i w pełni Synem Bożym/Bogiem.

sapper napisał(a):
To samo jest tu na forum, niektorzy wyklepali na pamiec formulki i wszystko co rozni sie od slow formulki uwazaja ze herezje, ale sami niewiele z tych formulek rozumieja.
Wiary nie da sie ujac w formulke. Trzeba ja rozumiec.

Słuszna uwaga. Podobnie z przytaczanymi fragmentami. Są cytowane często jak mantra, ale bez zrozumienia co one mówią lub co z nich wynika.

Na przykład taki sahcim, który jak widać z dyskusji nie rozumie terminu "martwy duchowo", i odrzuca jego sens bo Biblia nie podaje czystej formułki/definicji.
Nie mogąc zatem połączyć w spójną całość faktu upadłej natury duchowej człowieka z którą się rodzi (w Adamie wszyscy umierają) i działania Ducha Św. w ludziach, wychodzą mu bzdury, które przekreślają dzieło zbawienia.
No ale nikt nie jest doskonały ( ja też) ;)


Śr wrz 27, 2017 12:24 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Ta uwaga dotyczy wszystkich lacznie ze mna.
Dyskusje maja dawac pozytywne rezultaty i zrozumienie, a gdy przeradzaja sie w klotnie to dziala destrukcyjnie na kazdego czytajacego.
Jak w powiedzeniu "zgoda buduje, a niezgoda rujnuje".
Czy chcecie budowac czy rujnowac swoja wiare?
Macie wolna wole, co wolicie robic.


Śr wrz 27, 2017 12:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Budowanie wiary warto rozpocząć od sprawdzenia, czy nie wierzy się w jakieś głupoty (tj. herezje). To że wielu ludzi o to nie dba nie jest żadnym usprawiedliwieniem ani pocieszeniem.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr wrz 27, 2017 2:07 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Barney napisał(a):
Budowanie wiary warto rozpocząć od sprawdzenia, czy nie wierzy się w jakieś głupoty (tj. herezje). To że wielu ludzi o to nie dba nie jest żadnym usprawiedliwieniem ani pocieszeniem.


Zgadza sie, dlatego wlasnie masz ta ksiazke napisac tak by wszyscy rozumieli.
Dzisiejszym jezykiem, a niie formulkami, ktorych niewielu rozumie.


Śr wrz 27, 2017 2:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Jak chcesz decydować o tym, co będzie pisane, to pisz sam.
A jeśli nie rozumiesz pewnych pojęć, to po prostu nie wypowiadaj się na tematy, których nie rozumiesz.
Tak będzie dużo prościej, a przy okazji nie będziesz gadał byle czego ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr wrz 27, 2017 2:42 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Barney napisał(a):
Jak chcesz decydować o tym, co będzie pisane, to pisz sam.
A jeśli nie rozumiesz pewnych pojęć, to po prostu nie wypowiadaj się na tematy, których nie rozumiesz.
Tak będzie dużo prościej, a przy okazji nie będziesz gadał byle czego ;)


widzisz, ja nie mam tylu notatek i posegregowanych fragmentow Pism tematycznie , ty natomiast masz to wszystko lacznie z umiejetnoscia przelozenia tego na papier. A poza tym umiesz wykozystac kompa.
Poza tym to bedzie twoja ksiazka, a nie moja, ja mam ci w tym pomoc, choc sam nie wiem dokladnie jak.
Mozliwe ze mam cie jedynie naklonic do pisania, tego nie wiem.
Wiem natomiast ze nie bedzie ci latwo, zwlaszcza ze dokladnie to chodzi o tlumaczenie Biblii na jezyk dzisiejszy, by kazdy mogl zrozumiec, a takiego tlumaczenia nikt sie nie podjal z uwagi na odpowiedzialnosc, kazdy kto to robil uzywal gotowych formulek co ciagle bylo niezrozumiale dla kazdego.
Najprawdopodobniej chodzi o pomoc w trudnych do wyjasnienia fragmentach, ale to sie okaze w praniu.
Jak zaczniesz, bedzie widac o co dokladnie chodzi.


Śr wrz 27, 2017 3:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
sapper napisał(a):
Wiary nie da sie ujac w formulke. Trzeba ja rozumiec.


Wiary nie da się także pojąć tak całkiem rozumowo. Polecam do przesłuchania, nie jest to długi fragment a doskonale oddaje istotę -

https://youtu.be/tosqiO7cbP0?t=1470

Cytuj:
Wiem natomiast ze nie bedzie ci latwo, zwlaszcza ze dokladnie to chodzi o tlumaczenie Biblii na jezyk dzisiejszy, by kazdy mogl zrozumiec, a takiego tlumaczenia nikt sie nie podjal z uwagi na odpowiedzialnosc, kazdy kto to robil uzywal gotowych formulek co ciagle bylo niezrozumiale dla kazdego.


Sugerujesz że Biblia jest zafałszowana, źle tłumaczona?

Cytuj:
Najprawdopodobniej chodzi o pomoc w trudnych do wyjasnienia fragmentach, ale to sie okaze w praniu.


Skąd posiadasz taką wiedzę aby pouczać innych w jaki sposób ma być tłumaczona i rozumiana Biblia? W takim razie sapper ma misję napisania Biblii na nowo? Wszyscy mylą sie i źle rozumieją Pismo a tylko sapper rozumie doskonale?


Śr wrz 27, 2017 4:18 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Znow insynuacje.
Poza tym nie zauwazasz ze Barney sam zdecyduje, bo to w najmniejszym stopniu nie dotyczy ciebie.
No ale jak widac trudno oprzec sie pokusie.


Śr wrz 27, 2017 5:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
sapper napisał(a):
Znow insynuacje.


Dlaczego za każdym razem widzisz jakieś insynuacje w moich wypowiedziach? Piszesz dziwaczne rzeczy i dlatego zwracam na to uwagę.

Cytuj:
Poza tym nie zauwazasz ze Barney sam zdecyduje, bo to w najmniejszym stopniu nie dotyczy ciebie.


Co Barney ma zadecydować? On sam jest pomysłodawcą dla jego własnej książki i on sam wie o czym ma pisać i jakie problemy ma poruszyć w swojej książce. Poza tym to dotyczy także mnie jak najbardziej a także każdego czytającego Twoje słowa, to forum nie jest Twoim prywatnym polem do działania, ale inni czytają Ciebie, a ja mam poważne wątpliwości co do Twojej samozwańczej misji prorokowania, podobnie jak mam zastrzeżenia do prorokowania krzysztofa.

Ty nie wyjasniasz ale atakujesz rozmówcę, na co zwracam już uwagę nie raz. Zero wyjaśnień ale wiele zarzutów jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do prawdziwości Twoich słów.

Cytuj:
No ale jak widac trudno oprzec sie pokusie.


A może lepiej oprzeć się pokusie ogłaszania siebie prorokiem / mistykiem i przemycania dziwnych kwestii na forum?


Śr wrz 27, 2017 6:12 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL