Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:58 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
PeterW napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Dla Kościoła Katolickiego tak, ale dla sekty powatykańskiej - nie. Problemem jest nowa, heretycka religia udająca katolicyzm a poczęta na Soborze watykańskim II,


Wespecjan - Ty chyba marzysz o ponownym zbanowaniu. Jeszcze raz takie kwiatki to zajmiemy się Tobą regulaminowo
Dałem na to twarde dowody, do czego się więc przyczepiasz?

Katolicyzm wg nakazu Jezusa Chrystusa ma głosić Ewangelię każdemu narodowi, w tym żydowskiemu, sam Pan Jezus przeszedł do żydów a św. Mateusz Ewangelista ukierunkował swoją Ewangelię do żydów. A tymczasem dzisiejszy Watykan wprost, ekspresis verbis sprzeciwił się temu nakazowi, odrzucił go, więc jest to niepodważalny dowód, że to musi być inna religia niż katolicyzm.


Pn mar 22, 2021 9:48 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
Wespecjan - nie ty jesteś od określania heretyckości Kościoła Katolickiego i recenzowania Soboru Watykańskiego. Owszem, można wskazywać na te czy tamte kontrowersje, które się dzieją, które są w większości przypadków efektem niewłaściwych interpretacji dokumentów watykańskich, ale nie kreować się na jedynego prawdziwie wiernego, nieomal papieża. Po prostu za krótki jesteś. Każdy następny taki wybryk (j.w) będę oceniał jako oczernianie Kościoła Katolickiego.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn mar 22, 2021 11:47 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
Wespecjan napisał(a):
PeterW napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Dla Kościoła Katolickiego tak, ale dla sekty powatykańskiej - nie. Problemem jest nowa, heretycka religia udająca katolicyzm a poczęta na Soborze watykańskim II,


Wespecjan - Ty chyba marzysz o ponownym zbanowaniu. Jeszcze raz takie kwiatki to zajmiemy się Tobą regulaminowo
Dałem na to twarde dowody, do czego się więc przyczepiasz?

Katolicyzm wg nakazu Jezusa Chrystusa ma głosić Ewangelię każdemu narodowi, w tym żydowskiemu, sam Pan Jezus przeszedł do żydów a św. Mateusz Ewangelista ukierunkował swoją Ewangelię do żydów. A tymczasem dzisiejszy Watykan wprost, ekspresis verbis sprzeciwił się temu nakazowi, odrzucił go, więc jest to niepodważalny dowód, że to musi być inna religia niż katolicyzm.

Warunkiem twojego powrotu na forum było, że nie wypowiadasz się w sposób obelżywy o Kościele katolickim i kapłanach Kościoła. Ta twoja wypowiedz jest złamaniem ustaleń i powinieneś dostać za to ostrzeżenie. Jeszcze jeden taki wpis i na pewno ostrzeżenie dostaniesz. Ciesz się że pierwszy zareagował PeterW a nie ja.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn mar 22, 2021 12:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
PeterW napisał(a):
Wespecjan - nie ty jesteś od określania heretyckości Kościoła Katolickiego i recenzowania Soboru Watykańskiego. Owszem, można wskazywać na te czy tamte kontrowersje, które się dzieją, które są w większości przypadków efektem niewłaściwych interpretacji dokumentów watykańskich, ale nie kreować się na jedynego prawdziwie wiernego, nieomal papieża. Po prostu za krótki jesteś. Każdy następny taki wybryk (j.w) będę oceniał jako oczernianie Kościoła Katolickiego.
Ich własnymi cytatami ich oczerniam? Mam rację, wiesz o tym, ale nie chcesz przyznać, bo prawda jest zbyt gorzka do przełknięcia, więc ją odrzucasz i winisz tego kto cytuje.

Każdy jest od oceniania heretyckości wypowiedzi kto ma rozum do porównania co było głoszone wczoraj i dziś. Jesteście hipokrytami do kwadratu: mnie wyrzucacie z działów katolickich (czyli uzurpujecie sobie prawo do oceny "heretyckości") a równocześnie mówisz, że nie wolno nikomu oceniać kto wygłasza herezje a kto nie.

Dalej, zacytujmy jeszcze wyznania Kościoła Nowego Adwentu w temacie żydów z tego samego dokumentu: https://episkopat.pl/wp-content/uploads ... 82alne.pdf

"istnieje zasadnicze odrzucenie instytucjonalnej misji skierowanej wobec wyznawców judaizmu"

Jeśli coś zostało odrzucone to znaczy, że wcześniej istniało. Można oczywiście odrzucić coś błahszego jak 12h godzin postu na rzecz 6h, ale spadkobiercy Apostołów nie mogą odrzucić nakazów Jezusa Chrystusa danych właśnie Apostołom, nie zmieniając religii albo nie przestając być Apostołami. Tak więc ten dokument z Watykanu jest deklaracją religii innej niż katolicyzm, bo w katolicyzmie kieruje się nauczanie Ewangelii do wszystkich narodów
Religia lub instytucja kreująca się na katolicyzm a odrzucająca nakazy Pana Jezusa katolicyzmem nie jest, ale jest heretycką sektą oszukującą nieświadomych ludzi.


Pn mar 22, 2021 12:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
Jeszcze jedno, jak możecie karać kogoś za "oczernianie" skoro na wszystko co mówię daje pokrycie w dowodach?
Czy ja wypowiedziałem jakieś oszczerstwa w rodzaju "Jan Paweł II gwałcił małe dzieci"? Albo "Benedykt XVI składał ofiarę szatanowi ze uduszonych kotów?" Na które nie miałbym pokrycia?

Puknijcie się w makówki, gdy mówię coś stanowczego nie robię tego gołosłownie.


Pn mar 22, 2021 12:26 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
Wespecjan - za awanturowanie się, także możesz dostać ostrzeżenie.. Dla mnie koniec dyskusji, to co napisałem jest w mocy. KROPKA

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn mar 22, 2021 2:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
(ciach offtop - za takie pisanie tez można dostać ostrzeżenie. -J)


Pn mar 22, 2021 2:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
(ciach odpowiedz na offtop-J)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn mar 22, 2021 4:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
Wespecjan zapewne przy okazji poinformuje nas o swoich (tudzież wspólnoty) sukcesach w nawracaniu żydów. Widać gorącego ducha i wielką gotowość do poświęceń. Taki konkretny przykład jest potrzebny.

Póki co zamykam temat.


Wt mar 23, 2021 2:41 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL