Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:12 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 695 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47  Następna strona
 Czy wola Boga jest niezmienna? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A ty rozumiesz ? To wyjaśnij dlaczego to Prawo podyktowane wg ciebie przez Boga nie obowiązuje dalej...
A kogo miałoby obowiązywać?
Jak to kogo...a do kogo wg ciebie są skierowane słowa iż Prawo/Słowo Pańskie jest doskonałe i trwa na wieki, niezmienne jak niebiosa...nie do ciebie ?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Źle rozumiesz...Ap.Paweł mówi o natchnieniu Pisma, a nie podyktowaniu go...
Każde pismo ktoś musiał napisać - to oczywiste. Natchnienie dotyczy treści/przekazu.
Z wyjątkiem Dekalogu, który napisał osobiście Bóg, reszta treści Pism była pod natchnieniem Bożym spisana.
Co do tego pełna zgoda...
Cytuj:
Ludzie byli narzędziami, którymi posłużył się Bóg w celu spisania tego co chciał przekazać i aby nie podlegało to zafałszowaniu. Tak uważam.
Czyli co...wg ciebie Bóg na czas pisania odbierał piszącym ich naturalne, tzn wynikające ze skutków grzechu pierworodnego, skłonności tak, że nie mogli napisać nic takiego, co potem Gregor odczytuje nie tak jak tenże autor napisał gdyż wg Gregora dosłowne odczytywanie to błąd...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Zgadzam się...widać to doskonałe gdy ktoś twierdzi (jak ty), że Pismo zostało podyktowane przez Boga...
Owszem zostało.
No więc jeszcze raz się pytam dlaczego uważasz dosłowne odczytywanie Pisma podyktowanego wg ciebie przez Boga za błąd...?
Cytuj:
To co Ty twierdzisz, jest sprzeczne z biblijnym tekstem, w którym czytamy co Bóg powiedział do Mojżesza [II Mojż.21.1]: A te są prawa, które im przedłożysz.
W śród nich jest zapis prawny, który Ci nie pasuje [II Mojż.22.16], który jest powtórzony w [V Mojż.22.28-29].
Widać więc ewidentnie autorstwo Pana Boga.

Poza tym Pan Jezus, w przeciwieństwie do Ciebie, nie negował Bożego autorstwa żadnej litery/kreski z Prawa [Mat.5.18].
Drogi Gregorze...jeżeli przytoczony przez ciebie fragment z Mt 5:18 odczytujesz dla siebie jako potwierdzenie Pana Jezusa, że całe(powtarzam CAŁE) Prawo Mojżeszowe zostało podyktowane bezpośrednio przez Boga, to ja się pytam ciebie czy ty wypełniasz to Prawo w całości tak jak zostało napisane i tak(w całości) uczysz je wypełniać (by być wielki w królestwie niebieskim), czy go nie wypełniasz całego i nie uczysz tak wypełniać ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So wrz 26, 2020 10:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
sahcim napisał(a):
Jak to kogo...a do kogo wg ciebie są skierowane słowa iż Prawo/Słowo Pańskie jest doskonałe i trwa na wieki, niezmienne jak niebiosa...nie do ciebie ?

Nie unikaj odpowiedzi.
Kogo wg Ciebie obowiązuje dziś Prawo Mojżeszowe?

sahcim napisał(a):
Czyli co...wg ciebie Bóg na czas pisania odbierał piszącym ich naturalne, tzn wynikające ze skutków grzechu pierworodnego, skłonności tak, że nie mogli napisać nic takiego, co potem Gregor odczytuje nie tak jak tenże autor napisał gdyż wg Gregora dosłowne odczytywanie to błąd...?

Ci co pisali, pisali z takiego samego natchnienia jak prorocy prorokowali. Żaden z proroków Pana nie dodawał nic od siebie - nie wszystko odczytuje się dosłownie ze Słowa Bożego.
sahcim napisał(a):
No więc jeszcze raz się pytam dlaczego uważasz dosłowne odczytywanie Pisma podyktowanego wg ciebie przez Boga za błąd...?

Już Ci wyjaśniałem w konkretnym przypadku.
sahcim napisał(a):
Drogi Gregorze...jeżeli przytoczony przez ciebie fragment z Mt 5:18 odczytujesz dla siebie jako potwierdzenie Pana Jezusa, że całe(powtarzam CAŁE) Prawo Mojżeszowe zostało podyktowane bezpośrednio przez Boga, to ja się pytam ciebie czy ty wypełniasz to Prawo w całości tak jak zostało napisane i tak(w całości) uczysz je wypełniać (by być wielki w królestwie niebieskim), czy go nie wypełniasz całego i nie uczysz tak wypełniać ?

Jedno nie ma z drugim nic wspólnego.


N wrz 27, 2020 12:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jak to kogo...a do kogo wg ciebie są skierowane słowa iż Prawo/Słowo Pańskie jest doskonałe i trwa na wieki, niezmienne jak niebiosa...nie do ciebie ?
Nie unikaj odpowiedzi.
Ty jeszcze nie odpowiedziałeś na moje wcześniejsze pytanie, tzn dlaczego to Prawo(o którym mówiłem), podyktowane wg ciebie przez Boga, nie obowiązuje dalej skoro napisane jest, że Prawo Pańskie jest doskonałe i trwa na wieki niezmienne jak niebiosa ? Tak więc najpierw odpowiedz na moje, a potem będzie twoja kolej żeby oczekiwać na moją odpowiedź (którą zresztą otrzymałeś ale pominąłeś...)
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czyli co...wg ciebie Bóg na czas pisania odbierał piszącym ich naturalne, tzn wynikające ze skutków grzechu pierworodnego, skłonności tak, że nie mogli napisać nic takiego, co potem Gregor odczytuje nie tak jak tenże autor napisał gdyż wg Gregora dosłowne odczytywanie to błąd...?
Ci co pisali, pisali z takiego samego natchnienia jak prorocy prorokowali. Żaden z proroków Pana nie dodawał nic od siebie
Skoro uważasz każde biblijne słowo jak słowo proroków, to jakim prawem pozwalasz sobie na nie dosłowne odczytywanie wszystkich fragmentów Biblii...wskaż w Biblii jakiś fragment dający ci pozwolenie/prawo aby zamieniać znaczenie niektórych słów/zdań...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No więc jeszcze raz się pytam dlaczego uważasz dosłowne odczytywanie Pisma podyktowanego wg ciebie przez Boga za błąd...?

Już Ci wyjaśniałem w konkretnym przypadku.
Nic podobnego...przytoczyłeś tam tylko słowa Apostoła, które wg ciebie przeczą temu, że zły duch mógł być posłany od Boga czyli tym samym zaprzeczasz, że słowa użyte przez autora tego fragmentu maja boskie pochodzenie...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Drogi Gregorze...jeżeli przytoczony przez ciebie fragment z Mt 5:18 odczytujesz dla siebie jako potwierdzenie Pana Jezusa, że całe(powtarzam CAŁE) Prawo Mojżeszowe zostało podyktowane bezpośrednio przez Boga, to ja się pytam ciebie czy ty wypełniasz to Prawo w całości tak jak zostało napisane i tak(w całości) uczysz je wypełniać (by być wielki w królestwie niebieskim), czy go nie wypełniasz całego i nie uczysz tak wypełniać ?
Jedno nie ma z drugim nic wspólnego.
Jak to nie ma skoro sam powołałeś się na te słowa Pana Jezusa jako potwierdzenie, że wszystkie przepisy Prawa Mojżeszowego zostały podyktowane mu bezpośrednio przez Boga...tak więc jeżeli jest prawdą to, co twierdzisz, to nie masz prawa zmieniać ani jednej kropki, ani jednej kreski w nim i to do ciebie odnoszą się te słowa o wypełnianiu wszystkiego tak jak jest napisane i uczeniu...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N wrz 27, 2020 4:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
sahcim napisał(a):
Ty jeszcze nie odpowiedziałeś na moje wcześniejsze pytanie, tzn dlaczego to Prawo(o którym mówiłem), podyktowane wg ciebie przez Boga, nie obowiązuje dalej skoro napisane jest, że Prawo Pańskie jest doskonałe i trwa na wieki niezmienne jak niebiosa ?

Nie obowiązuje, gdyż Bóg wprowadził Nowe Przymierze z nowym Prawem.
sahcim napisał(a):
Skoro uważasz każde biblijne słowo jak słowo proroków, to jakim prawem pozwalasz sobie na nie dosłowne odczytywanie wszystkich fragmentów Biblii...wskaż w Biblii jakiś fragment dający ci pozwolenie/prawo aby zamieniać znaczenie niektórych słów/zdań...

Pozwalam sobie gdyż Biblia sama siebie tłumaczy i tekst trzeba widzieć w szerszym kontekście biblijnym.
Pozwalam sobie, bo Biblia to nie tylko proroctwa. Biblia to nie zbiór dosłownych definicji to żywe słowo, które przemawia.
W zrozumieniu tekstu nie chodzi o literę na papierze tylko przekaz duchowy [Jana 16.13]. I dlatego nie odczytuję wszystkiego dosłownie.

A Ty dosłownie odczytujesz ten tekst [Jana.15.1] ?
A jeśli nie, to jakim prawem odczytujesz go inaczej?
sahcim napisał(a):
Nic podobnego...przytoczyłeś tam tylko słowa Apostoła, które wg ciebie przeczą temu, że zły duch mógł być posłany od Boga czyli tym samym zaprzeczasz, że słowa użyte przez autora tego fragmentu maja boskie pochodzenie...

Chyba zapomniałeś, że jako wytłumaczenie podałem Ci przykład Hioba, a dopiero potem słowa Jakuba. Te dwie rzeczy uważam za wystarczający powód, aby nie odczytywać tekstu o złym duchu dosłownie. Uważam, że to przenośnia, którą wyjaśniają fragmenty na które się powołałem.
Tak to rozumiem, a Ty możesz mieć własne zdanie.
sahcim napisał(a):
Jak to nie ma skoro sam powołałeś się na te słowa Pana Jezusa jako potwierdzenie, że wszystkie przepisy Prawa Mojżeszowego zostały podyktowane mu bezpośrednio przez Boga...tak więc jeżeli jest prawdą to, co twierdzisz, to nie masz prawa zmieniać ani jednej kropki, ani jednej kreski w nim i to do ciebie odnoszą się te słowa o wypełnianiu wszystkiego tak jak jest napisane i uczeniu...

Nic podobnego.
Prawo Mojżeszowe mieli wypełniać tylko Ci, którzy na przestrzeni wieków przystępowali do Przymierza z Bogiem jakie zawarł On z Izraelem pod górą Horeb.
Mnie Prawo Mojżeszowe nie dotyczy.


N wrz 27, 2020 11:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ty jeszcze nie odpowiedziałeś na moje wcześniejsze pytanie, tzn dlaczego to Prawo(o którym mówiłem), podyktowane wg ciebie przez Boga, nie obowiązuje dalej skoro napisane jest, że Prawo Pańskie jest doskonałe i trwa na wieki niezmienne jak niebiosa ?

Nie obowiązuje, gdyż Bóg wprowadził Nowe Przymierze z nowym Prawem.
No więc widzisz, że gdyby ten przepis(i wiele innych tzw obyczajowych przepisów) był podyktowany przez Boga, to obowiązywał by dalej tak jak dalej obowiązują przepisy Dekalogu czyli doskonałego i niezmiennego jak niebiosa Prawa Pańskiego...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Skoro uważasz każde biblijne słowo jak słowo proroków, to jakim prawem pozwalasz sobie na nie dosłowne odczytywanie wszystkich fragmentów Biblii...wskaż w Biblii jakiś fragment dający ci pozwolenie/prawo aby zamieniać znaczenie niektórych słów/zdań...

Pozwalam sobie gdyż Biblia sama siebie tłumaczy i tekst trzeba widzieć w szerszym kontekście biblijnym.
No i właśnie dlatego napisałem, że autorzy przypisywali Bogu jako Pierwszej Przyczynie pochodzenie wszystkiego tak dobra jak i zła gdyż wiedzieli, że nic w świecie nie dzieje się bez Bożego dopuszczenia...
Cytuj:
Pozwalam sobie, bo Biblia to nie tylko proroctwa. Biblia to nie zbiór dosłownych definicji to żywe słowo, które przemawia.
No więc jak przemawiają do ciebie te słowa z Pwt 22 : 28-29...czy jako słowa będące darem doskonałym zstępującym z góry od Ojca światłości, czy jako coś niedoskonałego, redukującego skrzywdzoną przez gwałciciela kobietę/osobę ludzką do towaru, za który wystarczy zapłacić niewielką sumę żeby móc gwałcić ją już bezkarnie...?
Cytuj:
W zrozumieniu tekstu nie chodzi o literę na papierze tylko przekaz duchowy [Jana 16.13]. I dlatego nie odczytuję wszystkiego dosłownie.
A Ty dosłownie odczytujesz ten tekst [Jana.15.1] ?
A jeśli nie, to jakim prawem odczytujesz go inaczej?
Widzisz Gregorze...ja w przeciwieństwie do ciebie nie twierdzę, że natchnienie Pisma polega na tym, że każde słowo tegoż zostało podyktowane bezpośrednio przez Boga pisarzowi dlatego moje "prawa" są inne niż twoje....
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jak to nie ma skoro sam powołałeś się na te słowa Pana Jezusa jako potwierdzenie, że wszystkie przepisy Prawa Mojżeszowego zostały podyktowane mu bezpośrednio przez Boga...tak więc jeżeli jest prawdą to, co twierdzisz, to nie masz prawa zmieniać ani jednej kropki, ani jednej kreski w nim i to do ciebie odnoszą się te słowa o wypełnianiu wszystkiego tak jak jest napisane i uczeniu...

Nic podobnego.
Prawo Mojżeszowe mieli wypełniać tylko Ci, którzy na przestrzeni wieków przystępowali do Przymierza z Bogiem jakie zawarł On z Izraelem pod górą Horeb.
Mnie Prawo Mojżeszowe nie dotyczy.
A to Dekalog jest częścią Prawa Mojżeszowego czy jakiegoś innego...(jakiego) ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn wrz 28, 2020 1:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
sahcim napisał(a):
No więc widzisz, że gdyby ten przepis(i wiele innych tzw obyczajowych przepisów) był podyktowany przez Boga, to obowiązywał by dalej tak jak dalej obowiązują przepisy Dekalogu czyli doskonałego i niezmiennego jak niebiosa Prawa Pańskiego...

To doskonałe Prawo służyło w konkretnym celu i do czasu.
Obowiązywanie, a niezmienność Prawa, to dwie różne kwestie. Pan Bóg nie cofa swego słowa, za to może je zastąpić nowym.
Może przypomnij sobie dla kogo było ustanowione Prawo Mojżeszowe, którego częścią był Dekalog [I Tym.1.8-9].
Nowe Przymierze i nowe Prawo ma zupełnie inną konstrukcję i dotyczy zupełnie innych ludzi.
sahcim napisał(a):
No i właśnie dlatego napisałem, że autorzy przypisywali Bogu jako Pierwszej Przyczynie pochodzenie wszystkiego tak dobra jak i zła gdyż wiedzieli, że nic w świecie nie dzieje się bez Bożego dopuszczenia...

Tu się różnimy. Uważam, że nie autorzy samowolnie coś Bogu przypisywali, czego nie powinni, gdyż w ten sposób Biblia byłaby niewiarygodna.
Autorzy pisali to co Bóg chciał aby było napisane - tak uważam.
Ani Jezus, ani apostołowie nie podzielali Twojego zdania. ;)
sahcim napisał(a):
No więc jak przemawiają do ciebie te słowa z Pwt 22 : 28-29...czy jako słowa będące darem doskonałym zstępującym z góry od Ojca światłości, czy jako coś niedoskonałego, redukującego skrzywdzoną przez gwałciciela kobietę/osobę ludzką do towaru, za który wystarczy zapłacić niewielką sumę żeby móc gwałcić ją już bezkarnie...?

Nie roztrząsam tego, bo mnie to nie dotyczy. Nasze poczucie sprawiedliwości nie ogarnia Bożej sprawiedliwości okazanej w Prawie Mojżeszowym, które miało za zadanie pokazać ludzką skalę grzeszności.
Owszem grzech rodzi cierpienie. Jednak sprawiedliwość tego prawa polegała na uchronieniu kobiety przed hańbą wśród ludzi ( mogła być posądzona,np. że jest cudzołożnicą), a na mężczyznę nakładała obowiązek dożywotniego opiekowania się nią i nie mógł dać jej listu rozwodowego.
Nie widzę sensu bicia piany w tym temacie.
sahcim napisał(a):
Widzisz Gregorze...ja w przeciwieństwie do ciebie nie twierdzę, że natchnienie Pisma polega na tym, że każde słowo tegoż zostało podyktowane bezpośrednio przez Boga pisarzowi dlatego moje "prawa" są inne niż twoje....

Ok. Tu mamy odmienne zdania. Choć wg mnie Twoje podejście czyni Biblię niewiarygodną i jest sprzeczne ze zdaniem Ap. Pawła, który oprócz przypisania Pismom nadprzyrodzonego autorstwa(natchnienie), nazywa je "świętymi"[II Tym.3.14-15].
sahcim napisał(a):
A to Dekalog jest częścią Prawa Mojżeszowego czy jakiegoś innego...(jakiego) ?

Dekalog opisuje warunki Starego Przymierza - taka konstytucja. Pozostałe przepisy Prawa to szczegółowe akty wykonawcze Przymierza, obowiązujące zarówno Pana Boga jak i Izrael. Wszystko zaś stanowi integralną całość opartą na realizacji poprzez uczynki.


Cz paź 01, 2020 12:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
Gregor napisał(a):
Ani Jezus, ani apostołowie nie podzielali Twojego zdania.
Jak to nie skoro Pana Jezusa do feryzeuszów pytających czy wolno oddalić swoją żonę powiedział, że to Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy, a nie Bóg...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz paź 01, 2020 4:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
sahcim napisał(a):
Jak to nie skoro Pana Jezusa do feryzeuszów pytających czy wolno oddalić swoją żonę powiedział, że to Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy, a nie Bóg...

Już o tym rozmawialiśmy.
W Starym Przymierzu jedynym pośrednikiem między Bogiem a Izraelem był Mojżesz. To on spisał w Księdze Przymierza wszystko to, co mu przekazał Bóg [II Mojż.21.1, 24.7]. Tylko Mojżesz przekazał słowa Boga Izraelowi, dlatego używa się zwrotów:"księga Mojżesza", "Mojżesz powiedział" czy "Mojżesz nakazał". To są skróty myślowe. Trzeba patrzeć na kontekst Pisma,inne fragmenty, a nie na pojedynczy werset.

Czy Jezus w jakikolwiek sposób potwierdził, że prawo listu rozwodowego to samowolka Mojżesza? Prawo to obowiązywało przez blisko XV wieków i nigdy Bóg nie zanegował tego prawa. Jezus również nie. Zestawił tylko to prawo ze stanem idealnym jaki panował przed upadkiem w grzech.
Mojżesz nie popełnił więc anarchii, gdyż jest napisane, że był wierny w całym Bożym domu [Hebr.3.2]. Wierność wyklucza samowolę.

Ty uważasz inaczej i pozostańmy przy swoich zdaniach.


Cz paź 01, 2020 11:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
Gregor napisał(a):
Czy Jezus w jakikolwiek sposób potwierdził, że prawo listu rozwodowego to samowolka Mojżesza? Prawo to obowiązywało przez blisko XV wieków i nigdy Bóg nie zanegował tego prawa. Jezus również nie.
Jak to nie zanegował...masz jak byk napisane iż Pan Jezus powiedział odnośnie małżeństwa, że co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela, zatem nigdy w zamyśle Bożym czyli w zgodzie z Wolą Bożą nie było aby mąż mógł oddalać swoją żonę...
Powyższe słowa Pana Jezusa świadczą wyraźnie, że to nie Bóg jest bezpośrednim autorem przepisu o liście rozwodowym jednak dopuścił taki przepis ze względu na Mojżesza...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt paź 02, 2020 2:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
Gregor napisał(a):
Zestawił tylko to prawo ze stanem idealnym jaki panował przed upadkiem w grzech.

Czy to znaczy ze przed upadkiem w grzech zyli jacys ludzie? Zawsze myslalem ze upadek w grzech to sprawka Adama i Ewy.
Cytuj:
Mojżesz nie popełnił więc anarchii, gdyż jest napisane, że był wierny w całym Bożym domu [Hebr.3.2]. Wierność wyklucza samowolę.

Tia. Wiernosc szczegolnie widac gdy zrobil kesim, kesim Egipcjaninowi.
Pewnie nie wiedzial ze nasladowanie Kaina nie jest w porzadku.

Nieladnie Gregor - wyrwales sobie jedno slowo (wierny) i dorabiasz sobie cala ideologie. Zawsze tak robisz?


Pt paź 02, 2020 10:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
sahcim napisał(a):
Jak to nie zanegował...masz jak byk napisane iż Pan Jezus powiedział odnośnie małżeństwa, że co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela, zatem nigdy w zamyśle Bożym czyli w zgodzie z Wolą Bożą nie było aby mąż mógł oddalać swoją żonę...

Bóg również nie chciał, aby człowiek zgrzeszył w Edenie. Pan Jezus przywołał słowa, które były wypowiedziane przy stworzeniu ludzi, kiedy grzech nie istniał. W ten sposób zestawił wolę Bożą z grzesznością człowieka, którą uwidaczniało Prawo Mojżeszowe na co wskazał Ap. Paweł [Rzym.3.20].W tym przypadku chodziło o zatwardziałe serce.
To nie jest więc żadna negacja tylko zestawienie dwóch rzeczywistości.
Podawałem Ci konkretne fragmenty, które wskazują na Boże autorstwo całego Prawa. Ty to ignorujesz i bazujesz na jednym zdaniu - Twój wybór.
robaczek2 napisał(a):
Czy to znaczy ze przed upadkiem w grzech zyli jacys ludzie? Zawsze myslalem ze upadek w grzech to sprawka Adama i Ewy.

To znaczy, że Adam i Ewa przez pewien czas żyli w doskonałej społeczności i woli Bożej - aż do momentu upadku.
robaczek2 napisał(a):
Tia. Wiernosc szczegolnie widac gdy zrobil kesim, kesim Egipcjaninowi.
Pewnie nie wiedzial ze nasladowanie Kaina nie jest w porzadku.

Wierność Mojżesza dotyczy jego służby od czasu powołania przez Boga.
robaczek2 napisał(a):
Nieladnie Gregor - wyrwales sobie jedno slowo (wierny) i dorabiasz sobie cala ideologie. Zawsze tak robisz?

To nie ideologia, to świadectwo Biblii o człowieku.
Powołałem się na cały fragment [Hebr.3.1-2].
Polecam lekturę.


So paź 03, 2020 1:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
Gregor napisał(a):
To znaczy, że Adam i Ewa przez pewien czas żyli w doskonałej społeczności i woli Bożej - aż do momentu upadku.

Rozumiem ze w spolecznosci z malpami jako ze byli wtedy jedynymi ludzmi. I to malpy nie mogly poslugiwac sie listem rozwodowym.
Cytuj:
Wierność Mojżesza dotyczy jego służby od czasu powołania przez Boga.

Ladnie sobie dodajesz co chcesz. I niezbyt logicznie bo o wiernosci od czasu powolania mozemy mowic o kazdym z nas.


So paź 03, 2020 2:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
Gregor napisał(a):
Pan Jezus przywołał słowa, które były wypowiedziane przy stworzeniu ludzi, kiedy grzech nie istniał. W ten sposób zestawił wolę Bożą z grzesznością człowieka, którą uwidaczniało Prawo Mojżeszowe na co wskazał Ap. Paweł [Rzym.3.20].W tym przypadku chodziło o zatwardziałe serce.
To nie jest więc żadna negacja tylko zestawienie dwóch rzeczywistości.
To jest negacja Kolego ponieważ Wola Boża jest niezmienna zatem przepis pozwalający na oddalenie żony nie mógł zostać podyktowany przez Boga i o tym właśnie świadczą słowa Pana Jezusa iż to Mojżesz(a nie Bóg) pozwolił napisać list rozwodowy...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So paź 03, 2020 6:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
robaczek2 napisał(a):
Ladnie sobie dodajesz co chcesz. I niezbyt logicznie bo o wiernosci od czasu powolania mozemy mowic o kazdym z nas.

Mówiłem o powołaniu Mojżesza - zauważyłeś ten drobiazg?
sahcim napisał(a):
To jest negacja Kolego ponieważ Wola Boża jest niezmienna zatem przepis pozwalający na oddalenie żony nie mógł zostać podyktowany przez Boga i o tym właśnie świadczą słowa Pana Jezusa iż to Mojżesz(a nie Bóg) pozwolił napisać list rozwodowy...

Jezus użył takiego samego zwrotu odnośnie Mojżesza w przypadku obrzezania: [Jana 7.22]:Wszak Mojżesz dał wam obrzezkę,nie iżby ona pochodziła od Mojżesza, lecz od przodków i w sabat obrzezujecie człowieka.
Mojżesz "dał obrzezanie", które w rzeczywistości nie pochodziło od niego. Tak samo "dał prawo listu rozwodowego", ale ono też nie pochodziło od niego.
Trzeba czytać kontekst i inne fragmenty.
Biblia jasno wskazuje, że całe Prawo wyszło od Boga, a Mojżesz był wiernym sługą Przymierza i Prawa.

Skoro jednak uważasz inaczej to tego się trzymaj. Przyjmuję to do wiadomości.
Nie widzę sensu dalszego spierania się o tą kwestię.


N paź 04, 2020 12:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy wola Boga jest niezmienna?
Kiedy jest sprawiedliwym wtedy nieprawi prześladują .Smutne ale prawdziwe

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn lis 16, 2020 3:25 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 695 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL