Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:37 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Manipulowanie Słowem a'la Wespecjan 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudne fragmenty Pisma Świętego
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
(...)to jest dyskusja nad rozumieniem fragmentu Pisma Świętego.

Baju, baju, będzie wiosna. To była dyskusja pozorowana, która stanowiła jedynie zasłonę dymną dla wmówienia przez Ciebie, iż rzekomo istnieje zasada "co od Boga trwa, a co nie jest rozpada się" .
To jest mój pogląd, którym się wymieniam w toku dyskusji rozumiesz to trollu?

Pewnie nawet gdybyś Pan zrozumiał, w co wątpię, to i tak bedziesz miał absurdalne pretensje, że mówię za siebie jak tutaj: viewtopic.php?p=1171509#p1171509


Pt cze 05, 2020 9:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Manipulowanie Słowem a'la Wespecjan
Polecam zapoznać się z http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna ... ,3976.html
To fragment książki https://lubimyczytac.pl/ksiazka/312232/ ... ez-mowi-ze

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt cze 05, 2020 9:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Manipulowanie Słowem a'la Wespecjan
Wątek był zupełnie normalny mieszczący się w temacie "Trudne fragmenty Pisma Świętego". Zniszyliście go obydwaj trolle, a na koniec by wyśmiać wrzuciliście to do tematu o absurdalnym tytule. Jeśli myślicie, że będę kontynuował tutaj pod takim tytułem jakąkolwiek dyskusję to macie coś nie tak z głową.


Pt cze 05, 2020 9:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudne fragmenty Pisma Świętego
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
(...)to jest dyskusja nad rozumieniem fragmentu Pisma Świętego.

Baju, baju, będzie wiosna. To była dyskusja pozorowana, która stanowiła jedynie zasłonę dymną dla wmówienia przez Ciebie, iż rzekomo istnieje zasada "co od Boga trwa, a co nie jest rozpada się" .
To jest mój pogląd, którym się wymieniam w toku dyskusji (...)

Nie kłam, bo na forum to nie przejdzie. To jest wymyślona przez Ciebie "zasada", którą usiłowałeś wmówić jako rzekomo istniejącą, a z którą nie zgadzają się Twoi rozmówcy*:
Wespecjan w tym postcie napisał(a):
Czyli widzę większość osób jest zdania, że zasada "co od Boga trwa, a co nie jest rozpada się" jest nieprawdziwa i/albo nie ma zastotosowania w życiu codziennym.

Jak już chcesz kłamać, to rób to tak, aby nie dostarczać jednocześnie dowodów na to, iż łżesz w żywe oczy. :D





*Pogrubienie i podkreślenie moje.


Pt cze 05, 2020 9:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Manipulowanie Słowem a'la Wespecjan
Ten fragment mówił o otwartości umysłu, czujności, umiejętności widzenia spraw takimi jakimi są, o władzy polegającej na kontrolowaniu innych i temu, że uwięzieni nie wykazują oznak tych co dążą do władzy politycznej i następnie kontrolowania innych, nawet pod sztandarami Boga. Mówi o czujności i zamknięciu, otwartych i zamkniętych umysłach, dyscyplinie umysłu, by wszystko badać, bo ktoś może mieć rację. Bóg wykorzystuje takie otwarte umysły, by prowadzić historię. Wykorzystuje autorytety ludzkie otwarte na prawdę o rzeczywistości.
Jak to zostało spłycone do malżeństwa sakramentalnego to sam Wespecjan wie. Stąd ten zarzut. Ten fragment można uogólniać, ale tu idzie o walkę z Bogiem nawet, jeśli na sztandarach walczący mają wymalowanego Boga czy niosą Arkę jak rekwizyt. To fałszywy obraz Boga i wiara w siebie przypisana Bogu. Uczciwy uczony zna kulisy polityki i chce sposoby myślenia tych zamkniętych umysłów przestawić na danie szansy tym, którzy do żadnego przejęcia władzy się nie szykują. Gamaliel bierze pod uwagę to, że ci nic nie znaczący ludzie mogą mieć rację w tym co głoszą. Zachowują się pokojowo, więc należy dać im szansę. Otwarte umysły badają czy oni mają rację.

To co głosi prorok musi bowiem potwierdzić historia. Potwierdzi, więc to Boża prawda. Gada od siebie to się rozpłynie i pozostanie ludzką sprawą.

Gamaliel posiadał mądrość, czyli dar rozeznania. Dojrzał w apostołach prawdę o której wiedział, że bezpośrednio podać nie można. Uratował ich stosując psychologiczny wybieg: zostawcie ich, bo być może walczycie z Bogiem.


Pt cze 05, 2020 10:20 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL