Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:54 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Wysoki poziom oczekiwań w Biblii - kontrowersyjne refleksje 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lip 08, 2019 8:43 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wysoki poziom oczekiwań w Biblii - kontrowersyjne reflek
Witold dzięki za życzenia i podzielenie się ciekawymi rozważaniami :) Pozdrawiam


Pn sie 03, 2020 4:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wysoki poziom oczekiwań w Biblii - kontrowersyjne reflek
PeterW napisał(a):
Bóg dał (z pozoru) proste dwa najważniejsze przykazania:
Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą,
a bliźniego swego jak siebie samego.


:brawo:

Jeśli się komuś nie zdarzyło rozważać tego przykazania, to raczej będzie mu ciężko rosnąć w świętości.


poszukiwacz_boga
Cytuj:
Wydaje mi się, że jestem w bliskiej relacji z Bogiem - żyję w łasce uświęcającej, chodzę do kościoła, spowiadam się regularnie, czytam Pismo Święte, duchową literaturę, medytuję, modlę się na różańcu, zachowuję post, prowadzę pamiętnik do Boga (może trochę dziecinne, ale lubię to robić), rozmawiam z Bogiem, jak z Tatą, gdy jestem sama w mieszkaniu, staram się przestrzegać wszystkich zasad i nakazów, oczywiście upadam, ale staram się to robić, jak najrzadziej i zaraz się z tego upadku podnosić. Bardzo kocham Boga i uwielbiam z Nim być, nie mogę się doczekać aż będę mogła z Nim być na zawsze w Niebie, ale wprowadzenie Jego wszystkich oczekiwań do praktycznego codziennego życia jest dla mnie przeogromnie ciężką walką, wręcz momentami męczarnią, która często powoduje przygnębienie i niezadowolenie z siebie.



A z Jezusem w Ogrójcu jak często przebywasz ? Może to już ten czas, żebyś się i tam zadomowiła ? Kontemplacja krzyża, bardzo mnie zespoiła z Panem Jezusem. Wielkie przeżycie. Spróbuj a sama zobaczysz, że jest możliwe żyć, nie grzeszyć i trwać w mądrości Ducha. Ale nie to jest celem tej pobożnej praktyki, a sam Jezus. Bądź z Nim w tym ciężkim dla Niego czasie. Owoce o których wspomniałem a których zdaje się że szukasz, są konsekwencją tej jedności jaka się rodzi między wami podczas kontemplacji Jego męki. A jak zaczniesz kontemplować i zacznie już "boleć" cię twoja własna dusza i zaczniesz sama siebie pytać ile czasu tam w Ogrójcu trwać, to wspomnij na pierwsze przykazanie właśnie i sama, wg miary do której obecnie dojrzałaś wyznacz sobie czas.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn sie 03, 2020 10:38 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wysoki poziom oczekiwań w Biblii - kontrowersyjne reflek
Dziękuję za Wasze komentarze i przemyślenia. Miłego dnia :-) :) :-D :bukiet:


Śr sie 05, 2020 8:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wysoki poziom oczekiwań w Biblii - kontrowersyjne reflek
Pewnie ze wysoki poziom oczekiwan.
Skoro dostalismy "Ty stworzyłeś wszystko, co jest na świecie, i sprawiłeś, że zmieniają się pory roku. Ty stworzyłeś człowieka na swoje podobieństwo i poddałeś mu wszechświat godny podziwu, aby w Twoim imieniu panował nad całym stworzeniem i chwalił Ciebie w Twoich dziełach"
to do czegos zobowiazuje.
I mamy dazyc do idealu - swietosci. Wszak "badzcie swietymi, bo ja jestem swiety"
Kazdy wedlug otrzymanych talentow.


So sie 08, 2020 4:23 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL