Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:36 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Rozwój duchowy i praca z nim 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 28, 2020 4:55 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Rozwój duchowy i praca z nim
Witam. Jako że do niedawna "męczyłem się" w życiu, kilka miesięcy temu podjąłem psychoterapię. Przez te kilka miesięcy z sesji na sesję było naprawdę coraz lepiej, poczułem że chce się żyć. Terapia doprowadziła mnie do miejsca w którym teraz jestem czyli do naprawdę bardzo dobrej relacji z Bogiem. I z Nim jest wszystko o wiele łatwiejsze, czuję to jego wsparcie. Uczę się prawdziwie kochać. Teraz, gdy pragnę rozwijać się duchowo, postanowiłem słuchać pisma świętego (ninoteka). Tzn obecnie każdego dnia słucham Pisma Świętego, Medytuję z Jezuitami (Youtube) oraz słucham kazan Ks. Pawlukiewicza. Wszystkie te 3 sposoby uwielbiam i dodają mi siłę,ale zastanawiam się czy to wszystko jest OK, skoro każdego dnia słucham 3 różnych ewangelii, bo jak wiadomo medytacja, czy kazania Ks. Pawlukiewicza poprzedzone są ewangelią, jak myślicie i jak Wy pracujecie. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.


Śr kwi 29, 2020 2:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój duchowy i praca z nim
A co to za terapia? Bo ja od lat nie mogę przyjśc do siebie.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr kwi 29, 2020 2:39 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 28, 2020 4:55 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój duchowy i praca z nim
Andy72 napisał(a):
A co to za terapia? Bo ja od lat nie mogę przyjśc do siebie.


Jest to terapia humanistyczna. Naprawdę już kiepsko ze mną było. Od samego dzieciństwa miałem olbrzymie problemy, a tu kilka miesięcy i pomaga ona mi wstać z kolan, ale także bardzo dużo pracuję nad sobą. Największym problemem było to iż oddaliłem się od Boga nie zdając sobie sprawy. Teraz wiem że wszystko jest w rękach Boga, ale także i moich. I tylko praca nad rozwojem duchowym i bycie blisko Boga zmienia życie


Śr kwi 29, 2020 3:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozwój duchowy i praca z nim
Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś przedawkolwal Pismo Święte. Na moje oko, wszystko Ok. Klopot i powód do zmartwienie będziesz miał wówczas, jeśli to słuchanie Słowa, albo o Słowie do niczego Cię nie uruchomi. Albo wówczas kiedy właśnie usłyszysz Słowo, mocno w tobie wybrzmi, a ty się przed Nim będziesz bronił niczym Jonasz przed Niniwa. Z własnego doświadczenia również wiem, że ta radość grzania się w blasku Słowa, jest łaską. Nie jest naszą zasługą. Jeśli ulegniesz pokusie, wejdziesz no nowo w niewolę grzechu, to się na tą łaskę zamkniesz na nowo. Więc grzechu się wystrzegaj, a swoich praktyk nie zaniedbuj. Z Panem Bogiem i życzę wytrwałości w godzinie próby.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn maja 04, 2020 8:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL