Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:40 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy małżeństwo Marii i Józefa było ważne? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy małżeństwo Marii i Józefa było ważne?
Moim celem jest poznanie Prawdy i głoszenie jej z takim poczuciem, że nikt mnie nie "zagnie". Samo znanie prawdy nie jest "podniecające". Przekonywanie do niej owszem.


Śr gru 18, 2019 1:19 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy małżeństwo Marii i Józefa było ważne?
Jak na razie to - Dociekliwy.
Z twej tu odpowiedzi wynika że. Głównym powodem twych dociekań - Prawdy z dużej litery, więc jednak spraw ogólnych. Jest potem pokazywanie innym że się mylą. A co z prawdą szczegółową, tą dla ciebie podstawową i pierwszą? Dlatego o to pytam bo jednak to jest ważniejsze, dla tego kim się jest. Przekazywanie nieomylne Prawdy, jest już zarezerwowane kapłanom. Można i trzeba ją znać. Lecz przekazywanie jej, to domena kapłanów do tego powołanych. A wyraźnie napisałeś że chcesz komuś udowadniać Prawdę, przekazać nieomylną jej treść.


Śr gru 18, 2019 2:24 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lis 04, 2018 5:52 pm
Posty: 3
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy małżeństwo Marii i Józefa było ważne?
Człowiek inteligentny jest dociekliwy i szuka prawdy.
Nie zniechęcajcie innych do zadawania pytań. Przecież nie musisz na nie odpowiadać.
Szczerze, to myślałem że na forum katolickim panuje lepsza atmosfera.


Pt gru 20, 2019 6:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy małżeństwo Marii i Józefa było ważne?
Jest różnica między szukaniem odpowiedzi na wątpliwości, a zadawaniem bzdurnych pytań i/lub trollingiem.


Pt gru 20, 2019 6:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy małżeństwo Marii i Józefa było ważne?
scrobi napisał(a):
Człowiek inteligentny jest dociekliwy i szuka prawdy.
Nie zniechęcajcie innych do zadawania pytań. Przecież nie musisz na nie odpowiadać.
Szczerze, to myślałem że na forum katolickim panuje lepsza atmosfera.

<autociach>
Fundamentem katolicyzmu jest prawda a nie dobra atmosfera. Należy skupić się na tym co kto mówi.
<autociach>
viewtopic.php?p=1147229#p1147229
Od chrześcijanina wymaga się przede wszystkim myślenia i umiejętności przenikania tekstu biblijnego a nie mierzenia go liniką po powierzchni
Była też podpowiedź Petera. Czy ktoś obdarowany pełnią charyzmatów i będący Niepokalanym poczęciem może żyć w nieważnym małżeństwie? To jest wewnętrzna sprzeczność.
<autociach>

Były takie małżeństwa jak Maryi. Gdyby Józef nie wyraził zgody na kontynuację ślubu czystości Maryi wszystko byłoby inaczej. Od początku wiedział w czym uczestniczy.


Pt gru 20, 2019 7:06 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy małżeństwo Marii i Józefa było ważne?
Przepraszam Was wszystkich.

Zdrowych, Wesołych i Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia dla Was wszystkich.

PS. W moim poście założycielskim napisałem, że próbowałem wpisać nick "pogubiony" lub "zagubiony" - już nie pamiętam. Opisałem też dlaczego tak a nie inaczej.

Można mi zmienić nick na jakiś bardziej "normalny". Proszę o zmianę nicku na Esjot, a jeżeli nie ma takiej możliwości to proszę o usunięcie mojego profilu, lub zbanowanie mnie. Jeżeli takiej możliwości też nie ma. To porzucę ten nick i być może założę nowy profil, tylko muszę się jeszcze dobrze zastanowić czy tutaj pasuję. Jeszcze raz Wam wszystkim Wesołych Świąt!!!


Wt gru 24, 2019 8:28 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL