Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:15 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Ja idealny kontra Ja realny 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Ja idealny kontra Ja realny
Ja realnego nie chcę widzieć, ukrywam go przed samym sobą, nie to co Ja idealny: supermen, pełen heroizmu, najmądrzejszy, no niemal drugi Chrystus, w każdym razie mogę zaimponować Jezusowi by mnie zbawił.
“I choćby przyszło tysiąc atletów”, “Brysia mijam zaś z daleko bo ni elubię gdy ktoś szczeka” itd.

Ojciec Pelanowski opowiada historię Kaina i Abla:
Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: «Otrzymałam mężczyznę od Pana». A potem urodziła jeszcze Abla, jego brata.
Widać dumę z Kaina a z Abla nie.
Kain był na wyższym etapie rozwoju jako rolnik a nie jak Abel pasterz. Kain silny, Abel słaby.
Kain to właśnie Ja idealne, a Abel Ja realne.
Bóg natomiast kocha mnie prawdziwego, którego ja nie akceptuje, a nie moją maskę, wyobrażenie o sobie idealnym.
W pewnej amerykańskiej głupwawej komedii dla młodzieży był fajny tekst: “ona przynajmniej mnie kocha za to jakim udaję że jestem”
Ojciec Pelanowski zwrócił uwagę że Biblia zaczyna sie nie od pierwszej ale od drugiej litery alfabetu: Bóg wybiera to co drugie i słabe.
Była kiedyś bardzo nieśmieszna komedia gdzie Pazura grał Adama Miauczyńśkiego “Nic śmiesznego”. Był on zawsze drugi. A może powienien się z tym pogodzić?
Bo to Bóg jest Alfa i Omega, a my powinniśmy pogodzić się że jesteśmy drudzy.
Ojciec Pelanowski dał mi dużo do zastanowienia się czym jest pokora.

Czytałem książkę jednej coach(ini) która pomagać ma ludziom w życiu. W książce jest idealna od urodzenia, skąd się taka wzięła?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N wrz 01, 2019 1:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ja idealny kontra Ja realny
Jak bardzo żenujący może być człowiek?
Munk zrobił film "Zezowate szczęście" z Kobielą grającym Piszczyka.
Wyobraźmy sobie teraz jak Bóg bardzo kocha Piszczyka jako swego syna, a nie czyjeś wyobrażenia o sobie (typu jestem jak Bruce Willis ze Szklanej Pułapki albo Bruse Lee z Wejscia Smoka :-D )
Gorszym jeszcze przypadkiem od Piszczyka jest Charlie Chaplin, a raczej postać przez niego kreowana. Duzo gorszym. Może dla kogoś jest zabawny i sympatyczny, dla mnie jest okropny i potworny. To już nie człowiek, to strach na wróble, tak jakby wziąc starą szczotkę i otulić łachmanami.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N wrz 01, 2019 11:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ja idealny kontra Ja realny
Przede wszystkim trzeba stanąć w prawdzie przed Bogiem i samym sobą.

Często ludzie mają swój obraz bardzo zamazany, fałszywy, oderwany od rzeczywistości. Widzimy siebie jak nie wiadomo kogo czasem - w różnych kwestiach: albo patrzymy na siebie niemal jak na świętych albo też w odwrotną stronę - najwięksi grzesznicy. Ludziom zdarza się nader często popadać ze skrajności w skrajność.

Tymczasem Bóg nie kocha nas za to czy tamto, ale za to, że JESTEŚMY - do ideału nam brakuje jak stąd na Gubałówkę, mamy nieraz wygórowane ambicje, chcemy przed innymi udawać kogoś kim nie jesteśmy, zakładamy maski, maskujemy się, nawet samych siebie jesteśmy w stanie omamić, byle tylko prawdziwy obraz w naszych oczach nie był taki... prawdziwy.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N wrz 08, 2019 5:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ja idealny kontra Ja realny
Andy72 napisał(a):
Czytałem książkę jednej coach(ini) która pomagać ma ludziom w życiu. W książce jest idealna od urodzenia, skąd się taka wzięła?

Nie wiem. Dzięki za te słowa. O. Szustak twierdził,że Kain chciał być takim jak Abel.Chciał ukraść jego tożsamość, być taki jak on - a ponieważ to było niemożliwe wyprowadził go na pole i zabił go.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N wrz 08, 2019 5:41 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL