Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:41 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 O co chodzi? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post O co chodzi?
Hej. Mam kilka pytań dotyczących wyboru wyznania na forum. Chodzi mi konkretnie o dwie opcje:
- katolik w pełnej łączności z papieżem
- katolik bez łączności z papieżem.

Moje pierwsze pytanie brzmi, czym w praktyce różni się pierwsza opcja od drugiej?

Drugie pytanie dotyczy pewnej niekonsekwencji, którą zauważyłem w tych dwóch opcjach. Otóż jeżeli jest katolik w pełnej łączności z papieżem, to sugeruje, że może być katolik w niepełnej łączności z papieżem. Tymczasem zamiast takiej opcji mamy katolik bez łączności z papieżem.

Analogią łączności z papieżem jest brak łączności z papieżem, natomiast analogią pełniej łączności z papieżem jest niepełna łączność z papieżem.

Po co więc pisać o pełnej łączności z papieżem, jeżeli drugą opcją jest katolik bez łączności z papieżem? Wystarczyłoby katolik w łączności z papieżem, czyli bez tego "pełnej".

Czyli albo robimy tak:
1) katolik w łączności z papieżem
2) katolik bez łączności z papieżem
albo tak:
3) katolik w pełnej łączności z papieżem
4) katolik w niepełnej łączności z papieżem.

Tymczasem mamy zestawione ze sobą opcje 2 i 3, co jest trochę dziwne.

Przypomina mi to trochę stwierdzenie:
Jeżeli sprawiedliwość społeczna jest tym samym co sprawiedliwość, to po co pisać "społeczna"?

Analogicznie jeżeli łączność pełna jest tym samym co łączność, to po co pisać "pełna"?


Pn sie 26, 2019 10:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: O co chodzi?
Dociekliwy napisał(a):
Hej. Mam kilka pytań dotyczących wyboru wyznania na forum. Chodzi mi konkretnie o dwie opcje:
- katolik w pełnej łączności z papieżem
- katolik bez łączności z papieżem.

Analogicznie jeżeli łączność pełna jest tym samym co łączność, to po co pisać "pełna"?


Z dyskusji na ninejszym forum wynika,że mamy jeszcze katolików w pełnej łączności, z papieżem...(ale nie każdym ) ;) ;)
Mam na myśli tych, którzy deklarując pełną łączność, krytykują słowa, lub czyny papieża Franciszka.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt sie 27, 2019 7:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: O co chodzi?
To już było

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt sie 27, 2019 9:43 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL