Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:35 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Wyobraźcie sobie... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
PeterW napisał(a):
P524 - czy mógłbyś zerknąć na swój wpis i powiedzieć kogo cytujesz? Wiem że tak nie jest, ale wygląda jakbyś sam siebie cytował i ze sobą dyskutował.
Jeszcze raz - postaraj się staranniej cytować, bo wychodzi sieczka, a ja mam ciekawsze zajęcia by odgadywać kogo zacytowałeś i do jakiego miejsca

Sorry, będę lepiej pilnował. Teraz już chyba edytować do poprawy nie mogę?

Barney napisał(a):
Niewiarygodne, jak kręcisz P524. Najpierw podważanie tekstu biblijnego, a potem parę stron wykrętów. I wszystko po to, by wygłosić "oryginalną" opinię.

Si :) A coś w temacie? Z jakichś powodów lubisz pisać na mój temat, ok, ale ja nie jestem tematem żadnego z wątków na tym forum.

_________________
www.reformowani.pl


Pn wrz 09, 2019 4:54 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Pusty grób jest faktem, ale to nie wszystko. Bo gdyby to było wszystko, to przeciwnicy mogliby powiedzieć, że uczniowie wykradli Ciało. Toteż Bóg w swej mądrości dopuścił, by postawiono przed grobem straż. W ten sposób Bóg dał ludziom bezpośrednich świadków zmartwychwstania - strażników grobu.

"Piłat powiedział im: Macie straż. Idźcie, zabezpieczcie, jak umiecie. (66) Poszli więc i zabezpieczyli grobowiec, pieczętując kamień i stawiając straż." (Mat. 27:65-66)

"A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Anioł Pana bowiem, zstąpiwszy z nieba, podszedł, odwalił kamień od wejścia i usiadł na nim. (3) Jego oblicze było jak błyskawica, a jego szaty białe jak śnieg. (4) A strażnicy drżeli ze strachu i stali się jak umarli. (...) (11) A gdy one poszły, niektórzy ze straży przyszli do miasta i oznajmili naczelnym kapłanom wszystko, co się stało. (12) Ci zaś zebrali się ze starszymi i naradziwszy się, dali żołnierzom sporo pieniędzy; (13) I powiedzieli: Mówcie, że jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli go, gdy spaliśmy. (14) A gdyby to doszło do namiestnika, my go przekonamy, a wam zapewnimy bezpieczeństwo. (15) Wzięli więc pieniądze i zrobili, jak ich pouczono. I rozniosła się ta wieść wśród Żydów, i trwa aż po dzień dzisiejszy." (Mat. 28:2-15)

Pytanie, skąd Mateusz wiedział, co widzieli strażnicy i o czym rozmawiali z przełożonymi Żydów? Bóg objawia prorokom tajniki zdarzeń i serc, ale robi to tylko wtedy, gdy to potrzebne. Tu najpewniej nie było to potrzebne, bo po pierwsze, Mateusz mógł mieć wiedzę od niektórych przełożonych żydowskich, którzy skrycie byli zwolennikami Jezusa. Po drugie, niektórzy strażnicy grobu po jakimś czasie nawrócili się i opowiedzieli braciom o zdarzeniu przy grobie oraz o rozmowie ze starszyzną. W ten sposób nie tylko pusty grób był świadectwem Zmartwychwstania, ale istnieli świadkowie naoczni.

Ktoś mógłby jednak zanegować wartość świadków, twierdząc, że jacyś chrześcijanie ich przekupili, żeby składali fałszywe świadectwo. Dlatego Bóg nie poprzestał na pustym grobie i świadkach Zmartwychwstania. Przez czterdzieści dni Pan Jezus ukazywał się wielu uczniom, dowodząc, że zmartwychwstał. "Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym" (Dzieje 1:3). "Potem ukazał się więcej niż pięciuset braciom naraz, z których większość żyje aż dotąd, a niektórzy zasnęli" (1 Kor. 15:6). W ten sposób wiara w Zmartwychwstanie stawała się powszechna i niepodważalna.

Ale znów, ktoś mógłby powiedzieć, że jakiś śmiertelnik podszył się pod Pana Jezusa. Dlatego Chrystus ukazywał się w taki sposób, że towarzyszyły temu zjawiska nadludzkie. Cudem jest pojawienie się w zamkniętym pomieszczeniu; cudem jest posiadanie ran śmiertelnych, które nie krwawią, a człowiek żyje; cudem jest nagłe zniknięcie; cudem jest złowienie przez uczniów ogromu ryb na słowo Jezusa (Jana 21). "I wiele innych cudów uczynił Jezus na oczach swoich uczniów, które nie są napisane w tej księdze" (Jana 20:30). Lecz największym cudem było wniebowstąpienie na oczach Apostołów (Mar. 16:19; Łuk. 24:50-51; Dzieje Ap. 1:2-11). Tak więc dowodem, który uwolnił uczniów od wszelkich wątpliwości, było ukazywanie się Jezusa w cudownych okolicznościach, a ukoronowaniem było wniebowstąpienie na ich oczach.

Na ten argument modernistom pozostaje już tylko jedno: zanegować cuda. Inaczej nie zdołają podważyć wiary w Zmartwychwstanie i ogólnie: w objawienie. Dlatego nowe, modernistyczne książki, komentarze, opracowania, artykuły dążą do "wyjaśniania" wszystkich cudów opisanych w Piśmie Świętym. W stylu mniej więcej takim: manna to była kasza manna.


Cz wrz 12, 2019 11:15 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
jotef napisał(a):
Na ten argument modernistom pozostaje już tylko jedno: zanegować cuda.
A możesz jaśniej do kogo to piszesz? Bo z tego co wiem rozmawiasz głównie z protestantem P524. No chyba, że dla ciebie modernistą jest Barney lub Yarpen

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt wrz 13, 2019 10:09 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Jockey napisał(a):
A możesz jaśniej do kogo to piszesz? Bo z tego co wiem rozmawiasz głównie z protestantem P524.

A o czym chcesz porozmawiać? Prosiłbym o doprecyzowanie o czym ma być ta dyskusja.

Jockey napisał(a):
No chyba, że dla ciebie modernistą jest Barney lub Yarpen

A są modernistami i ukrycie dążą do zaprzeczenia Zmartwychwstaniu? Jeśli tak, to o nich było wyżej, bo było ogólnie o modernistach. A jeśli nie są, to nie o nich.


Pt wrz 13, 2019 12:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Trochę z innej beczki:
amerykańscy naukowcy udowodnili że nie ma życia po śmierci ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=jUIjDncKZbM&feature=youtu.be
Wzory robią wrażenie.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz wrz 19, 2019 8:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Andy72 napisał(a):
Trochę z innej beczki:
amerykańscy naukowcy udowodnili że nie ma życia po śmierci ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=jUIjDncKZbM&feature=youtu.be
Wzory robią wrażenie.


To youtube, a nie naukowcy. Natomiast to dobra okazja by określić znaczenie, funkcję i treść formuły "życie po śmierci". IMHO chrześcijańskie wyznanie "życia po śmierci" dotyczy zupełnie czegoś innego niż sympatyczne wywody pana z youtuba.

_________________
www.reformowani.pl


Cz wrz 19, 2019 11:12 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz wrz 12, 2019 2:47 pm
Posty: 241
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy więc i my zmartwychwstaniemy i ja w to wierze.Czytałem w przeszłości ciekawy artykuł i wynika z niego że mogą dążyć do podważenia wszystkich wielkich religii w szczególności chrześcijaństwa aby zrobić jedną,światową religie/wiare.Według mnie będzie to wiara w obcych przybyszów z kosmosu którzy nas rzekomo stworzyli a prości ludzie/religie wzięli ich za bogów/Boga dodatkowo będzie to wzmocnione znakami i cudami żeby zwieść o ile to możliwe nawet wybranych oraz zanegowaniem chrześcijaństwa przez fałszywe odkrycia archeologiczne.Chodzi myślę o to aby stworzyć wiarę powszechną i kult obcych/UFO jak najbardziej by się do tego nadał.To są luzne przemyslenia ale gdyby nagle pojawiły się rzekome dowody na brak zmartwychwstania to wiem że jest to jakieś oszustwo aby zniszczyć wiare w ludziach.


So wrz 21, 2019 8:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
joannabw napisał(a):
Pewnego dnia w jakiejś starej zapuszczonej odkrytej przypadkiem grocie archeolodzy znajdują szkielet człowieka ze śladami po męce.

Zmartwychwstanie Jezusa to fakt historyczny.
A wyobrażać to sobie można , np. że jestem Mary Poppins latającą na parasolce, ale to nie jest żaden argument.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn cze 27, 2022 1:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL