Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:25 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Wyobraźcie sobie... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Wyobraźcie sobie...
Pewnego dnia w jakiejś starej zapuszczonej odkrytej przypadkiem grocie archeolodzy znajdują szkielet człowieka ze śladami po męce. Po wszelkich dostępnych nauce badaniach i dokładnych oględzinach oraz po porównaniu z materiałem genetycznym z całunu turyńskiego dochodzą do "epokowego odkrycia", że odnaleźli Jezusa. Jak wy jako chrześcijanie odnieślibyście się do takiego odkrycia? Można by zapytać inaczej (dla tych, którzy uważają temat za absurdalny)- czy naprawdę nic nie byłoby w stanie podważyć waszej wiary?


So sie 24, 2019 2:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
joannabw napisał(a):
(...)po porównaniu z materiałem genetycznym z całunu turyńskiego (...)


A dokładnie z jakim materiałem genetycznym?


So sie 24, 2019 2:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Pierwsza lepsza strona z wyszukiwarki: https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwo ... -turynskim


So sie 24, 2019 2:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
joannabw napisał(a):
Po wszelkich dostępnych nauce badaniach i dokładnych oględzinach oraz po porównaniu z materiałem genetycznym z całunu turyńskiego...

Pomijając kwestię genetyki, to całun turyński nie jest żadnym płótnem pogrzebowym Jezusa.
Żydzi byli zawijani zupełnie w inny sposób. Poza tym wystarczy przeczytać opis pozostawionych płócien w grobie Jezusa [Jana 20.6-7] aby wiedzieć, że całun turyński nie ma nic wspólnego z Jezusem.


So sie 24, 2019 2:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
joannabw napisał(a):
Pierwsza lepsza strona z wyszukiwarki: https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwo ... -turynskim


Napisz dokładnie, jak to się ma do powiązania z rzekomym szkieletem, bo dalej nie rozumiem. Co te DNA z Twojego linku ma wspólnego ze szkieletem? Albo lepiej wniknij w badania nad Całunem.


So sie 24, 2019 3:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Gdyby znaleziono dowód że Chrystu nie zmartwychwstał, to była by próżna nasza wiara, Tyle że nigdy takiego dowodu nie będzie.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So sie 24, 2019 3:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Gregor napisał(a):
joannabw napisał(a):
Po wszelkich dostępnych nauce badaniach i dokładnych oględzinach oraz po porównaniu z materiałem genetycznym z całunu turyńskiego...

Pomijając kwestię genetyki, to całun turyński nie jest żadnym płótnem pogrzebowym Jezusa.

Popatrz, a z przykładowego linku wynika, że jest, bo tak wywnioskowali naukowcy z NASA po dokładnych badaniach.
Brandeisbluesky napisał(a):
Napisz dokładnie, jak to się ma do powiązania z rzekomym szkieletem, bo dalej nie rozumiem. Co te DNA z Twojego linku ma wspólnego ze szkieletem? Albo lepiej wniknij w badania nad Całunem.

Zapytałaś o DNA, więc znalazłam przykład w wyszukiwarce. Na całunie- jak podane jest w linku widnieje materiał genetyczny. Chodzi mi o to, że badania genetyczne miałyby być niepodważalnym dowodem na to kim był człowiek, którego szkielet by znaleziono.
Andy72 napisał(a):
Tyle że nigdy takiego dowodu nie będzie.

Wszystko na siłę można udowodnić.
Andy72 napisał(a):
Gdyby znaleziono dowód że Chrystu nie zmartwychwstał, to była by próżna nasza wiara,

I przestałbyś wierzyć?


So sie 24, 2019 3:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Zauważ że te dwie prawdy sa rozłączne: znaleziony Chrysytus nie zmartwychwstały, oraz Całun. Całun przedstawia dówód Zmartwychwstania, przeniknięcia przez Całun. Więc nie można byt Całunem udowadniać DNA znalezionego skazańca.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So sie 24, 2019 4:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał próżna byłaby nasza wiara. Gdyby Chrystus zmartwychwstał tylko jako pewna idea, męczennicy byliby głupcami, a przecież nie zawiedli się na Bogu - choć oddali życie. Jezus zmartwychwstały ukazywał się uczniom, tak ,że nie wahali oni się oddać życia za prawdę która głosza.
Pozdrawiam :)

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So sie 24, 2019 4:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Andy72 napisał(a):
Całun przedstawia dówód Zmartwychwstania, przeniknięcia przez Całun. Więc nie można byt Całunem udowadniać DNA znalezionego skazańca.

Całun przedstawia dowód, że był w nim człowiek mocno skatowany. Biblijny opis męki Chrystusa i ślady na całunie schodzą się ze sobą. Stad wniosek, że okryty nim był Jezus.
Mały Książę napisał(a):
Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał próżna byłaby nasza wiara.

Przecież wiemy, że zmartwychwstał, przynajmniej wierzymy. Tak jak wiemy, że człowiek i narzędzia w ręku człowieka potrafią być zawodni.


So sie 24, 2019 5:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
joannabw napisał(a):
Całun przedstawia dowód, że był w nim człowiek mocno skatowany. Biblijny opis męki Chrystusa i ślady na całunie schodzą się ze sobą. Stad wniosek, że okryty nim był Jezus

Inne całuny, nawet gdy przykrywają skatowanych ludzi, nie mają wizerunków, są plamy z krwi, ale nie "fotografia" nieznanym promieniowaniem.
Całun jest świadkiem Zmartwychwstania.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So sie 24, 2019 5:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
joannabw napisał(a):
Przecież wiemy, że zmartwychwstał, przynajmniej wierzymy. Tak jak wiemy, że człowiek i narzędzia w ręku człowieka potrafią być zawodni.

Tak, wiemy i wierzymy :) Całun Turyński jest "milczacym świadkiem Zmartwychwstania". (św.Jan Paweł II).
Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So sie 24, 2019 7:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
A ja zadam ci joanno odwrotne pytanie: gdyby jednak dało się wyizolować ludzki materiał genetyczny z całunu oraz zachowanych cudów eucharystycznych i po zgenotypowaniu okazałoby się, że w każdym przypadku jest identyczny, czy wtedy byś uwierzyła co katolicyzm do wierzenia podaje?


So sie 24, 2019 8:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Wespecjan napisał(a):
czy wtedy byś uwierzyła co katolicyzm do wierzenia podaje?

Wiary nie można komuś udowodnić. Wszystko jest oparte na wierze. Każdy dowód jest oparty na wierze. Wierzysz w prawdziwość dowodu. Wiedza też jest oparta na wierze.


So sie 24, 2019 8:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
joannabw napisał(a):
(...)
Brandeisbluesky napisał(a):
Napisz dokładnie, jak to się ma do powiązania z rzekomym szkieletem, bo dalej nie rozumiem. Co te DNA z Twojego linku ma wspólnego ze szkieletem? Albo lepiej wniknij w badania nad Całunem.

Zapytałaś o DNA, więc znalazłam przykład w wyszukiwarce. Na całunie- jak podane jest w linku widnieje materiał genetyczny. Chodzi mi o to, że badania genetyczne miałyby być niepodważalnym dowodem na to kim był człowiek, którego szkielet by znaleziono.
(...)


Z tego co pamiętam, na Całunie jest sporo różnorakiego materiału genetycznego z różnych stron świata i od różnych ludzi. Całun przebył długą wędrówkę i dużo ludzi go dotykało, jednocześnie materiał genetyczny z krwi na Całunie ulegał degradacji. Nie che mi się szukać źródła badań, ale wydaje mi się mało prawdopodobne, by można było dokonać to, co zaproponowałaś. Niezależnie od tego, nasza wiara nie opiera się o Całun Turyński. Nic nie wiem o tym, by Kościół wypowiedział się pozytywnie o jago autentyczności. Raczej jest to "niemy świadek" męki.


So sie 24, 2019 9:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL